Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Sondaje Auto

Sondaje Auto Chestionare, Curiozitati, Sondaje - Vezi ce au raspuns altii si spune-ti parerea

Reply
 
Thread Tools
Old 04-09-08, 16:04   #16
viruszatu1

Stage 4
 
viruszatu1's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 287
Member of:
[Fiat]
Default Re: Ce stil de condus aveti?

batraneste de cele mai multe ori, dar cand sunt nervos o mai si calc..
viruszatu1 is offline   Reply With Quote
Old 06-09-08, 15:59   #17
CmI-user
BMW Driver

Stage 3
 
CmI-user's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 139
Default Re: Ce stil de condus aveti?

depinde de stare, persoane aflate in masina , oricum as conduce , conduc preventiv
CmI-user is offline   Reply With Quote
Old 07-09-08, 11:46   #18
adi_wauxhall

Stage 4
 
adi_wauxhall's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 229
Default Re: Ce stil de condus aveti?

in general conduc preventiv, dar in oras imi place la nebunie sa merg mai agresiv.Nu sunt viteze foarte mari, dar senzatiile pe care le ai cand treci la mm de altii, mai ales bosorogii aia cu mercedesuri, sau alte vapoare de lux)... Acum depinde si ce masina conduc...Cu sandero merg mai incet, cu astra merg cu poftesc..
adi_wauxhall is offline   Reply With Quote
Old 12-09-08, 11:24   #19
stefan_88
Peugeot Driver

Stage 5
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,634
Member of:
[PEUGEOT]
Default Re: Ce stil de condus aveti?

depinde ...conduc preventiv ....in general cand mai sunt cu cineva in masina . cand sunt singur ..o mai calc ....
stefan_88 is offline   Reply With Quote
Old 12-09-08, 12:11   #20
kristamatei
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 0
Default Re: Ce stil de condus aveti?

Quote:
Originally Posted by CmI-user View Post
depinde de stare, persoane aflate in masina , oricum as conduce , conduc preventiv
Da ... depinde de persoanele aflate in masina,de responsabilitatea pe care o ai... Dar stilul tau de condus depinde si de cel care te-a instruit... Si sa fim seriosi, sunt multi care habar nu au ce inseamna sa conduci preventiv asa ca nu stiu nici sa te invete...

P.S:daca as fi in masina cu instructorul de la Senitza ,as intra cu masina in toti stalpii...cu riscul ca nu o sa mai ramana nimic din batranul meu BMW
kristamatei is offline   Reply With Quote
Old 15-09-08, 12:22   #21
5inci
Peugeot Driver

Stage 5
 
5inci's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 1,127
Member of:
[DACIA]
[PEUGEOT]
Default Re: Ce stil de condus aveti?

Calm si incet Viteza ucide daca nu ai viteza poti evita multe accidente.AVETI GRIJA DE VOI PUNETI IN PERICOL ALTE PERSOANE
5inci is offline   Reply With Quote
Old 15-09-08, 23:30   #22
Blondy26
Seat Driver

Stage 4
 
Blondy26's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 224
Member of:
[SEAT]
Default Re: Ce stil de condus aveti?

La incepatori nu se poate vorbi de stil de condus inca asa ca ma abtin dar pot sa spun ce nu suport la altii. De exemplu nu suport faptul ca unii isi schimba modul de a conduce in functie de persoana care este in masina cu ei (mai exact au momente in care vor sa se dea mari si conduc aiurea), nu imi plac femeile care vor sa se dea tari si "agresive" si astfel se incurca mai rau. Nu vreau sa se simta nimeni lezat de postul asta...so don't take it personal.
__________________
My 2 loves:

Seat Ibiza 6L Emocion Red - 1,2L 12V - 2006

Ford Focus 2nd gen Facelift Tango red - 1,6L 16V Duratec - 2011

---===CT-26-YRA & CT-25-YRA===---

Last edited by Blondy26; 16-09-08 at 00:11.
Blondy26 is offline   Reply With Quote
Old 15-09-08, 23:42   #23
D o n n

Stage 5
 
D o n n's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,971
Default Re: Ce stil de condus aveti?

tocmai...ca eu conduc sportiv...doar cand sunt singur...makar e doar viata mea in joc..oricum in ultimul timp am lasat`o mai moale...si asta sfatuiesc pe toti...asta daca tineti la viata mea...sper doar sa nu trebuiasca sa patiti ceva ca sa va calmati
1 la mana nu castigati nimic ca omorati masina ,2....nu se stie niciodata cum se termina...
__________________
All the way up..
D o n n is offline   Reply With Quote
Old 19-09-08, 14:10   #24
Claudia

Stage 5
 
Claudia's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,172
Member of:
[Moderators]
[BMW]
[VW]
[FORD]
[FOTO]
Default Re: Ce stil de condus aveti?

Depinde f. mult si ce conduc. Cu fordul nu pot sa merg mai mult de 120 in oras(ba chiar prefer sa nu depasesc 100) si nici nu sunt adepta vitezei excesive in oras, ci in limita in care poti controla masina.

Daca e sa iti iasa un idiot de pe cedeaza sau sa intre pe contrasens se intampla oricum, nu tine de viteza si stilul tau de condus.


Nu ma schimb dupa "copilot" fiindca imi cunosc masina si am un fel de "psiholigie inversa" in trafic pt ca sunt atenta si intuiesc ce urmeaza sa faca cei din jurul meu. Si nu tre sa fiu mama omida pt asta Sora-mea inca se mira cum pot sa conduc sportiv si preventiv in acelasi timp

Imi place sa ma strecor pe unde altii au impresia k nu au loc, cu alte cuvinte "crosetez" prin trafic, in limita bunului simt (...si nu numai)

Nu dorm la semafor, semnalizez orice k*t, nu-mi place sa incurc pe altii, imi vad de ale mele.

Dar in general depinde de starea de spirit, si asta cred ca se aplica la toata lumea.
Cand sunt nervoasa/suparata ies si dau o tura cu masina(cele mai periculoase momente, fiindca nu-mi pasa ce fac, noroc ca n-am vreo bestie de masina) ; Cand sunt sictirita sau mi-e somn nu depasesc 65, iar cand e trafic ma agit cel mai mult ... nu pot sa stau locului si incep si depasesc... mai prin dreapta, mai prin stanga, mai o linie de tramvai, mai un trotuar.... Ne adaptam!

PS: nu-mi place sa opresc la trecerile de pietoni! (nu aruncati cu pietre)
__________________

KILLER DEAL!!!
Ne spui unde ai gasit piesa dorita la cel mai bun pret si ti-o oferim noi cu 5% MAI IEFTIN !
PIESE STRAINE LA PRETURI ROMANESTI!
Claudia is offline   Reply With Quote
Old 19-09-08, 14:27   #25
silviu_fxx

Stage 5
 
silviu_fxx's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 532
Member of:
[FORD]
Default Re: Ce stil de condus aveti?

70%conduc tare din care 10% la risc, si 30% sub 130km/h. In oras de obicei nu depasesc 100km/h.
silviu_fxx is offline   Reply With Quote
Old 19-09-08, 16:18   #26
dj_geo_bv

Stage 4
 
Join Date: May 2007
Posts: 185
Member of:
[VW]
Default Re: Ce stil de condus aveti?

bine ca nu mergeti si cu 200 in oras....
dj_geo_bv is offline   Reply With Quote
Old 20-09-08, 01:19   #27
Blondy26
Seat Driver

Stage 4
 
Blondy26's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 224
Member of:
[SEAT]
Default Re: Ce stil de condus aveti?

Quote:
Originally Posted by dj_geo_bv View Post
bine ca nu mergeti si cu 200 in oras....
asta vroiam sa zic si eu...130, 120...ce viteze am citit aici...incep sa ma gandesc de doua ori inainte de a iesi nu in trafic, ci chiar pe strada.
Blondy26 is offline   Reply With Quote
Old 20-09-08, 02:10   #28
dj_geo_bv

Stage 4
 
Join Date: May 2007
Posts: 185
Member of:
[VW]
Default Re: Ce stil de condus aveti?

uite faza...ieri mergem linistit prin localitate.. 50 si ceva la ora....ploaie usoara.... de pe margine paaaa un copil de vreo 10 ani imi sare in fata masinii.. la 50 am reusit sa franez ..am si virat masina in sant putin sa nu-l lovesc pe bitong care nu era pe trecere sau altceva..i-a scapat lu masa din mana...daca aveam un 80-90 sigur il loveam.... poate scapam..ca nu era trecere era ploaie etc...dar nu-l aveam pe constiinta? totusi era un copil nu un mos de 80 ani.. alta faza..ma intorceam din brasov...marti...pela 4 dim..era ploaie torentiala si vant puternic...mergeam cu 90 (afara) ... din senin pe asfalt vreo 4-5 crengi destul de mari rupte dintr-un copac..iar..frana..am reusit sa opresc in siguranta si sa le evit..la un 130 nu mai opream...si daca luam gramada aia de crengi in plin..nu stiu cum iesea....NU MAI SPUN DE MULTIMEA DE DOBITOCI CARE NU AU INVATAT CUM SE DEPASESTE SI TREBUIE CELELALT SA FRANEZE LA 0 PENTRU A TRECE EI..sau asta cum se numeste? Riscant..esti singur in masina..dar nu esti singur in trafic...calmati-va bai baieti...si eu sunt tanarsi majoritatea de pe forum...dar pt adrenalina sunt si lucruri mai sigure...si cand ma gandesc ca de dimineata plec pe DN1..imi vine greata...
dj_geo_bv is offline   Reply With Quote
Old 20-09-08, 22:13   #29
PH 33 RNR

Stage 5
 
PH 33 RNR's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 692
Member of:
[DACIA]
[VW]
Default Re: Ce stil de condus aveti?

pt cei care zis ca merg cu 100kmh in oras...ce oras aveti ma fratilor?ca in oras se merge bara la bara...
PH 33 RNR is offline   Reply With Quote
Old 20-09-08, 22:25   #30
D o n n

Stage 5
 
D o n n's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,971
Default Re: Ce stil de condus aveti?

sa va zic o chestie experiment facut de mine.... prin slatina,asfalt dala bun si lucios..ploua destul de tare...la 70 la ora dau brusc in frane...surpriza...ziceai ca sutn pe patinoar...cu roti de 14,latime de 185....deci ganditi`va de doua ori...io ii dau unde vad campuri...mor doar eu...nu prin oras si astea...nu zic ca nu dau demaraj prin oras,ca nu scartzai rotile....dar totul se opreste la maxim 50km/h
D o n n is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -