Forum 4Tuning

Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Femei

Femei Rele, bune, guralive, tacute, etc. Cum ar arata masinile si motoarele daca nu ar fi scoase in evidenta de femei?

Reply
 
Thread Tools
Old 01-06-05, 20:21   #16
madfish

Stage 5
 
madfish's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 554
Default

mia zis profu meu de filozofie o chestie: Primu om care a aflat ce e cu adevarat femeia a murit in clipa aia!
madfish is offline   Reply With Quote
Old 01-06-05, 22:33   #17
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default

femeia ... greu ....

am stat si am cautat pe google .. cateva exemple

Femeile ocupa un loc foarte important In societatea islamica. Spre deosebire de alte religii, Islamul tine femeia la mare faima. Importanta ei ca mama si ca sotie a fost aratata clar de Profetul Muhammad (SAAS).
Profetul a spus: \"Paradisul se afla sub picioarele mamelor noastre\" Odata cineva l-a Intrebat pe Profet: \"Cine merita cea mai mare grija din partea mea?\" Profetul i-a raspuns: \"Mama ta (el a repetat aceasta de trei ori), apoi tatal tau si apoi rudele tale cele mai apropiate\".
in discursul sau de adio la 'Arafah, profetul a spus: \"O, oameni buni, sotiile voastre au anumite drepturi asupra voastra si voi aveti anumite drepturi asupra lor. Purtati-va bine cu ele si fiti buni cu ele, pentru ca ele sunt partenerele sprijinul vostru.\"
Profetul a mai spus: \"Cel mai bun dintre voi este cel mai bun fata de sotia sa.\"
Aceste zicatori demonstreaza clar pozitia importanta data femeilor In Islam. Dar mai exista barbati, In special In vest, care mai au Indoieli In privinta statutului femeilor In Islam. Pentru acesti oameni, femeia musulmana este considerata aproape ca un prizonier Intre cei patru pereti ai casei, o non-persoana, ca cineva care nu are drepturi si traieste sub dominatia barbatului. Aceste notiuni sunt total gresite si se bazeaza mai mult pe ignoranta decat pe cunoasterea Islamului. Unul din ritualurile tinand de Hajj este o plimbare rapida Intre As-Safa si Al-Marmah care este destinata rememorarii Intamplarii lui Hajirah (Hagar), mama Profetului Isma'il, care a alergat Intre aceste doua dealuri pentru a gasi apa. Aceasta este o alta dovada a importantei date femeii de catre Islam.
Pentru a judeca aceste false idei ale oamenilor din vest, ar fi folositor sa studiem (examinam) atitudinea fata de femei In diferite societati din trecut.
in timpul civilizatiei romane, de exemplu, femeia era privita ca un sclav. Grecii o considerau un bun care se putea cumpara si vinde. Primii crestini le vedeau pe femei ca pe niste ademenitoare, raspunzatoare de caderea lui Adam.
in India, hindusii, pana curand, o considerau pe femeie mai rea ca moartea, molimile, serpii sau chiar iadul. Viata unei sotii se sfarsea cu viata sotului ei. in trecut, vaduva trebuia sa sara In flacarile rugului funerar al sotului.
In statul arab preislamic, femeia era considerata o cauza de durere si nefericire, iar fetitele erau cateodata Ingropate de vii dupa nastere.
in Franta In 587 CE, s-a tinut o adunare pentru a stabili daca femeia poate fi sau nu considerata cu adevarat o fiinta umana! Henri VlIl In Anglia le-a interzis femeilor citirea bibliei, si In Evul mediu Biserica catolica le-a tratat pe femei ca pe cetateni de o clasa inferioara. in universitatile din Cambridge si Oxford, studentii si studentele nu au avut drepturi egale pana In 1964. inainte de 1850, femeile nu erau considerate cetateni In Anglia, iar englezoaicele nu aveau nici un fel de drepturi personale pana In 1882.
Daca retinem aceste imagini si privim pozitia femeilor In Islam, trebuie sa ajungem la concluzia ca Islamul le-a eliberat pe femei de stadiul Intunecat al obscuritatii Inca de acum 1400 ani!
Islamul este o religie a bunului simt si se acorda cu fiinta umana. El recunoaste realitatile vietii. Aceasta nu Inseamna ca a recunoscut egalitatea femeii cu barbatul In toate privintele. Mai degraba, Islamul le-a definit femeilor Indatoririle legate de structura biologica diferita. (2:22
Allah nu i-a facut pe barbat si pe femeie identici, deci ar fi Impotriva naturii sa existe o egalitate totala Intre barbat si femeie. Aceasta ar distruge balanta sociala. Societatea n-ar prospera, ci ar avea probleme nerezolvate precum casnicii rupte, copii nelegitimi si distrugerea vietii de familie. Aceste probleme sunt deja raspandite In societatile vestice. Fete de scoala Insarcinate, cresterea avorturilor, divort si multe alte probleme s-au acumulat datorita unei perspective prea tolerante si a asa numitei libertati a femeilor.



am gasit foarte multe chestii d`astea .. dar .. hai sa stam sa ne gandim profund ...

Ce vor fetele ?

De ce m`am nascut si care este rolul meu pe acest pamant ?

De ce 2 + 2 fac 4 si nu 5 ?

Ce este femeia ?.. este de asemenea o intrebare la care nimeni nu poate raspunde ...

Rapirea jurnalishtilor a fost o farsa .. sau chiar pe bune ? .. o intrebare la care cineva shtie raspunsu dar nu vrea sa ni`l spuna ... Exista oare extratereshtri .. ? ... aceeashi chestie .. cineva shtie dar nu vrea sa spuna ... dar la intrebarea ce este femeia .. nu shtiu cati dintre noi pot raspunde ...

este o fiintza care da viatza copiilor tai .. te hraneshte te spala .. te inshala .. te cearta te cicaleshte ... te omoara ( vezi shtirile de la ora 5 ) ... nush ... femeia are multe definitzii ...
Psycho is offline   Reply With Quote
Old 01-06-05, 22:52   #18
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default

hai sa stam sa ne gandim bine ... sunt intrebari la care unii au raspunsuri ... si nu vor sa le dea ... si sunt si intrebari la care nimeni nu shtie raspunsurile ..


Cine sunt eu si ce rol am pe acesasta planeta .. ?

Exista extratereshtri ..?

Ce vor fetele ?

Ce Este femeia ?

intrebari .. la care cineva poate raspunde ...

o alta intrebare .. la care cineva poate raspunde .. dar nu o face .. este ...

Ce Salariu are Esca ... ? ( asa k sa mai va destindetzi ) .. sau .. rapirea ziarishtilor din irak a fost o chestie politica .. o farsa sau chiar rapire ..


asa k ... voi datzi ce definitzie vretzi femeii ... ideea mea despre femeie este urmatoarea .. este fiintza care da nashtere unei alte fiintze ... este mama .. sotie ... prietena ... te cicaleshte ... te cearta .. te iubeshte ... te ingrijeshte .. te omoara ( vezi shtirile de al ora 5 ) .. si multe altele .. dar deja m`am plictisit
Psycho is offline   Reply With Quote
Old 01-06-05, 23:30   #19
LEXUS

Stage 5
 
LEXUS's Avatar
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 631
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Baby^\"
femeia...


searching...



searching....


no results for search item \"femeia\". We are sorry :P

Good girls are bad girls who never get caught


cat de tareeee


mah voi nu va dati seama cata importanta dati de fapt femeii cu chestiile astea...credeti ca ele stau si se gandesc despre noi la fel???NUUUU
ele ne joaca pe degete...tocmai pt ca-s FEMEI=)))))
LEXUS is offline   Reply With Quote
Old 02-06-05, 09:11   #20
ERY

Stage 5
 
ERY's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,826
Member of:
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[Hyundai]
[AUDI]
Default

Psycho se vede ca ai la timp liber....garla...
ERY is offline   Reply With Quote
Old 02-06-05, 09:19   #21
Lucian

Stage 5
 
Lucian's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 5,034
Member of:
[Streetline-CCC]
Default

Femeia - un rau necesar !
Lucian is offline   Reply With Quote
Old 02-06-05, 09:28   #22
tox

Stage 5
 
tox's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 846
Member of:
[Observator 4tuning]
[Opel]
[Street Zone]
Default

nu fiti ma misogini!
tox is offline   Reply With Quote
Old 02-06-05, 09:30   #23
Lucian

Stage 5
 
Lucian's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 5,034
Member of:
[Streetline-CCC]
Default

Cine e misogin ? Eu iubesc femeia !
Lucian is offline   Reply With Quote
Old 02-06-05, 09:43   #24
Mr.Nice
Registered

Stage 5
 
Mr.Nice's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 556
Default

Am si eu o intrebare...
ELE ne inteleg pe NOI?

Femeia... eu cred k e LUCIFER (nenea ala cu coarne, coada si urat) in persoana.
Daca ar fi sa caracterizez femeia as spune asa : parsiva, scorpie, bitch, in fine, numai cuvinte de \"lauda\".

Este un \"bun indinspensabil\"....




PEACE
Mr.Nice is offline   Reply With Quote
Old 02-06-05, 09:48   #25
Lucian

Stage 5
 
Lucian's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 5,034
Member of:
[Streetline-CCC]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Mr.Nice\"
Am si eu o intrebare...
ELE ne inteleg pe NOI?

Femeia... eu cred k e LUCIFER (nenea ala cu coarne, coada si urat) in persoana.
Daca ar fi sa caracterizez femeia as spune asa : parsiva, scorpie, bitch, in fine, numai cuvinte de \"lauda\".

Este un \"bun indinspensabil\"....




PEACE
Humm ... Nu te supara dar ... Lucifer era cel mai frumos dintre ingeri. Faza cu coarnele si coada e ... din popor ... folosita in filmele de groaza pt ... a fi de groaza.
Lucian is offline   Reply With Quote
Old 02-06-05, 09:51   #26
Mr.Nice
Registered

Stage 5
 
Mr.Nice's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 556
Default

Bineeeee, atunci o spun altfel.
Femeia : eu cred k e LUCIFER ( frumusetea aia de inger dar cu sange rau si afurisit in el) in persoana.
Acum e bine?





PEACE
Mr.Nice is offline   Reply With Quote
Old 03-06-05, 00:25   #27
iasi_drifter

Stage 5
 
iasi_drifter's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 792
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

iasi_drifter is offline   Reply With Quote
Old 03-06-05, 08:42   #28
Psycho
2 Roti

Stage 5
 
Psycho's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 8,063
Member of:
[Super Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[2 Roti]
Default

frateeeeeeee ce de botoane
Psycho is offline   Reply With Quote
Old 03-06-05, 15:15   #29
Lucian

Stage 5
 
Lucian's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 5,034
Member of:
[Streetline-CCC]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Psycho\"
frateeeeeeee ce de botoane
Cred ca butoanele alea sunt zonele erogene ce trebuiesc stimulate la o femeie iar BUTONUL .... cred ca e clar ce reprezinta in cazul barbatilor. Tare rau poza oricum !!!
Lucian is offline   Reply With Quote
Old 03-06-05, 16:53   #30
ffocus

Stage 5
 
ffocus's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 841
Default

femeia e de fapt un barbat complexat, cu (o)(o) si fara _|_
ffocus is offline   Reply With Quote
Reply


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is On
Trackbacks are Off
Pingbacks are Off
Refbacks are Off



All times are GMT +2. The time now is 01:34.


- Copyright 2024 4Tuning