Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Hunedoara / Deva

Reply
 
Thread Tools
Old 15-03-09, 14:07   #106
ondin

Stage 5
 
ondin's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,981
Member of:
[VW]
Default Re: Amenzi !!!

poti sa le contesti oricum si sa ceri dovada ca acele radare fixe au toate autorizarile si verificarile metrologice legale.orice neregula cu privire la aceste radare iti foloseste.si apoi nu stiu cat este de legal sa amplasezi 10 radare sa zicem in 500 m, care sa trimita omului amenzi pe banda pentru, in fapt, o singura contraventie.
arati si tu ca nu poti sa primesti pedepse multiple pentru o simpla contraventie.
foloseste imaginatia si ceva tot rezolvi.
__________________
VW - Das Auto - Golf - H.H. The black beast.
Are you GTI enough?

Smile or die sofer premiat
Stiu ca sunt rau, dar excelez in asta, deci sunt bun
Atentie la motociclisti in trafic.Pot sa dea peste voi.
فولكس فاجن هي أروع سيارة
ondin is offline   Reply With Quote
Old 15-03-09, 14:14   #107
adrian78bmw

Stage 5
 
adrian78bmw's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 4,437
Member of:
[2 Roti]
[4Rally]
[BMW]
Default Re: Amenzi !!!

ba poti primi si 5 amenzi de la radar intro zi
numai ei chestia aia cu comasarea amenzilor si o platesti pe cea mai mare sau ca nu poti primi mai mult de o amenda intro zi
__________________
adrian78bmw is offline   Reply With Quote
Old 25-03-09, 22:33   #108
BAD-GUY

Stage 5
 
BAD-GUY's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 774
Default Re: Amenzi !!!

Am muscat-o si eu in seara asta,grija mare cum veniti pe George Enescu si o luati spre Ion Creanga,i-am tot vazut acolo,in seara asta m-am grabit si m-au agatat,2 pct. si 60 ron amenda pentru centura.
__________________
I shall not fear death when it finally greets me.
BAD-GUY is offline   Reply With Quote
Old 25-03-09, 23:12   #109
ondin

Stage 5
 
ondin's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,981
Member of:
[VW]
Default Re: Amenzi !!!

poate nu te-ai grabit suficient .. daca te grabeai mai cu talent montai rapid centura si gata
ondin is offline   Reply With Quote
Old 26-03-09, 10:00   #110
BAD-GUY

Stage 5
 
BAD-GUY's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 774
Default Re: Amenzi !!!

Quote:
Originally Posted by ondin View Post
poate nu te-ai grabit suficient .. daca te grabeai mai cu talent montai rapid centura si gata
De aia stau acolo,ca nu mai ai timp sa faci nimica,cum dai coltu de pe Gorge Enescu esti in fata lor,crezi ca eu n-am talent la pus centuri ,nu-mi ia mai mult de 1 secunda si un pic .
BAD-GUY is offline   Reply With Quote
Old 26-03-09, 10:03   #111
adrian78bmw

Stage 5
 
adrian78bmw's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 4,437
Member of:
[2 Roti]
[4Rally]
[BMW]
Default Re: Amenzi !!!

Quote:
Originally Posted by BAD-GUY View Post
Am muscat-o si eu in seara asta,grija mare cum veniti pe George Enescu si o luati spre Ion Creanga,i-am tot vazut acolo,in seara asta m-am grabit si m-au agatat,2 pct. si 60 ron amenda pentru centura.
din cate stiu eu amenda de centura e cea mai mica...e bine ca ai scapat numa cu atat.
adrian78bmw is offline   Reply With Quote
Old 26-03-09, 12:30   #112
ondin

Stage 5
 
ondin's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,981
Member of:
[VW]
Default Re: Amenzi !!!

dar ce trebuiau sa ii mai faca?sa-l impuste?
daca omul nu avea centura, si cum il asteptau dupa colt, nici nu a avut cum sa se redreseze, aplica codul si atat.
greu ne vom reveni de la aceste conceptii vechi ca daca te opreste politia sigur iti gasesc ei ceva in neregula, si bine ca scapam numai cu o amenda si nu ne ia si calul.
daca ai totul in regula ce poate sa iti faca politia?sa iti ureze drum bun!

oricum daca nu ai platit deja si nu erai singur in masina, poti sa contesti linistit, azi am asistat intamplator la o astfel de cauza, aici erau si proiectoarele aprinse aiurea, si cu un martor care sa stie ce sa spuna, ai sanse mari ca instanta sa anuleze acel proces verbal.

Chiar acum se discuta pe europa fm tocmai problemele cetatenilor cu agentu' lui peste, cu burtica si mai nou si cu vesta reflectorizanta. Ce mai, simpatici foc.

Last edited by ondin; 26-03-09 at 12:34.
ondin is offline   Reply With Quote
Old 26-03-09, 13:39   #113
adrian78bmw

Stage 5
 
adrian78bmw's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 4,437
Member of:
[2 Roti]
[4Rally]
[BMW]
Default Re: Amenzi !!!

Quote:
Originally Posted by ondin View Post
dar ce trebuiau sa ii mai faca?sa-l impuste?
daca omul nu avea centura, si cum il asteptau dupa colt, nici nu a avut cum sa se redreseze, aplica codul si atat.
greu ne vom reveni de la aceste conceptii vechi ca daca te opreste politia sigur iti gasesc ei ceva in neregula, si bine ca scapam numai cu o amenda si nu ne ia si calul.
daca ai totul in regula ce poate sa iti faca politia?sa iti ureze drum bun!

oricum daca nu ai platit deja si nu erai singur in masina, poti sa contesti linistit, azi am asistat intamplator la o astfel de cauza, aici erau si proiectoarele aprinse aiurea, si cu un martor care sa stie ce sa spuna, ai sanse mari ca instanta sa anuleze acel proces verbal.

Chiar acum se discuta pe europa fm tocmai problemele cetatenilor cu agentu' lui peste, cu burtica si mai nou si cu vesta reflectorizanta. Ce mai, simpatici foc.
normal ar cam trebui sa respectam toti regulile (dar unele sunt aberante) dar chestia cu centura e buna si nici NU ar trebui sa steie ei acolo sa ne vaneze..
da ce sa mai zici cand de la camerele fixe 80% din incasari le ia o firma privata si 20% primariile si politia ia swla te mai gandesti cum ne reprezinta institutiile statului?

Last edited by adrian78bmw; 26-03-09 at 22:59.
adrian78bmw is offline   Reply With Quote
Old 26-03-09, 16:15   #114
ondin

Stage 5
 
ondin's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 2,981
Member of:
[VW]
Default Re: Amenzi !!!

pai asta e coruptia din Ro ca alta explicatie nu exista. statul trebuie sa instaleze acele camere si nu neaparat pentru viteza, pentru prevenirea unor situatii grave, accidente groaznice, etc. cand nu mai trebuie sa suni la 112, ca vad copoi pe sticla ce si cum si sar toti in ajutor.
si tot statul trebuie sa foloseasca acei bani din amenzi pentru marcaje si indicatoare rutiere, pentru infrastructura, pentru educarea in trafic a celor cu permise cumparate.


sper sa apuc si eu ziua in care sa vad si pe Hunedoara-Deva masini de politie cu mesajul electronic "Reduceti viteza" asa cum am vazut de exemplu pe drumul Iasi-Bacau-Buzau-Bucuresti, un drum cu fata mai europeana, unde pana si trecerile la nivel cu calea ferata au garnituri de cauciuc pentru a nu rupe masinile.
daca se poate acolo se poate oriunde, dar parca e mai simplu si mai usor sa stai la umbra sa pazesti un radar, nu-i asa?

Last edited by ondin; 26-03-09 at 16:21.
ondin is offline   Reply With Quote
Old 26-03-09, 17:59   #115
BAD-GUY

Stage 5
 
BAD-GUY's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 774
Default Re: Amenzi !!!

Quote:
Originally Posted by adrian78bmw View Post
normal ar cam trebui sa respectam toti regulile (dar unele sunt aberante) dar chestia cu centura e buna si nici ar trebui sa steie ei acolo sa ne vaneze..
da ce sa mai zici cand de la camerele fixe 80% din incasari le ia o firma privata si 20% primariile si politia ia swla te mai gandesti cum ne reprezinta institutiile statului?
A fost la TV,scandal destul de mare cu radarele fixe,din cate am inteles eu sunt cam ilegale si amenzile primite altfel sa nu mai fie platite.

Chiar daca ma repet,atentie mare la intrarea pe Ion Creanga se pare ca le place acolo,e locul nou lumea nu prea stie,si uite asa pici in plasa.
BAD-GUY is offline   Reply With Quote
Old 26-03-09, 22:52   #116
F.R.Sonic


Stage 5
 
F.R.Sonic's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 4,074
Member of:
[Moderators]
[AfterDark Racing]
[4Tuning International]
[Opel]
[SUBARU]
Default Re: Amenzi !!!

Quote:
Originally Posted by BAD-GUY View Post
Chiar daca ma repet,atentie mare la intrarea pe Ion Creanga se pare ca le place acolo,e locul nou lumea nu prea stie,si uite asa pici in plasa.
Anu trecut m-au oprit si pe mine acolo la intrare pe Ion Creanga(eram cu Polo) si mai demult la iesirea de pe Ion Creaga(eram cu Dacia) si nu a avut ce sa-mi faca...defapt ba mi-a zis sa dau muzica mai incet la Polo..
pai acuma cu Corsa ce-mi mai zice? sa nu mai dau basu pe frecvente joase?(sub 34Hz iau amenda)
__________________

F.R.Sonic is offline   Reply With Quote
Old 26-03-09, 22:54   #117
BaLaurzor
Skoda Driver


Stage 5
 
BaLaurzor's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,507
Member of:
[SKODA]
[4Tuning International]
Default Re: Amenzi !!!

si ei masoara frecventa cu urechea ?
BaLaurzor is offline   Reply With Quote
Old 26-03-09, 22:56   #118
F.R.Sonic


Stage 5
 
F.R.Sonic's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 4,074
Member of:
[Moderators]
[AfterDark Racing]
[4Tuning International]
[Opel]
[SUBARU]
Default Re: Amenzi !!!

Nascocesc ei o inventie si pentru asta...
In alta odine de idei n-am decat o amenda pt masturbarea linistii publice...si aia pt ca eram prezent nu pt ca faceam ceva dar no... sanatosi sa fim
F.R.Sonic is offline   Reply With Quote
Old 27-03-09, 08:55   #119
xxdadixx
BMW Driver

Stage 5
 
xxdadixx's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 6,369
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[BMW]
Default Re: Amenzi !!!

O sa-ti puna un "subsonic filter" la iesirea din statie
xxdadixx is offline   Reply With Quote
Old 27-03-09, 09:01   #120
Kedy
AfterDark Racing Member


Stage 5
 
Kedy's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 3,847
Member of:
[AfterDark Racing]
[FORD]
[DACIA]
[4Tuning International]
Default Re: Amenzi !!!

In locul tau as tacea malc, parca pe tine te-or oprit pt bass in fata la Thomas
Kedy is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -