Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Dacia tuning

Reply
 
Thread Tools
Old 19-07-09, 23:19   #46
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Default Re: Piese tuning Solenza

Quote:
Originally Posted by bil1706 View Post
Suna la National TV si intreaba de el ....nu de alta...dar am vazut Solenza portocalie (AXX) la emisiunea "Iubire interzisa".... ))))))))
Quote:
Originally Posted by CrisKGS View Post
=)) SI EU L-AM VAZUT...
Quote:
Originally Posted by Relu_GTT View Post
Si eu l-am vazut pe tipul cu solenza la emisiunea aia
ar trebui intezise emisiunile astea cretinoide...
andi_cimpean is offline   Reply With Quote
Old 20-07-09, 17:38   #47
bil1706

Stage 5
 
bil1706's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,658
Default Re: Piese tuning Solenza

M-am uitat la toata emisiunea aia....vazusem in reclama masina...(o stiam de pe forum)....si am vrut sa vad cine e soferul ei.
bil1706 is offline   Reply With Quote
Old 21-07-09, 08:40   #48
Iuly_C O X

Stage 2
 
Iuly_C O X's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 40
Default Re: Tuning solenza

Quote:
Originally Posted by akaxplode View Post
am si eu o intrebare ......(pt o solenza)
cine imi poate spune si mie cum fac si eu sau ce tre facut atunci cand bag dintr-o treapta in alta sa se auda fluieratul acela ......nush dak intelegeti dar oricum poate iese ceva ....ms
Sal,
Fluieratul care vrei tu sa-l auzi cand schimbi treptele se poate obtine numai pe masinile care au turbo,prin punerea unei supape blow off...,pana atunci pune-i un filtru sport si vei obtine un fluierat mai mic.atat merge pe Solenta
Iuly_C O X is offline   Reply With Quote
Old 15-08-09, 13:54   #49
Rellw

Stage 2
 
Rellw's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 39
Default Re: Piese tuning Solenza

Salut! Am preferat sa nu mai deschid alt topic shi m-am gandit sa postez aici! Detin o solenza din 2006 luata la mana a doua! Sunt multumit de ea... in sensul ca e masina de familie mai mica... relativ consum, etc... dar... Unde e puterea? Sportivitatea?... In afara de o toba finala sport nu are alt tuning! Putere nu da... dar e zgomotoasa un pic, racing style...! Am citit pe forum la un logan 1.4 ce se poate face pt a-i mari performantele... si decat sa bag la "strung" sa usurez piese si sa ai schimb tot traseul de evacuare, sau sa o fac 16v etc... penibil... Asha ca decat sa modific o gramada de lucruri de care nu vei fi sigur daca vor rezista sau daca performantele se vor mentine... ma gandeam sa ai pun motor de clio 1.4 16v 98cp... Acum ma intreb daca se poate pune fara modificari in ampatamentul motor... sau daca se baga cineva sa modifice ceva pt a-l introduce fortat! Iar apoi se pot pune cold air intake... alt traseu de evacuare... etc... Stie cineva daca s-a mai facut asa ceva... sau daca se poate?
Rellw is offline   Reply With Quote
Old 15-08-09, 22:43   #50
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Default Re: Piese tuning Solenza

Quote:
Originally Posted by Rellw View Post
Salut! Am preferat sa nu mai deschid alt topic shi m-am gandit sa postez aici! Detin o solenza din 2006 luata la mana a doua! Sunt multumit de ea... in sensul ca e masina de familie mai mica... relativ consum, etc... dar... Unde e puterea? Sportivitatea?... In afara de o toba finala sport nu are alt tuning! Putere nu da... dar e zgomotoasa un pic, racing style...! Am citit pe forum la un logan 1.4 ce se poate face pt a-i mari performantele... si decat sa bag la "strung" sa usurez piese si sa ai schimb tot traseul de evacuare, sau sa o fac 16v etc... penibil... Asha ca decat sa modific o gramada de lucruri de care nu vei fi sigur daca vor rezista sau daca performantele se vor mentine... ma gandeam sa ai pun motor de clio 1.4 16v 98cp... Acum ma intreb daca se poate pune fara modificari in ampatamentul motor... sau daca se baga cineva sa modifice ceva pt a-l introduce fortat! Iar apoi se pot pune cold air intake... alt traseu de evacuare... etc... Stie cineva daca s-a mai facut asa ceva... sau daca se poate?
se poate...dar mai repede schimbi masina...si iti iei direct un Clio RS. Ar trebuit schimbata toata instalatia electrica...mult prea mult de munca..
andi_cimpean is offline   Reply With Quote
Old 16-08-09, 18:20   #51
Rellw

Stage 2
 
Rellw's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 39
Default Re: Piese tuning Solenza

Da... ar fi si asta o optiune dar daca aveam banii de un clio rs... mai conduceam acum solenza? Deci voi ramane in continuare la planurile mele... filtru conic + traseu si pe urma o sa mai vad daca se merita din punct de vedere financiar o imbunatatire a performantelor... o mai tin un an si ai dau drumu` la vale pt altceva Ms de raspuns!
Rellw is offline   Reply With Quote
Old 18-08-09, 14:28   #52
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Default Re: Piese tuning Solenza

Quote:
Originally Posted by Rellw View Post
Da... ar fi si asta o optiune dar daca aveam banii de un clio rs... mai conduceam acum solenza? Deci voi ramane in continuare la planurile mele... filtru conic + traseu si pe urma o sa mai vad daca se merita din punct de vedere financiar o imbunatatire a performantelor... o mai tin un an si ai dau drumu` la vale pt altceva Ms de raspuns!
pai daca vrei din motorul Solenza sa obtii cat mai mult...te sfatuiesc asa:

1. filtru sport cu tubulatura cu tot
2. bujii de top
3. o evacuare cap-coada de inox
4 si bineinteles daca doresti si remapare.

Garantat toate astea te vor ajuta, si altfel vei simti masina.
__________________
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
andi_cimpean is offline   Reply With Quote
Old 12-12-09, 23:43   #53
catalin266

Stage 5
 
catalin266's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 324
Default Re: Piese tuning Solenza

aax-ul are topic deschis?
catalin266 is offline   Reply With Quote
Old 30-01-10, 11:41   #54
stoica cristian

Stage 2
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 50
Default Re: Piese tuning Solenza

eu ti le pot face din fibra de sticla!suna-ma la 0769585205 si ne intelegem sa iti trimit poze cu fustita spate,fustita fata,eleron si praguri!CRISTIAN
stoica cristian is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -