Go Back   Forum 4Tuning > Curse > LifeStyle & (I)legale & intalniri

LifeStyle & (I)legale & intalniri top speed, cerculete, fum, semafoare, stradute dosnice, parcari, vise - viata de noapte

Reply
 
Thread Tools
Old 04-02-07, 20:30   #106
Speed Fly

Stage 3
 
Speed Fly's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 168
Default Re: Comunicat de la Politie , catre mass-media referitor la tuning si curse ilegale

hm.. pey in cazu` asta ar treb sa ne gandim mai serios la idee asta si dk am ajutor din partea voastra, impreuna cu catziva insi putem incepe o campanie pt a da zvon in tara
cu aceasta ocazie vreau sa vad si sa intreb cine m`ar ajuta in dezvoltarea acestei ideei
Speed Fly is offline   Reply With Quote
Old 04-02-07, 20:34   #107
CosmoZ@

Stage 2
 
CosmoZ@'s Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 57
Default Re: Comunicat de la Politie , catre mass-media referitor la tuning si curse ilegale

Quote:
in cat timp ar iesi niste "harti" pt un protest.....si cam cat ar costa?
ca poate facem unu
asta itzi zic maine dupa-masa, am ceva profi judecatori
CosmoZ@ is offline   Reply With Quote
Old 04-02-07, 20:36   #108
Speed Fly

Stage 3
 
Speed Fly's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 168
Default Re: Comunicat de la Politie , catre mass-media referitor la tuning si curse ilegale

okay .. astept cu mare placere
Speed Fly is offline   Reply With Quote
Old 04-02-07, 22:00   #109
camatarunutu

Stage 3
 
camatarunutu's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 167
Default Re: Comunicat de la Politie , catre mass-media referitor la tuning si curse ilegale

ce ma nu le mai ajunge strada? am si eu o intrebare pt cei kre au mai avut pb cu curknii!!! ma oprit unu k ma dadeam cu masina pe gheatza si nu era de la rutiera dar mia luat datele!!! oare o sa imi trimita vreo amenda aks? ms anticipat!
__________________
dai a-ntaia si vede-ti de drum ''prietene'' !!!
camatarunutu is offline   Reply With Quote
Old 04-02-07, 22:16   #110
solo24

Stage 5
 
solo24's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 405
Default Re: Comunicat de la Politie , catre mass-media referitor la tuning si curse ilegale

deci amenda nu are cum sa iti dea
amenda ti-o da doar la proces verbal sau cum vine aia cu poza,sau cand ceri iti dai poza
deci nu prea are cum sa iti dea amenda
aia nush pt c e,sa aiba ei o evidente habar nu am
sau doar sa arate ca au completat si ei ceva p acolo,niste formulare
solo24 is offline   Reply With Quote
Old 04-02-07, 22:36   #111
FreaK_Bv

Stage 5
 
FreaK_Bv's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 851
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[SKODA]
Exclamation Re: Comunicat de la Politie , catre mass-media referitor la tuning si curse ilegale

Mda....hai sa va zic si eu...ceva recent de aseara....
Aseara am urcat in Poiana Brasov cu niste prieteni sa ne dam pe zapada...hop in parcare un dulap de politie statea si fila...eu ca nu aveam stare mam dus si ma plimbam in parcare cu masina...dar nu faceam nimic...si se gaseste prostu sa ma opreasca...vb cu el frumos si etc...!Ma intreaba ce fac...si ii zic "ca vreau sa vad daca ma tin cauciurile pe zapada...", si el imi zice sa ma car din parcare ca nu am voie sa stau acolo...neam oprit toti si stateam de vb...dupa vreo 20 de min de filat au plecat prostii....Ne ducem in alta parcare...ne dam acolo cat ne dam...si ne linistim.Ma sui in masina ca vroiam sa plec si vin idiotii(ca altfel nu pot sa le zic...).Nu au facut nimic au stat si au filat....Pana la urma ne vazand ca nu scapam de ei, ne hotaram sa plecam...dar eu mam dus pana la un prieten la o pensiune, hop si ei dupa mine.opresc masina, opresc motoru si mai stau in masina vreo 15 minute, ei in spatele meu...

Partea interesanta:
Aprinde bou girofaru, si vine langa masina mea...se da jos imi cere actele..ATENTIE: motoru oprit, parcat regulamentar...
Ii dau buletinu si imi zice prostu: PENTRU CA NEATI PLIMBAT ATATA IN POIANA SI CA NU NEATI LASAT SA DORMIM IN LINISTE, AVETI 2 PUNCTE PENTRU DVS. SI 2 PUNCTE PENTRU PASAGER CA NU AVETI CENTURA!!!!!!AUZI LA EL!!!!!si inca o chestie...eu ii zic...aratatimi un martor ca nu aveam centura...el:"nu e pb dvs. gasim noi unu"..auzi ma la el!!!
Am sunat la politie si am chemat rutiera!!Vine rutiera si tot asa...iam comentat lu ala de la rutiera si mai mai sa ma lege.....
DECI ASTA SE NUMESTE ABUZ IN SERVICIU!!!Si asa mam ales eu cu 4 puncte...

Stie cineva unde se depun contestatiile la amenzi si unde se pot face plangeri pentru abuz in serviciu????
__________________

Apasa pedala de acceleratie cu grija...viteza ucide

Range Rover Sport HSE---> 3.6HSE ---> 272CP+
FreaK_Bv is offline   Reply With Quote
Old 04-02-07, 22:42   #112
camatarunutu

Stage 3
 
camatarunutu's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 167
Default Re: Comunicat de la Politie , catre mass-media referitor la tuning si curse ilegale

pai nu el nu a scris nimik nici o foaie doar si-a notat el acolo intr-un carnetel datele mele si a plecat! nu cred k imi face nimik! si mai zicea k imi ia si 60 zile permisu ) ce idiot
camatarunutu is offline   Reply With Quote
Old 04-02-07, 22:43   #113
FreaK_Bv

Stage 5
 
FreaK_Bv's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 851
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[SKODA]
Default Re: Comunicat de la Politie , catre mass-media referitor la tuning si curse ilegale

Quote:
Originally Posted by camatarunutu View Post
pai nu el nu a scris nimik nici o foaie doar si-a notat el acolo intr-un carnetel datele mele si a plecat! nu cred k imi face nimik! si mai zicea k imi ia si 60 zile permisu ) ce idiot
ai grija ca un prieten deal meu tot asa sa jucat...si ia venit de la pol sa se prezinte cu permisu!!!!!!!mare grija...daca stii pe cineva la poll....intereseazate!!!
FreaK_Bv is offline   Reply With Quote
Old 04-02-07, 22:45   #114
camatarunutu

Stage 3
 
camatarunutu's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 167
Default Re: Comunicat de la Politie , catre mass-media referitor la tuning si curse ilegale

freak nus ce sa zic dar din cate stiu tre sa te duci la un superior de-al lui adik la cam cel mai mare din oras de acolo si sa spui ce ai pe suflet la el in birou! dar tu te gandesti cum te simti cand oi intra acolo!!! miroase a prostie si oricat ai incerca sa te afirmi tot k el iese!!! .... nus ce sa zic sa faci!
camatarunutu is offline   Reply With Quote
Old 04-02-07, 22:47   #115
MANTUS

Stage 5
 
MANTUS's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 366
Exclamation Re: Comunicat de la Politie , catre mass-media referitor la tuning si curse ilegale

Quote:
Originally Posted by FreaK_Bv View Post
ai grija ca un prieten deal meu tot asa sa jucat...si ia venit de la pol sa se prezinte cu permisu!!!!!!!mare grija...daca stii pe cineva la poll....intereseazate!!!
bai frate daca nu esti pe drum, ce dreaq are ca te dai pe gheata???Scrie undeva in legislatie ca nu am voie sa imi fac "varza" masina?Doar nu a incalcat nici o regula de circulatie, asa ca.......RELAX
__________________
!! !! !! NU FURA....GUVERNUL URASTE COMPETITIA !! !! !!
!! !! !! EU SUNT CEL DE CARE TI-A ZIS MATA SA TE FERESTI !! !! !!
MANTUS is offline   Reply With Quote
Old 04-02-07, 22:49   #116
FreaK_Bv

Stage 5
 
FreaK_Bv's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 851
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[SKODA]
Default Re: Comunicat de la Politie , catre mass-media referitor la tuning si curse ilegale

Quote:
Originally Posted by MANTUS View Post
bai frate daca nu esti pe drum, ce dreaq are ca te dai pe gheata???Scrie undeva in legislatie ca nu am voie sa imi fac "varza" masina?Doar nu a incalcat nici o regula de circulatie, asa ca.......RELAX
da asa am zis si noi...si in procesu verbal tot ce vrea el scrie...la tovarasu asta al meu scria: "neadaptarea vitezei la conditiile de trafic si pierderea controlului masinii!!!!"..contesta u asta la un superior deal lui....poti??!?!?! nu....
respect!
FreaK_Bv is offline   Reply With Quote
Old 04-02-07, 22:49   #117
camatarunutu

Stage 3
 
camatarunutu's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 167
Default Re: Comunicat de la Politie , catre mass-media referitor la tuning si curse ilegale

da ma dar stii dc ma lua pe mine haplea ala, k cik deranjez linistea publik!! ce idiot acolo sunt vile si sunt departe de unde e piatra cubik!
camatarunutu is offline   Reply With Quote
Old 04-02-07, 22:51   #118
FreaK_Bv

Stage 5
 
FreaK_Bv's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 851
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[SKODA]
Default Re: Comunicat de la Politie , catre mass-media referitor la tuning si curse ilegale

Quote:
Originally Posted by camatarunutu View Post
da ma dar stii dc ma lua pe mine haplea ala, k cik deranjez linistea publik!! ce idiot acolo sunt vile si sunt departe de unde e piatra cubik!
pai pentru linistea publica...conf art 34-sau ceva de genu...deranjarea linistii publice ...amenda de la 2-20milioane!
FreaK_Bv is offline   Reply With Quote
Old 04-02-07, 22:54   #119
camatarunutu

Stage 3
 
camatarunutu's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 167
Default Re: Comunicat de la Politie , catre mass-media referitor la tuning si curse ilegale

aoleu da asa e mai mia spus cineva ( dak imi vine o amenda deasta am puso rau(
camatarunutu is offline   Reply With Quote
Old 04-02-07, 22:55   #120
camatarunutu

Stage 3
 
camatarunutu's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 167
Default Re: Comunicat de la Politie , catre mass-media referitor la tuning si curse ilegale

oricum sa speram k doar a incerkt sa ma sperie!!!
camatarunutu is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -