Go Back   Forum 4Tuning > Curse > LifeStyle & (I)legale & intalniri

LifeStyle & (I)legale & intalniri top speed, cerculete, fum, semafoare, stradute dosnice, parcari, vise - viata de noapte

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 29-03-08, 23:23   #136
AlliedComposites


Stage 5
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,083
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: "turele de magheru"

Quote:
Originally Posted by Razbee View Post
Parerea mea..cam drastica , chiar daca supar p cineva asta e , e parerea mea si sunt liber sa o exprim (atata timp cat o fac in mod civilizat)
..SUFERINTA . Am obs k a devenit TRENDY sa dai o tura , 2,7,10 p Magheru mai ales in serile de weekend...lume multa (f mare aglomeratie) , masini "bomba" si ce sa mai .. o adevarata "distractie"
..RELAXANT?!!? hai sa fim seriosi...traficul nu e cu f mult diferit fata de ce e in timpul zilei..asa cum spunea cineva , recent este f f aglomerat bvd Magheru , mai ales sambata seara..
..AGATSAT?!?! hahaahha..sunteti penibili .. zau .. ce? s-a dus moda mIRC-ului , hi5-ului , messengerului si alte site-uri de DATING ONLINE?? pai ce fel de oameni sunteti voi kre credeti k ati dat peste cine stie ce iubire dak luati un nr de telefon asta seara de la o gagica iar maine constatati cu stupoare k fata kre a fost dulce cu voi e intr-o masina de 2 ori mai tare k a voastra? hai sa fim seriosi...ati ramas in pana de inspiratie sau nu o duceti prea bine cu sarmul?
in concluzie.. GET A LIFE!
HAHAHAAHHA, cat de adevarat, cat de adevarat... Daca chiar va plac masinile asa de mult si plimbarile, iesiti tata pe centura sau in afara orasului, sau spre otopeni ceva... Ce trafic e pe DN1 noaptea, si ce e in bucuresti... Si daca face-ti asta doar ca sunteti plictisiti, sau vreti relaxare, va amintesc ca deasta exista marijuana!!
AlliedComposites is offline  
Old 29-03-08, 23:43   #137
CuzKo
Midnight Racers Member

Stage 5
 
CuzKo's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 433
Member of:
[Midnight Racers]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
Default Re: "turele de magheru"

low life...
CuzKo is offline  
Old 30-03-08, 00:17   #138
b01uxd

Stage 5
 
b01uxd's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,524
Member of:
[Oltcit]
[SEAT]
[Unknown Racers]
Default Re: "turele de magheru"

acu ca o sa fie sumitu jegos o sa mai faceti ture?
b01uxd is offline  
Old 30-03-08, 00:39   #139
AlliedComposites


Stage 5
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,083
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: "turele de magheru"

Quote:
Originally Posted by Veve View Post
ontopic: si io mai dau cate 1-2 sau maxim 3 ture de magheru (dar numai ca e centru si mai vezi cate ceva nou, dupa care ma tirez pe alte artere mari si BINE ASFALTATE... in rest.. ce zicea autorul acestui thread cu referire la agatzat... n-ai ce sa agatzi... Daca n-ai cel putin s-classe sau mai stiu eu ce nava spatiala nu prea se uita nici una la tine (exceptie facand cazul in care mergi cu 139 dB :P )... In rest... e marfa ca mai vezi cate-un accident din cand in cand... diversi care isi alearga navele ... mai enervezi cate-un burtos mergand cu 60 in fatza lui cand vrea sa-i arate tovarasului de suferintza ca are cu 10cp in plus ... mai un gabor, un strain oripilat de bagaboantele de langa hollywood movie bla... ... Magheru a vost si va fi mereu o atractie pentru o anumita categorie de persoane (in care sunt mandru ca nu ma aflu), ca na, e centru, "e" fitze, loc de etalat bratzara de pe mana stanga care "intamplator" atarna intre volan si bord. Zboara puiule. . Du-te tare.


Daca s-a simtit cineva cu musca pe caciula sau ofensat in vre-un fel anume cu referire la post-ul meu, vreau sa stie ca NU imi pare rau.
AMIN! ce-l mai bun raspuns din tot topicul!
AlliedComposites is offline  
Old 30-03-08, 10:23   #140
AlliedComposites


Stage 5
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,083
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: "turele de magheru"

daca ati fi mai organizati, v-ati aduna cateva zeci o data pe saptamana, sa zicem vineri seara, si ati merge impreuna in grup... In MULTE orase mari, mai ales in america si canada, exista CRUISING NIGHTS, deci toata lumea cu masini misto cruise-uie pe artera principala desemnata de dinainte, si lumea fara sta si se uita frumos de pe margini... Ar fi mult mai interesant, mai ales ca atatia dintre voi ziceti ca faceti asta din iubirea de masini, si din pofta de a vedea alte masini tunate, sau exotice, sau luxoase, sau cum or fi ele, si ar putea sa devina un mic "eveniment" in fieacare saptamana...

normal, ca dupa un timp, si daca chestia creste in numar de oameni, o sa fie si politia acolo sa supravegheze, ceea ce e foarte bine, ca nu e nevoie decat de doi tampiti sa se intreaca pe sosea si sa buseasca in niste oameni si sa strice totul pentru toata lumea, deci mai bine sa fie politia si sa-i ia deoparte pe terbilisti

Last edited by AlliedComposites; 30-03-08 at 10:25.
AlliedComposites is offline  
Old 30-03-08, 11:20   #141
Zein
Registered

Stage 5
 
Zein's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 612
Member of:
[OverSpeed Tuning Club]
Default Re: "turele de magheru"

nu ai sa vezi in romania asa ceva... la noi daca se vad 2 masini modificate.. ei nu or sa mearga niciodata cum zici tu... prefera primul semafor... si baga mare ))
Zein is offline  
Old 30-03-08, 11:24   #142
AlliedComposites


Stage 5
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,083
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: "turele de magheru"

hehe, probabil.. nu stiu, ca de fiecare data cand sunt in vizita in Romania, de obicei sunt beat de fiecare data cand sunt prin centru noaptea, dar ma gandesc ca daca chiar vine asa de multa lume acolo sa se plimbe, si astia zic ca vad atatea tone de super masini pe acolo, poate ca de la un punct o sa fie asa de multa lume care sa participe (daca e cat de cat organizat) incat nu o sa mai fie loc sa se intreaca lumea, si poate in timp participantii o sa se maturizeze, si o sa trateze ocazia asa cum trebuie, fiindca altfel o sa fie indepartati de restul care sunt acolo
AlliedComposites is offline  
Old 30-03-08, 12:29   #143
sponsoru

Stage 5
 
sponsoru's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 673
Default Re: "turele de magheru"

Amice tu chiar nu pricepi ca fiecare alege sa faca ce vrea..Si poate ca unii dau ture doar ca asa se simt ei bine .. Si in fond nu vad unde e frustrarea ta din moment ce postezi cu atata inversunare.. Cat despre agatat iar vad o frustrare in posturile tale.. Cu ce te afecteaza pe tine ca hi5-ul e fumat,magheru e plin de curve etc chiar nu inteleg..
ps: nu mai da atatea exemple din IuEsEi pt ca e departe de a fi taramul perfect..Pana una alta NOI traim in Ro si asta avem noi aici in nimicnicia noastra.. Avem ,unii dintre noi, "prostul gust" sa iesim pe magheru..Te apreciez ca de acolo de sus unde stai tu,unii dintre noi iti parem atat de mici ..vezi sa nu cazi prietene..Sante!! MErci anticipat pt ce urmeaza sa postezi..
__________________
Te-ai nascut original , Nu muri o copie ..

sponsoru is offline  
Old 31-03-08, 03:20   #144
CuzKo
Midnight Racers Member

Stage 5
 
CuzKo's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 433
Member of:
[Midnight Racers]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
Default Re: "turele de magheru"

esti avid de posturi nu?
cam trebuie facut curatenie aici, numai mizerii...
prea multe flameuri...
CuzKo is offline  
Old 31-03-08, 04:19   #145
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: "turele de magheru"

Quote:
Originally Posted by Zein View Post
nu ai sa vezi in romania asa ceva... la noi daca se vad 2 masini modificate.. ei nu or sa mearga niciodata cum zici tu... prefera primul semafor... si baga mare ))
Nu stiu cine esti , si nici nu vreau sa stiu cine esti, tot ce stiu e ca esti penibil,tu,mentalitatea ta ..
iar parerea ta ... e si mai de ca.cat ... daca vrei sa stii de ce da-mi un pm sa-ti explic pe larg ca esti/sunteti niste disperati si niste inconstienti .. si prin vorbele tale ii faci pe ceilalti sa creada ca asa suntem toti .. niste retardati ..
ceea ce zicea bloodfart ( btw silly name ) ) e pe cat se poate de realizabil .. insa tu in noaptea aia ai BAN, stai acasa, pentru ca din cauza oamenilor care gandesc/actioneaza si sunt frustrati ca tine .. se ajunge la ce spunea bloodfart, 2 idioti stricand noaptea ptr toata lumea ..
cei care se stiu .. si au masini frumoase si etc.. ar putea s-o arda lejer .. frumos ... la plimbarica.. pentru ca.. intamplator.. cand ai o masina frumoasa.. chiar e frumos s-o arzi lejereanu .. nu cu 300 in vise erotice..
cruising nights suna super.. din pacate, la nivel de cultura si constiinta.. nu suntem pregatiti cu totii .. pentru ca mai sunt nebuni cu motoare de 1.2 care nu pot face nimic pe 400 de m si atunci o fac pe 2 km pe magheru in maxim trafic , si o fac prost,asta e problema ..
de ce toti pilotii de raliu ajung sa vada masina ( pe strada ) ca fiind un simplu obiect care te duce de colo colo ? pentru ca asta e , si nu e nevoie de demonstratiile voastre penibile ...
in fine, bla bla bla ..
ideea e ca nu poti sa mai mergi linistit pe magheru .. pentu ca vin toti retardatii si fac manevre nesimtite la modul ca iti taie calea si nu numai ... partea proasta e ca o fac astia , mici , de 18-19-20 de ani .. cu motoare de cacat.. duceti-va-n plm si alergati-va pe camp .. nfsishtii pwlii ...
daca am jignit pe cineva prin postul asta, ma bucur , asta era si intentia, pentru ca alta abordare nu exista, toti suferiti de piloti si habar n-aveti sa puneti frana ..
stati si voi cuminti ... e mai bine pentru toata lumea. .
__________________
EvLSant0S is offline  
Old 31-03-08, 04:31   #146
CuzKo
Midnight Racers Member

Stage 5
 
CuzKo's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 433
Member of:
[Midnight Racers]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
Default

hai sa ne oprim aici...
ce masini bomba mai sunt prin oras? in ultima vreme cam slab centrul noaptea...
santos.. cand o sa te vedem la ture? termina naighba odata cu actele alea ca abia astept sa o ardem side by side, cruising style... (NOT in a gay way!!) )
__________________
NOW Outrun me or DYE trying'!!!
Fuck You, You Fucking Fuck!

Last edited by aleks; 31-03-08 at 10:15.
CuzKo is offline  
Old 31-03-08, 05:38   #147
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: "turele de magheru"

la ture dupa acte + mtech2 + jante si drop ...
pana atunci , nici o sansa..
la cel mai propriu mod, masina asta de cand o am nu a vazut magheru si nici n-o sa vada prea curand . . .
EvLSant0S is offline  
Old 31-03-08, 05:54   #148
CuzKo
Midnight Racers Member

Stage 5
 
CuzKo's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 433
Member of:
[Midnight Racers]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
Default Re: "turele de magheru"

pacat, masina mertia... crede-ma, mai ales cu angel-urile alea care m-au dat peste cap... e deosebita my friend.
CuzKo is offline  
Old 31-03-08, 11:10   #149
Dimitris

Stage 5
 
Dimitris's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 643
Member of:
[2 Roti]
Default Re: "turele de magheru"

santos, stii si tu foarte bine filmuletzul cand un audi cunoscut a intrat pe contrasens inainte de universitate si toata lumea din masina era oaaaaau.... e o perioada din viata fiecaruia, sa incerce , repet, sa incerce sa mearga tare. eu personal m-am plictisit de mers sportiv, imi e mila de masina, avand in vedere cat de proaste sunt drumurile din buc.
legat de topic, rar am mers pe magheru si asta doar cand eram cu cineva in masina si vroiam sa vorbim la o plimbare avand in acelasi timp posibilitatea sa ma intorc acasa fara sa strabat juma de bucuresti dupa... legat de cei care agatza pe magheru? ce pot sa zic, fiecare cu cat poate...
Dimitris is offline  
Old 31-03-08, 12:21   #150
vladdaman

Stage 5
 
vladdaman's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,374
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PEUGEOT]
Default Re: "turele de magheru"

santose...tata ce pot sa iti zic in afara de bafta la acte+mtech2+jante si drop si misca-te si tu mai cu talent ca inchide astia la magheru...
apropo dar pe magheru sincer mi se pare ca este ceva in genul ce zicea partinsangerat, masinile de politie care sa asigure siguranta:P chiar sunt...cu toata ca intervin doar cand se intampla ceva mai nasol, radar este pus de forma in aceleasi locuri in care stie toata lumea si unde se merge normal, magheru cred ca e zona in care ei ne dau voie sa act stupid din cand in cand atata timp cat nu facem prostii gen sa sarim in decor sau sa ne urcam pe alte masini, ca vorba aia in alte zone daca am facut cea mai mica greseala suntem taxati, pe cand aici toata lumea stie ce se intampla si nu ne face mai nimic...sau cine stie poate doar mi se pare...
__________________
the cars i've owned: audi a4 1.8i, audi a4 2.5 tdi quattro, bmw 316i e46, bmw 323ci e46, bmw 725 tds, fiat brava 1.8 16v, mitsubishi 3000gt mk1, mitsubishi 3000gt mk3, nissan 200sx s14a, opel vectra 2.2dti, peugeot 205 1.3i, peugeot 406 coupe 3.0, peugeot 607 3.0 v6, volvo s60t5 2.3t, clio sport...still here:kia pro ceed, infiniti fx35, bora VR6 4M, audi a3
vladdaman is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -