Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Alte discutii Dacia

Reply
 
Thread Tools
Old 12-04-10, 22:53   #1
AG_XX_VLO

Stage 5
 
AG_XX_VLO's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 575
Member of:
[DACIA]
[Dacia Rally Team]
Default Control RAR

Am observat ca de 2 saptamani oameni de la RAR sunt in permanenta pe strazile orasului meu de Luni pana Vineri Oare numai la mine in oras se intampla lucrul acesta
Orice informatie , referitoare la ce urmaresc acesti oameni este binevenita
Locuri unde se instaleaza ?
Rezolvarea problemelor?

Cum ar fi :
neetanseitate esapamentului(Sudura, mastic)
lipsa suportului de tine bateria
cuplajul volan (inlocuirea lui cu un ax cu cruce cardanica )
volanul sport
frana de mana
scaunele adaptate
centurile de siguranta
triple inegrite
AG_XX_VLO is offline   Reply With Quote
Old 13-04-10, 12:45   #2
bz-04-uvx
Dacia Driver

Stage 4
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 259
Member of:
[DACIA]
Default Re: Control RAR

Quote:
Originally Posted by AG_XX_VLO View Post
Am observat ca de 2 saptamani oameni de la RAR sunt in permanenta pe strazile orasului meu de Luni pana Vineri Oare numai la mine in oras se intampla lucrul acesta
Orice informatie , referitoare la ce urmaresc acesti oameni este binevenita
Locuri unde se instaleaza ?
Rezolvarea problemelor?

Cum ar fi :
neetanseitate esapamentului(Sudura, mastic)
lipsa suportului de tine bateria
cuplajul volan (inlocuirea lui cu un ax cu cruce cardanica )
volanul sport
frana de mana
scaunele adaptate
centurile de siguranta
triple inegrite
La mine in oras nu prea am vazut arr-ul...ci doar la iesirile din oras, avand ca si clienti camioane si tiruri!Mie mi se face parul maciuca cand ii vad.In schimb ieri am vazut pe e 85 pe mai multe portiuni oameni de la drumuri nationale si mi s-a parut ca monitorizeaza traficul...numara masini...ceva de genul..asta mi s-a parut mie...voi stiti ceva de traba asta?
__________________
bz-89-grs
bz-04-uvx is offline   Reply With Quote
Old 13-04-10, 14:17   #3
Muttley

Stage 5
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 1,097
Default Re: Control RAR

Pe mine m-au oprit pe centura Pitestiului, erau doua filtre.
Le-am zis ca o duc la Remat (1 km mai incolo) si mi-au urat drum bun.
Muttley is offline   Reply With Quote
Old 13-04-10, 14:58   #4
bolidu'
Dacia Driver

Stage 5
 
bolidu''s Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,899
Member of:
[DACIA]
[Dacia Rally Team]
Default Re: Control RAR

)))))))).....te-a ajutat locul!
bolidu' is offline   Reply With Quote
Old 13-04-10, 16:09   #5
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Default Re: Control RAR

De obicei, "vulturii" stau la intrarea în oraşe.

În Călăraşi spre exemplu, locul lor prefereat este Cantonul. Pe acolo se intră în Călaraşi, dacă vii de la Olteniţa, Bucureşti sau alte sate.

Locul lor preferat mai este şi la Combinatul Siderurgic.
Ei caută locuri cu vizibilitate maximă şi de unde nu îi mai poţi evita sau ocoli.
SUNT PUŞI GRAV PE DACII!
__________________
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
andi_cimpean is offline   Reply With Quote
Old 13-04-10, 17:58   #6
bz-04-uvx
Dacia Driver

Stage 4
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 259
Member of:
[DACIA]
Default Re: Control RAR

Quote:
Originally Posted by andi_cimpean View Post
SUNT PUŞI GRAV PE DACII!
Nasoala treaba asta!m-a ferit Dumnezeu de ei pana acum!Va doresc tuturor sa NU aveti parte de ei
bz-04-uvx is offline   Reply With Quote
Old 13-04-10, 22:18   #7
aysmen

Stage 5
 
aysmen's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 389
Default Re: Control RAR

Quote:
Originally Posted by Muttley View Post
Pe mine m-au oprit pe centura Pitestiului, erau doua filtre.
Le-am zis ca o duc la Remat (1 km mai incolo) si mi-au urat drum bun.
tare asta ))) ai scapat cu vorba asta cred.....Bine asta in caz ca aveai ceva in neregula,dar astia de la RAR se leaga cam de orice....
De ex pe colegul de servici al tatalui meu l-au" luat " ca are joc la cuplajul de la volan......
aysmen is offline   Reply With Quote
Old 14-04-10, 00:20   #8
vio.viorel

Stage 2
 
vio.viorel's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 59
Default Re: Control RAR

Da faza cu monitorizatul traficului e adv. A anuntat si la televizor ca au trimis cativa oameni de la drumurile nationale pentru a monitoriza traficul. Au un grafic cu toate categoriile de autoturisme si bifeaza masinile acolo si la sf zilei trag linie si aduna) foarte ciudat .. dar suntem in romania!! Vorba unui sofer " Inloc sa asfalteze drumurile ei numara masinile"
__________________
Rasul e ca stergatorul de parbriz: nu opreste ploaia, dar iti permite sa iti vezi de drum.
vio.viorel is offline   Reply With Quote
Old 14-04-10, 01:30   #9
Andrei_spu

Stage 5
 
Andrei_spu's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 383
Member of:
[DACIA]
[RENAULT]
Default Re: Control RAR

succes cand veniti la mare.stau si pe centura orasului acum si la pod la agigea.
Andrei_spu is offline   Reply With Quote
Old 14-04-10, 02:20   #10
chin3zu86

Stage 3
 
chin3zu86's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 146
Default Re: Control RAR

pe mine in data de 12.04.2010 ora 10:30 la intrare in mioveni(arges) in zona penitenciarului, m-a oprit pe mine si un alt prieten si am ramas amandoi fara taloane.motivu meu ESAMAPENT NEETANS , triple negre si bateria nefixata.amenda 240 cu 120 in 48ore - aveau dreptate zic eu ca se putea rezolva lucrurile astea.
dar pe prietenul meu l-a trecut direct la noxe.motoru mergea bine nu manca ulei , tobe normale si in loc de 0.3 i-a iesit 0.8 triplu - asta fratilor e cel mai aberat motiv si cel mai cretin test pe care poate sa-l faca.
daca loganu si sandero au fost respinse si intoarse inapoi de catre rar pentru noxe ce pretentie mai are de la dacia 1300-1310 masina non euro pe carburatie care in veci,,, si cu motoru nou si tobe noi ulei si filtre schimbate aditiv la benzina si ce mai vreti voi ,,, nu va iesi???chiar si politaiu a zis k e o aberatie testu la noxe la masinile pe carburatie.dar de cu asta fac bani(spaga)

verificatile domnilor care faceti legea la mecanica frane directie cauciucuri rugina nu la ceva ce nu va trece niciodata testu. va multumesc ca a-ti citit ce am scris aici
ps: sper ca ati retinut faza cu loganu si sandero. sandero avea 2 luni si loganul 12000km.si am intrbat si la itp si miau spus ca nu ies la noxe. EXISTA UN REMEDIU DE OCOLIRE - STATIE de emisie receptie pe masina si afli unde sta si arr-ul si radarele
chin3zu86 is offline   Reply With Quote
Old 14-04-10, 09:10   #11
Gaby19
Dacia Driver

Stage 5
 
Gaby19's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 331
Member of:
[DACIA]
Default Re: Control RAR

In fiecare joi de la ora 8:30-9:00 pana pe la ora 12:00-13:00 sunt prezenti la parcul Bazilescu "bulevardul Bucuresti Noi" chiar in fata Biserici.

Mau oprit si pe mine si mau loat pentru noxe, am o dacie 1310 din 2000 dar nu aveam catalizator pe ea, am cumparat nou si am fost la rar si am loat talonu fara spaga
__________________
-------------
Opel Corsa 1.2 16v 2001

Piese auto, Logan, Dacia, Solenza
Gaby19 is offline   Reply With Quote
Old 14-04-10, 10:58   #12
aysmen

Stage 5
 
aysmen's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 389
Default Re: Control RAR

Quote:
Originally Posted by chin3zu86 View Post
pe mine in data de 12.04.2010 ora 10:30 la intrare in mioveni(arges) in zona penitenciarului, m-a oprit pe mine si un alt prieten si am ramas amandoi fara taloane.motivu meu ESAMAPENT NEETANS , triple negre si bateria nefixata.amenda 240 cu 120 in 48ore - aveau dreptate zic eu ca se putea rezolva lucrurile astea.
dar pe prietenul meu l-a trecut direct la noxe.motoru mergea bine nu manca ulei , tobe normale si in loc de 0.3 i-a iesit 0.8 triplu - asta fratilor e cel mai aberat motiv si cel mai cretin test pe care poate sa-l faca.
daca loganu si sandero au fost respinse si intoarse inapoi de catre rar pentru noxe ce pretentie mai are de la dacia 1300-1310 masina non euro pe carburatie care in veci,,, si cu motoru nou si tobe noi ulei si filtre schimbate aditiv la benzina si ce mai vreti voi ,,, nu va iesi???chiar si politaiu a zis k e o aberatie testu la noxe la masinile pe carburatie.dar de cu asta fac bani(spaga)

verificatile domnilor care faceti legea la mecanica frane directie cauciucuri rugina nu la ceva ce nu va trece niciodata testu. va multumesc ca a-ti citit ce am scris aici
ps: sper ca ati retinut faza cu loganu si sandero. sandero avea 2 luni si loganul 12000km.si am intrbat si la itp si miau spus ca nu ies la noxe. EXISTA UN REMEDIU DE OCOLIRE - STATIE de emisie receptie pe masina si afli unde sta si arr-ul si radarele
Prietenul tau ce masina avea?
aysmen is offline   Reply With Quote
Old 14-04-10, 11:54   #13
Alex4u
Dacia Driver

Stage 5
 
Alex4u's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 1,591
Member of:
[DACIA]
Default Re: Control RAR

iti dai seama ca tot dacie..
Alex4u is offline   Reply With Quote
Old 15-04-10, 00:35   #14
chin3zu86

Stage 3
 
chin3zu86's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 146
Default Re: Control RAR

sincer mi-ar fi placut sa spun ca logan dar era tot dacie din 98
chin3zu86 is offline   Reply With Quote
Old 15-04-10, 13:27   #15
aysmen

Stage 5
 
aysmen's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 389
Default Re: Control RAR

Ti se face si frica sa mai iesi cu Dacia .....nu inteleg ce au avut cu bateria ta,cum nu era fixata bine,dar ei iti cauta motive.Daca aveai in regula cele pt care te-au amendat ti-o bagau la noxe sau gaseau ei un motiv....degeaba zici tu ca aveau dreptate dar iti gaseau ei altele daca le aveai p alea OK.
DAr nu inteleg de ce se leaga mai mult de Dacii...oricum am auzit de un inginer de la o statie ITP care a refuzat un BMW de la inspectie pe motiv ca nu stia unde are seria pe motor...deci NO COMENT.
aysmen is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -