Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > AUDI > Alte discutii Audi

Reply
 
Thread Tools
Old 11-04-07, 12:35   #1
Andreea13
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Andreea13's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,114
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
Unhappy Audi A4 1996

Hello,
Sper ca ma puteti ajuta cu cateva Tips'n Tricks. Am 5.500-6000e disponibili pt o masina. N-am nici cea mai vaga idee ce sa iau, si bani de alta daca ma pacalesc nici n-o sa mai fie asa ca tre s-o nimeresc din prima si sa ma tine 5-6 ani. Ideea e ca...am primit o oferta din partea parintilor unei cunostinte si nu prea stiu ce sa fac . Oferta suna destul de interesant : Audi A4 din 1996, cumparata de parintii respectivi in 1998 din Germania, rulata atunci 15-20.000 km. De atunci au ai facut ce ea 5 sau 6 drumuri pana in Germania la rude si cam atat...in rest cica ar fi fost tinuta in garaj si bibilita la maxim. Nu stiu cati km are la bord, n-am discutat cu proprietarul inca..Ar vrea pe ea 6000 dar daca ma chinui putin cica o scot in 5700e. La ce ma uit? Care pot fi problemele? Cat de scumpe sunt piesele? La cati km rulati deja nu mai are rost s-o iau? orice informatii ajuta... Suna f bine si masina pare ok din descriere, dar cum nu ma pricep ABSOLUT DELOC....ar prinde bine niste sfaturi...Oricum o sa mearga la tester dar ...macar sa stiu sa nu mai dau banii pe un test care o sa-mi spuna ce se putea vedea si cu ochiul liber...Multumesc de ajutor...
Andreea13 is offline   Reply With Quote
Old 11-04-07, 20:24   #2
Bobby boss
VW Driver

Stage 5
 
Bobby boss's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 1,254
Member of:
[Observator 4tuning]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Echipa de sprijin]
[VW]
Default Re: Audi A4 1996

Mdea pai testaru are rol sa iti spuna ce nu vezi u si eu cred ca ar fi bine sa pui niste poze cu masina respectiva sa isi faca lumea o idee si restu o s ate sfatuim noi ce si cum sant masini garla in bani astia... popz Bobby si bine ai venit printre noi
Bobby boss is offline   Reply With Quote
Old 26-04-07, 14:55   #3
mmihai82

Stage 3
 
mmihai82's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 153
Default Re: Audi A4 1996

daca stii ce piese sa cumperi nu e de speriat intretinerea dar nu ai precizat dak e benzina sau diesel.oricum e o masina in care te simti bine .daca e motor 1.6 benzina poate sa aiba si km ceva mai multi si nici consumul nu e rau.daca e 1.8t
creste si consumul si pot aparea probleme la turbina.dieselul cu multi km rulati nu prea se merita(parerea mea).bafta!
__________________
No links allowed !
mmihai82 is offline   Reply With Quote
Old 12-06-07, 16:36   #4
Speed Fly

Stage 3
 
Speed Fly's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 168
Default Re: Audi A4 1996

k idee generala sunt multe astecte pe care treb sa le ai in vedere knd cumperi o masina cu atat mai mult k e destul de veche ..( oricum una din `96, merge si te simtzi mai bine k intr`una romaneasca din `07 )
Pozele nu sunt de ajuns dk le postezi aici... treb analizata cu atentzie de aproape si facuta proba. La vechimea pe acre o are masina un AUTOTEST2000, din cadrul targului Vitan, e f bine primit, ala iti zice tot ce vei si ce nu ai visat despre masina .. si k ide iti potzi face o idee si cat mai bagi in ea dk cumva are prob.
PS : Marztiene lasa am fetele .. cum vezi una, imediat sari pe ea
Speed Fly is offline   Reply With Quote
Old 20-11-08, 17:02   #5
NONE
4Tuning International Member


Stage 5
 
NONE's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 837
Member of:
[4Tuning International]
[2 Roti]
[4Rally]
Default Re: Audi A4 1996

Andreea tu iti dai seama ce spui ?
6000 € pentru un Audi A4 din 96'....am cumparat cu 3500 € Mercedes C220 din 2002...
cu 6000 € iti gasesc masina foarte buna...sunt AutoHandler ....
Ai vre-o preferinta ?, marca , motor , combustibil ?....
__________________
Hobby: Fotografiile mele
NONE is offline   Reply With Quote
Old 21-11-08, 19:25   #6
Andreea13
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Andreea13's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,114
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
Default Re: Audi A4 1996

None, oferta ta era super buna daca venea mai devreme. Cu vreun an si jumatate mai devreme. Am luat in mai 2007 Logan 1,6, 8 V ABS Plus...7200 eur. Daca sareai si tu anu trecut cu o oferta......Da oricum e bine de stiut. Pastrez oferta...nu se stie niciodata Ms.
Andreea13 is offline   Reply With Quote
Old 21-11-08, 19:29   #7
NONE
4Tuning International Member


Stage 5
 
NONE's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 837
Member of:
[4Tuning International]
[2 Roti]
[4Rally]
Default Re: Audi A4 1996

Quote:
Originally Posted by Andreea13 View Post
None, oferta ta era super buna daca venea mai devreme. Cu vreun an si jumatate mai devreme. Am luat in mai 2007 Logan 1,6, 8 V ABS Plus...7200 eur. Daca sareai si tu anu trecut cu o oferta......Da oricum e bine de stiut. Pastrez oferta...nu se stie niciodata Ms.
pfff.eu nu am stiut
dar oferta ramane valabila
ai vre-o nelamurire dai PM...pa`pa
NONE is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -