Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > VOLKSWAGEN > Masina mea Volkswagen

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 03-04-07, 19:12   #1
Leul

Stage 5
 
Leul's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 524
Thumbs up ~ Bora ~

Daca tot am si eu una de ce sa nu fie alaturi de celelalte ... I-am ascultat sfatul lui Naka si uite hop si eu Sper sa nu fie sters ... Scz ca masina cam murdara dar a plouat si am mai mers si eu cu ea ... Dupa paste o sa ma duc pana la Scorpion ca mi s-a crapat parbrizu de o piatra si de jante sa vad ce modele au ... Si o sa revin cu poze
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSC04328.JPG
Views:	75
Size:	1.52 MB
ID:	244121   Click image for larger version

Name:	DSC04333.jpg
Views:	102
Size:	1.30 MB
ID:	244127   Click image for larger version

Name:	DSC04330.jpg
Views:	51
Size:	969.7 KB
ID:	244128  

Click image for larger version

Name:	DSC04331.jpg
Views:	49
Size:	1.18 MB
ID:	244133  
Leul is offline  
Old 03-04-07, 19:14   #2
B-69-TAU

Stage 5
 
B-69-TAU's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2,730
Member of:
[4 Speed Squad]
[Observator 4tuning]
Default Re: ~ Bora ~

si mai exact ce vrei tu la masina asta?
B-69-TAU is offline  
Old 03-04-07, 19:20   #3
Leul

Stage 5
 
Leul's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 524
Default Re: ~ Bora ~

Pei nush acum , ca nu am bani ... dar am zis daca toti si-au pus masinile de ce sa nu fie si a mea
Leul is offline  
Old 03-04-07, 19:34   #4
DyZ
X-Team Racing Club Member

Stage 5
 
DyZ's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,520
Member of:
[X-Team Racing Club]
[VW]
Default Re: ~ Bora ~

mijto bora leule ... dar punei si tu macar niste capace ca arata cam nasol asa... si invatza pt permis ! salut
DyZ is offline  
Old 03-04-07, 21:11   #5
naka66vio

Stage 5
 
naka66vio's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 2,571
Member of:
[SKODA]
Default Re: ~ Bora ~

pai cred ca tiau mai sters posturile ca ai mai zis inainte ca faci cateceva la masina si nai facut.ai putea pentru inceput sa faci niste chesti simple si usoare care ar putea sai schimbe un pic aspectul.de exemplu daca nu ai de dat bani pe jante macar niste capace de vw,pleoape din colant argintiu eu asa am pleoapele din colant si par din plastic pe care le poti pune chiar u singur,folie,capace nichelate la oglinzi si manere sunt si astea foarte ieftine si pe urma mai se schimba masina o sa vezi
__________________
REVO ST3,APR RSC exhaust,ITG intake,Sachs Perfomance Clutch with SMF,QUAIFFE lsd,update breather kit,FORGE dv&bov,NEUSPEED dog bone,NEUSPEED rear sway bar link,H&R sway bars,EIBACH pro kit springs,BILSTEIN B8 shock absorber,VDO TURBO boost gauge,OZ ULTRALLEGERA 18"rims with MICHELIN PS2,AUTOTECH HPFP,S3 brakes pads DS2500,S3 intercooler,FORGE twincooler,IE rods,KO4 turbo,S3 injectors,S3 camshafts,RS4 FPR VALVE,Wot box,Boost controler,MOTUL fluids,CARBON LOOK.etc
naka66vio is offline  
Old 04-04-07, 00:12   #6
orlando

Stage 5
 
orlando's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 2,595
Member of:
[Hyundai]
Default Re: ~ Bora ~

Quote:
Originally Posted by B-69-TAU View Post
si mai exact ce vrei tu la masina asta?
Sa o cunoasca romania ca si cand ar fii masina lui Leul...ce naiba ma taule e asa greu sa iti dai seama?
Ma intreb dc Dumnezeu mai insisti cu aceasta masina...nu are abs nimic pus pe ea...nici macar capace nu are...nu imi place sa comentez de rau un user dar tu intreci orice limita de imaginatie.
Incerci de vreo 1 an sau mai putin sa ne scoti ochi cu aceasta incredibila,senzationala,extraordinara,nemaipomeni ta masina VW Bora care nu are cu ce sa se laude...decat cu soferul
Imi place ca esti perseverent,continua fiule ca esti pe drumul cel bun...
orlando is offline  
Old 04-04-07, 08:23   #7
bogdan_wrc
Audi Driver

Stage 5
 
bogdan_wrc's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 5,152
Member of:
[AUDI]
Default Re: ~ Bora ~

mda....drumul cel bun, doar ca e cam neasfaltat...
bogdan_wrc is offline  
Old 04-04-07, 09:54   #8
SUPAPA_Jr

Stage 5
 
SUPAPA_Jr's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,628
Member of:
[2 Roti]
Default Re: ~ Bora ~

Quote:
Originally Posted by naka66vio View Post
pai cred ca tiau mai sters posturile ca ai mai zis inainte ca faci cateceva la masina si nai facut.ai putea pentru inceput sa faci niste chesti simple si usoare care ar putea sai schimbe un pic aspectul.de exemplu daca nu ai de dat bani pe jante macar niste capace de vw,pleoape din colant argintiu eu asa am pleoapele din colant si par din plastic pe care le poti pune chiar u singur,folie,capace nichelate la oglinzi si manere sunt si astea foarte ieftine si pe urma mai se schimba masina o sa vezi
Si o sa zica lumea ca ai cel mai KITCH VW Bora de la tine din oras...ypeeee ) las-o drq ... daca nu ai bani nu te mai apuca...decat sa arunci banii aiurea...
__________________
SUPAPA_Jr is offline  
Old 04-04-07, 19:20   #9
Leul

Stage 5
 
Leul's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 524
Thumbs up Re: ~ Bora ~

Quote:
Originally Posted by naka66vio View Post
pai cred ca tiau mai sters posturile ca ai mai zis inainte ca faci cateceva la masina si nai facut.ai putea pentru inceput sa faci niste chesti simple si usoare care ar putea sai schimbe un pic aspectul.de exemplu daca nu ai de dat bani pe jante macar niste capace de vw,pleoape din colant argintiu eu asa am pleoapele din colant si par din plastic pe care le poti pune chiar u singur,folie,capace nichelate la oglinzi si manere sunt si astea foarte ieftine si pe urma mai se schimba masina o sa vezi
Naka da ai dreptate dar nu prea am timp plec la liceu la 13 si vin la 8 seara si in weekend nu prea am chef ... O sa ma ocup dupa vacanta de paste ca intru in practica si am timp ...La ceva simplu m-am gandit sa fac ca Piratu la literele din spate ... am inteles ca manerele nichelate sunt in jur de 600-800 de mii ... Acum am alta belea cu parbrizu ... ca e crapat si unu nou e 8-10 mil ... sa vad cum il rezolv ... poate ies usor si mi-l schimba asigurarea
Leul is offline  
Old 04-04-07, 19:35   #10
orlando

Stage 5
 
orlando's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 2,595
Member of:
[Hyundai]
Default Re: ~ Bora ~

Quote:
Originally Posted by Leul View Post
Naka da ai dreptate dar nu prea am timp plec la liceu la 13 si vin la 8 seara si in weekend nu prea am chef ... O sa ma ocup dupa vacanta de paste ca intru in practica si am timp ...La ceva simplu m-am gandit sa fac ca Piratu la literele din spate ... am inteles ca manerele nichelate sunt in jur de 600-800 de mii ... Acum am alta belea cu parbrizu ... ca e crapat si unu nou e 8-10 mil ... sa vad cum il rezolv ... poate ies usor si mi-l schimba asigurarea
GENIALLLLLL
INCREDIBIIIIILLLL
Deci mor de ras nu mai pot!!!
orlando is offline  
Old 04-04-07, 19:52   #11
shantzu

Stage 5
 
shantzu's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 6,372
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[4Rally]
Default Re: ~ Bora ~

a cata oara e cand isi modifica masina ?
shantzu is offline  
Old 05-04-07, 09:00   #12
bogdan_wrc
Audi Driver

Stage 5
 
bogdan_wrc's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 5,152
Member of:
[AUDI]
Default Re: ~ Bora ~

nu ca de data asta, clar si-o modifica !! ii pune pleoape si manere cromate. si gata.
eu chiar sunt curios, cat mai rezista omu asta la batjocora noastra. a intrat si pe forum vw, dar dupa ce a postat acelasi lucru ca de atata ori aici, nu a mai intrat.

acum astept , ca de obicei, sa zica sa inchideti topicul. asa cum a facut mereu, la cele 4-5-6 topicuri deschise. zice ca il vrea inchis, dar mai deschide altul dupa.
in fine, hai nu ma provocati. de data asta poate chiar isi face ceva la masina. dar eu mai bine as zice sa o lase in pace. oricum decat kitch mai bine o lasa asa. nu stiu ce e cu moda asta ca toti vor tuning -sau TUNNING- la masinile parintilor... nu ai cu ce, nu faci.
Leule, daca tu zici ca nu ai chef de muncit la ea...de ce te chinui frate? las-o asa ca poti agata femei si pe bicicleta !!
__________________
Objects in the mirror tend to disappear

It will never have enough power until I can spin the wheels at the end of the straightaway in high gear
bogdan_wrc is offline  
Old 05-04-07, 09:02   #13
bogdan_wrc
Audi Driver

Stage 5
 
bogdan_wrc's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 5,152
Member of:
[AUDI]
Default Re: ~ Bora ~

ete ca pe asta nu il stiam
https://forum.4tuning.ro/showthread.php?t=13578
bogdan_wrc is offline  
Old 05-04-07, 09:48   #14
Mandella
Opel Driver

Stage 5
 
Mandella's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 544
Member of:
[Opel]
Default Re: ~ Bora ~

hahha, toti il iau la mishto, dar threadul e in top tot timpul :
e si asta un mod pt up .......
Mandella is offline  
Old 05-04-07, 10:48   #15
Leul

Stage 5
 
Leul's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 524
Default Re: ~ Bora ~

De data asta ma tin de cuvant ... voi dovedi cu poze
Leul is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -