Go Back   Forum 4Tuning > Curse > Curse de Accelerare - Liniute

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 05-07-10, 14:53   #76
gaju

Stage 5
 
gaju's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,482
Member of:
[Nissan]
Default Re: DRAG RACING "ALEXENI" - 11 IULIE

Quote:
Originally Posted by Rebel_Boy View Post
cu siguranta nu ai inteles la ce m-am referit .. citeste te rog mai cu atentie
am citit si tot nu am priceput.

in Romania este GTi de 12.4,cat scoate BMw-ul?

stim ca merge f tare,dar un timp de 402 daca se poate.
eu cred ca e tot pe acolo.
__________________

The power is HERE
gaju is offline  
Old 05-07-10, 14:53   #77
Rebel_Boy

Stage 5
 
Rebel_Boy's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 2,007
Default Re: DRAG RACING "ALEXENI" - 11 IULIE

Foarte adevarat ce spui dar afara de ce exista grupa RWD si grupa FWD ? Nu am insinuat niciodata ca as vrea grupe pe categorii de masini dar mai ales neavand masini destinate drag-ului e greu sa tii pasul sau sa faci performanta la grupa S3 cu tractiune fata si mai ales la grupa unde pica 1.8 Turbo 4x4

@gaju: nu sunt in masura sa spun timpii scosi neavand asa ceva .. cei mai in masura sunt posesorii ..
__________________

- piese auto import - www.volksparts.ro
E-mail: volksparts@zappmobile.ro - www.koni.com.ro
Tel: 021-434.85.15 ... Fax: 021-769.21.99

Last edited by Rebel_Boy; 05-07-10 at 14:58.
Rebel_Boy is offline  
Old 06-07-10, 01:40   #78
Kelu

Stage 3
 
Kelu's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 128
Member of:
[Anonymous Motorsport ]
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
Default Re: DRAG RACING "ALEXENI" - 11 IULIE

Quote:
Originally Posted by kidu2006 View Post
Inca odata mi se par penibile grupele astea,nu sunt impotriva la eveniment dar mai treziti-va din gandurile indepartate.In tara noastra sau ma rog in Bucuresti sunt maxim 15masini care sunt apte pt a concura la astfel de grupe,restul sunt "street" cum ati scris si voi in denumirea de start a grupelor!
Realitatea contrazice lucrul asta, la satu mare la S3 in calificari, locul 1 a avut 13.3s de la locul 2 pana la locul 8 timpii au fost intre 13.5 si 13.9, uite ca sunt masini pentru o asa grupa.

Exista o diferenta intre grupele Delta Drag si cele din Ungaria/Satu Mare, nu se face diferentierea intre street si profi din cauza:
- numarului mic de masini reale de profi pe la noi
- incurajarea masinilor de profi, performantele se fac cu masini de profi din motive financiare
Grupele din Ungaria/Satu Mare sunt f. bune, de ce? Pentru simplu fapt ca sunt testate in decursul a peste 5 ani intr-o tara cu mult evoluata in drag racing fata de Romania indiferent de nivelul profi sau street.

Quote:
Originally Posted by SNP10 View Post
Sunt degeaba discutiile.Eu vreau sa vina vremea in care o masina cu tractiune Fw sa il bate pe NSL.Atunci o sa avem si noi tuning.Dar asta nu se va intampla niciodata )
Daca tot comentati de grupe si ca nu sunt echilibrate si ca BMW 325 Turbo nu are cum sa fie batut, cati dintre voi ati depus eforturi financiare, timp si stres comparativ cu NSL?
Daca nu le-ati depus atunci lasati oamenii care au muncit cu spor si cap la masini sa isi culeaga rezultatele meritate.
Daca le-ati depus si nu v-a iesit e problema voastra, nu dati vina pe grupe, va dau un singur exemplu de masina FWD care poate bate acele BMWuri de care vorbiti cu un buget chiar mai mic: Civic turbo

Cursele organizate de Delta Drag ar trebui sa aibe alte prioritati, altele decat grupele: fluenta, securitate, cronometrare
__________________
Opel GT
Kelu is offline  
Old 06-07-10, 09:24   #79
p_vio46

Stage 5
 
p_vio46's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,680
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[2 Roti]
[RENAULT]
Default Re: DRAG RACING "ALEXENI" - 11 IULIE

Quote:
Originally Posted by Kelu View Post
Cursele organizate de Delta Drag ar trebui sa aibe alte prioritati, altele decat grupele: fluenta, securitate, cronometrare
Cu asta s-a pus punctul pe I , după rezolvarea acestor probleme rezultatele vor fi din ce īn ce ma īncurajatoare.
p_vio46 is offline  
Old 06-07-10, 10:54   #80
SNP10

Stage 3
 
SNP10's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 166
Default Re: DRAG RACING "ALEXENI" - 11 IULIE

Eu nu am zis ca nu au depus eforturi sa faca masinile alea.Sunt prea tari.Asta este adevarul.Insa e greu sa il bati mai ales ca are si Nos.Deja iti dai seama ca devine banal sa te duci la curse si sa sti dinainte Locul 1 Nsl,Locul 2 Top,locul 3 wpp.Practic asta au zis toti.Eu consider ca ei au niste masini de drag profi si nu ar trebui comparati cu masinile street.De unde vine si rezolvarea cu impartirea grupelor street si profi.Dupa cum ai spus si tu sunt cam putine masini profi ca sa se creeze grupe speciale.Pe de alta parte nici nu pot compara anumite masini care trag la 2 3 curse cu cele care merg zi de zi pe strada .Una e sa faci un motor care sa traga tare de 2 ori si pe urma poc si alta sa ai o masina de zi cu zi cu care sa mai si tragi.Eu personal sunt pt grupe street si profi.Asta pe viitor cand vor fi mai multe masini.
__________________

www.AllCustom.ro

Last edited by SNP10; 06-07-10 at 10:56.
SNP10 is offline  
Old 06-07-10, 10:54   #81
SEJ
Delta Racing Crew Member

Stage 5
 
SEJ's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 852
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Delta Racing Crew]
[VW]
[Opel]
Default Re: DRAG RACING "ALEXENI" - 11 IULIE

Quote:
Originally Posted by Kelu View Post
Realitatea contrazice lucrul asta, la satu mare la S3 in calificari, locul 1 a avut 13.3s de la locul 2 pana la locul 8 timpii au fost intre 13.5 si 13.9, uite ca sunt masini pentru o asa grupa.

Exista o diferenta intre grupele Delta Drag si cele din Ungaria/Satu Mare, nu se face diferentierea intre street si profi din cauza:
- numarului mic de masini reale de profi pe la noi
- incurajarea masinilor de profi, performantele se fac cu masini de profi din motive financiare
Grupele din Ungaria/Satu Mare sunt f. bune, de ce? Pentru simplu fapt ca sunt testate in decursul a peste 5 ani intr-o tara cu mult evoluata in drag racing fata de Romania indiferent de nivelul profi sau street.


Daca tot comentati de grupe si ca nu sunt echilibrate si ca BMW 325 Turbo nu are cum sa fie batut, cati dintre voi ati depus eforturi financiare, timp si stres comparativ cu NSL?
Daca nu le-ati depus atunci lasati oamenii care au muncit cu spor si cap la masini sa isi culeaga rezultatele meritate.
Daca le-ati depus si nu v-a iesit e problema voastra, nu dati vina pe grupe, va dau un singur exemplu de masina FWD care poate bate acele BMWuri de care vorbiti cu un buget chiar mai mic: Civic turbo

Cursele organizate de Delta Drag ar trebui sa aibe alte prioritati, altele decat grupele: fluenta, securitate, cronometrare
Mai bine de atat nu se putea spune. Ai perfecta dreptate Kelu.
Eu unul as fi vrut sa incercam sa facem o editie regulament Delta Drag una Legal Racing asta era o idee de a mea, ceilalti au zis ca e bine sa ramanem pe acelas regulament.

Dupa toate comentariile de pe forum s-a decis ca evenimentul de DRAG RACING din data de 11 IULIE 2010 sa nu se mai desfasoare ! ! !

Pe langa nemultumirile multora, nu am avut nici posibilitatea de a reconditiona pista. Ne vom gandii la alta data cand vom fi indeajuns de pregatiti ca sa incercam sa evitam nemultumiri majore.

Ne cerem scuze! (A.C.S. Delta Racing Crew)
SEJ is offline  
Old 06-07-10, 11:11   #82
kidu2006

Stage 5
 
kidu2006's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,528
Default Re: DRAG RACING "ALEXENI" - 11 IULIE

Quote:
Originally Posted by SEJ;3496757
[B
Dupa toate comentariile de pe forum s-a decis ca evenimentul de DRAG RACING din data de 11 IULIE 2010 sa nu se mai desfasoare ! ! ! [/B]

(A.C.S. Delta Racing Crew)
Asta a fost tare
kidu2006 is offline  
Old 06-07-10, 11:19   #83
Cipilica
BMW Driver

Stage 5
 
Cipilica's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 1,911
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
Default Re: DRAG RACING "ALEXENI" - 11 IULIE

Quote:
Originally Posted by SEJ View Post

Dupa toate comentariile de pe forum s-a decis ca evenimentul de DRAG RACING din data de 11 IULIE 2010 sa nu se mai desfasoare ! ! !

ASTA E MAXIMA.............


cu siguranta acum nu vor mai fi nemultumiti ca nu pot castiga...
Cipilica is offline  
Old 06-07-10, 11:42   #84
dan_azz

Stage 2
 
dan_azz's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 49
Default Re: DRAG RACING "ALEXENI" - 11 IULIE

Sa inteleg ca pe aici sunt si oameni care se bucura ca nu se mai tine cursa pe data de 11.Foarte tare.
Cursa nu se mai tine pe data stabilita pentru ca nu am reusit sa curatam pista cum trebuie si nici cronometrarea nu suntem siguri ca o vom avea pana duminica.
Am preferat sa amanam cursa cu ink o saptamana ca sa nu mai existe comentarii ulterioare.
Dar banuiesc ca daca ar iesi cursa asa cum a fost cea de la Satu Mare tot s-ar gasi cativa tastaturisti care sa vb aiurea.
Multumim pentru intelegere si garantam ca amanarea va merita
dan_azz is offline  
Old 06-07-10, 12:13   #85
kimi
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
kimi's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,222
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: DRAG RACING "ALEXENI" - 11 IULIE

Quote:
Originally Posted by SEJ View Post
Dupa toate comentariile de pe forum s-a decis ca evenimentul de DRAG RACING din data de 11 IULIE 2010 sa nu se mai desfasoare ! ! !
Quote:
Originally Posted by dan_azz View Post
Cursa nu se mai tine pe data stabilita pentru ca nu am reusit sa curatam pista cum trebuie si nici cronometrarea nu suntem siguri ca o vom avea pana duminica.
Care din voi spune adevarul ??
kimi is offline  
Old 06-07-10, 12:17   #86
dan_azz

Stage 2
 
dan_azz's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 49
Default Re: DRAG RACING "ALEXENI" - 11 IULIE

Stii sa citesti?
Ce am spus eu diferit de colegul meu?
Eu te rog frumos sa iti vezi de problemele tale si sa ne lasi sa nefacem treaba asa cum stim.
Iti multumesc frumos.
Nu te obliga nimeni sa vii acolo....si cu atat mai mult sa agiti spiritele pe aici.
Inca o data iti multumesc frumos.
dan_azz is offline  
Old 06-07-10, 12:28   #87
SNP10

Stage 3
 
SNP10's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 166
Default Re: DRAG RACING "ALEXENI" - 11 IULIE

Quote:
Originally Posted by dan_azz View Post
Stii sa citesti?
Ce am spus eu diferit de colegul meu?
Eu te rog frumos sa iti vezi de problemele tale si sa ne lasi sa nefacem treaba asa cum stim.
Iti multumesc frumos.
Nu te obliga nimeni sa vii acolo....si cu atat mai mult sa agiti spiritele pe aici.
Inca o data iti multumesc frumos.

Bai organizatorule ia vb u frumos si stai acolo in banca ta.Nu vezi ca iar sariti calu.Ala mai de sus a participat la toate cursele voastre si v-a dat banu desi voi nu iati inregistrat nici un timp.Deci putin respect te rog.
2 la mana vad ca va contraziceti aiurea.Ba se tine ba nu se tine.Nu vezi ca e de ras.Poate uni se pregateau pt 11 si acum amanati.Tot ce se petrece aici e penibil.Tu ne zici sa te lasam sa iti faci treaba cum sti.Pai sti tu sa iti faci treaba?Eu am vazut la ultimele curse ca nu prea sti deloc.Asa ca fa odata o cursa calumea si atunci o sa te aplaud.Pana atunci mai putina vorba pe forumuri si mai multa actiune

Last edited by SNP10; 06-07-10 at 12:40.
SNP10 is offline  
Old 06-07-10, 12:31   #88
SEJ
Delta Racing Crew Member

Stage 5
 
SEJ's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 852
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
[Delta Racing Crew]
[VW]
[Opel]
Default Re: DRAG RACING "ALEXENI" - 11 IULIE

Quote:
Originally Posted by SEJ View Post
Pe langa nemultumirile multora, nu am avut nici posibilitatea de a reconditiona pista. Ne vom gandii la alta data cand vom fi indeajuns de pregatiti ca sa incercam sa evitam nemultumiri majore.

Ne cerem scuze! (A.C.S. Delta Racing Crew)
Quote:
Originally Posted by kimi View Post
Care din voi spune adevarul ??
Imi pare rau ca se ajunge aici...
SEJ is offline  
Old 06-07-10, 12:45   #89
kimi
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
kimi's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,222
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: DRAG RACING "ALEXENI" - 11 IULIE

Quote:
Originally Posted by SEJ View Post
Imi pare rau ca se ajunge aici...
Bai Vali, am vazut si portiunea de paragraf cu pista dar ai pus accentul pe nemultumirile altora..Eu am vrut sa scot in evidenta adevaratul motiv pentru care s-a amanat cursa..atata tot..
kimi is offline  
Old 06-07-10, 13:17   #90
RoSonic
4 Speed Squad Member

Stage 5
 
RoSonic's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 5,778
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
[4 Speed Squad]
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
Default Re: DRAG RACING "ALEXENI" - 11 IULIE

"Case/topic closed".
Nu de alta, dar nu mai au rost discutiile.

Daca are careva vreun motiv intemeiat pentru care ar trebui lasat deschis topicul, sa-mi dea un pm cu argumente.


ps: in cazul in care va avea loc o alta cursa la o alta data - se poate face topic nou.
RoSonic is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -