Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > FILME - MOVIES - MASINI - CURSE - DRIFTURI - BURNOUT - RECLAME - etc.

FILME - MOVIES - MASINI - CURSE - DRIFTURI - BURNOUT - RECLAME - etc. Colectia de filme

Reply
 
Thread Tools
Old 31-05-07, 19:43   #16
Patrulei
Toyota Driver


Stage 5
 
Patrulei's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 1,131
Member of:
[4Tuning International]
[SEAT]
[Toyota]
[4Rally]
Default Re: BMW 330 diesel street racing 151km in 51 minute prin plin trafic

e prea tare omu nu drogat nici neboon:Pbv.dar au si un avantaJ:strazilepai cand o sa le avem noi asaa???
Patrulei is offline   Reply With Quote
Old 01-06-07, 12:33   #17
dagosh88
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
dagosh88's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 657
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: BMW 330 diesel street racing 151km in 51 minute prin plin trafic

) A week diesel car....care e una tare pt el?
Mie chiar mi-a placut cum mergea tipul,nu facea chesti fara cap in trafic,adica mergea tare dar si cand facea slalom printre masini pe cele trei benzi,nu am vazut sa bruscheze deloc masina,doar miscari fine din volan.Nu facea depasiri fara vizibilitate chiar daca era sau nu era linie continua.In multe locuri putea sa depaseasca pe dreapta dar nu a facut-o,in special pe strazile late in care lumea obisnuieste sa treaca mai pe dreapta cand vine cineva tare din spate.Mi-a placut foarte mult "plenty of space for everyone",nu se considera regele soselelor,mergea tare dar se gandea si la ceilalti participanti la trafic.
Nu inteleg de ce zicea ca soferii cehi sunt foarte prosti la inceput,daca s-ar uita si soferii din romania atat de mult in oglinzi si ar trece mai dreapta cand vine cineva tare ar fi super,dar in romania lipseste bunul simt!!!
Mi-ar fi placut sa fiu cu el in masina,fiecare miscare care a facut-o era bine calculata si stia ce face,cunoaste bine limitele masinii si se vede,nu taia curbele in locuri in care ar fi putut pt ca nu avea destula vizibilitate.
Acuma sa fim seriosi majoritatea dintre noi avem momente in care mergem tare chiar in plin trafic,eu unul recunosc ca merg tare,dar iau mereu in considerare participantii la trafic,ce ar putea sa faca si sa nu ii deranjez,de exemplu sa franeze ca sa ma evite.
__________________
drive like a devil feel like a god
dagosh88 is offline   Reply With Quote
Old 01-06-07, 17:16   #18
the_fury

Stage 3
 
the_fury's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 153
Member of:
[VW]
Default Re: BMW 330 diesel street racing 151km in 51 minute prin plin trafic

imi place ca chiar are incredere in frane ) tare tipul
the_fury is offline   Reply With Quote
Old 02-06-07, 02:39   #19
gelu_r

Stage 5
 
gelu_r's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 2,442
Default Re: BMW 330 diesel street racing 151km in 51 minute prin plin trafic

AICI DACA ZICE UNU CA E RISCANT SI CA E INCONSTIENT TOATA LUMEA LAFEL "e inconstient " daca ZICE ALTu ca E UN PILOT CA STIE CE FACE toata lumea "e super sofer etc" nu poate unu sa si puna paerrea personala cred ca mai mult de 3 nu vati uitat la tot filmuletu..si vorbiti aiurea
__________________
BMW e46 ci
gelu_r is offline   Reply With Quote
Old 02-06-07, 08:53   #20
silviu_fxx

Stage 5
 
silviu_fxx's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 532
Member of:
[FORD]
Default Re: BMW 330 diesel street racing 151km in 51 minute prin plin trafic

Quote:
Originally Posted by gelu_r View Post
AICI DACA ZICE UNU CA E RISCANT SI CA E INCONSTIENT TOATA LUMEA LAFEL "e inconstient " daca ZICE ALTu ca E UN PILOT CA STIE CE FACE toata lumea "e super sofer etc" nu poate unu sa si puna paerrea personala cred ca mai mult de 3 nu vati uitat la tot filmuletu..si vorbiti aiurea


Ai dreptate.
Pai cum sa spui ca omul conducea in siguranta daca la viteza aia facea vreun pneu explozie(ca de la mers cu viteza asa mult sau de la curbe luate in viteza va dati seama ca se incalzesc) ori ii iesea ceva in fata sau se defecta ceva la masina. Sa nu credeti ca in Cehia nu se gasesc caini, oameni care sa traverseze fara sa se asigure, ori biciclisti....poate mai putini ca la noi, dar ei tot exista. Apoi ce s-ar fi intamplat daca pe acelasi drum se mai aflau cativa soferi ca el?
Uitati-va mai bine la felul in care conducea pe autostrada si mai ganditi-va daca mergea in siguranta...

Last edited by silviu_fxx; 02-06-07 at 08:56.
silviu_fxx is offline   Reply With Quote
Old 02-06-07, 19:39   #21
gelu_r

Stage 5
 
gelu_r's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 2,442
Default Re: BMW 330 diesel street racing 151km in 51 minute prin plin trafic

daca la viteza aia cand depasea i se baga unu in fatza fara sa se asigure sau la al doilea filmulet cand depasea el pe contrasesn pe linie continua in curba daca ii iesea ceva in fatza puneati titlu SOFER INCONSTIENT accident incredibil
gelu_r is offline   Reply With Quote
Old 02-06-07, 21:27   #22
AlinD

Stage 2
 
AlinD's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 30
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: BMW 330 diesel street racing 151km in 51 minute prin plin trafic

Mie mi-a placut cum a condus. Nu claxoane, flashuri pentru soferii aia care franau intentionat, a pus semnal de FIECARE data cand s-a angajat in depasire. Isi controleaza masina foarte bine.
AlinD is offline   Reply With Quote
Old 02-06-07, 22:45   #23
ZerO_CooL

Stage 5
 
ZerO_CooL's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 2,801
Member of:
[BMW]
Default Re: BMW 330 diesel street racing 151km in 51 minute prin plin trafic

Quote:
Originally Posted by silviu_fxx View Post
Ai dreptate.
Pai cum sa spui ca omul conducea in siguranta daca la viteza aia facea vreun pneu explozie(ca de la mers cu viteza asa mult sau de la curbe luate in viteza va dati seama ca se incalzesc) ori ii iesea ceva in fata sau se defecta ceva la masina. Sa nu credeti ca in Cehia nu se gasesc caini, oameni care sa traverseze fara sa se asigure, ori biciclisti....poate mai putini ca la noi, dar ei tot exista. Apoi ce s-ar fi intamplat daca pe acelasi drum se mai aflau cativa soferi ca el?
Uitati-va mai bine la felul in care conducea pe autostrada si mai ganditi-va daca mergea in siguranta...
Cine gandeste asa cred ca nici nu merge cu masina...
ZerO_CooL is offline   Reply With Quote
Old 03-06-07, 00:11   #24
toader
FOTO Member

Stage 5
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 1,150
Member of:
[Moderators]
[Echipa de sprijin]
[FOTO]
Default Re: BMW 330 diesel street racing 151km in 51 minute prin plin trafic

Lasa bah zero_cool ca e mai bine ca tine :P cine stie cunoaste.
toader is offline   Reply With Quote
Old 03-06-07, 00:47   #25
sKyNeT

Stage 5
 
sKyNeT's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,877
Member of:
[Honda]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: BMW 330 diesel street racing 151km in 51 minute prin plin trafic

Quote:
Originally Posted by AlinD View Post
Mie mi-a placut cum a condus. Nu claxoane, flashuri pentru soferii aia care franau intentionat, a pus semnal de FIECARE data cand s-a angajat in depasire. Isi controleaza masina foarte bine.
lol..tu ai vazut tot filmul ? de unde stii tu ca a semnalizat ca nu se vede tot bordul
sKyNeT is offline   Reply With Quote
Old 03-06-07, 01:04   #26
D N Y_e36

Stage 4
 
D N Y_e36's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 190
Default Re: BMW 330 diesel street racing 151km in 51 minute prin plin trafic

se aude cand da semnal ma...asculta si ai sa vezi
D N Y_e36 is offline   Reply With Quote
Old 03-06-07, 01:54   #27
69_SKZ

Stage 2
 
69_SKZ's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 28
Default Re: BMW 330 diesel street racing 151km in 51 minute prin plin trafic

imi place de voi...va e frica sa depasiti 40 kmh (cica) si stati pe 4tuning...domne...curse de masini,pasionat,viteza,tuning.....

WTF ?


ps: nu raspundeti k sa nu iasa urat pe aici.pentru nebunii exista pm

Last edited by 69_SKZ; 03-06-07 at 01:57.
69_SKZ is offline   Reply With Quote
Old 03-06-07, 12:10   #28
gelu_r

Stage 5
 
gelu_r's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 2,442
Default Re: BMW 330 diesel street racing 151km in 51 minute prin plin trafic

hai ca ti raspound eu..
pasionat de tuning masini si viteza e unu care are cap si ii da unde merge sai dea nu unu ca tine care sufera de viteza sa mergi pe stradute cu 60 si pe bulevarte cu 120 si pe autostrada numai cu 250..


daca ai mentalitatea asta mai mult ca sigur poti fi unu din aia care ii da mereu la stiri pe sezon de mare..
gelu_r is offline   Reply With Quote
Old 03-06-07, 18:29   #29
69_SKZ

Stage 2
 
69_SKZ's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 28
Default Re: BMW 330 diesel street racing 151km in 51 minute prin plin trafic

Quote:
Originally Posted by gelu_r View Post
hai ca ti raspound eu..
pasionat de tuning masini si viteza e unu care are cap si ii da unde merge sai dea nu unu ca tine care sufera de viteza sa mergi pe stradute cu 60 si pe bulevarte cu 120 si pe autostrada numai cu 250..


daca ai mentalitatea asta mai mult ca sigur poti fi unu din aia care ii da mereu la stiri pe sezon de mare..

adevarat imi place de tine.esti simpatic.eu nu sufar de viteza.deocamdata nu am voie sa conduc legal.deci suntem pe acolo.Sa mergi tu pe stradute cu 60,daca ti se pare jmecherie.Mai vezi si tu cum e treaba asta cu soferia,si dupa aia sa vii sa zici de altii ca sufera de viteza.Unii pe aici au zis ca tipul nu risca.Gresit...e super riscant ce face el....e pe intelesu tau..NFS asa....dar omul macar stie ce face.Cu el as avea curaj (poate) sa ma urc in masina. In schimb cu un pusti la 19 ani care ii da tasu passat 1.9 tdi,sau are si el bmw,sau mai stiu eu ce,nu m-as urca.Astia sunt teribilistii care fac accidente si se infasoara pe stalpi.Am vazut ce inseamna sa fii tampit la 45 kmh. Stii .... Vochina (sau cum il chema)... zicea asa: in unele cazuri si 5 la ora poate fi viteza periculoasa!
69_SKZ is offline   Reply With Quote
Old 03-06-07, 20:58   #30
pHlow
4Tuning International Member


Stage 5
 
pHlow's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 610
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: BMW 330 diesel street racing 151km in 51 minute prin plin trafic

69_SKZ de unde stii cati ani si ce fel de pers e cel din film? DOAR PRESUPUI ca ar avea experienta. gelu_r ..e foarte usor sa fi, filozof fara sa ai chestia aia mica si roz. omul depasea pe linie continua..dar uneori poti avea vizibilitate f, buna. e normal ca din flm sa nu iti dai seama de vizibilitatea lui. camera era in dreapta.. el depasea prin stanga..
pHlow is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -