Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Iasi

Reply
 
Thread Tools
Old 16-04-07, 18:20   #1
cryo

Stage 4
 
cryo's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 240
Member of:
[Honda]
Angry

Dupa cum unii stiti deja, ma hotarasem si eu sa-mi pun o folie pe masina. Nimic iesit din comun, vre-o 95% spate (nu voiam opac total) si limita legala pe fatza. Am intrebat in stanga si in dreapta care sunt cei mai buni in domeniu, si mi s-a spus de AGER. Ok, AGER sa fie, chiar daca e ceva mai scump.

M-am dus, am facut programarea, am lasat masina la foliat.... Vin sa o iau, platesc, fac actele (aa, stati ca n-avem formular pentru geamurile fatza, o sa va dam mai incolo, mai treceti pe la noi), si ies sa inspectez masina. N-a trebuit decat sa ma apropii de ea ca sa prind un gust amar: pe geamul soferului, doua zgarieturi mari si verticale, ca si cum o matza si-ar fi tras laba in jos pe geam. Se simteau la pipait pe interior, era clar zgariata folia. La geamul din dreapta, si mai frumos: o dara de vre-o 7-8 cm, plina cu bule de aer (presupun). In plus, cateva alte zgarieturi mai mici, ca bonus. Geamurile din spate, nu am gasit mai nimic de reprosat, iesisera bine. Luneta in schimb, avea doua dare adanci, paralele, una de vre-o 5 cm si alta de vre-o 8, zgariate parca cu ura. Bashca, niste plastice de la portiera care ascund suruburile, fortzate tzaraneste cu surubelnita....

Nemultumit, il chem pe seful de tura (sau ce o fi fost) si ii arat. Ramane mut, spune ca nu stie ce sa zica, si sa ma reprogrameze pentru a-mi schimba folia. Fiind mai intelegator din fine, n-am comentat, am facut programarea, ramanand calm si continuind sa vorbesc frumos si politicos.

Ok, ma intorc dupa Pasi, las masina dimineata, mi se spune ca voi fi sunat in jurul orei 1-2. Stau, astept, nici un telefon... Pe la 2 jumate ma infiintez la ei. Vad masina trasa intr-o lateral, ma apropii, vad ca e schimbata folia pe fatza, si imediat imi sare in ochi si ditamai zgarietura verticala. Iese seful de tura scarpinandu-se in cap, spunandu-mi ca nu m-a sunat, pentru ca nici nu avea curaj sa-mi zica... Chipurile li se terminase folia, pusesera ultima bucata, si aia facuse nush ce cute... N-am vazut cutele, dar i-am aratat fara sa zic nimic zgarietura... A tacut si dupa cateva secunde m-a intrebat daca n-o mai pot lasa cateva ore, s-o puna iar.... Ok zic, a treia oara o fi cu noroc... Iar fundul in taxi, inapoi la munca...

Revin peste cateva ore, masina inca se lucra la ea... Astept rabdator pana e gata (niciodata nu i-am grabit sau altceva, le-am si zis: stati cat trebuie, doar sa iasa bine). Ma invita sa scot masina afara, o scot la lumina, si incep sa ma uit. Sa-mi vina rau, nu alta... Pe geamul soferului, galme (probabil cu aer), pe ambele geamuri fatza zgarieturi de parca se jucase un kinder cu unghiile. Cireasa de pe tort a fost sa vad ca de luneta nici macar nu se atinsesera (chipurile nu aveau nush ce substanta le trebuia pentru a o dezlipi)

Ei, si-aici s-a rupt filmul cu rabdarea.... Am inceput sa le arat, sa le bat obrazul, furios ca de 3 ori nu au fost in stare sa faca o treaba calumea. C-o fi, c-o pati, ca poate sunt zgariate geamurile si nu folia (aici i-am zis sa fie atent, ca un geam de Honda nu e ieftin, si ar fi cam naspa sa-l plateasca din buzunarul lui), ca poate e masina cu ghinion si de aia nu iese (era sa-i frig una meseriasului care venise cu explicatia asta), ca de fapt ala nu e aer din bulele alea, ci clei ramas de la folia precedenta (ca si cum ma interesa ce anume e...). In fine, dupa aproape o ora de scandal, si invitatii sa ma reprogramez pentru inca o tura (a patra!!!), le spun ok, o sa mai fac inca o programare, dar doar dupa ce vorbesc cu seful. Seful, ca tot omul, in vacanta prelungita de pasti. Le spun ca voi reveni luni (cand el se va fi intors deja), si ca e ultima sansa, deoarece marti plec din tara, si nu vreau sa ma mai intind de-aiurea.

Sun luni dimineata, imi raspunde seful de tura spunand ca imediat ce managerul ajunge la servici, voi fi sunat. Va mai zic ca pana dupa-amiaza nu am primit nici un semn? Ma duc din proprie initiativa la service. Seful de tura iese ridicand din umeri, spunand ca n-are el ce sa faca daca bossul nu vine la servici. Imi exprim nedumerirea cu privire la faptul ca boss-ul pare a fi neafectat ca un client a venit de 3 ori la el in service cu aceeasi problema, si de 3 ori i s-a facut treaba de mantuiala, si ca acel client ii promite o campanie publicitara gratuita cum n-a mai avut vre-odata, si insist sa-l sune pentru a-l intreba de sanatate. Dupa vre-o 10 minute revine, spunand ca seful nu raspunde la telefon (desi, chipurile, fusese anuntat de saptamana trecuta de problemele mele)

Intentionam sa vorbesc cu seful cel mare ca sa rezolvam amiabil problema. Voiam sa-i propun urmatoarea chestie: accept inca o incercare, dar daca nici atunci nu iese bine (si eram dispus sa-l las pe el sa aprecieze daca a iesit sau nu bine), una din 3 variante:
- banii inapoi (folia n-aveau decat sa o dea jos), si faceam un drum pana la expert detailing in Bucuresti (care cica ar fi tatici in domeniu)
- Lasa folia asa prost cum iese si imi returneaza jumatate din bani (daca e treaba de bazar, macar sa platesc pret de bazar)
- Rezolvam mai putin amiabil (RAR, OJPC etc).

Cum pare sa-l doara in cot de ce se intampla, alegerea mea devine mult mai simpla. Dar nu fara a-i face campania publicitara promisa. Chiar cand eram acolo, un potential client a facut rapid stanga-mprejur cand i-am povestit si a vazut cu ochii sai rezultatul.

Asa ca... v-am avertizat.

P.S. Sa mai zic ca in urma demontarii repetate a fetelor de portiera, am senzatia ca a aparut un pui de greier intr-una din ele?
__________________
The name's Dover. Ben Dover
https://forum.4tuning.ro/showthread.p...812#post819812

Last edited by CRyS`; 24-11-08 at 13:46.
cryo is offline   Reply With Quote
Old 16-04-07, 20:17   #2
slip
BMW Driver

Stage 5
 
slip's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,170
Thumbs down Re: AGER Service Iasi: amatorism si nesimtire

grava treaba.. .n-am ce zice... io sigur nu rezistam nici a doua oara
ori aruncam cu ceva,,, ori nu stiu,.,
fa ce trebuie...anunta pe cine trebuie.. k altfel isi bat joc si .. t lasa cu buza umflata..
vb cu radu k el are pile la OPC
numai bine man..
bafta
__________________
Old School MotorSport IASI !!
Pasiunea nu cunoaste limite !!
slip is offline   Reply With Quote
Old 16-04-07, 20:30   #3
cristi_407

Stage 5
 
cristi_407's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,842
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[PEUGEOT]
[AUDI]
Default Re: AGER Service Iasi: amatorism si nesimtire

Daca vrei te duc eu la un profesionist sa iti monteze folia..E la bc dar iti spun sincer ca merita drumul..Imi pare rau.
cristi_407 is offline   Reply With Quote
Old 19-04-07, 20:46   #4
odiv

Stage 1
 
odiv's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 14
Default Re: AGER Service Iasi: amatorism si nesimtire

eu mi-am pus folie pe 3 masini ... doar la una mi-au ramas vreo 3 bule de aer (ce-i drept foarte mici) la un seat leon la ochiurile alea de pe spate, in rest, la celelalte 2, un passat si un a4 a iesit super treaba ! si mi le-a facut un baiat din vaslui, auras ... bineinteles ca are toate autorizatiile ..... cat despre ager .... ma abtin, am auzit prea multe lucruri urate despre ei !
odiv is offline   Reply With Quote
Old 04-07-07, 22:27   #5
JUST-DO-IT

Stage 5
 
JUST-DO-IT's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 657
Member of:
[DACIA]
[RENAULT]
Default Re: AGER Service Iasi: amatorism si nesimtire

Cryo e groasa rau...yo nici a doua oara nu rezistam...faceam un scandal monstru...
Ai rabdare de otel omule... chemam opc in secunda 2, daca vedeam ca ma duc cu vorba...
Sincer imi pare bine pt ca ai deschis topicul asta ,pentru ca eu intentionam sa merg la astia luna viitoare sa-mi pun parbrizul (cine stie masina stie ca de un an si ceva il am crapat)si cine stie ce surprize mai aveam si yo atuncea!
Mersi frumos de info!Drive Safe
__________________

-----Cumpar Gotti R17------
Cumpar 2 gume 195 50 15--Urgent !!!
Bmw 318 i---------Own
Dacia 1310---------Own
_________________________
-Driving sideways ,is a way of life !
JUST-DO-IT is offline   Reply With Quote
Old 06-07-07, 00:36   #6
eu

Stage 5
 
eu's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 1,214
Member of:
[AUDI]
Default Re: AGER Service Iasi: amatorism si nesimtire

Ti-i recomand din inima. Eu mi-am schimbat parbrizul de doua ori intr-o luna la Sermecom, iar baietii care mi l-au schimbat lucreaza la firma din imagine(au contract cu Sermecomul). Pe langa faptul ca sunt super ieftini, lucreaza si foarte bine
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DLA Barosanu003.jpg
Views:	238
Size:	282.4 KB
ID:	299208  
__________________
VAND CAUCIUCURI SH & RESAPATE ADUSE DIN ITALIA/GERMANIA/FRANTA APROAPE ORICE DIMENSIUNE

Tel: 0765.609.309
id mes
andreidumitrachi
eu is offline   Reply With Quote
Old 10-07-07, 10:09   #7
zorro6299


Stage 5
 
zorro6299's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 674
Member of:
[4Tuning International]
[VW]
Default Re: AGER Service Iasi: amatorism si nesimtire

....mersik mult de informatii despre Ager...caaveam de gand sa ma duk si eu..mersik...si sincer..OPC ul era prima varianta..si cea mai buna..mereu la indemana...bafta...
]
P.S. " in frane si in femei sa nu ai niciodata ncredere "


am observat k tot scrii faza cu franele.. Sfat: de ce nu pui scrisu ala in semnatura.. nu ti-e mai usor? - slip

Last edited by slip; 10-07-07 at 11:20.
zorro6299 is offline   Reply With Quote
Old 28-07-07, 18:22   #8
CRyS`
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
CRyS`'s Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 3,107
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[RENAULT]
[FORD]
Default Re: AGER Service Iasi: amatorism si nesimtire

Quote:
Originally Posted by ager-iasi View Post
A
-daca geamurile sunt zgariate, masina nu este f. noua, cand se aplica folie ies in evidenta zgarieturile din cauza fondului inchis;

Eu cred ca masina lui Cryo...era foarte noua!....

Ma mir...cum de ai aflat de aceast forum si acest post?... Oricum... Sunte-ti cunoscuti pt prostie si pt preturi mari


Mult succes!


Recomand inca odata cu mare caldura si incredere

B-dul C.A. Rosetti nr 5 A
Tel/Fax: 0332-805805 / 0332-805793

Pentru ca nu as fi singurul client multumit de pe aici...sunt foarte multi!
__________________

Eşti prost ? Aprinde proiectoarele de ceaţă, cu xenon ! Eşti cel mai prost ? Aprinde şi stopul de ceaţă cu led !
CRyS` is offline   Reply With Quote
Old 29-07-07, 18:20   #9
laguna_2_interceptor

Stage 3
 
laguna_2_interceptor's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 132
Default Re: AGER Service Iasi: amatorism si nesimtire

- mai oameni de la AGER... no fi el mediu steril nicaieri la montat folii DAR CEL PUTIN UNII SE CHINUIE SI BAGA MASINA INTR-UN GARAJ/HALA etc SI NU MONTEAZA IN MIJLOCUL CURTII PLINE DE COLB PE UNDE SE PLIMBA MASINI TESTATE DE SERVICE ul DE ALATURI CUM FACETI VOI!!! SI NU ESTE VOIE SA RAMANA NICI CEL MAI MIC PUNCT DE PRAF DACA ATI AVEA HABAR ETAPELE PREMERGATOARE ASEZARII FOLIEI PE GEAM... CA SA NU MAI SPUN DACA ATI AVEA PUTINA IMPLICARE SI RESPECT FATA DE CLIENT CA NIMENI NU VA DA BANI RUPTI SAU GAURITI!!!
laguna_2_interceptor is offline   Reply With Quote
Old 30-07-07, 15:56   #10
laguna_2_interceptor

Stage 3
 
laguna_2_interceptor's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 132
Default Re: AGER Service Iasi: amatorism si nesimtire

- ati uitat sa mentionati curtea pentru sezonul calduros... praful e la promotie in aceasta perioada... eu cred ca in loc sa dati vina pe montatori pentru preturile pe care le practicati - ca o paranteza, preturile nu ar fi deranjante daca ati oferii si calitate!!! - mai bine ati investi in ei, i-ati trimite la scolarizare ca sa aveti cea mai mica justificare a ceia ce spuneti mai sus... e patetic... spuneti ca preturile sunt mari pentru ca iarna aveti conditii care va costa sa le asigurati... cum de preturile exorbitante din iarna sunt valabile si acum vara cand montati in curte? (eventual poate pun si niste poze care probabil le veti gasi o explicatie tampa) ori abia acum va scoateti parleala din iarna... nu mai spun de parbrizele pe care le vindeti si care la cea mai mica piatra sarita pe el se fac tandari sau se fisureaza la gropi la cele de camioane si mai aveti tupeul sa spuneti ca vindeti aceleasi parbrize originale cu care a fost echipata masina din fabrica... cum se face ca cel de fabrica incaseaza o multime de pietre si se ciupeste si cele comercializate de voi se fac tandari? poate avem parte de un raspuns civilizat la o problemele de mai sus...
laguna_2_interceptor is offline   Reply With Quote
Old 05-08-07, 14:09   #11
eu

Stage 5
 
eu's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 1,214
Member of:
[AUDI]
Default Re: AGER Service Iasi: amatorism si nesimtire

Ma intereseaza cat costa pentru o dacia berlina un parbriz cu parasolar fumuriu deasupra, tenta verde/albastra tot parbrizul si banda cu striatii jos. Totodata ma intereseaza si pretul de montare si provenienta acestuia
eu is offline   Reply With Quote
Old 06-08-07, 09:23   #12
cryo

Stage 4
 
cryo's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 240
Member of:
[Honda]
Default Re: AGER Service Iasi: amatorism si nesimtire

asa, si ce-ar fi sa tragi o fuga pana la ei sa intrebi, si sa-mi lasi topicul in pace?
cryo is offline   Reply With Quote
Old 06-08-07, 10:59   #13
CRyS`
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
CRyS`'s Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 3,107
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[RENAULT]
[FORD]
Default Re: AGER Service Iasi: amatorism si nesimtire

EU - iti recomand inca odata Caro Glass pt parbriz...

Primul parbriz schimbat la Caro Glass stimate Domn de la Ager Iasi a fost supus unui accident mare si a rezistat cu brio ... cu toate ca era un geam SH si nu a costat decat 350 ron tot cu montaj + garantie! Si dupa accident inca mai arata super bine numai ca am dorit sa il schimb (era pe asigurare si nu ma interesa)...Deci la ceea ce precizati Dumneavoastra legat de parbrizele originale si cele copiate...!

Am un amic..si-a montat la voi folie acuma 1 an... 800 ron pe o berlina de familie...Scump, foarte scump pt ca ...concurenta asigura cu cel mult 60 % din pretul platit la voi si se lucra si mai bine!...

In fine...Mult succes si sa nu mai stricam topicul creat de Cryo...


Ne cerem scuze
CRyS` is offline   Reply With Quote
Old 16-12-07, 09:51   #14
D3m0N
Peugeot Driver

Stage 5
 
D3m0N's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 704
Member of:
[PEUGEOT]
[Toyota]
Default Re: AGER Service Iasi: amatorism si nesimtire

Voiam si eu sa ma duc la ei ... dar m`am razgandit ... incerc varianta lui Crys`, dar cryo ai rezolvat pana la urma problemele?
D3m0N is offline   Reply With Quote
Old 31-01-08, 19:43   #15
lex309
Fiat Driver

Stage 2
 
lex309's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 58
Member of:
[Fiat]
Default Re: AGER Service Iasi: amatorism si nesimtire

Aveam si eu de gand sa ma duc la ei sa imi montez folie , dar dupa ce am citit aici si dupa ce mi-au spus la tel ca ma costa 380 de ron luneta si geamurile spate pentru un punto.ma las pagubas. Stie cineva unde pot monta folie de calitate si omologata in iasi?
lex309 is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -