Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Zona tehnica VW

Zona tehnica VW Zona tehnica, secrete, tips&tricks VW

Reply
 
Thread Tools
Old 22-06-13, 18:59   #1
Vassy93

Stage 2
 
Join Date: Jan 2013
Posts: 34
Default Problema inchidere VW GOLF 5

Buna ziua am si eu o intrebare.. cand inchid usa cu cheia.. se inchid doar 3 usi ... una dupa partea dreapata nu se mai inchide..trebuie sa inchid din cheie ... de 20-30 de ori.. pana se inchide si usa aia.. stie cineva.. de la ce poate.. am incercat cu ambele chei si la fel face .. dar daca inchid toate usile din masina se inchid toata 4 ..sunt disperat.. nu stiu ce sa fac.. azi a inceput sa faca asa.. cand incerc sa deschid .. la usa cu problema se aude ca se deschide.. dar cand inchid nu se aude nimic..
Masina este VW GOLF 5
Vassy93 is offline   Reply With Quote
Old 04-07-13, 21:02   #2
silviu.o

Stage 5
 
silviu.o's Avatar
 
Join Date: Apr 2012
Posts: 559
Member of:
[VW]
[Fiat]
[Competitor CNCA]
Default Re: Problema inchidere VW GOLF 5

Cel mai porbabil actuatorul, motorasul care inchide usa are probleme. Dar nu e exclus sa fie si altceva. Da jos fata la usa si vezi ce e acolo, Uitate la mufe, poate sunt oxidate.
silviu.o is offline   Reply With Quote
Old 04-07-13, 21:17   #3
Vassy93

Stage 2
 
Join Date: Jan 2013
Posts: 34
Default Re: Problema inchidere VW GOLF 5

ms zilele astea.. o sa fac chestia asta cu 1 electrician
Vassy93 is offline   Reply With Quote
Old 11-07-13, 23:26   #4
popasorin

Stage 4
 
popasorin's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 243
Default Re: Problema inchidere VW GOLF 5

iti este scos un furtunas care vine de la motorasul care asigura presiunea....desfa usa si punel la loc....el baga aer in gol...deaia nu merge usa
popasorin is offline   Reply With Quote
Old 13-07-13, 22:21   #5
Tudorache$

Stage 4
 
Tudorache$'s Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 197
Member of:
[VW]
Default Re: Problema inchidere VW GOLF 5

Quote:
Originally Posted by popasorin View Post
iti este scos un furtunas care vine de la motorasul care asigura presiunea....desfa usa si punel la loc....el baga aer in gol...deaia nu merge usa
Pe modelele dupa 2002(mai sunt si exceptii) inchiderea centralizata nu se mai face pe baza unei pompe vacumatice care deschide/inchide masina,in locul ei pe fiecare dintre portiere,capac rezervor si portbagaj s-au montat motorase electrice,care ele asigura inchidere/deschiderea masinii


Pune-o pe tester si vezi ce iti da,verifica firele/contactele si motorasul/actuatorul
Tudorache$ is offline   Reply With Quote
Old 13-07-13, 22:36   #6
Vassy93

Stage 2
 
Join Date: Jan 2013
Posts: 34
Default Re: Problema inchidere VW GOLF 5

Am desfacut ieri usa si era de la cablu l-am bagat la loc si acum vad ca merge , bine ca am facuto cu un prieten ca la un service.. imi luat pe putin 1mil ca sa desfaca usa si sa puna monteze decupleze si sa cupleze cablu la loc. ori cum multumesc pentru sfaturi.
Am fost la testari si nu dadea nimic.. am mai dai si 50lei aiurea..
Vassy93 is offline   Reply With Quote
Old 14-07-13, 11:23   #7
silviu.o

Stage 5
 
silviu.o's Avatar
 
Join Date: Apr 2012
Posts: 559
Member of:
[VW]
[Fiat]
[Competitor CNCA]
Default Re: Problema inchidere VW GOLF 5

Quote:
Originally Posted by Vassy93 View Post
Am desfacut ieri usa si era de la cablu l-am bagat la loc si acum vad ca merge , bine ca am facuto cu un prieten ca la un service.. imi luat pe putin 1mil ca sa desfaca usa si sa puna monteze decupleze si sa cupleze cablu la loc. ori cum multumesc pentru sfaturi.
Am fost la testari si nu dadea nimic.. am mai dai si 50lei aiurea..
Ce ti-am spus ca e de la contacte . Bine ca ai rezolvat, bafta.
silviu.o is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -