Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > OPEL > Masina mea Opel

Reply
 
Thread Tools
Old 01-03-11, 14:46   #1141
bobby_gsi2
Opel Driver

Stage 5
 
bobby_gsi2's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,773
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Masina mea: Opel Kadett GSI in curs de modificare

Le dau, dar mai dureaza....inca nu am timpul necesar sa ma apuc de ea si nici chef. PLus ca tre sa stau fara ea ceva vreme...si mi-e peste mana.A, uitasem la lista si serpii de la droopy....dar pt aia tre sa mai strang goromele.
__________________

2,0 MPI.......109 iepe si shase cai frumosi
bobby_gsi2 is offline   Reply With Quote
Old 01-03-11, 16:44   #1142
cristiandim4

Stage 5
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 780
Member of:
[AUDI]
Thumbs down Re: Masina mea: Opel Kadett GSI in curs de modificare

Quote:
Originally Posted by MihaiS View Post
sa dai si tu detalii la calculele alea ca poate ne mai inspiram si noi...
asta dk nu esti secretos.....
nuu ) ca au fost gresite )
cristiandim4 is offline   Reply With Quote
Old 16-03-11, 08:22   #1143
bobby_gsi2
Opel Driver

Stage 5
 
bobby_gsi2's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,773
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Masina mea: Opel Kadett GSI in curs de modificare

Traiascaaa justitia romana .|. am pierdut recursul.....cand imi ajunge hotararea acasa tre sa ma duc singurel sa predau permisul...... 2 luni, poate il iau dupa o luna cu examen.

era o treaba ca in perioada asta sa fac masina....dar nu am toate piesele si nici bani.plm....ce tara de cacat.
bobby_gsi2 is offline   Reply With Quote
Old 16-03-11, 10:32   #1144
sebastyan2001

Stage 5
 
sebastyan2001's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 1,185
Member of:
[DAEWOO]
[Opel]
Default Re: Masina mea: Opel Kadett GSI in curs de modificare

Cand se hotaraste in urma unui proces ca stai fara el 2 luni sau mai mult, nu poti da examen sa scazi la 1 luna. Daca era fara proces se putea...
__________________
Powered by GSi !
sebastyan2001 is offline   Reply With Quote
Old 16-03-11, 10:45   #1145
bobby_gsi2
Opel Driver

Stage 5
 
bobby_gsi2's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,773
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Masina mea: Opel Kadett GSI in curs de modificare

Ohooo.... ce vesti bune imi dai )
bobby_gsi2 is offline   Reply With Quote
Old 16-03-11, 11:37   #1146
FeS

Stage 5
 
FeS's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 1,024
Member of:
[Opel]
Default Re: Masina mea: Opel Kadett GSI in curs de modificare

Ce ai patit mai Bobby?
FeS is offline   Reply With Quote
Old 16-03-11, 15:45   #1147
bobby_gsi2
Opel Driver

Stage 5
 
bobby_gsi2's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,773
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Masina mea: Opel Kadett GSI in curs de modificare

Conform procesului verbal am mers pe contrasens...adevarul este ca nu eram pe contrasens.....ci invers pe sens unic....ei nu m-au prins in delict...ci eram stationat. POvestea e mai lunga...si desi procesul verbal era facut aiurea(eu stau in PItesti judetul DOLJ ).... si cu un martor "destept" am ajuns sa pierd si recursul. Traiasca politia si judecatoria Craiova...multe bucati de "praz" pt ei. Am inteles ca pot sa recuperez permisul dupa o luna...chiar daca am pierdut procesul, sunt si la prima abatere de genu`...partea proasta e ca platesc amenda intreaga....si e maricica...cu banii aia faceam motorul si cutia
bobby_gsi2 is offline   Reply With Quote
Old 17-03-11, 08:52   #1148
MihaiS
Opel Driver

Stage 5
 
MihaiS's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,153
Member of:
[Opel]
[Oltcit]
Default Re: Masina mea: Opel Kadett GSI in curs de modificare

poi trebuia sa te astepti la amenda cand tu esti parcat "invers" pe sens unic. la fel a incercat si fratemeo sa parcheze inver cu linie dubla continua si l-am tras de urechi... dk tot o ardeti, ardeti-o legal.......
MihaiS is offline   Reply With Quote
Old 17-03-11, 09:13   #1149
bobby_gsi2
Opel Driver

Stage 5
 
bobby_gsi2's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,773
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Masina mea: Opel Kadett GSI in curs de modificare

Ai dreptate....insa mai sunt ceva aspecte. Cand un proces verbal e intocmit gresit....e nul nu? Uite ca eu sunt exceptia.....conform procesului verbal....eu stau in PItesti judetul Dolj, are corectate articolele, mi-a dat amenda, avertisment, puncte si mi-a suspendat si permisul......si asa ceva am inteles ca nu se face...plus ca mi-a dat suspendare doua luni....si toti militienii cu care am vb mi-au spus ca doua luni se da de obicei daca se produce un accident. Ata ete....mi-am furat-o. Justitia noastra e tare.......vin la 8,30 de la PItesti ca atunci sunt chemat...si judecatoare vine pe la 10,30 ca tre sa isi duca fetita la scoala sau cine stie ce face.....le doare in roba de program si alte cele. Mai bine stateam in banca mea....plateam amenda la jumate, acum aveam permis....si scuteam si drumurile pana la prazilia . asa m-am ales si cu permisul luat....si bani cheltuiti...si amenda intreaga.....numai alegeri din astea fac ). Faza e ca tre sa fac ceva cu masina....sigur voi fi tentat sa apelez la ea cat timp sunt pe bara....si o dau in alte alea, cred ca o duc undeva si ma apuc sa o desfac....sa fiu sigur ca nu pot pleca cu ea )

Ca sa nu mai fiu off.....ieri m-am intalnit cu cineva care venereaza masina mea....de parca ar fi cine stie ce scula sau bomba..... si ne hotaram sa mergem la mine acasa. Am zis sa fac o fapta buna si i-am aruncat cheile sa conduca el.....era distanta scurta....dar se bucura ca un catzelus cand isi vede stapanul dupa mult timp.....avea emotii nebunu`. Si cum mergea el asa regulamentar si usor......ii apas pe piciorul drept si i-am zis "da-i blana da-o in plm"...asta in treapta 2. La inceput nu a zis nimic....pana a sarit ea de 3000 si ceva de turatii......apoi a inceput treaba. Urla de nebun in masina.....era tot un zambet. L-am vazut asa copt....si am mai lungit oleak traseul...ca sa apuce sa ii dea si din 1-a. Cand am ajuns acasa....mangaia masina si a pupat-o pe capota ))))))))))))))))
Cred ca daca i-o dadeam cand tragea si mai tare.....se panica :P

Last edited by bobby_gsi2; 17-03-11 at 09:18.
bobby_gsi2 is offline   Reply With Quote
Old 17-03-11, 20:08   #1150
-Caz-

Stage 5
 
-Caz-'s Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 1,311
Member of:
[Opel]
Default Re: Masina mea: Opel Kadett GSI in curs de modificare

Am un prieten pe care l-a luat radarul conducand un Colt, a dat din greseala talonul de la un Matiz si i-a fost intocmit procesul verbal cu numarul de inmatriculare de la Mitsubishi si la autoturism era trecut Daewoo Matiz... dar tot a platit amenda. No Coment !
Vis-a-vis de prietenul tau... a avut orgasm ?!
__________________
"Take care of your body. It's the only place you have to live." http://www.naturalfit.ro/
-Caz- is offline   Reply With Quote
Old 18-03-11, 07:38   #1151
bobby_gsi2
Opel Driver

Stage 5
 
bobby_gsi2's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,773
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Masina mea: Opel Kadett GSI in curs de modificare

Nu l-am intrebat......dar nici mult nu cred ca avea. Si-a aprins direct o tigare....mi-a aratat ca s-a inrosit si avea un tremurat mic ). Ma gandeam sa i-o mai dau cand raman eu pieton.....dar asta mi-o pune pe branci in doua saptamani.....i-am mai dat sa mearga cu un seat si 99% din gropi nu le-a ocolit
bobby_gsi2 is offline   Reply With Quote
Old 18-03-11, 09:18   #1152
speed line

Stage 5
 
speed line's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 825
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[Style in Motion]
Default Re: Masina mea: Opel Kadett GSI in curs de modificare

Asa mah fa lumea fericita mie nu mi-ai dat-o cand am fost la tn te tin minte ...
speed line is offline   Reply With Quote
Old 18-03-11, 09:54   #1153
bobby_gsi2
Opel Driver

Stage 5
 
bobby_gsi2's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,773
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Masina mea: Opel Kadett GSI in curs de modificare

Pai daca nu ai gura sa zici..... cine mi-a cerut-o i-am dat=o. Lasa ca nu intra zilele in sac.
bobby_gsi2 is offline   Reply With Quote
Old 18-03-11, 11:12   #1154
FeS

Stage 5
 
FeS's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 1,024
Member of:
[Opel]
Default Re: Masina mea: Opel Kadett GSI in curs de modificare

Eu zic sa te apuci sa o inchiriezi cu "tura"
Faci si tu un ban cinstit!
FeS is offline   Reply With Quote
Old 18-03-11, 11:19   #1155
bobby_gsi2
Opel Driver

Stage 5
 
bobby_gsi2's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,773
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Masina mea: Opel Kadett GSI in curs de modificare

Nu ar fi rau...... deci inchiriez gsi cu tura.....accept blana pana in limitare in treptele 1 si 2....apoi prinde viteza prea mare si mai tre sa o si oprim. Ma gandesc la pret si revin cu informatia
bobby_gsi2 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -