Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Brasov

Reply
 
Thread Tools
Old 14-05-08, 00:07   #556
bogmotorsport
VW Driver

Stage 5
 
bogmotorsport's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 748
Member of:
[VW]
Default Re: Accidente, tamponari, avarieri

Quote:
Originally Posted by Flow View Post
Se stiu mai multe : Soferul este relativ ok pentru ca la urma urmei asta conteaza



te as ruga sa te abtii de la alte comentarii de genu ;nu cunosti masina , nu cunosti soferul si nici fitele pe care le are sau nu , masina era impecabila si accidentul s a produs din cauza nesemnalizarii corespunzatoare a gardurilor ce stau noapte pe mijlocul strazii(calea bucuresti)

In momente de genul asta cei implicati numai de comentarii de k k t de pe forum sau din alte parti nu au nevoie
V as ruga pana in momentul in care nu vine el cu informatiile care crede el de cuviinta sa le dea sa abandonati subiectul
imi cer scuze daca am jignit pe cineva...intr-adevar treaba cu astea nesemnalizate e naspa...era si eu sa o patesc asta e adevaru' dar si aveam viteza recunosc...la 150 pe atunci cand se asfalta pe la itc de erau porcariile alea puse in dreptul canalelor...nu m-am referit la cel cu corrado ca se poate intampla oricaruia dar ma gandeam ca a fost vreun copil inconstient ca sunt multi care aduc toate ciurucurile de dincolo si nu poti nega lucrul asta...imi cer scuze inca odata ca nu vreau sa jignesc pe nimeni dar stiti si voi cum sta treaba cu majoritatea masinilor care sunt aduse de dincolo si sunt batjocorite cateva luni prin tara si sunt plimbate de la unul la altul si de care este bine sa ne ferim in trafic ca numai ei stiu ce asigurari iti dau in caz de accident si crede-ma ca cunosc multe cazuri
bogmotorsport is offline   Reply With Quote
Old 14-05-08, 12:20   #557
budeanudragos

Stage 4
 
budeanudragos's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 276
Member of:
[VW]
Default Re: Accidente, tamponari, avarieri

bogmotorsport si stikeru eu v-as sfatui sa va abtinetzi de la orice comentariu....ca asha e mai bine pt voi
stikeru - data viitoare cand mai vb sa nu mai vb fara sa stii..ai intzeles??in primul rand corrado e albastru-mov(adica nu are nici o legatura cu gri sau ce ai mai vazut tu)...in al doilea rand m-am am saturat de comentatori ca tine pe forum...si in ceea ce prieste persoana mea si accidentul pe care l-am avut discutzia se terimina aici...sper ca ne-am intzeles
bogmotorsport - comentariile alea cu masinile aduse de dincolo chiar nu isi au rostul...fiecare isi cumpara ce masina vrea...mai slaba mai puternica...mai noua mai veche....poate si masina ta e gunoi pentru foarte multzi cu toate ca e inmatriculata.....si iti spun si tzie subiect incheiat
daca mai are cineva ceva de spus astept pe pm
__________________

-------------------
Corrado VR6 2.9,'92
budeanudragos is offline   Reply With Quote
Old 14-05-08, 12:42   #558
budeanudragos

Stage 4
 
budeanudragos's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 276
Member of:
[VW]
Default Re: Accidente, tamponari, avarieri

tzin sa le multzumesc celor care si-au facut griji cu adevarat in cea ce ma priveste dupa cele intamplate si sa le spun a sunt ok in ciuda acestui eveniment foarte neplacut....
budeanudragos is offline   Reply With Quote
Old 14-05-08, 12:45   #559
budeanudragos

Stage 4
 
budeanudragos's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 276
Member of:
[VW]
Default Re: Accidente, tamponari, avarieri

cazua accidentului ati aflato de la flow asha ca nu prea as mai avea nimic interesant de spus decat ca pacat ca traim intr-o tzara asha de k k t unde lucrurile se fac la intamplare fara a avea o logica si fara sa se tzina cont de niste reguli.....
budeanudragos is offline   Reply With Quote
Old 14-05-08, 20:14   #560
Sonny
Peugeot Driver

Stage 5
 
Sonny's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,680
Member of:
[PEUGEOT]
[4Rally]
Default Re: Accidente, tamponari, avarieri

Important e ca ai scapat teafar (sper)...

Masina? Revine pe strazi? Sau e grav?
Sonny is offline   Reply With Quote
Old 15-05-08, 15:26   #561
VWluci

Stage 5
 
VWluci's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 952
Member of:
[Echipa de sprijin]
[4Rally]
[VW]
Default Re: Accidente, tamponari, avarieri

da, e foarte bine ca esti ok si sanatos, si sper ca vom vedea masina cat mai repede din nou pe strazi, sa te aud pe calea bucuresti seara :X
VWluci is offline   Reply With Quote
Old 19-05-08, 22:21   #562
budeanudragos

Stage 4
 
budeanudragos's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 276
Member of:
[VW]
Default Re: Accidente, tamponari, avarieri

inca o data multzumesc pentru urari...nu doresc nimanui sa treaca prin ce am trecut...ma bucur ca sunt relativ ok tzinand cont de gravitatea accidentului...dar...din pacate "viatza" corrado-ului meu s-a cam terminat aici...oricum cu toate cele intamplate in cel mai scurt timp posibil va aparea alt corrado pe strazi....chiar nu ma intereseaza alta masina...cine ma cunoaste stie...
budeanudragos is offline   Reply With Quote
Old 19-05-08, 23:06   #563
realmitza
Opel Driver

Stage 5
 
realmitza's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 539
Member of:
[Opel]
Default Re: Accidente, tamponari, avarieri

naspha bah Budeanule era mistho masina chiar o vazusem intr-o zi in fata la WW asta e lasa ca vine alta bafta!! STAN
realmitza is offline   Reply With Quote
Old 22-05-08, 20:00   #564
strik3ru

Stage 5
 
strik3ru's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 594
Default Re: Accidente, tamponari, avarieri

Astazi la intersectia Zorilor cu Ciprian Porumbescu.

Sper ca scuteristii sun OK.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	22052008034.jpg
Views:	253
Size:	270.3 KB
ID:	543947  
strik3ru is offline   Reply With Quote
Old 22-05-08, 21:35   #565
Cristty
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Cristty's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 823
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
Default Re: Accidente, tamponari, avarieri

Nimeni nu a fost ranit grav.Atentie si in intersectiile in care aveti prioritatea ca se pare ca unii or nu vor ori nu cunsoc semnele de criculatie.
Cristty is offline   Reply With Quote
Old 23-05-08, 15:09   #566
VWluci

Stage 5
 
VWluci's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 952
Member of:
[Echipa de sprijin]
[4Rally]
[VW]
Default Re: Accidente, tamponari, avarieri

mda, sunt de parere ca si motociclistii au dreptate in legatura ca nu sunt dati atentiei in trafic, dar si merg ca nebunii de nici nu apuci sa il vezi de unde iese!
VWluci is offline   Reply With Quote
Old 23-05-08, 22:14   #567
Cristty
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Cristty's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 823
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
Default Re: Accidente, tamponari, avarieri

Cred ca vina este a ambelor parti in mare majoritatea cazurilor.Motocilisti ca nu respecta limita de viteza iar coducatorii auto nu se asigura nici ei.
Cristty is offline   Reply With Quote
Old 24-05-08, 22:50   #568
VWluci

Stage 5
 
VWluci's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 952
Member of:
[Echipa de sprijin]
[4Rally]
[VW]
Default Re: Accidente, tamponari, avarieri

Azi, mai 24 in jurul orei 4 in fata la calipso a intrat un olcit in spatele unu KIA jeep.Soferul olcitului putin ranit, si praf masina, jeep fiind intact La volanul lui KIA era o femeie, cred ca a iesit brusc din parcare de la CALIPSO, fara sa se asigure ca de pe prima banda venea olcitul respectiv!
VWluci is offline   Reply With Quote
Old 26-05-08, 10:03   #569
Perfect Auto
Peugeot Driver

Stage 5
 
Perfect Auto's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,990
Member of:
[PEUGEOT]
Default Re: Accidente, tamponari, avarieri

La iesirea din Rasnov spre Cristian un Hyundai Accent modelul nou a sarit calea ferata si a rupt un pom .....
Perfect Auto is offline   Reply With Quote
Old 26-05-08, 12:11   #570
bogmotorsport
VW Driver

Stage 5
 
bogmotorsport's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 748
Member of:
[VW]
Default Re: Accidente, tamponari, avarieri

Quote:
Originally Posted by Perfect Auto View Post
La iesirea din Rasnov spre Cristian un Hyundai Accent modelul nou a sarit calea ferata si a rupt un pom .....
era cam departe de calea ferata....stii din surse sigure ca a sarit calea ferata sau doar ai presupus?ca era destul de departe...in halul ala a mers de a ajuns pana acolo?l-am vazut si eu ieri cand veneam spre casa...nasol accident
bogmotorsport is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -