Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Alte discutii Bmw

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 01-12-11, 21:30   #31
RIcKO
BMW Driver

Stage 5
 
RIcKO's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 4,186
Member of:
[BMW]
Default Re: Discutii despre SCHIMBARI pe sectiunea BMW

La urma urmei nu te hraneste chestia aia de acolo cu BMW ....o ai sau nu tot ala esti , chestia e ca ar trebui divizata sectiunea BMW in 2 sectiuni , ceva de genul cum e pe stanceworks , sunt sigur ca stiti

Noob , New Comer ---BMW ( cu tot ceea ce e legat de bmw si nu se incadreaza la builds )

Builds --- BMW ( cu proiecte intradevar bine inchegate )

Ma gandesc ca ar fi mai usor pt cei ce cauta ceva anume, daca vrei sa cauti un proiect adevarat si sa inveti ceva in momentul de fata trebuie sa treci peste 35 de anunturi cu masini care dupa 2 pagini s-au vandut

E doar o parere personala !!!
__________________
BMW E36 Darth Vader ------>>>>> https://forum.4tuning.ro/643-masina-m...-by-ricko.html

RIcKO is offline  
Old 01-12-11, 21:32   #32
jakal
BMW Driver

Stage 5
 
jakal's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 9,203
Member of:
[Inferno Motorsport]
[BMW]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Discutii despre SCHIMBARI pe sectiunea BMW

cu sau fara, tot Bmw driver raman.....de 4 ani conduc Bmw-urile personale sau ale altora...

mi-am adus aminte de primul BMW, l-am luat in 1998...un e34 525 12v
din pacate era inscris pe un turcalete si nu am mai dat de el...masina a ajuns la dezmembrat....
ce vremuri....

orice decizie s-ar lua....mergem mai departe
__________________



contact 0766-671407
jakal is offline  
Old 01-12-11, 21:35   #33
RIcKO
BMW Driver

Stage 5
 
RIcKO's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 4,186
Member of:
[BMW]
Default Re: Discutii despre SCHIMBARI pe sectiunea BMW

Quote:
Originally Posted by aleks View Post
E totul bazat pe obraz, zic eu ca reusim sa ne intelegem intre noi ca niste oameni normali, nu?
Pana acum tot pe obraz s-a bazat si s-a ajuns la astea , aici din pacate pe forum nu prea mai exista obraz , fara suparare Aleks
RIcKO is offline  
Old 01-12-11, 21:36   #34
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Discutii despre SCHIMBARI pe sectiunea BMW

RIcKO, eu am mai avut o idee din asta, cred ca e corect, au mai scris si altii mai sus, si in alte topicuri mai demult.
O singura precizare: sectiunea de proiecte personale se umple doar cu topicuri mutate de pe masina mea BMW, de exemplu.
Concret: faci un topic, il cresti, masina evolueaza, cand intr-adevar ea merita atentie mai mare decat altele (cu masini la vanzare de exemplu), topicul pleaca in sectiunea respectiva. Sunt destule care merita mutate acolo...
aleks is offline  
Old 01-12-11, 21:45   #35
RIcKO
BMW Driver

Stage 5
 
RIcKO's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 4,186
Member of:
[BMW]
Default Re: Discutii despre SCHIMBARI pe sectiunea BMW

Eu unul zic ca ar fi ok asa ceva ,,,bine acum o sa vina de ex Brandex care o sa zica bun , dar cine decide ca proiectul lui x ar trebuii sa fie acolo ? ( e complet normala intrebarea, pt ca din una in alta se nasc controverse ) , o propunere acceptabila zic eu ar fi ca toti moderatorii BMW sa hotareasca ( stiti voi 50+1 % ) , stiu e destul de complicat dar asa nu cred ca ar fi controversele binecunoscute .....e doar o idee , eventual daca ar mai contribuii si altii cu modificari la ideea mea sunt sigur ca se poate ajunge la o intelegere si sa fie toata lumea de acord
RIcKO is offline  
Old 01-12-11, 22:42   #36
brandex

Stage 5
 
brandex's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,564
Default Re: Discutii despre SCHIMBARI pe sectiunea BMW

Eu nu mai zic nimic, cum spunea si jakal: orice decizie s-ar lua....mergem mai departe
brandex is offline  
Old 02-12-11, 00:19   #37
lucian_bmw

Stage 5
 
lucian_bmw's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 482
Default Re: Discutii despre SCHIMBARI pe sectiunea BMW

Quote:
Originally Posted by Raz6633 View Post
Da brandex, dar uiti un lucru, acest forum este 4tuning, nu BMW CLUB, sunt doua ideologii, si doua concepte total diferite...

Da poti sa iti prezinti noua achizitie fara sa ii faci ceva major pe BMW Club, si nu te condamna nimeni, dar pe 4tuning, se doresc proiectele care chiar merg intr-o anumita directie,

Va rog corectati-ma daca gresesc.

Numai bine
De cand un Bmw cu pack M este o masina modificata , pt. ca 3/4 din cele prezentate sunt in stadiul acela ?
lucian_bmw is offline  
Old 02-12-11, 00:32   #38
SAX1987
4Tuning International Member


Stage 5
 
SAX1987's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 2,804
Member of:
[4Tuning International]
[2 Roti]
[BMW]
Default Re: Discutii despre SCHIMBARI pe sectiunea BMW

Quote:
Originally Posted by lucian_bmw View Post
De cand un Bmw cu pack M este o masina modificata , pt. ca 3/4 din cele prezentate sunt in stadiul acela ?
Bine ca ai aparut tu si ai lamurit situatia !!



On : faceti 2 sectiuni si gata . Cele nou venite si proiectele vechi .

eu nu vad alta rezolvare aici . Chestia cu user grup e o aiureala . Nu vad pe cine incalzeste ca are sau nu BMW sub user !
SAX1987 is offline  
Old 02-12-11, 13:42   #39
neagk

Stage 4
 
neagk's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 81
Default Re: Discutii despre SCHIMBARI pe sectiunea BMW

Care e primul comentariu pe care il primesti cand iti prezinti masina ? "Pune-i un packet M" "Las-o mai jos " . O masina poate fi frumoasa si fara M packet,parerea mea.

Cel mai bn ar fi cu 2 sectiuni !
neagk is offline  
Old 02-12-11, 14:11   #40
bcoupe

Stage 4
 
bcoupe's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 295
Member of:
[Honda]
Default Re: Discutii despre SCHIMBARI pe sectiunea BMW

Da....2 sectiuni....sectiunea ///M pack si sectiunea fara ///M pack!!!!


On: ca sa fie bine mai trebuie niste moderatori la sectiunea BMW, niste moderatori care au mai mult timp sa modereze....

Pe mn nu ma incalzeste cu nimic ca scrie BMW jos sau nu scrie....numai sa lasati acces la toate topicurile pentru toti sa ne mai documentam si noi....
bcoupe is offline  
Old 02-12-11, 22:59   #41
myky99

Stage 5
 
myky99's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 2,553
Member of:
[Opel]
[BMW]
Default Re: Discutii despre SCHIMBARI pe sectiunea BMW

Quote:
Originally Posted by neagk View Post
Care e primul comentariu pe care il primesti cand iti prezinti masina ? "Pune-i un packet M" "Las-o mai jos " . O masina poate fi frumoasa si fara M packet,parerea mea.

Cel mai bn ar fi cu 2 sectiuni !
threadul asta e pt cei care vor sa spuna ceva calumea..constructiv...nu tampenii! mai bine va abtineti decat sa vorbiti de dragul de a face un post!
myky99 is offline  
Old 03-12-11, 00:41   #42
Nosfer

Stage 5
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,148
Default Re: Discutii despre SCHIMBARI pe sectiunea BMW

Orice piesa diferita fata de ce a avut masina cand ai cumparat-o e o modificare, daca nu a avut M pack si i-ai pus, e masina modfiicata fata de starea intiiala. Ca altele vin direct cu M pe ele, asta e, bravo persoanelor care le-au luat asa direct, au scapat de o grija.

Legat de subiect, s-ar putea face o curatenie prin topicuri, sunt multe masini care s-au dat, care s-au dezmembrat si care nu merita sa mai fie aduse in discutie.

Si mie mi-ar placea sa fie cum a spus Ricko, doua sectiuni, una pentru masini la care s-a muncit destul de mult, si una pentru masinile care sunt la inceput. Cand e progres vizibil la un proiect nou, se muta in cealalta sectiune. E si ceva motivare asa.
__________________
BMWERKE
Nosfer is offline  
Old 03-12-11, 01:02   #43
RideTheRiddle

Stage 5
 
RideTheRiddle's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 3,133
Member of:
[VW]
Default Re: Discutii despre SCHIMBARI pe sectiunea BMW

cea mai buna idee asta e, a lui ricko, iar in momentul in care "avansezi" in sectiune, sa ai si dreptul sa faci parte din usergroup-ul bmw. apartenenta la un grup ar trebui sa spuna ceva despre userul respectiv, nu sa fie doar un scris acolo sub nume
__________________
RideTheRiddle is offline  
Old 03-12-11, 02:43   #44
lucian_bmw

Stage 5
 
lucian_bmw's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 482
Default Re: Discutii despre SCHIMBARI pe sectiunea BMW

Quote:
Originally Posted by SAX1987 View Post
Bine ca ai aparut tu si ai lamurit situatia !!



On : faceti 2 sectiuni si gata . Cele nou venite si proiectele vechi .

eu nu vad alta rezolvare aici . Chestia cu user grup e o aiureala . Nu vad pe cine incalzeste ca are sau nu BMW sub user !
eu cred ca esti obsedat de mine ! ai vreo problema cu mine ? spune ca sa lamurim odata problema !

on : am intrebat pt ca razvan zicea ca aici este un site unde se " intampla tuning " ! din cauza asta am intrebat ! +1 pt ideea lui ricko
lucian_bmw is offline  
Old 03-12-11, 09:53   #45
Raz6633

Stage 5
 
Raz6633's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,153
Default Re: Discutii despre SCHIMBARI pe sectiunea BMW

Sunt moduri in care trebuie sa privesti tuning,

1. Tuning la motor, sa storci ultimul ponei din motor

2. Tuning la exterior.

O masina daca are pachet M exterior, dar are niste jante, coborata pana jos, si cu cauciucurile trase, astfel incat sa se atinga perfectiunea in ceea ce priveste relatia aripi roluite/jante/cauciucuri, unghiuri negative...

Aceea este o masina care iti spun eu... s-a muncit la ea, s-a muncit mult, drept urmare merita sa fie pe acest site.
__________________
1999' E46 320i (M52TUB20) - Status: Sold
1979' E12 525i (M30B25) - Status: Sold

2007' Infiniti G35s Coupe - Status: Confirmed

Raz6633 is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -