Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini

Discutii generale masini Discutii generale despre masini : Colt Legislativ, Taxa Inmatriculare, Intrebari-Raspunsuri, Recomandari, Accidente

Reply
 
Thread Tools
Old 14-10-10, 18:16   #1
StoAdrian

Stage 4
 
StoAdrian's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 171
Default Procura Bulgaria detalii

Am o masina pe bulgaria achizitionata de curand, cu toate actele legale, plus procura in bulgara pe numele meu, insa am inteles ca am nevoie de ea si tradusa in limba romana daca circul la noi, vroiam sa stiu cateva aspecte:

1. este necesara traducere dupa care legalizare, sau doar traducerea in sine?
2. spuneti'mi un punct in bucuresti unde se pot face astfel de lucrari.
3. spuneti'mi la ce pret se ajunge ca sa stiu ce pun pe dreapta

Stima
StoAdrian is offline   Reply With Quote
Old 26-10-10, 19:20   #2
adikia

Stage 2
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 47
Default Re: Procura Bulgaria detalii

Pe langa APACA ( bld. V. Milea \ bld. i. Maniu ) e o firma ( Kalimera ), ei fac traduceri, legalizari. Pe mine m-a ajuns 80 ron traducere \ legalizare procura.
Bafta !
adikia is offline   Reply With Quote
Old 30-03-11, 19:44   #3
axxa84

Stock
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 3
Default Re: Procura Bulgaria detalii

Quote:
Originally Posted by StoAdrian View Post
Am o masina pe bulgaria achizitionata de curand, cu toate actele legale, plus procura in bulgara pe numele meu, insa am inteles ca am nevoie de ea si tradusa in limba romana daca circul la noi, vroiam sa stiu cateva aspecte:

1. este necesara traducere dupa care legalizare, sau doar traducerea in sine?
2. spuneti'mi un punct in bucuresti unde se pot face astfel de lucrari.
3. spuneti'mi la ce pret se ajunge ca sa stiu ce pun pe dreapta

Stima
salutare! Legea nu obliga sa ai procura tradusa. Tu daca imprumuti masina tatalui tau sa mergi in spania, trebuie sa faci procura in toate limbile tarilor pana ajungi acolo?)
axxa84 is offline   Reply With Quote
Old 31-03-11, 08:26   #4
GSI1987

Stage 5
 
GSI1987's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 504
Default Re: Procura Bulgaria detalii

pt a circula cu masina nu iti trebuie nici o procura ,daca ai accident cu masina atunci intradevar cu procura respectiva dovedesti ca ai acordul proprietarului de a conduce acea masina. cand te opreste militia aratale cele ''3 carti de vizita ''talon, asigurare si verificare si pa. nu le mai dati mura-n gura tot ce aveti din bulgaria ca se invata prosti si atunci cand o sa dai masina la un prieten sa mearga dupa un pachet de tigari un dobitoc de militian o sa va stice toata ziua cu prostia lui cu procuri si altele.
GSI1987 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -