Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Iasi

Reply
 
Thread Tools
Old 04-09-11, 23:56   #61
Jockers

Stage 5
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 478
Default Re: Noi vs Politia ; Politia vs Noi

Quote:
Originally Posted by IS19CIP View Post
Intradevar radarul camuflat a stat ieri in Dacia.. mai pe seara sa prinda asa zisi " soferi de dacia / vitezomani " tu ai fost unul din ei. App cu care mama ti-a facut ? cu a ta sau a lui ? nu prea am inteles bine..
eh..bine ca nu o vazut crys) cu mana... da na..seara tarziu..bere cred ca stii si tu ) nu stiu cum dreaq se intampla cand scriu si eu mai mult pierd randul ) scriu numai prostii...
Jockers is offline   Reply With Quote
Old 05-09-11, 03:26   #62
Victor VRE

Stage 4
 
Victor VRE's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 215
Member of:
[CHEVROLET]
[CITROEN]
Default Re: Noi vs Politia ; Politia vs Noi

astazi am vazut si eu prin podu ros. un logan alb, cu parasolar negru, foliat, numere de is. radar pe ele, toate cele. nu cred ca e gae-ul cu nr schimbate, ci o alta masina.
Victor VRE is offline   Reply With Quote
Old 05-09-11, 07:30   #63
1300

Stage 5
 
1300's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 448
Default Re: Noi vs Politia ; Politia vs Noi

NAV are la numar parca.
1300 is offline   Reply With Quote
Old 05-09-11, 12:32   #64
mituc

Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 329
Default Re: Noi vs Politia ; Politia vs Noi

Oare acest nou radar prinde si hirtoapele facute de diverse firme si regii si neasfaltate sau "asfaltate" cu bucati de granit sau prundis? Dar marcajele facute aiurea, oare le prinde?
mituc is offline   Reply With Quote
Old 05-09-11, 13:37   #65
Victor VRE

Stage 4
 
Victor VRE's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 215
Member of:
[CHEVROLET]
[CITROEN]
Default Re: Noi vs Politia ; Politia vs Noi

Din pacate nu. Si nici daca le spui. Acum ceva vreme, la semaforul de la Palas (mai jos de pizzeria domneasca), pe banda din dreapta era o bucata de asfalt decupata. Noaptea, ~60 la ora, unde s-o mai evit? poc-poc, politia rutiera era in statia de autobuz de la sala sporturilor. m-am certat cu ei ca nu semnalizeaza, etc bla bla, si m-au expediat in cele din urma doar cand m-au amenintat ca ma amendeaza ca stau in statia de autobuz. cam atat pot ei.
Victor VRE is offline   Reply With Quote
Old 05-09-11, 14:26   #66
CRyS`
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
CRyS`'s Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 3,107
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[RENAULT]
[FORD]
Default Re: Noi vs Politia ; Politia vs Noi

Quote:
Originally Posted by Jockers View Post
eh..bine ca nu o vazut crys) cu mana... da na..seara tarziu..bere cred ca stii si tu ) nu stiu cum dreaq se intampla cand scriu si eu mai mult pierd randul ) scriu numai prostii...
CRyS` "o vazut" - corect ar fi "a vazut" dar la modul tau de exprimare,e corect "o vazut" . Eu iti mai atrag odata atentia,incearca sa scrii cat de cat corect,fara prea multe puncte de suspensie (Punctele de suspensie arată o pauză mare în cursul vorbirii. Spre deosebire de punct, punctele de suspensie nu marchează sfârşitul unei propoziţii sau al unei fraze, ci indică, în general, o întrerupere a şirului vorbirii. ) pe care pur si simplu le arunci aici fara sa gandesti prea mult si sa ai o continuitate in exprimare. Ma repet,aici nu esti pe maidanul din CUG sau "La umbrelute".

Alt exemplu:
"parca ma cunostia" - parca ma cunostea e corect.
"o zis ca daca nu le dau actele ma leaga acolo pe loc da cum m-am certat oleaca cu ei o plecat mi-o luat nr de la masina..se poate intampla ceva? cand au venit ei eu aproape intram in scara.si nici nu sau prezentat si au inceput sa tipe si sa vb cu 2peu - "Au zis", ""au plecat", "tupeu" si modul de exprimare,lasa de dorit. Si, iti dai seama ce zmeu ai fost, te-au lasat in pace,ca doar tu esti Jockers,cel de la jocurile de rumy sau eu mai stiu ce. Si stiu de frica ta. Suna-ti postasul si spune-i ca astepti un Proces Verbal de la Politia Rutiera Iasi. Dar sa nu uiti ca va veni exact in paisprezecea zi de la data evenimentului. Nu ai fi primul si nici ultimul smecher cu 2 lei in buzunar ce se trezeste cu o amenda acasa, "din senin" dupa gandirea proprie. Si sa nu uiti sa inveti sa scrii o contestatie a Procesului Verbal si cauta-ti si un avocat ce sa te reprezinte,sa nu te faci de ras in fata judecatoarei atunci cand ii vei explica ca ai umilit "doi pokemoni de la rutiera".

Si pana atunci,drumuri bune si intinse la maxim!

P.S. Am acasa toate manualele de Limba si Literatura Romana,pe care le-ai studiat in cei doisprezece ani de scoala, daca ! Inclusiv ABECEDARUL!!!
P.S. Am acasa si numeroase culegeri de gramatica si indrumatoare de gramatica ce te pot ajuta!
P.S. Daca nu ai timp sa le rasfoiesti, in timp ce stai pe Facebook si salivezi la femeile altora cu mana in buzunare si iubita ta se plimba cu BMW-urile altora trage un ochi pe www.limba-romana.net

"Succese maxime"

Cu toata stima si respectul cuvenit altora,nu tie

CRyS`
__________________

Eşti prost ? Aprinde proiectoarele de ceaţă, cu xenon ! Eşti cel mai prost ? Aprinde şi stopul de ceaţă cu led !
CRyS` is offline   Reply With Quote
Old 05-09-11, 15:07   #67
mihayyy2000

Stage 5
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 486
Member of:
[FORD]
Default Re: Noi vs Politia ; Politia vs Noi

Quote:
Originally Posted by CRyS` View Post
CRyS` Eu iti mai atrag odata atentia,incearca sa scrii cat de cat corect,fara prea multe puncte de suspensie .............
Ma repet,aici nu esti pe maidanul din CUG sau "La umbrelute".

............. smecher cu 2 lei in buzunar ce se trezeste cu o amenda acasa, "din senin" dupa gandirea proprie.
.............Si sa nu uiti sa inveti sa scrii o contestatie a Procesului Verbal si cauta-ti si un avocat ce sa te reprezinte,sa nu te faci de ras in fata judecatoarei...................................... ..............

P.S. Daca nu ai timp sa le rasfoiesti, in timp ce stai pe Facebook si salivezi la femeile altora cu mana in buzunare si iubita ta se plimba cu BMW-urile altora trage un ochi pe www.limba-romana.net

"Succese maxime"
CRyS`
CRyS da' vad ca te-ai enervat. Intr-adevar omul nu prea le are dar cred ca ar trebui sa fii un pic mai bland. Sau esti satul sa faci lectii pe forum?
__________________
Visinica
mihayyy2000 is offline   Reply With Quote
Old 05-09-11, 15:07   #68
MihaiCsl

Stage 5
 
MihaiCsl's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 1,113
Default Re: Noi vs Politia ; Politia vs Noi

Jockers, nu stii sa scrii, uite alt exemplu de greseala, mai exact cacafonie.
Quote:
Originally Posted by CRyS` View Post
Mda ... inca odata Sermecom si-a facut treaba ca curu!
Inca ceva, uitati-va la semantura lui si cititi asta :
Quote:
Originally Posted by CRyS` View Post
Eu cand eram baiat rau si aveam folie pe stopuri si folie pe fatza de nesimtzit si mai mergeam si cu proiectoarele aprinse

Last edited by MihaiCsl; 05-09-11 at 15:11.
MihaiCsl is offline   Reply With Quote
Old 05-09-11, 15:29   #69
mihayyy2000

Stage 5
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 486
Member of:
[FORD]
Default Re: Noi vs Politia ; Politia vs Noi

Quote:
Originally Posted by MihaiCsl View Post
1. Jockers, nu stii sa scrii, uite alt exemplu de greseala, mai exact cacafonie.

2. Inca ceva, uitati-va la semantura lui si cititi asta :
@ Mihai: 1. Daca tot vrei sa-l corectezi spune si ca in fraza: "Mda ... inca odata Sermecom si-a facut treaba ca curu!" are mai multe greseli.
Acestea sunt: - "odata" trebuia folosit "o data".
- "ca curu" trebuia "ca curu' " sau "ca curul"
(scuze de limbaj, vreau doar sa corectez, nu obisnuiesc sa scriu/vorbesc asa)
- "Mda" se foloseste in vorbire, in cercurile de prieteni, si mai putin atunci cand te exprimi in spatiul public, cum ar fi pe un blog/forum/site/ etc.
Eu stiam de cacofonie nu "cacafonie".

2. "Semantura" lui e de tot rasul. Spune totul despre el.
mihayyy2000 is offline   Reply With Quote
Old 05-09-11, 15:30   #70
IS19CIP

Stage 5
 
IS19CIP's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 546
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Noi vs Politia ; Politia vs Noi

Quote:
Originally Posted by MihaiCsl View Post
Jockers, nu stii sa scrii, uite alt exemplu de greseala, mai exact cacafonie.

Inca ceva, uitati-va la semantura lui si cititi asta :
Mihai CSL , mananci prea mult rahat si o sa dai in diabet . Ce vrei sa demonstrez acuma , ca esti un fel de AVOCATU APARARII ? Vezi-ti de Bacul tau si baga-te in seama cand chiar crezi ca zici ceva interesant.
__________________


TRACTARI AUTO NON-STOP TEL : 0743 635 005

Last edited by IS19CIP; 05-09-11 at 15:34.
IS19CIP is offline   Reply With Quote
Old 05-09-11, 15:37   #71
MihaiCsl

Stage 5
 
MihaiCsl's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 1,113
Default Re: Noi vs Politia ; Politia vs Noi

Mihai, nu chiar, ca sa se evite o cacofonie se utilizeaza cuvinte precum "astfel, intrucat, precum etc" iar cat despre cuvantul "cacafonie" era o ironie, defapt totul era o ironie.
__________________
If gas gets any higher, i'm cutting a hole through the floor of my car and Flintstoning this bitch.
MihaiCsl is offline   Reply With Quote
Old 05-09-11, 15:45   #72
mihayyy2000

Stage 5
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 486
Member of:
[FORD]
Default Re: Noi vs Politia ; Politia vs Noi

Quote:
Originally Posted by IS19CIP View Post
Mihai CSL , mananci prea mult rahat si o sa dai in diabet . Ce vrei sa demonstrez acuma , ca esti un fel de AVOCATU APARARII ? Vezi-ti de Bacul tau si baga-te in seama cand chiar crezi ca zici ceva interesant.
Quote:
Originally Posted by MihaiCsl View Post
Mihai, nu chiar, ca sa se evite o cacofonie se utilizeaza cuvinte precum "astfel, intrucat, precum etc" iar cat despre cuvantul "cacafonie" era o ironie, defapt totul era o ironie.
Haideti sa incercam sa nu mai deviem de la subiect.
mihayyy2000 is offline   Reply With Quote
Old 05-09-11, 16:52   #73
Victor VRE

Stage 4
 
Victor VRE's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 215
Member of:
[CHEVROLET]
[CITROEN]
Default Re: Noi vs Politia ; Politia vs Noi

eu va propun sa va faceti un topic de limba romana, ca altii mai doresc sa citeasca posturi scrise la obiect.
Victor VRE is offline   Reply With Quote
Old 05-09-11, 18:07   #74
Jockers

Stage 5
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 478
Default Re: Noi vs Politia ; Politia vs Noi

Quote:
Originally Posted by CRyS` View Post
CRyS` "o vazut" - corect ar fi "a vazut" dar la modul tau de exprimare,e corect "o vazut" . Eu iti mai atrag odata atentia,incearca sa scrii cat de cat corect,fara prea multe puncte de suspensie (Punctele de suspensie arată o pauză mare în cursul vorbirii. Spre deosebire de punct, punctele de suspensie nu marchează sfârşitul unei propoziţii sau al unei fraze, ci indică, în general, o întrerupere a şirului vorbirii. ) pe care pur si simplu le arunci aici fara sa gandesti prea mult si sa ai o continuitate in exprimare. Ma repet,aici nu esti pe maidanul din CUG sau "La umbrelute".

Alt exemplu:
"parca ma cunostia" - parca ma cunostea e corect.
"o zis ca daca nu le dau actele ma leaga acolo pe loc da cum m-am certat oleaca cu ei o plecat mi-o luat nr de la masina..se poate intampla ceva? cand au venit ei eu aproape intram in scara.si nici nu sau prezentat si au inceput sa tipe si sa vb cu 2peu - "Au zis", ""au plecat", "tupeu" si modul de exprimare,lasa de dorit. Si, iti dai seama ce zmeu ai fost, te-au lasat in pace,ca doar tu esti Jockers,cel de la jocurile de rumy sau eu mai stiu ce. Si stiu de frica ta. Suna-ti postasul si spune-i ca astepti un Proces Verbal de la Politia Rutiera Iasi. Dar sa nu uiti ca va veni exact in paisprezecea zi de la data evenimentului. Nu ai fi primul si nici ultimul smecher cu 2 lei in buzunar ce se trezeste cu o amenda acasa, "din senin" dupa gandirea proprie. Si sa nu uiti sa inveti sa scrii o contestatie a Procesului Verbal si cauta-ti si un avocat ce sa te reprezinte,sa nu te faci de ras in fata judecatoarei atunci cand ii vei explica ca ai umilit "doi pokemoni de la rutiera".

Si pana atunci,drumuri bune si intinse la maxim!

P.S. Am acasa toate manualele de Limba si Literatura Romana,pe care le-ai studiat in cei doisprezece ani de scoala, daca ! Inclusiv ABECEDARUL!!!
P.S. Am acasa si numeroase culegeri de gramatica si indrumatoare de gramatica ce te pot ajuta!
P.S. Daca nu ai timp sa le rasfoiesti, in timp ce stai pe Facebook si salivezi la femeile altora cu mana in buzunare si iubita ta se plimba cu BMW-urile altora trage un ochi pe www.limba-romana.net

"Succese maxime"

Cu toata stima si respectul cuvenit altora,nu tie

CRyS`
auzi tu domnu crys,nu mai rupe .... vezi de treba ta si gata nu te intereseaza pe tine ce fac eu .las ca ai tu mai mult scoala ca mine,eu scriu repede fara sa ma uit nu sunt ca tine sa scriu pe litere si sa fiu atent. Asa ca daca ai ceva de zis spune-mi in particular nu te mai da tu asa rotund ca nu esti.dar va rog frumos crys este olimpic la romana..dar nu astazi poata alta data,si cip nu te mai baga aiurea,si nu mai fi lingau .nu ma intereseaza ca am gresti asta este se mai intampla..si te rog crys pune tu punctele si corecteaza greselile..sau fa ce vrei tu ! O seara frumoasa Mult respect pentru useri care mai si gandesc inainte sa vorbeasca

Last edited by Jockers; 05-09-11 at 18:10.
Jockers is offline   Reply With Quote
Old 05-09-11, 20:47   #75
IS19CIP

Stage 5
 
IS19CIP's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 546
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Noi vs Politia ; Politia vs Noi

Quote:
Originally Posted by Jockers View Post
auzi tu domnu crys,nu mai rupe .... vezi de treba ta si gata nu te intereseaza pe tine ce fac eu .las ca ai tu mai mult scoala ca mine,eu scriu repede fara sa ma uit nu sunt ca tine sa scriu pe litere si sa fiu atent. Asa ca daca ai ceva de zis spune-mi in particular nu te mai da tu asa rotund ca nu esti.dar va rog frumos crys este olimpic la romana..dar nu astazi poata alta data,si cip nu te mai baga aiurea,si nu mai fi lingau .nu ma intereseaza ca am gresti asta este se mai intampla..si te rog crys pune tu punctele si corecteaza greselile..sau fa ce vrei tu ! O seara frumoasa Mult respect pentru useri care mai si gandesc inainte sa vorbeasca
Bai baiatule am zis eu ceva la adresa ta de ma faci p mine lingau? mai vazut pe mine corectandute sau chestii de genu asta? Controleazati vorbele , cand o sa ma vezi pe mine ca te corectez sau chestii de genu asta atunci sa iti permiti sa ma faci lingau pana atunci stai cuminte acolo.
IS19CIP is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -