Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Alte discutii Bmw

Reply
 
Thread Tools
Old 15-06-13, 23:15   #1
CataCJ

Stage 3
 
CataCJ's Avatar
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 119
Default Piese StarLine

Salutari , stie cineva daca sunt bune piesele starline pentru bmw ? sau daca are cineva pe masina.. Multumesc
CataCJ is offline   Reply With Quote
Old 16-06-13, 07:20   #2
the_rifle

Stage 5
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,112
Member of:
[BMW]
Default Re: Piese StarLine

E firma ceheasca daca imi aduc bine aminte
the_rifle is offline   Reply With Quote
Old 16-06-13, 11:55   #3
CataCJ

Stage 3
 
CataCJ's Avatar
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 119
Default Re: Piese StarLine

Eu vreau sa stiu daca are cineva piese de la ei si e multumit de ele
CataCJ is offline   Reply With Quote
Old 16-06-13, 11:58   #4
cristiandim4

Stage 5
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 780
Member of:
[AUDI]
Default Re: Piese StarLine

sunt cele mai ieftine din piata .. . ca filtre sunt bune (ulei aer polen ala de combustibil nu m-as risca ).. in rest nu pot sa zic nimic .. fi istetz .. ia factura .. si 2 ani ai garantie * (banuiesc ca era vorba de piese de mecanica ) am incercat rulmenti si sunt praf ...
__________________
Peugeot 206
1.4 .. economic pe timp de criza
cristiandim4 is offline   Reply With Quote
Old 16-06-13, 13:20   #5
domeniu_auto

Stage 4
 
Join Date: Sep 2012
Posts: 188
Default Re: Piese StarLine

garantia o primesti daca montezi piesele in service autorizat , sau multimarca , si garantia deja se pierde cand nu cumperi piese de la cei care tii le monteaza , si ca piese gandestete si tu , cat dai atat face, treci si tu pe altceva mai bun , poate doar filtru aer sa iti iei firma asta , in rest nu te risca la alte prostii ia piese bune si monteazale tu , sau la un garaj normal nu service , ca pentru masina ta , ca presupun ca nu pui piese la e60 , ai totu mecanic desfaci , schimbi , strangi , si gata problema
domeniu_auto is offline   Reply With Quote
Old 16-06-13, 13:29   #6
cristiandim4

Stage 5
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 780
Member of:
[AUDI]
Default Re: Piese StarLine

Quote:
Originally Posted by domeniu_auto View Post
garantia o primesti daca montezi piesele in service autorizat , sau multimarca , si garantia deja se pierde cand nu cumperi piese de la cei care tii le monteaza , si ca piese gandestete si tu , cat dai atat face, treci si tu pe altceva mai bun , poate doar filtru aer sa iti iei firma asta , in rest nu te risca la alte prostii ia piese bune si monteazale tu , sau la un garaj normal nu service , ca pentru masina ta , ca presupun ca nu pui piese la e60 , ai totu mecanic desfaci , schimbi , strangi , si gata problema
devizu de montaj se obtine usor cu o sticla de suc .. dar ce zici tu cu montaju nu e chiar asa ,daca nu strange vreun brat in sarcina e ca si cum nu l-ar fi schimbat ; sunt de acord cu tine ca exista uni mecanici mai slabi ( din plictiseala din lene .. ca nu stie ..ca nu vrea .. ca nare chef .. ) decat ce faci tu cu mana ta la masina .. si ca e greu sa gasesti unu sa lucreze cu simt cum ai lucra tu .. dar anumite chesti daca nu se respecta ordinea de lucru pot duce in probleme mai mari ca la inceput
cristiandim4 is offline   Reply With Quote
Old 17-06-13, 14:39   #7
Budy_

Stage 5
 
Budy_'s Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 2,351
Default Re: Piese StarLine

Quote:
Originally Posted by CataCJ View Post
Salutari , stie cineva daca sunt bune piesele starline pentru bmw ? sau daca are cineva pe masina.. Multumesc
Am avut o pompa de apa pusa pe E36 de la ei..m a costat 150lei..noua..cu garantie...la alte firme cea mai ieftina era 230lei.
La mine a fost ok.recomand
__________________


~ Haters make me Famous ~
Budy_ is offline   Reply With Quote
Old 25-06-13, 22:24   #8
CataCJ

Stage 3
 
CataCJ's Avatar
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 119
Default Re: Piese StarLine

Tot pe e36 vreau sa pun si eu piese de la ei piese pentru directie
CataCJ is offline   Reply With Quote
Old 25-06-13, 22:33   #9
KAY_

Stage 5
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 2,029
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Style in Motion]
Default Re: Piese StarLine

Dintre piesele low cost sunt cea mai buna alegere. cam asta e cea mai buna definitie a marcii Starline
KAY_ is offline   Reply With Quote
Old 26-06-13, 15:18   #10
NoisyGarage

Stage 5
 
Join Date: Jan 2013
Posts: 566
Default Re: Piese StarLine

ideea cu piesele starline e ca merg in principiu,NU recomand pe masini ce au modificari,gen turbo,la mine n-au rezistat mult,le luasem fiindca eram prea "injectat" sa merg cu masina,oricum la cat au costat nici nu ma asteptam sa tina,oricum pe masini stock e foarte posibil sa tina mai mult
NoisyGarage is offline   Reply With Quote
Old 26-06-13, 17:22   #11
Budy_

Stage 5
 
Budy_'s Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 2,351
Default Re: Piese StarLine

Quote:
Originally Posted by NoisyGarage View Post
ideea cu piesele starline e ca merg in principiu,NU recomand pe masini ce au modificari,gen turbo,la mine n-au rezistat mult,le luasem fiindca eram prea "injectat" sa merg cu masina,oricum la cat au costat nici nu ma asteptam sa tina,oricum pe masini stock e foarte posibil sa tina mai mult
Ai bani de turbo si nu ai bani de piese bune? hai sa fim seriosi.ti-ai facut-o singur. Noi vorbim de masini stock...
Budy_ is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -