Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Alte discutii Dacia

Reply
 
Thread Tools
Old 06-05-10, 11:33   #406
Andu_RacE
Dacia Driver

Stage 5
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 491
Member of:
[DACIA]
[4Rally]
Default Re: intalnire dacia 9 mai ?mai are loc in 2010?

Quote:
Originally Posted by GrosseCali View Post
... dacia 1300 este un model si 1310 alt model.
Dar te-ai gandit cati dintre cei care o sa vina la acea expozitie stiu despre asta? Foarte multa lume leaga 1300-le de 1310. .... Am mai zis asta si pe pagina cealalta parca, dar in fine.
Se putea face foarte simplu ceva gen "Evolutia daciei" si se asezau masinile incepand de la primele modele 1300 pana la 1310, 1400 sportiva si etc atat modificate cat si nemodificate.
Sunt de parere ca ar fi iesit mult mai frumos decat balamucul asta de acum si toata lumea era multumita.
Asta e. . .
Prea multe "vedete" si impresii de la un timp si pacat ca se fac diferente intre ce a facut unul si altul. Pe langa ca suntem din ce in ce mai putini, nici nu mai incapem unii de altii . . .
Andu_RacE is offline   Reply With Quote
Old 06-05-10, 11:59   #407
George RHD

Stage 5
 
George RHD's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 628
Member of:
[4Rally]
[DACIA]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: intalnire dacia 9 mai ?mai are loc in 2010?

deci vreau sa vina toti posesorii de dacii si noi stam frumos pe tarlaua noastra cu tarabe modificate si cei cu 1300 in treaba lor ..deci cine vine sa ma anunte 0735549061
__________________
BV 02 RHD
George RHD is offline   Reply With Quote
Old 06-05-10, 12:03   #408
deniel
Dacia Driver

Stage 5
 
deniel's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 677
Member of:
[DACIA]
[FORD]
Default Re: intalnire dacia 9 mai ?mai are loc in 2010?

Quote:
Originally Posted by George RHD View Post
deci vreau sa vina toti posesorii de dacii si noi stam frumos pe tarlaua noastra cu tarabe modificate si cei cu 1300 in treaba lor ..deci cine vine sa ma anunte 0735549061
O sa mai vina aproape......nimeni
deniel is offline   Reply With Quote
Old 06-05-10, 12:07   #409
amce

Stage 4
 
amce's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 232
Default Re: intalnire dacia 9 mai ?mai are loc in 2010?

las' ca vine crema, aia care viseaza la retromobil club.
si un moderator dc atarnache care sa-i modereze pe aia slabi de inger.

Last edited by amce; 06-05-10 at 12:11.
amce is offline   Reply With Quote
Old 06-05-10, 12:20   #410
SpeedClass
Dacia Driver

Stage 5
 
SpeedClass's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 643
Member of:
[DACIA]
Default Re: intalnire dacia 9 mai ?mai are loc in 2010?

Quote:
Originally Posted by amce View Post
las' ca vine crema, aia care viseaza la retromobil club.
si un moderator dc atarnache care sa-i modereze pe aia slabi de inger.
=))))buna asta
SpeedClass is offline   Reply With Quote
Old 06-05-10, 12:30   #411
bogdyMND

Stage 4
 
bogdyMND's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 231
Member of:
[RENAULT]
[DACIA]
Default Re: intalnire dacia 9 mai ?mai are loc in 2010?

Quote:
Originally Posted by Andu_RacE View Post
Dar te-ai gandit cati dintre cei care o sa vina la acea expozitie stiu despre asta? Foarte multa lume leaga 1300-le de 1310. .... Am mai zis asta si pe pagina cealalta parca, dar in fine.
Se putea face foarte simplu ceva gen "Evolutia daciei" si se asezau masinile incepand de la primele modele 1300 pana la 1310, 1400 sportiva si etc atat modificate cat si nemodificate.
Cati dintre cei cu 1310 au masina originala astfel incat sa se vada evolutia dacia, nu a "tunnerului" roman?
De la inceputul inceputului a fost INTALNIRE DACIA 1300 iar voi v-ati bagat peste. Nu asta a fost problema, dar nu era destul sa va intalniti, voi ati vrut sa faceti si parada cu corciturile alea ( ma refer la faptul ca au tot felul de modificari gen faruri cn4 pe 1310 din 85 etc).
Nu a avut nimeni probleme cu 1310, doar ca se vroia o PARADA 1300.
Cei cu 1300 au spus ca vor sa fie masinile grupate separat cu accent pe 1300, voi ati sarit in sus ca respectivii au figuri si nu va accepta.
Cam au si motive deoarece se va trezi cate unu sa-si etaleze cei 50 de horshi sau sitemul ixploud.
Cei ce au 1310 (tunate, netunate) si au capul pe umeri se vor duce frumos, se intalnesc si v-or avea parte de distractie iar copii cu figuri de pe aici pot sa stea linistiti acasa, nu cred ca le va duce lipsa careva.
Trebuie sa intelegeti ca e intalnire dacia 1300, de la inceput (adica anul trecut) asta a fost ideea.
bogdyMND is offline   Reply With Quote
Old 06-05-10, 12:52   #412
PH 33 RNR

Stage 5
 
PH 33 RNR's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 692
Member of:
[DACIA]
[VW]
Default Re: intalnire dacia 9 mai ?mai are loc in 2010?

vai de capu vostru,cate discutii inutile nimeni nu stie cand e intalnirea...ba veniti ba nu veniti......
PH 33 RNR is offline   Reply With Quote
Old 06-05-10, 17:00   #413
ady smen

Stage 3
 
ady smen's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 143
Default Re: intalnire dacia 9 mai ?mai are loc in 2010?

bai fratilor dupa cat am citit mi-am dat seama ca uni sunt capsomani deci eu am inteles ca e intalnire 1300 ok si alti nu inteleg lucrul asta uni zic ca daca e intalnire de dacii 1300 cei cu daci 1310 nu au voie TOTAL GRESIT poate sa vina oricine numai ca cei cu daci 1300 vor avea ceva amenajat si noi restu unde ma gasesc si eu ca am dacie 1310 usor tuning vom fi pe margineca voi fi la 100 de metri mai in spate sau mai in lateral asta nu ma face sa nu merg la intalnire adica voi astia care tot comentati aiurea vreti sa ziceti ca ex. eu am 1310 dacie deci eu nu am voie sa vb cu unu cu dacie 1300 GRESIT ce tot va ofticati unu pe celalalt bine stiu sunteti toti romani ok dar eu zic sa lasam orgoliu si ambitile si veniti la brasov sa fim cat mai multi si o sa vedeti ca toata lumea o sa fie multumita.deci ideea e ca eu o sa merg chiar daca am o dacie 1310 si chiar daca o sa stau la 100 de metri 1 km nu ma deranjeaza dar o sa merg ptr. ca sper sa vina muti poseori de dacie si o sa am ce sa mai invat deci HAIDETI LA BRASOV
ady smen is offline   Reply With Quote
Old 06-05-10, 17:22   #414
Messerschmitt
Dacia Driver

Stage 5
 
Messerschmitt's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 669
Member of:
[Opel]
[DACIA]
Default Re: intalnire dacia 9 mai ?mai are loc in 2010?

Quote:
Originally Posted by ady smen View Post
bai fratilor dupa cat am citit mi-am dat seama ca uni sunt capsomani deci eu am inteles ca e intalnire 1300 ok si alti nu inteleg lucrul asta uni zic ca daca e intalnire de dacii 1300 cei cu daci 1310 nu au voie TOTAL GRESIT poate sa vina oricine numai ca cei cu daci 1300 vor avea ceva amenajat si noi restu unde ma gasesc si eu ca am dacie 1310 usor tuning vom fi pe margineca voi fi la 100 de metri mai in spate sau mai in lateral asta nu ma face sa nu merg la intalnire adica voi astia care tot comentati aiurea vreti sa ziceti ca ex. eu am 1310 dacie deci eu nu am voie sa vb cu unu cu dacie 1300 GRESIT ce tot va ofticati unu pe celalalt bine stiu sunteti toti romani ok dar eu zic sa lasam orgoliu si ambitile si veniti la brasov sa fim cat mai multi si o sa vedeti ca toata lumea o sa fie multumita.deci ideea e ca eu o sa merg chiar daca am o dacie 1310 si chiar daca o sa stau la 100 de metri 1 km nu ma deranjeaza dar o sa merg ptr. ca sper sa vina muti poseori de dacie si o sa am ce sa mai invat deci HAIDETI LA BRASOV
ce rost are sa vina lumea?
sa vadda figuri inutile..?? hai sa fim seriosi la cum sa vorbit pe forumu asta despre alte feluri de dacie ma cac pe ea intalnire..am ajuns la ideea asta!
Messerschmitt is offline   Reply With Quote
Old 06-05-10, 18:47   #415
deniel
Dacia Driver

Stage 5
 
deniel's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 677
Member of:
[DACIA]
[FORD]
Default Re: intalnire dacia 9 mai ?mai are loc in 2010?

Quote:
Originally Posted by Messerschmitt View Post
ce rost are sa vina lumea?
sa vadda figuri inutile..?? hai sa fim seriosi la cum sa vorbit pe forumu asta despre alte feluri de dacie ma cac pe ea intalnire..am ajuns la ideea asta!
Uite inca unu care are dreptate...
deniel is offline   Reply With Quote
Old 06-05-10, 19:04   #416
LUCI BV 89 WRC

Stage 5
 
LUCI BV 89 WRC's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,830
Member of:
[VW]
[DACIA]
[DAEWOO]
[RENAULT]
[Old School Cars]
[Dacia Rally Team]
Default Re: intalnire dacia 9 mai ?mai are loc in 2010?

pana la urma chiar daca sunt sau nu primite restul daciilor ar fi fost bine si frumos sa vina lume cat mai multa si totusi eu cred ca aici la intalnirea asta era rostul sa vb sa clarificam odata pt totdeauna neintelegerile la care s-a ajuns acum!
din cate am vorbit azi cu Danut aproximativ o ora la telefon am inteles ca mare lucru nu s-a vorbit ...deci lipsa de comunicare lasa de dorit

sfatul meu:veniti la Brasov nu conteaza cu ce masini sunteti si vedem aici cum facem si tot aici vom putea clarifica odata pt totdeauna toate aceste aspecte.
au fost foarte multe chestii omise de care si eu abia acum am auzit!!!!
__________________
Membru DACIA RALLY TEAM MotorSport
LUCI BV 89 WRC is offline   Reply With Quote
Old 06-05-10, 19:08   #417
ady smen

Stage 3
 
ady smen's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 143
Default Re: intalnire dacia 9 mai ?mai are loc in 2010?

dar de unde stiti ca vor fi figuranti nu ati vazut ca a fost lume care a mancat cacat si sa pronuntat ca nu mai vine cei care au mancat rahat au mancat de invidie ca sa nu mearga lumea ca daca nu merg ei sa nu mearga nimeni ca no asai romanu de ce sa moara caprea mea sa moara si a vecinului adica daca eu nu am bani sa merg o sa zic doua trei vorbe tampite sau o sa mananc rahat sa nu mearga mai nimeni de ce de invidie e clar deci va zic eu cei care vom fi o sa ne simtim bine deci dupa cum vam mai zis eu am o dacie 1310 si pentru asta tot o sa merg si sunt fer convins ca o sa fie fain si va fi si distractie idea e ca incercarea moarte nare mergem vedem cum e si dupaia vb
ady smen is offline   Reply With Quote
Old 06-05-10, 19:11   #418
George RHD

Stage 5
 
George RHD's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 628
Member of:
[4Rally]
[DACIA]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: intalnire dacia 9 mai ?mai are loc in 2010?

sustin ce sa zis mai sus
George RHD is offline   Reply With Quote
Old 06-05-10, 19:12   #419
ady smen

Stage 3
 
ady smen's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 143
Default Re: intalnire dacia 9 mai ?mai are loc in 2010?

deci ne vedem sambata in parcare la carrefour dar nu stiu exact la ce ora eu unu o sa fiu in jur de ora 10 00 cei care organizeaza daca poate sa zica o ora mai exacta bafta in continuare organizatorilor si sper sa fim cat mai multi cu cat mai multe DACI
ady smen is offline   Reply With Quote
Old 06-05-10, 19:34   #420
Alex4u
Dacia Driver

Stage 5
 
Alex4u's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 1,591
Member of:
[DACIA]
Default Re: intalnire dacia 9 mai ?mai are loc in 2010?

..cate basini in capul unora cu dacia 1300 si dacia 1310 violate..hay serios o sa fiti maxim 20 de insi cu dacia 1300 si o sa discutati tot intre voi...daca nu faceati faze cu dacia 1300 si puteau venii toate modelele sunt de parere ca erati mult mai multi...in primul rand nu imi pasa ce o sa faceti ca numai vin...dar decat sa vad 20 de dacii 1300 aliniate..mai bine imi tin banii ...si ma uit pe forum ca tot le vad
__________________
Ex: Dacia 1310 - 1987
Opel astra - 2006
Bmw e36 - 1995 ...

.(O O)\_(||||)(||||)_/(O O).
|.....o //...............\\ o.....|
.\____/==========\____/.
Alex4u is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -