Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > OPEL > Masina mea Opel

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 22-10-07, 15:58   #61
razvanoltu
4 Speed Squad Member

Stage 5
 
razvanoltu's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 651
Member of:
[4 Speed Squad]
Default Re: GTC 2007 Negru... pimped by Irmscher :)

Deocamdata doar cu HeadUnit-ul dar se aude chiar bine si asa. Oricum nu mai ascult muzica data tare ca in vremurile bune
Daca ma va batea gandul sa schimb HU atunci cu siguranta voi opta pentru amplificare calumea.
__________________
Respecta partenerii de trafic!
razvanoltu is offline  
Old 22-10-07, 23:03   #62
GTI

Stage 5
 
GTI's Avatar
 
Join Date: Aug 2004
Posts: 579
Default Re: GTC 2007 Negru... pimped by Irmscher :)

Vezi ca ai un PM in legatura cu anvelopele Conti
GTI is offline  
Old 24-10-07, 10:40   #63
razvanoltu
4 Speed Squad Member

Stage 5
 
razvanoltu's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 651
Member of:
[4 Speed Squad]
Thumbs up Re: GTC 2007 Negru... pimped by Irmscher :)

Proba de sunet nu pot sa atasez insa pot sa mai adaug cateva poze cu noile faruri. Sunt ultra multumit de schimbare (care btw este enorma). 'Lupele' fac toata diferenta.
Iata si poz(n)ele
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	SPM_A0117.jpg
Views:	330
Size:	587.5 KB
ID:	376254   Click image for larger version

Name:	SPM_A0112.jpg
Views:	524
Size:	654.9 KB
ID:	376255   Click image for larger version

Name:	SPM_A0111.jpg
Views:	641
Size:	660.9 KB
ID:	376256  

Click image for larger version

Name:	SPM_A0114.jpg
Views:	313
Size:	625.7 KB
ID:	376257   Click image for larger version

Name:	SPM_A0115.jpg
Views:	333
Size:	649.8 KB
ID:	376258   Click image for larger version

Name:	SPM_A0113.jpg
Views:	355
Size:	717.7 KB
ID:	376259  

razvanoltu is offline  
Old 10-11-07, 18:13   #64
Para81

Stage 3
 
Para81's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 120
Default Re: GTC 2007 Negru... pimped by Irmscher :)

salut..am si yo o rugaminte la tine...am un opel GTC si vreau sa pun si yo jante ca a le` tale si pluape (grila)la masina ..ma poti ajuta si pe mine...ms
Para81 is offline  
Old 11-11-07, 22:42   #65
DrDMX

Stage 4
 
DrDMX's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 196
Member of:
[Opel]
Default Re: GTC 2007 Negru... pimped by Irmscher :)

nu am mai intrat demult , frumoase farurile !!

la sistemul audio ....
DrDMX is offline  
Old 13-11-07, 17:27   #66
UNLORD

Stage 5
 
UNLORD's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 4,547
Default Re: GTC 2007 Negru... pimped by Irmscher :)

Arata f. bine masina desi pare un pic ochioasa, poate ii pui niste pleoape.
UNLORD is offline  
Old 14-11-07, 09:27   #67
razvanoltu
4 Speed Squad Member

Stage 5
 
razvanoltu's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 651
Member of:
[4 Speed Squad]
Default Re: GTC 2007 Negru... pimped by Irmscher :)

Stiu, pleoapele sunt la revopsit si cand or fi gata le-am si pus pe masina

P.S. M-am ales sambata cu zgarieturi pana la tabla pe masina. Unde?... in parcarea magazinului Victoria. Cum? Am facut 'greseala' sa ajung in parcare cand nu era nimeni 'de paza' (probabil plecati in 'patrulare' pe la o toaleta), deci nu aveam cui sa-i dau spaga cea de toate zilele. La revenirea la masina m-am trezit cu zgarieturile. Intamplarea face ca nu am fost singura masina care nu a dat bani si care a fost zgariata, iar cele care au dat(si erau in aceeasi gasca dar au gasit pe cineva acolo cu spaga) au 'scapat'. Nu vreau sa scriu mai mult pantru ca sunt deja mult prea epuizat de acest subiect si de discutia avuta ieri cu domnul 'ma doar in cot' sef al paznicilor de pe acolo. Iar baiatul care s-a ofuscat asa de tare (mai exact un anume Calugaru) putea foarte bine sa ma astepte sa-mi dea socoteala de ce oare nu i-am dat eu spaga si nu sa isi faca singur asa zisa dreptate.
Ce ma revolta este ca in societatea noastra de astazi noi astia de bun simt suntem de fapt niste fraieri pentru ca oricum am da-o tot noi ne-o luam. Iar smecherasii astia scapa.
Termin mesajul asta cu un gust amar...

Numai bine,
Razvan
razvanoltu is offline  
Old 14-11-07, 21:12   #68
quze

Stage 5
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 1,477
Default Re: GTC 2007 Negru... pimped by Irmscher :)

Probata treaba :
Mers cu alta masina, luat/luati la o plimbare intr-o duba in spate, plimbat la inceput pe drum neasfaltat, dupa , deschis usa , intrat inauntru + bate. Lasati pe centura. Nu iti scoti paguba dar crede-ma ca te linistesti
quze is offline  
Old 21-11-07, 12:04   #69
razvanoltu
4 Speed Squad Member

Stage 5
 
razvanoltu's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 651
Member of:
[4 Speed Squad]
Default Re: GTC 2007 Negru... pimped by Irmscher :)

Stiu, este primul lucru care mi-a trecut si mie prin minte (si nu numai mie), dar eu personal nu as putea face ce ai scris mai sus. Ii doresc 'mult noroc' in viata mai departe.
Ieri am vazut din nou semnele de buna purtare dupa o spalare si m-au apucat iara nervii dar m-am gandit ca deocamdata sa rezolv pe jumatate treaba: kit de retus cat sa nu se mai vada alb si eventual un sticker discret in dreptul zgarieturilor, iar la primavara fac o revopsire eventual in 2 culori
Cat despre planurile din viitorul scurt vor exista cateva modificari subtile la interior... soooooon
razvanoltu is offline  
Old 30-11-07, 08:01   #70
razvanoltu
4 Speed Squad Member

Stage 5
 
razvanoltu's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 651
Member of:
[4 Speed Squad]
Thumbs up Re: GTC 2007 Negru... pimped by Irmscher :)

Iata si noua fata a bordului meu.... si vreo 3 filmulete miscate rau de tot :P

Enjoy,

Razvan

https://www.youtube.com/watch?v=S3pMVx0iYP0

https://www.youtube.com/watch?v=oLr18bf3k2E

https://www.youtube.com/watch?v=wmzgSN33k9c


P.S. In curand mai fac un set, dar pe autostrada cu camera fixa ( mai fixa ) si poate un 'kick-down' 0-200
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	SP_A0027.jpg
Views:	673
Size:	168.7 KB
ID:	399105  
razvanoltu is offline  
Old 04-12-07, 10:51   #71
ZooM-ZooM
Honda Driver

Stage 5
 
ZooM-ZooM's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 2,846
Member of:
[4 Speed Squad]
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
[Opel]
Default Re: GTC 2007 Negru... pimped by Irmscher :)

arata foarte bine bordul daca ii pui leduri albe si la kilometraj ae da super bine
cam scump la vedere totusi
nici eu nu am stat degeaba...am un GIS mai mic https://forum.4tuning.ro/127-masina-mea-honda-acura/58447-94-crx-del-sol-eh6-d16y8-turbo.html
__________________
Vand / Schimb Mazda RX7 - Drift Spec/Project
http://mazda.anunturi-auto.4tuning.r...-11584185.html

Garare / parcare moto pe timp de iarna / frig ! pentru detalii click pe linkul de mai jos !

https://forum.4tuning.ro/567-moto/335...bucuresti.html

fuse si se duse... https://forum.4tuning.ro/127-masina-m...6y8-turbo.html
ZooM-ZooM is offline  
Old 04-12-07, 15:35   #72
razvanoltu
4 Speed Squad Member

Stage 5
 
razvanoltu's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 651
Member of:
[4 Speed Squad]
Default Re: GTC 2007 Negru... pimped by Irmscher :)

Tare achizitia...

P.S. Am mai fost la o intalnire dar nu erai... in rest foarte multe belele si treaba

P.S.2 cu ledurile mai astept... o sa vina si randul lor
razvanoltu is offline  
Old 06-12-07, 20:24   #73
dragos002

Stage 5
 
dragos002's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 709
Default Re: GTC 2007 Negru... pimped by Irmscher :)

Frumos gtc facut cu bun gust bafta in continuare
dragos002 is offline  
Old 14-12-07, 09:24   #74
razvanoltu
4 Speed Squad Member

Stage 5
 
razvanoltu's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 651
Member of:
[4 Speed Squad]
Talking Re: GTC 2007 Negru... pimped by Irmscher :)

Multumesc.

Iata ca dupa aproape un an de folosinta am pus masina la vanzare, cel putin deocamdata. Sincer, daca vine maine cineva si zice ca o vrea nu stiu care va fii raspunsul meu... am dubii serioase ca as da-o Ma rog, asta e o alta poveste, daca intr-un final se va da sau nu vom vedea si vom povesti la momentul oportun. Pana atunci probabil mai este ceva drum de parcurs si modificari de facut...
Inainte de toate tin sa spun ca sunt constient ca toti banii bagati in masina ar fi fost, sa zicem, mai inteligent investiti in alt GTC mai puternic(sau chiar OPC)... sincer, in momentul asta simt nevoia celor 3 lucruri care lipsesc de la masina si pe care le vreau: scaune Recaro de fabrica (m-am indragostit imediat ce m-am suit intr-un gtc cu astfel de scaune), IDS+ (sistemul de control al tinutei in timp real, mai exact adaptarea suspensiilor in timp real fata de dinamica masinii) si motorul 150CP diesel stock (sau OPC direct).
Am stat zilele astea si am discutat cu multi prieteni despre 'pro-uri si contra-uri' pentru OPC, Cupra/FR, audi-uri (A3 2.0, sau TT-ul model nou), BMW-uri, TypeR si alte masini ravnite de orice tanar impatimit si concluzia este ca deocamdata toate masinile astea sunt impractice pentru Bucuresti in special si Romania in general din 3 puncte de vedere esentiale: Consum, Cost de intretinere (cel mai scazut il are OPC-ul) si lipsa de sosele unde sa te bucuri de toata herghelia. Punctele forte in schimb ar fii: Look, Confort si Placerea de a conduce o masina cu adevarat sportiva. Nu zic ca masinuta mea nu este sportiva, dar din punctul meu de vedere sunt 4 tipuri de masini: 'wannabe' sportive (pana in 130-140cai) care pentru fosti 'treispesutari' sunt masini de curse, sportive masini pana in 200-220cai si care nu sunt echipate cu sisteme cu adevarat performante dar care iti dau un usor fior la volan, masini cu adevarat sportive si SF-uri ( bariera intre ultimile 2 categorii nu este ceva clar... e undeva la mijloc ).... asadar eu as pune masina mea undeva in partea de jos a categoriei de masina sportiva asta doar datorita pachetului (si butonului magic) SPORT (vezi poza) si a sasiului, atat. Discutia asta poate continua la infinit... cert este ca am dubii din ce in ce mai mari asupra vinderii masinii. Din punctul meu de vedere marita sa vinzi ceva atata timp cat inlocuiesti cu altceva care sa merite deranjul.... ma mai gandesc.

In plan am urmatoarele modificari(vezi poze) - delta t = vara-toamna 2008:
- pus jante 16" model dynamic (ca in poza atasata) + anvelope iarna (asta se va intampla sapt viitoare... trebuie sa ajunga in Ro jantele)
- bara spate OPC + finala OPC + eleron discret OPC + praguri OPC (toate elementele vor fii OPC, nu OPC line si vor fii montate direct in Germanica )
- spoiler fata Irmscher + modelare bara fata cu gura de aerisire frane si traseu spre roata(ceva in genul kitului acela de pe Leon... ceva pe verticala si in laterala barii fata) si acelasi model la partea de plastic din jurul proiectoarelor ca bara spate OPC
- lambo
- scaune Recaro de fabrica
- discuri frana Zimmermann perforate si stantate + placute sport
- refacut interiorul - vopsitorie + modelare
- vopsit exterior in 2 culori (nu m-am hotarat care va fii a doua culoare insa vreau sa fie ceva destul de discret si in orice caz nu va acoperi mai mult de 20% din masina) + vopsit etrieri in acea a doua culoare
- proiectoare LED - liniuta

Cam asta e planul pe viitorul scurt... cam ambitios recunosc, dar fezabil. Cu siguranta ordinea va fii alta, dar de principiu tot ce am scris chiar mi-am propus sa fac cu o retinere la lambo doors.

Numai bine,
Razvan
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	fata_irmscher.JPG
Views:	214
Size:	172.9 KB
ID:	407094   Click image for larger version

Name:	jante_dynamic.jpg
Views:	198
Size:	117.6 KB
ID:	407095   Click image for larger version

Name:	lambo2.JPG
Views:	230
Size:	54.9 KB
ID:	407096  

Click image for larger version

Name:	lambo.JPG
Views:	234
Size:	53.4 KB
ID:	407097   Click image for larger version

Name:	poza4.jpg
Views:	357
Size:	58.6 KB
ID:	407098   Click image for larger version

Name:	Recaro2.JPG
Views:	209
Size:	25.8 KB
ID:	407099  

Click image for larger version

Name:	Recaro.JPG
Views:	183
Size:	36.4 KB
ID:	407100   Click image for larger version

Name:	spate_OPC2.JPG
Views:	204
Size:	22.3 KB
ID:	407101   Click image for larger version

Name:	spate_OPC3.JPG
Views:	232
Size:	58.1 KB
ID:	407102  

razvanoltu is offline  
Old 15-12-07, 01:27   #75
DrDMX

Stage 4
 
DrDMX's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 196
Member of:
[Opel]
Default Re: GTC 2007 Negru... pimped by Irmscher :)

Sincer nu e mai simplu si mai putin costisitor s-o vinzi si sa pui diferenta ptr OPC .... ??

Iti urez succes , ai multe de facut si sper sa iti iasa asa cum ti-ai propus ..... oricum o sa te coste ceva ....
__________________
opel GTC white like ice
DrDMX is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -