Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Generalitati tuning

Generalitati tuning Tuning, Sfaturi utile, Trend-uri, Noutati, Discutii, Generalitati

Reply
 
Thread Tools
Old 08-07-10, 18:39   #1
castelano xxx

Stage 1
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 16
Default masina mea consuma kam mult

buna ziua,am si eu un golf 4 1,9 131 cai si de l un timp mi-se pare ka ,consuma kam mult.la 110 120 km/h imi consuma in exterior undeva l 7,3 7,5,nu cam mult???am un prieten ku un passsat si a zis k el l 160 ...iii konsuma kam 6,oare sa fie adevarat?? dak ma poate ajuta si pe mine cineva ku un sfat ceva.va multumesk
castelano xxx is offline   Reply With Quote
Old 08-07-10, 18:54   #2
Goose

Stage 4
 
Goose's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 192
Default Re: masina mea consuma kam mult

Quote:
Originally Posted by castelano xxx View Post
buna ziua,am si eu un golf 4 1,9 131 cai si de l un timp mi-se pare ka ,consuma kam mult.la 110 120 km/h imi consuma in exterior undeva l 7,3 7,5,nu cam mult???am un prieten ku un passsat si a zis k el l 160 ...iii konsuma kam 6,oare sa fie adevarat?? dak ma poate ajuta si pe mine cineva ku un sfat ceva.va multumesk
Cel mai bine ar fi sa o pui pe un teester si poate ai sa si primesti un raspuns. Pot si mai multe "probleme" care pot sa apara .
Goose is offline   Reply With Quote
Old 08-07-10, 18:56   #3
castelano xxx

Stage 1
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 16
Default Re: masina mea consuma kam mult

Quote:
Originally Posted by Goose View Post
Cel mai bine ar fi sa o pui pe un teester si poate ai sa si primesti un raspuns. Pot si mai multe "probleme" care pot sa apara .
nustii kam cat e de platit l un tester??
castelano xxx is offline   Reply With Quote
Old 08-07-10, 19:01   #4
Goose

Stage 4
 
Goose's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 192
Default Re: masina mea consuma kam mult

Quote:
Originally Posted by castelano xxx View Post
nustii kam cat e de platit l un tester??
daca nu ma insel cred ca un mil , dar nu stiu sigur te mai interesezi si tu , dar un golf 4 ar treb sa consume max 6% la acea viteza , un litru in plus e mult . Si ca sa iti dau un exe ca probleme pot fi ,un injector care nu lucreaza in parametri , o bujie , sau poate chiar si ambreiajul poate patina fff putin si sa nu iti dai seama . dar cum am zis un tester iti arata ce are .


bafta .
__________________
De ce sa bei si sa conduci ....cand poti sa fumezi si sa zbori?
Goose is offline   Reply With Quote
Old 09-07-10, 09:02   #5
castelano xxx

Stage 1
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 16
Default Re: masina mea consuma kam mult

Quote:
Originally Posted by Goose View Post
daca nu ma insel cred ca un mil , dar nu stiu sigur te mai interesezi si tu , dar un golf 4 ar treb sa consume max 6% la acea viteza , un litru in plus e mult . Si ca sa iti dau un exe ca probleme pot fi ,un injector care nu lucreaza in parametri , o bujie , sau poate chiar si ambreiajul poate patina fff putin si sa nu iti dai seama . dar cum am zis un tester iti arata ce are .


bafta .
nu trebuie neaparat sa ma duk l reperentantza vw,pot si altundeva??ms
castelano xxx is offline   Reply With Quote
Old 09-07-10, 10:50   #6
MANIAC222

Stage 5
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 314
Default Re: masina mea consuma kam mult

Da, poti sa te duci oriunde vrei tu nu neaparat la " l reperentantza " doar sa mai repeti cateva clase si sa mai citesti o carte; poate in felul asta te mai cultivi si tu si inveti sa scrii corect.

Last edited by aleks; 16-07-10 at 01:45.
MANIAC222 is offline   Reply With Quote
Old 31-08-10, 15:46   #7
razvanpower

Stock
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 8
Smile Re: masina mea consuma kam mult

dak te intereseaza am tester si o pot rezolva problema ta 0728239934 Razvan
razvanpower is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -