Go Back   Forum 4Tuning > Curse > LifeStyle & (I)legale & intalniri

LifeStyle & (I)legale & intalniri top speed, cerculete, fum, semafoare, stradute dosnice, parcari, vise - viata de noapte

Reply
 
Thread Tools
Old 28-03-07, 14:54   #556
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,820
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: Comunicat de la Politie , catre mass-media referitor la tuning si curse ilegale

Draqq, da-mi un PM cu nr tau de tel. poate iti fac cadou o invitatie, dar mi-e cam lene sa ma deplasez sa le iau azi...sau vii in uniforma si intrii moka?
__________________
"Stiu ca sunt prost...dar cand ma uit in jurul meu, ma simt mult mai bine" (Ion Creanga)
Geo_ZGA is offline   Reply With Quote
Old 28-03-07, 14:56   #557
Draqq

Stage 2
 
Draqq's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 57
Default Re: Comunicat de la Politie , catre mass-media referitor la tuning si curse ilegale

Quote:
Originally Posted by Geo_ZGA View Post
Draqq, da-mi un PM cu nr tau de tel. poate iti fac cadou o invitatie, dar mi-e cam lene sa ma deplasez sa le iau azi...sau vii in uniforma si intrii moka?
Vezi ca tziam dat apel
Draqq is offline   Reply With Quote
Old 28-03-07, 14:59   #558
mihai L`amour

Stage 3
 
mihai L`amour's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 89
Default Re: Comunicat de la Politie , catre mass-media referitor la tuning si curse ilegale

Quote:
Originally Posted by mihai L`amour View Post
si dak vreau sa omologhez ceva piese tre sa platesc pt fiekre in parte sau platesc pretul la o piesa si l omologheaza p toate
de ex un eleron,jenti si cauciucuri,terminal tunning,
deci nu vreau mare lucru
folia mi-o trece in acte cei kre mi-o monteaza sau tre sa merg si pt ea la rar?
pt interior imi tre omologare:tapiterie piele ,audio?
dap dar am vazut omologate si pe fata cu sigla rar
dar numai cu folie omologheaza?dak le ionizez nu e mai rpd de omologat>?
mihai L`amour is offline   Reply With Quote
Old 28-03-07, 15:07   #559
Draqq

Stage 2
 
Draqq's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 57
Default Re: Comunicat de la Politie , catre mass-media referitor la tuning si curse ilegale

Quote:
Originally Posted by mihai L`amour View Post
dap dar am vazut omologate si pe fata cu sigla rar
dar numai cu folie omologheaza?dak le ionizez nu e mai rpd de omologat>?
Acealeasi proceduri sunt.
Dar, daca nu le omologhezi ramai fara talon.
Draqq is offline   Reply With Quote
Old 28-03-07, 16:03   #560
Speed Fly

Stage 3
 
Speed Fly's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 168
Default Re: Comunicat de la Politie , catre mass-media referitor la tuning si curse ilegale

deci " garantzia " oferita d cei care se ocupa cu montarea foliileor e zero dk nu mergi personal la rar sa le omologhezi u ..( ma refer la geamurile fatza ..) din cate stiu eu astia itzi dau niste stick`uri sau abtipilde cum s`o numii care se pun intre geam si folie, dar inztelg k sunt degeaba ....
GEO > din cate stiu eu termenul max este de 1 luna ( 30 zile ) dk itz vien peste 30 zile u castigi pt k dk ajungi in instantza nu au cum sa dvedeasca ! or sa zik k s`a reinregistrat peste si proba nu mai exista .
Dragg > dk gresesc te rog sa ma anuntzi !
Speed Fly is offline   Reply With Quote
Old 28-03-07, 17:15   #561
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,820
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: Comunicat de la Politie , catre mass-media referitor la tuning si curse ilegale

Speed fly > eu am auzit (subliniez auzit) ca ar fii primit unii si dupa 3-4 luni. dar la cati "vrajitori" am vazut si pe forum aici....nu prea stiu ce sa mai cred.
aa, si nu e vorba ca s-a inregistrat peste, ca ei oricum iti arata poza, nu filmul. Am inteles ca nu se mai filmeaza acum, doar poze.."say cheese!". dar nu stiu care e procedura, iti face poza si se pastreaza, sau o scoate cand te duci tu la ei...?

Draqq> cand vii de la munca si ai chef sa arunci un ochi aici, da-ti si tu cu parerea. care e termenul?
Geo_ZGA is offline   Reply With Quote
Old 28-03-07, 17:45   #562
Speed Fly

Stage 3
 
Speed Fly's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 168
Default Re: Comunicat de la Politie , catre mass-media referitor la tuning si curse ilegale

GEO eu stiu k se filmeaza si k proba video se tine max 1 luna .. adik dk intr`o luna nu ti`a venit nimik acasa .. dupa aia toate, toate sunt egale cu zero, potzi primii 10 poze ! iar termenu legal e de 30 zile,a dat si la tv! si au zis clar orice instiintzare primita dupa 30 ziel nu e valabila .. au fost cazuri knd unii au primit de astea si dupa 5 luni, de la evenimen = 0, si pers care nu mai aveau auto.. si bomba bombelor e k astia care trimit amenzile acasa, uneori le mai baga si din burta pt k a fost un caz ( si nu cred k e singuru ) knd o pers a primit o amenda .. pt viteza .. cu 2 luni inate de a`si inscrie autoturismul in RO .. care defapt era cumparat din Germania !!!! asta a fost penala .. ( masina a fost adusa si inscrisa in RO in iunie .. si tipa a primit plicul prin aug - sept.. cu data din luna Aprilie ( knd cik ar fi fost surprinsa de radar ..) asa k .. si normal k in instantza au pierdut pt k nu aveau proba ! Treaba`i clara orice vien dupa 30 ziel de la data knd se specifica k ai fost surprins se anuleaza !
Speed Fly is offline   Reply With Quote
Old 28-03-07, 17:47   #563
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,820
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: Comunicat de la Politie , catre mass-media referitor la tuning si curse ilegale

asa o fii, nu pot sa spun ca stiu. oi avea d ecastigat in fata instantei, dar stai sa te judeci luni intregi? dca e ceva mai deosebit da, dar pt o simpla amenda...
Geo_ZGA is offline   Reply With Quote
Old 28-03-07, 19:46   #564
Draqq

Stage 2
 
Draqq's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 57
Default Re: Comunicat de la Politie , catre mass-media referitor la tuning si curse ilegale

Quote:
Originally Posted by Speed Fly View Post
GEO > din cate stiu eu termenul max este de 1 luna ( 30 zile ) dk itz vien peste 30 zile u castigi pt k dk ajungi in instantza nu au cum sa dvedeasca ! or sa zik k s`a reinregistrat peste si proba nu mai exista .
Dragg > dk gresesc te rog sa ma anuntzi !
Termenul maxim de pastrare al casetelor este de 60 zile. Daca itzi vine dupa 60 zile castigi in instantza pt ca nu mai au ce satzi arate.
Draqq is offline   Reply With Quote
Old 28-03-07, 19:49   #565
Draqq

Stage 2
 
Draqq's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 57
Default Re: Comunicat de la Politie , catre mass-media referitor la tuning si curse ilegale

Quote:
Originally Posted by Geo_ZGA View Post
Speed fly > eu am auzit (subliniez auzit) ca ar fii primit unii si dupa 3-4 luni. dar la cati "vrajitori" am vazut si pe forum aici....nu prea stiu ce sa mai cred.
aa, si nu e vorba ca s-a inregistrat peste, ca ei oricum iti arata poza, nu filmul. Am inteles ca nu se mai filmeaza acum, doar poze.."say cheese!". dar nu stiu care e procedura, iti face poza si se pastreaza, sau o scoate cand te duci tu la ei...?

Draqq> cand vii de la munca si ai chef sa arunci un ochi aici, da-ti si tu cu parerea. care e termenul?
Deci, ele se pastreaza 60 de zile. Inainte pana sa intre noul cod rutier in vigoare acestea se scoteau pe listinguri si le scriam noi (deci daca listingurile ajungeau la noi dupa 2 luni de la filmare mai dura o luna pana terminam listingul. 1 listing inseamna tot ce se filma in aceea zi adika in jur de 40-50 de masini).
La radarele fixe dupa DN termenul e de 6 luni. Aia au filmarea si la 6 luni pt ca se stocheaza pe hard-uri nu pe casete.
Draqq is offline   Reply With Quote
Old 28-03-07, 19:52   #566
Draqq

Stage 2
 
Draqq's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 57
Default Re: Comunicat de la Politie , catre mass-media referitor la tuning si curse ilegale

Quote:
Originally Posted by Speed Fly View Post
GEO eu stiu k se filmeaza si k proba video se tine max 1 luna .. adik dk intr`o luna nu ti`a venit nimik acasa .. dupa aia toate, toate sunt egale cu zero, potzi primii 10 poze ! iar termenu legal e de 30 zile,a dat si la tv! si au zis clar orice instiintzare primita dupa 30 ziel nu e valabila .. au fost cazuri knd unii au primit de astea si dupa 5 luni, de la evenimen = 0, si pers care nu mai aveau auto.. si bomba bombelor e k astia care trimit amenzile acasa, uneori le mai baga si din burta pt k a fost un caz ( si nu cred k e singuru ) knd o pers a primit o amenda .. pt viteza .. cu 2 luni inate de a`si inscrie autoturismul in RO .. care defapt era cumparat din Germania !!!! asta a fost penala .. ( masina a fost adusa si inscrisa in RO in iunie .. si tipa a primit plicul prin aug - sept.. cu data din luna Aprilie ( knd cik ar fi fost surprinsa de radar ..) asa k .. si normal k in instantza au pierdut pt k nu aveau proba ! Treaba`i clara orice vien dupa 30 ziel de la data knd se specifica k ai fost surprins se anuleaza !
Apropo nu cred ca a filmat masina respectiva ci in listing-uri era scris numarul de inmatriculare gresit si asa a ajuns la respectiva doamna amenda. Nu totzi avem scrisul frumos
Draqq is offline   Reply With Quote
Old 29-03-07, 15:59   #567
mihai L`amour

Stage 3
 
mihai L`amour's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 89
Default Re: Comunicat de la Politie , catre mass-media referitor la tuning si curse ilegale

Quote:
Originally Posted by Draqq View Post
Deci, ele se pastreaza 60 de zile. Inainte pana sa intre noul cod rutier in vigoare acestea se scoteau pe listinguri si le scriam noi (deci daca listingurile ajungeau la noi dupa 2 luni de la filmare mai dura o luna pana terminam listingul. 1 listing inseamna tot ce se filma in aceea zi adika in jur de 40-50 de masini).
La radarele fixe dupa DN termenul e de 6 luni. Aia au filmarea si la 6 luni pt ca se stocheaza pe hard-uri nu pe casete.
aici iti dau dreptate f mare.eu am primit dupa 5 luni de zsile d radar p dn1 dispre ploiesti spre buc. si am platit-o k era 300 de mii vechi
in 48 de ore
mihai L`amour is offline   Reply With Quote
Old 29-03-07, 16:01   #568
mihai L`amour

Stage 3
 
mihai L`amour's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 89
Default Re: Comunicat de la Politie , catre mass-media referitor la tuning si curse ilegale

Draqq si dak vreau sa omologhez ceva piese tre sa platesc pt fiekre in parte sau platesc pretul la o piesa si l omologheaza p toate
de ex un eleron,jenti si cauciucuri,terminal tunning,
deci nu vreau mare lucru
pt interior imi tre omologare:tapiterie piele ,audio?
mihai L`amour is offline   Reply With Quote
Old 29-03-07, 16:09   #569
mihai L`amour

Stage 3
 
mihai L`amour's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 89
Default Re: Comunicat de la Politie , catre mass-media referitor la tuning si curse ilegale

Quote:
Originally Posted by mihai L`amour View Post
Draqq si dak vreau sa omologhez ceva piese tre sa platesc pt fiekre in parte sau platesc pretul la o piesa si l omologheaza p toate
de ex un eleron,jenti si cauciucuri,terminal tunning,
deci nu vreau mare lucru
pt interior imi tre omologare:tapiterie piele ,audio?
sau mai bine zis pt kre din elementele de mai sus imi trebuie omologare neaparat
???????
mihai L`amour is offline   Reply With Quote
Old 29-03-07, 18:41   #570
Aadryan

Stage 5
 
Aadryan's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 374
Default Re: Comunicat de la Politie , catre mass-media referitor la tuning si curse ilegale

Tapiteria si instalatia audio??......hai mah sa fim seriosi Ce astea sunt elemente de securitate care prin inlocuirea lor cu unele necorespunzatoare pot pune in pericol siguranta rutiera?
Aadryan is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -