Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii Dacia (https://forum.4tuning.ro/307-discutii-dacia.html)
-   -   Control RAR (https://forum.4tuning.ro/307-discutii-dacia/182335-control-rar.html)

AG_XX_VLO 12-04-10 22:53

Control RAR
 
Am observat ca de 2 saptamani oameni de la RAR sunt in permanenta pe strazile orasului meu de Luni pana Vineri :D Oare numai la mine in oras se intampla lucrul acesta 8)
Orice informatie , referitoare la ce urmaresc acesti oameni este binevenita:rolleyes2
Locuri unde se instaleaza ?
Rezolvarea problemelor?

Cum ar fi :
neetanseitate esapamentului(Sudura, mastic)
lipsa suportului de tine bateria
cuplajul volan (inlocuirea lui cu un ax cu cruce cardanica )
volanul sport
frana de mana
scaunele adaptate
centurile de siguranta
triple inegrite

bz-04-uvx 13-04-10 12:45

Re: Control RAR
 
Quote:

Originally Posted by AG_XX_VLO (Post 3272927)
Am observat ca de 2 saptamani oameni de la RAR sunt in permanenta pe strazile orasului meu de Luni pana Vineri :D Oare numai la mine in oras se intampla lucrul acesta 8)
Orice informatie , referitoare la ce urmaresc acesti oameni este binevenita:rolleyes2
Locuri unde se instaleaza ?
Rezolvarea problemelor?

Cum ar fi :
neetanseitate esapamentului(Sudura, mastic)
lipsa suportului de tine bateria
cuplajul volan (inlocuirea lui cu un ax cu cruce cardanica )
volanul sport
frana de mana
scaunele adaptate
centurile de siguranta
triple inegrite

La mine in oras nu prea am vazut arr-ul...ci doar la iesirile din oras, avand ca si clienti camioane si tiruri!Mie mi se face parul maciuca cand ii vad.In schimb ieri am vazut pe e 85 pe mai multe portiuni oameni de la drumuri nationale si mi s-a parut ca monitorizeaza traficul...numara masini...ceva de genul..asta mi s-a parut mie...voi stiti ceva de traba asta?

Muttley 13-04-10 14:17

Re: Control RAR
 
Pe mine m-au oprit pe centura Pitestiului, erau doua filtre.
Le-am zis ca o duc la Remat (1 km mai incolo) si mi-au urat drum bun.

bolidu' 13-04-10 14:58

Re: Control RAR
 
:))))))))).....te-a ajutat locul!

andi_cimpean 13-04-10 16:09

Re: Control RAR
 
De obicei, "vulturii" stau la intrarea în oraşe.

În Călăraşi spre exemplu, locul lor prefereat este Cantonul. Pe acolo se intră în Călaraşi, dacă vii de la Olteniţa, Bucureşti sau alte sate.

Locul lor preferat mai este şi la Combinatul Siderurgic.
Ei caută locuri cu vizibilitate maximă şi de unde nu îi mai poţi evita sau ocoli.
SUNT PUŞI GRAV PE DACII!

bz-04-uvx 13-04-10 17:58

Re: Control RAR
 
Quote:

Originally Posted by andi_cimpean (Post 3274567)
SUNT PUŞI GRAV PE DACII!

Nasoala treaba asta!m-a ferit Dumnezeu de ei pana acum!Va doresc tuturor sa NU aveti parte de ei

aysmen 13-04-10 22:18

Re: Control RAR
 
Quote:

Originally Posted by Muttley (Post 3274328)
Pe mine m-au oprit pe centura Pitestiului, erau doua filtre.
Le-am zis ca o duc la Remat (1 km mai incolo) si mi-au urat drum bun.

tare asta :)))) ai scapat cu vorba asta cred.....Bine asta in caz ca aveai ceva in neregula,dar astia de la RAR se leaga cam de orice....
De ex pe colegul de servici al tatalui meu l-au" luat " ca are joc la cuplajul de la volan......

vio.viorel 14-04-10 00:20

Re: Control RAR
 
Da faza cu monitorizatul traficului e adv. A anuntat si la televizor ca au trimis cativa oameni de la drumurile nationale pentru a monitoriza traficul. Au un grafic cu toate categoriile de autoturisme si bifeaza masinile acolo si la sf zilei trag linie si aduna;)) foarte ciudat .. dar suntem in romania!! Vorba unui sofer " Inloc sa asfalteze drumurile ei numara masinile"

Andrei_spu 14-04-10 01:30

Re: Control RAR
 
succes cand veniti la mare.stau si pe centura orasului acum si la pod la agigea.

chin3zu86 14-04-10 02:20

Re: Control RAR
 
pe mine in data de 12.04.2010 ora 10:30 la intrare in mioveni(arges) in zona penitenciarului, m-a oprit pe mine si un alt prieten si am ramas amandoi fara taloane.motivu meu ESAMAPENT NEETANS , triple negre si bateria nefixata.amenda 240 cu 120 in 48ore - aveau dreptate zic eu ca se putea rezolva lucrurile astea.
dar pe prietenul meu l-a trecut direct la noxe.motoru mergea bine nu manca ulei , tobe normale si in loc de 0.3 i-a iesit 0.8 triplu - asta fratilor e cel mai aberat motiv si cel mai cretin test pe care poate sa-l faca.
daca loganu si sandero au fost respinse si intoarse inapoi de catre rar pentru noxe ce pretentie mai are de la dacia 1300-1310 masina non euro pe carburatie care in veci,,, si cu motoru nou si tobe noi ulei si filtre schimbate aditiv la benzina si ce mai vreti voi ,,, nu va iesi???chiar si politaiu a zis k e o aberatie testu la noxe la masinile pe carburatie.dar de cu asta fac bani(spaga)

verificatile domnilor care faceti legea la mecanica frane directie cauciucuri rugina nu la ceva ce nu va trece niciodata testu. va multumesc ca a-ti citit ce am scris aici
ps: sper ca ati retinut faza cu loganu si sandero. sandero avea 2 luni si loganul 12000km.si am intrbat si la itp si miau spus ca nu ies la noxe. EXISTA UN REMEDIU DE OCOLIRE - STATIE de emisie receptie pe masina si afli unde sta si arr-ul si radarele

Gaby19 14-04-10 09:10

Re: Control RAR
 
In fiecare joi de la ora 8:30-9:00 pana pe la ora 12:00-13:00 sunt prezenti la parcul Bazilescu "bulevardul Bucuresti Noi" chiar in fata Biserici.

Mau oprit si pe mine si mau loat pentru noxe, am o dacie 1310 din 2000 dar nu aveam catalizator pe ea, am cumparat nou si am fost la rar si am loat talonu fara spaga

aysmen 14-04-10 10:58

Re: Control RAR
 
Quote:

Originally Posted by chin3zu86 (Post 3276286)
pe mine in data de 12.04.2010 ora 10:30 la intrare in mioveni(arges) in zona penitenciarului, m-a oprit pe mine si un alt prieten si am ramas amandoi fara taloane.motivu meu ESAMAPENT NEETANS , triple negre si bateria nefixata.amenda 240 cu 120 in 48ore - aveau dreptate zic eu ca se putea rezolva lucrurile astea.
dar pe prietenul meu l-a trecut direct la noxe.motoru mergea bine nu manca ulei , tobe normale si in loc de 0.3 i-a iesit 0.8 triplu - asta fratilor e cel mai aberat motiv si cel mai cretin test pe care poate sa-l faca.
daca loganu si sandero au fost respinse si intoarse inapoi de catre rar pentru noxe ce pretentie mai are de la dacia 1300-1310 masina non euro pe carburatie care in veci,,, si cu motoru nou si tobe noi ulei si filtre schimbate aditiv la benzina si ce mai vreti voi ,,, nu va iesi???chiar si politaiu a zis k e o aberatie testu la noxe la masinile pe carburatie.dar de cu asta fac bani(spaga)

verificatile domnilor care faceti legea la mecanica frane directie cauciucuri rugina nu la ceva ce nu va trece niciodata testu. va multumesc ca a-ti citit ce am scris aici
ps: sper ca ati retinut faza cu loganu si sandero. sandero avea 2 luni si loganul 12000km.si am intrbat si la itp si miau spus ca nu ies la noxe. EXISTA UN REMEDIU DE OCOLIRE - STATIE de emisie receptie pe masina si afli unde sta si arr-ul si radarele

Prietenul tau ce masina avea?

Alex4u 14-04-10 11:54

Re: Control RAR
 
iti dai seama ca tot dacie..

chin3zu86 15-04-10 00:35

Re: Control RAR
 
sincer mi-ar fi placut sa spun ca logan dar era tot dacie din 98

aysmen 15-04-10 13:27

Re: Control RAR
 
Ti se face si frica sa mai iesi cu Dacia .....nu inteleg ce au avut cu bateria ta,cum nu era fixata bine,dar ei iti cauta motive.Daca aveai in regula cele pt care te-au amendat ti-o bagau la noxe sau gaseau ei un motiv....degeaba zici tu ca aveau dreptate dar iti gaseau ei altele daca le aveai p alea OK.
DAr nu inteleg de ce se leaga mai mult de Dacii...oricum am auzit de un inginer de la o statie ITP care a refuzat un BMW de la inspectie pe motiv ca nu stia unde are seria pe motor...deci NO COMENT.


All times are GMT +2. The time now is 19:08.

- Copyright 2026 4Tuning