Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Curse de Accelerare - Liniute

View Poll Results: Prima cursa de Bucuresti sa fie pe:
AEROPORT? 3 75.00%
STRADA? 1 25.00%
Voters: 4. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 28-09-05, 22:20   #61
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default siab

100% la SIAB nu se va face o cursa, cel putin noi nu vom face.
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 28-09-05, 22:30   #62
orlando

Stage 5
 
orlando's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 2,595
Member of:
[Hyundai]
Default Re: siab

Quote:
Originally Posted by \"SEBASTIAN\"
100% la SIAB nu se va face o cursa, cel putin noi nu vom face.
inca un motiv sa fim trishti din nou...nu imi vine sa cred...mai avetzi anu asta vreo cursa in bucureshti in calendaru competitzional ca sa nu ne mai facem sperantze...ca vine frigul...
orlando is offline   Reply With Quote
Old 28-09-05, 22:41   #63
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: siab

Quote:
Originally Posted by \"orlando\"
Quote:
Originally Posted by \"SEBASTIAN\"
100% la SIAB nu se va face o cursa, cel putin noi nu vom face.
inca un motiv sa fim trishti din nou...nu imi vine sa cred...mai avetzi anu asta vreo cursa in bucureshti in calendaru competitzional ca sa nu ne mai facem sperantze...ca vine frigul...
Am facut noi si la mai putin de -10grade celsius asa ca nu disperati.
Avem nevoie de bani si sponsori acum cu restul suntem in linie dreapta.
__________________
Professional DynoTuning
sebastian@racingcode.ro
0723691731

SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 28-09-05, 22:46   #64
blowwind
Observator 4tuning

Stage 5
 
blowwind's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,034
Member of:
[Observator 4tuning]
[VW]
[Honda]
[Street Zone]
Default Re: siab

Quote:
Originally Posted by \"SEBASTIAN\"
100% la SIAB nu se va face o cursa, cel putin noi nu vom face.
pacat ... combinatia SIAB - Legal Racing ar fi fost SUPERBA!!! .... asta...poate data viitoare... ...ai idee cam pe ce data se amanda etapa de pe baneasa ? ar fi frumos acum cat mai e vremea acceptabil ( cum a fost ieri si azi ) .....
__________________
pround member of Street Zone
Honda Civic TypeS - VW Polo 1.2 - Subaru Forester 2.5XT - Infiniti FX37S

VAND PEUGEOT 307 CC

VAND SAAB 9-3 1.8t
blowwind is offline   Reply With Quote
Old 28-09-05, 22:52   #65
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: siab

Quote:
Originally Posted by \"blowwind\"
Quote:
Originally Posted by \"SEBASTIAN\"
100% la SIAB nu se va face o cursa, cel putin noi nu vom face.
pacat ... combinatia SIAB - Legal Racing ar fi fost SUPERBA!!! .... asta...poate data viitoare... ...ai idee cam pe ce data se amanda etapa de pe baneasa ? ar fi frumos acum cat mai e vremea acceptabil ( cum a fost ieri si azi ) .....
Noi am dorit aceasta etapa, dar Dna. Lupu Victoria Director APIA Romania , ne-a comunicat ca Directorul General International din Franta are alta optiune si anume a nu face nimic. Au invocat riscurile.
Ar fi avut de castigat, e poate prea in scurt sa facem ceva, ca sa facem lumea sa vina la Legal Racing pe alta locatie si sa nu viziteze SIAB ridicand numarul platitorilor de bilete, ca doar acolo e o afacere nu pasiune. Timpul e prea scurt!
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 28-09-05, 22:56   #66
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default

Stiti ce ma supara cel mai tare la nehotarati astia care nu au habar de masini dar fac evenimente? Faptul ca ne dau sperante, trebuiau doar sa faca contractul si dupa aia apar 'riscuri\" nu-i inteleg oricum le dadeam mai mult decat ii costase pe ei inchirierea de pista si le aduceam si oameni la SIAB, nu ca r fi dus lipsa, dar plateau un bilet la intrarea in SIAB ca sa ajunga inspre noi apoi la noi alt bilet la jumatate de pret ce-i drept.
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 28-09-05, 23:24   #67
Bubu_021
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Bubu_021's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 618
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default

asta este... orice sut in coor e de fapt un pas inainte... keep walking... johnny walker.
Bubu_021 is offline   Reply With Quote
Old 28-09-05, 23:30   #68
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Bubu_021\"
asta este... orice sut in coor e de fapt un pas inainte... keep walking... johnny walker.
Eu sunt de o parere asmanatoare exprimata altfel daca nu avem paine mancam cozonac.
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 29-09-05, 13:34   #69
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"SEBASTIAN\"
Quote:
Originally Posted by \"Mustang Mach One\"
pai sebastiane daca ne iei asa ... cu surpinza...e de rau ...ne faci (si nu cred ca spun doar pentru mine) sa ne roadem unghiile de nerabdare...
Nu vreau sa fac pe interesantul, dar punete in pielea mea.
Fac tot ce e omeneste posibil sa fie curse legale, muncesc pe timpul, relatile si cheltuielile mele sa pun la punct o curse pe care altii nu sunt in stare sa le organizeze, iar cand vine vorba de respect pentru ce s-a facut...
Incerc sa fiu transparent ca toata lumea intreaba de una alta si daca anunt o intentie care nu se poate materializa eu si Legal Racing suntem aspru criticati. Asa ca am tras concluzia ca prea multa transparenta strica.
Daca unii \"binevoitori\" nu se amestecau si nu apelau la bunavointa noastra de a amana un miting, poate azi aveam un loc al nostru, in care faceam curse cand vroiam noi toti. Nu avem acest loc asa ca suntem la indemana altora carora prea putin le pasa de noi si cursele noastre.
Am sa va anunt cand este sigur 90% pentru ca 10% poate fi oricand un procent pentru neprevazute.
Daca acum anunt 100% ceva si se amana o sa fie 100 care sa-mi sara in cap, m-am saturat de mofturi din partea unor oameni fata de care nu am nici o obligatie si nici consideratie.
hey mane, sry daca te-a deranjat replica mea...nu am vrut sa pun problema asa...
eu vroiam doar sa spun ca astept cu nerabdare spectacolul organizat de voi...

daca daca ai inteles asa...imi cer scuze
stai linistit ca lumea apreciaza eforturile tale...
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 29-09-05, 13:37   #70
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"SEBASTIAN\"
Stiti ce ma supara cel mai tare la nehotarati astia care nu au habar de masini dar fac evenimente? Faptul ca ne dau sperante, trebuiau doar sa faca contractul si dupa aia apar 'riscuri\" nu-i inteleg oricum le dadeam mai mult decat ii costase pe ei inchirierea de pista si le aduceam si oameni la SIAB, nu ca r fi dus lipsa, dar plateau un bilet la intrarea in SIAB ca sa ajunga inspre noi apoi la noi alt bilet la jumatate de pret ce-i drept.

sebastiane ... asa e omul...in mare parte asa fac latinii si nu ai ce sa-i faci..trebuie sa te conformezi cu \"nesimtirea\" asta de a da omului sperante...
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 29-09-05, 22:19   #71
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Mustang Mach One\"
Quote:
Originally Posted by \"SEBASTIAN\"
Quote:
Originally Posted by \"Mustang Mach One\"
pai sebastiane daca ne iei asa ... cu surpinza...e de rau ...ne faci (si nu cred ca spun doar pentru mine) sa ne roadem unghiile de nerabdare...
Nu vreau sa fac pe interesantul, dar punete in pielea mea.
Fac tot ce e omeneste posibil sa fie curse legale, muncesc pe timpul, relatile si cheltuielile mele sa pun la punct o curse pe care altii nu sunt in stare sa le organizeze, iar cand vine vorba de respect pentru ce s-a facut...
Incerc sa fiu transparent ca toata lumea intreaba de una alta si daca anunt o intentie care nu se poate materializa eu si Legal Racing suntem aspru criticati. Asa ca am tras concluzia ca prea multa transparenta strica.
Daca unii \"binevoitori\" nu se amestecau si nu apelau la bunavointa noastra de a amana un miting, poate azi aveam un loc al nostru, in care faceam curse cand vroiam noi toti. Nu avem acest loc asa ca suntem la indemana altora carora prea putin le pasa de noi si cursele noastre.
Am sa va anunt cand este sigur 90% pentru ca 10% poate fi oricand un procent pentru neprevazute.
Daca acum anunt 100% ceva si se amana o sa fie 100 care sa-mi sara in cap, m-am saturat de mofturi din partea unor oameni fata de care nu am nici o obligatie si nici consideratie.
hey mane, sry daca te-a deranjat replica mea...nu am vrut sa pun problema asa...
eu vroiam doar sa spun ca astept cu nerabdare spectacolul organizat de voi...

daca daca ai inteles asa...imi cer scuze
stai linistit ca lumea apreciaza eforturile tale...
Nu la tine ma refeream, bateam oarecum calul sa priceapa iapa, multumesc ca mi-ai ridicat mingea la fileu, de mult vroiam sa spun ce e scris in replica mea anterioara.
Nici recunostinta nu vreau insa imi este ciuda cand vreau sa fac bine si apoi lumea imi sare in cap pe diverse motive.
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 30-09-05, 13:12   #72
Mustang
Daewoo Driver

Stage 5
 
Mustang's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 4,399
Member of:
[DAEWOO]
Default

asta-i romanul ... vrea tot timpul in felul lui...
n-ai ce sa le faci

eu oricum iti urez succes la toate spectacolele legale pe care vrei sa le organizezi
Mustang is offline   Reply With Quote
Old 30-09-05, 13:21   #73
mos craciun

Stage 2
 
mos craciun's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 51
Default

nu prea are legatura cu topicul,dar nu ma pot abtzina se nu te intreb ceva seby...daca in bucuresti sunt atatea pb cu organizarea,cred ca merita incercat la ploiesti,unde nu s-a tzinut nici o cursa si unde exista o locatzie super,bulevardul independentzei,4 benzi si se poate face si pe 800m.unde mai pui ca duminica bulevardul este inchis circulatziei....eu cred ca merita incercat ptr ca si in ploiesti sunt multzi iubitori ai sportului cu motor si in plus fatza de asta nu a fost nici o legala aici.daca ai nevoie de ajutor,in vederea obtzinerii autorizatziei sau ce mai trebuie eu ma ofer voluntar....cum spuneam asta ramane la aprecierea ta.....scuze ptr off topic.merci
__________________
daca itzi dau flash la 200km/h,inseamna ca mi s-a agatzat matizul de tine!!!
mos craciun is offline   Reply With Quote
Old 30-09-05, 17:40   #74
aviator

Stage 5
 
aviator's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 459
Default

Tu nu sti ca Aleea Castanilor face parte dintr-un program de protectie european si nu e voie sa faci fum , zgomot,etc. Se streseaza castanii asa spune primaria.
Poate face mrul ceva.
aviator is offline   Reply With Quote
Old 30-09-05, 19:33   #75
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default castani

DA SEI ARE DREPTATE!
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -