Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > Discutii generale masini > Masini tunate

Reply
 
Thread Tools
Old 21-09-09, 11:24   #211
rider2009

Stage 3
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 96
Default Re: BMW se da pe "verde"

voi asa incantati sunteti de masina da nu stiu unde o sa o vedeti pe strada mai ales pe coclaurile romanesti si in poze arata mai bine masina cu becali in ea voi credeti ca tot romanu are bani de asa ceva is curios cati o sa aiba masina pe plan mondial da voi visati sa o vedeti pe strazi in romania nici macar in vitrina nu o sa o gasiti zicea unu ca e numai 1 milion de dolari NUMA daca numa atata e inseamna ca traim bine
rider2009 is offline   Reply With Quote
Old 21-09-09, 18:19   #212
laur_nsl

Stage 4
 
laur_nsl's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 275
Default Re: BMW se da pe "verde"

Quote:
Originally Posted by bennjamin View Post
bmw sucks! nu e nevoiesa adaugati comentarii e pur si simplu opinia mea.
te rog argumenteaza-ti postul!
iar a ajuns un thread un loc de cearta intre fanii bmw si altii. trebuie sa comentam masina asta si eu spun ca e o realizare incredibila dar din pacate imi trezeste un sentiment de tristete. mie imi plac masinile care polueaza (adica merg cu benzina de preferat) si daca sunt ecologisti pe aici ii invit sa ma injure dar asta este parerea mea. in 20 de ani o sa platim scump sa mai auzim un motor pe benzina turadu-se (vezi ultimul episod top gear (v12 vantage)).
laur_nsl is offline   Reply With Quote
Old 21-09-09, 18:21   #213
laur_nsl

Stage 4
 
laur_nsl's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 275
Default Re: BMW se da pe "verde"

Quote:
Originally Posted by rider2009 View Post
voi asa incantati sunteti de masina da nu stiu unde o sa o vedeti pe strada mai ales pe coclaurile romanesti si in poze arata mai bine masina cu becali in ea voi credeti ca tot romanu are bani de asa ceva is curios cati o sa aiba masina pe plan mondial da voi visati sa o vedeti pe strazi in romania nici macar in vitrina nu o sa o gasiti zicea unu ca e numai 1 milion de dolari NUMA daca numa atata e inseamna ca traim bine
copilu', conceptul asta e facut doar pentru a arata ce pot sa faca inginerii bmw, nu ca la anul avem asa ceva pe strazi.
laur_nsl is offline   Reply With Quote
Old 21-09-09, 18:24   #214
albatros

Stage 5
 
albatros's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 559
Member of:
[VW]
Default Re: BMW se da pe "verde"

Quote:
Originally Posted by laur_nsl View Post
copilu', conceptul asta e facut doar pentru a arata ce pot sa faca inginerii bmw, nu ca la anul avem asa ceva pe strazi.
uite daca sti germana intra pe www.BMW.de si vezi acolo la bmw TV ca e un inginer de la bmw care explica dc acest model nu va fi condus niciodata pe strazi ......cine stie germana sa intre sa vada .....
__________________
////-BMW-power
BMW-E30.2,4D...
BMW-E34.2,5TDS...
NOU-BMW-E39..2,5TDS



https://forum.4tuning.ro/644-masina-m...39-2-5tds.html

Service / ITP (auto&moto) /Diagnoza auto
albatros is offline   Reply With Quote
Old 21-09-09, 18:25   #215
wise SashA

Stock
 
wise SashA's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 6
Default Re: BMW se da pe "verde"

lasand la o parte ce spune laur (lucru perfect adevarat) si chiar daca ar fi o masina care sa iasa maine pe strada este o opera de arta cum a mai spus cineva mai sus si este de admirat, rider2009... invata sa pretuiesti ceea ce merita pozitia asta in viata
wise SashA is offline   Reply With Quote
Old 21-09-09, 18:40   #216
rider2009

Stage 3
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 96
Default Re: BMW se da pe "verde"

Quote:
copilu', conceptul asta e facut doar pentru a arata ce pot sa faca inginerii bmw, nu ca la anul avem asa ceva pe strazi.
da am zis io ca o sa avem io ziceam de uni oameni de aci de pe forum ce incantati is ca abia asteapta sa o vada pe strazi alea alea apoi masina nici nu o aparut nici nu o sa apara nici nu o sa aiba orcine masina daca chiar o sa fie nu stiu ce teai trezit brusc din pat sa lasi coment ce stiu sa faca inginerii bravo lor nam zis ca e un ***
rider2009 is offline   Reply With Quote
Old 21-09-09, 18:45   #217
rider2009

Stage 3
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 96
Default Re: BMW se da pe "verde"

Quote:
te rog argumenteaza-ti postul!
iar a ajuns un thread un loc de cearta intre fanii bmw si altii. trebuie sa comentam masina asta si eu spun ca e o realizare incredibila dar din pacate imi trezeste un sentiment de tristete. mie imi plac masinile care polueaza (adica merg cu benzina de preferat) si daca sunt ecologisti pe aici ii invit sa ma injure dar asta este parerea mea. in 20 de ani o sa platim scump sa mai auzim un motor pe benzina turadu-se (vezi ultimul episod top gear (v12 vantage)).
de unde stii tu ce o sa fie peste 20 de ani poate maine murim toti si credema ca o masina verde electrica e o realizare intradevar care sub nici o forma nu o sa fie vanduta pe bani de biserica te asigur eo ca nu o sa fie bani pt asa ceva ideea de verde e buna la fel si performantele da bani pt asa ceva nu o sa fie la nimeni uitate inca odata la masina asta si dupa aia uitate pe geam sa vezi ce asfalt din plastelina avem masina asta e pt state civilizate unde strada e ca liniaru
rider2009 is offline   Reply With Quote
Old 21-09-09, 18:51   #218
wise SashA

Stock
 
wise SashA's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 6
Default Re: BMW se da pe "verde"

parerea mea e ca ar fi cazul sa incheiati aceste dispute sau sa le continuati pe privat, nu ptr asta a fost deschis topicul, daca mai aveti vreo remarca la adresa masinii, scrieti cu incredere!
wise SashA is offline   Reply With Quote
Old 21-09-09, 18:54   #219
albatros

Stage 5
 
albatros's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 559
Member of:
[VW]
Default Re: BMW se da pe "verde"

Quote:
Originally Posted by wise SashA View Post
parerea mea e ca ar fi cazul sa incheiati aceste dispute sau sa le continuati pe privat, nu ptr asta a fost deschis topicul, daca mai aveti vreo remarca la adresa masinii, scrieti cu incredere!
CORECTTTTTttttT!!!!!!:l ol:
albatros is offline   Reply With Quote
Old 21-09-09, 23:06   #220
Negatyvu

Stock
 
Negatyvu's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 7
Default Re: BMW se da pe "verde"

intr-o privinta ma bucur k esti de acord cu mine si ma bucur k iti place noul concept BMW.pe partea cealalta insa e problema ta ce masina ai tu la 18anisori ai ta si sa fi sanatos si fara incidente.dar dak stai sa te gindesti acele masini "de zeci de mii de ieuro"nu sint accesibile tuturor,iar acum ceva timp knd skoda nu evoluase atit tot la BMW te-ai fi orientat.
Negatyvu is offline   Reply With Quote
Old 22-09-09, 12:46   #221
andreicln

Stage 4
 
andreicln's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 210
Default Re: BMW se da pe "verde"

Quote:
Originally Posted by Negatyvu View Post
sa zicem si asa k am dat 2000.dar tu kt ai dat pe a ta???din curiozitate.ti-ai luato pt fitze sau suferinte?????sau poate sa zicem pt a reusi si tu sa agati o tipa mai prostuta.pt a-ti satisface curiozitatea o am de 5 anisori si in acea perioada nu-ti permiteai sa dai banutii pe ceea ce ai tu k imagie.dar e doar problema ta.era vb doar de BMW si nici decum de audi.dak vrei sa vb de asa ceva vb knd apare ceva nou despre audi....
prietene si eu il am din 2006 si daca te intereseaza cat am dat pe el , am dat 67.943 euro..

Last edited by andreicln; 22-09-09 at 13:09.
andreicln is offline   Reply With Quote
Old 23-09-09, 00:24   #222
Negatyvu

Stock
 
Negatyvu's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 7
Default Re: BMW se da pe "verde"

felicitari si sa-l stapinesti sanatos tot atitia ani kt ai dat si pe masina
Negatyvu is offline   Reply With Quote
Old 23-09-09, 00:30   #223
Negatyvu

Stock
 
Negatyvu's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 7
Default Re: BMW se da pe "verde"

Quote:
Originally Posted by wise SashA View Post
parerea mea e ca ar fi cazul sa incheiati aceste dispute sau sa le continuati pe privat, nu ptr asta a fost deschis topicul, daca mai aveti vreo remarca la adresa masinii, scrieti cu incredere!
ai perfecta dreptate.bravo.oriqm aceste discutii nu duc nicaieri si in loc sa bem o bere knd si dak ne vom intilnii vom sta sa ne scuipam si sa ne injuram.felicitari inginerilor de la BMW.
Negatyvu is offline   Reply With Quote
Old 23-09-09, 08:46   #224
wise SashA

Stock
 
wise SashA's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 6
Default Re: BMW se da pe "verde"

Quote:
Originally Posted by Negatyvu View Post
ai perfecta dreptate.bravo.oriqm aceste discutii nu duc nicaieri si in loc sa bem o bere knd si dak ne vom intilnii vom sta sa ne scuipam si sa ne injuram.felicitari inginerilor de la BMW.
suc nu bere ca mai avem nevoie de permise ! ! !
wise SashA is offline   Reply With Quote
Old 23-09-09, 10:58   #225
Limba14

Stage 4
 
Limba14's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 247
Default Re: BMW se da pe "verde"

"efficient dynamics". isi merita cu prisosinta sloganul pe care il promoveaza.
bravo bmw
Limba14 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -