Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Masina mea Daewoo

Reply
 
Thread Tools
Old 15-11-08, 21:23   #46
mba

Stage 5
 
mba's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,658
Member of:
[Freehand Design Usergroup]
[Virtual Tuning 3D]
[Fiat]
[VW]
[Old School Cars]
Default Re: Tico restilizat

cand ma vezi pe mess..sari pe mine... sau scrie aici ce vrei...si iti fac ...
sper ca o sa il vedem si real kitu
si bafta la itp
__________________


Build the car you want, not the car the internet wants.
mba is offline   Reply With Quote
Old 16-11-08, 00:04   #47
y_u_s

Stage 5
 
y_u_s's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 2,329
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Tico restilizat

Da sper ca la un momentdat sa devina real dar nu tine de mine cat tine de finante...ma rog.ziceam sa reproduci un pic spatele..sa vad un pic la ce mai umblu si pe acolo cand o fi..o imagine din spate dar sa prinda putin si laterala cam cum e cea de pe fata ca unghi..ma intelegi tu.Mersi mult!
Bafta si tie!!

Last edited by y_u_s; 28-11-08 at 01:04.
y_u_s is offline   Reply With Quote
Old 28-11-08, 01:02   #48
y_u_s

Stage 5
 
y_u_s's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 2,329
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Daewoo Tico

Salutare,
In continuare va pot spune ca masinuta se pregateste de itp,inspectie la care am mari emotii,voi atasa si niste poze cu stadiul ei din acest moment,si de asemenea voi atasa o poza si cu matizul xxl, primul matiz din Romania cu lambo doors, montate si adaptate la niste prieteni de-ai mei, foarte priceputi,talentati si daruiti...

De asemenea va voi prezenta un proiect, daca pot sa-i zic asa car audio, de fapt mai mult am ajutat un prieten la construirea unei incinte pt un subwoofer, incinta bass reflex acordata la 35Hz, care la prima auditie suna demential.Urmeaza sa ii trag cablurile de alimentare,rca-urile,condensatorul, statia si neaparat un adaptor hi-low level pt ca are cd player de fabrica 2din la care nu vrea sa renunte drept pt care cred ca aceasta operatiune o voi face totusi la cineva cu aptitudini ceva mai avansate in electronice.Masina este un Ford Focus 2008,care va avea parte de ceva bass..revin cu poze pe parcurs,deocamdata doar incinta...
Noroc!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Fotografii-0005.jpg
Views:	335
Size:	493.2 KB
ID:	712509   Click image for larger version

Name:	Fotografii-0006.jpg
Views:	286
Size:	432.7 KB
ID:	712510   Click image for larger version

Name:	Fotografii-0001.jpg
Views:	679
Size:	738.6 KB
ID:	712511  

Click image for larger version

Name:	Fotografii-0014.jpg
Views:	251
Size:	353.6 KB
ID:	712512   Click image for larger version

Name:	Fotografii-0015.jpg
Views:	278
Size:	418.0 KB
ID:	712513  
y_u_s is offline   Reply With Quote
Old 28-11-08, 07:15   #49
RD-Woo

Stage 5
 
RD-Woo's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,571
Default Re: Daewoo Tico

...Pfff... ce prafuit ii matizu'
RD-Woo is offline   Reply With Quote
Old 28-11-08, 16:12   #50
mareo

Stage 5
 
mareo's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 2,507
Default Re: Daewoo Tico

Prafuit rau dar superb! Felicitari tuturor care au muncit la el! Putem vedea mai multe poze? Bafta si tie la itp.
mareo is offline   Reply With Quote
Old 28-11-08, 16:39   #51
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,820
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: Daewoo Tico

Quote:
Originally Posted by mareo View Post
Prafuit rau dar superb! Felicitari tuturor care au muncit la el! Putem vedea mai multe poze? Bafta si tie la itp.
Hai totusi sa nu mai vedem mai multe poze... 1, 2, 3 poze, dar nu faceti harababura aici cu 20 masini pe un singur topic.
Ori isi face proprietarul topic, ori le puneti pe alte topicuri de tuning, gen club matiz.
Multumesc.
__________________
"Stiu ca sunt prost...dar cand ma uit in jurul meu, ma simt mult mai bine" (Ion Creanga)
Geo_ZGA is offline   Reply With Quote
Old 28-11-08, 17:08   #52
mareo

Stage 5
 
mareo's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 2,507
Default Re: Daewoo Tico

Imi cer scuze .. dar nu ma refeream la faptul sa puna poza pe topicul acesta, oriunde dar sa vedem undeva , ca mi se pare interesant! Multumesc anticipat..
mareo is offline   Reply With Quote
Old 28-11-08, 20:26   #53
y_u_s

Stage 5
 
y_u_s's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 2,329
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Daewoo Tico

Da asa este, probabil ca veti putea vedea mati xxl cu ocazia urmatoarei expozitii/event, din pacate nu mai am poze, am mai pus din momentul instalarii mai devreme...iar legat de praful depus pe masinuta trebuie sa precizez ca desi sunt doar niste balamale, universale chiar, s-a muncit cam 2 saptamani pt adaptarea acestora pe matiz, inclusiv lufturi simetrie si tot ce trebe astfel incat cu usile inchise nu iti dai seama de modificari...cu exceptia modificarii aripilor acestea necesitand o mica incizie facand loc balamalelor la deschiderea usii..
Bafta!
y_u_s is offline   Reply With Quote
Old 07-12-08, 21:28   #54
y_u_s

Stage 5
 
y_u_s's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 2,329
Member of:
[DAEWOO]
Exclamation Re: Daewoo Tico

Salutare,
Astazi am reusit sa ii dau o fata masinutei mele...Tico.Ma rog e doar vopsita deocamdata,urmeaza ca maine sa o asmblez cat pot sa rezolv problema la timonerie si la frna de mana si sa ma duc cu ea la itp.Imediat dupa ce iau itp-ul voi instala muzica pe care o am deocamdata voi construi o incinta pt un subwoofer ce va contine unul sau doua difuzoare power bass de 300w rms fiecare, amplificate de un amplificator ground zero mono de 550w rms,si 2 difuzoare de midbass a cate 50w rms fiecare amplificate separat de o statie cu 2 canale 2x50w rms,pe partea de medii si inalte voi folosi 4 difuzoare rotunde ce vor fi amplasate in usi(nu inainte de a confectiona fete de usi din fibra) de 50w rms fiecare dar care vor functiona pe cd player care are doar 4x25w rms ceea ce e de ajuns deocamdata...Iata si niste poze



PS: tin sa precizez ca partea de vopsitorie a fost realizata din nou la baietii de pe moinesti care au facut o treaba excelenta si ii recomand pe aceasta cale singurele defecte fiind la partea de pregatit-vopsit care a fost realizata de mine amator si mam si grabit ce-i drept..in orice caz arata chiar OK masinuta. In legatura cu baietii puteti viziona adresa lor www.4ucar.com cu privire la serviciile si produsele pe care nu doar vi le ofera le si monteaza mare parte din ele sau ajuta in aceasta privinta.
Bafta!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Fotografii-0001.jpg
Views:	279
Size:	401.6 KB
ID:	721500   Click image for larger version

Name:	Fotografii-0002.jpg
Views:	245
Size:	467.3 KB
ID:	721501   Click image for larger version

Name:	Fotografii-0004.jpg
Views:	283
Size:	363.1 KB
ID:	721502  

Click image for larger version

Name:	Fotografii-0005.jpg
Views:	285
Size:	306.8 KB
ID:	721503   Click image for larger version

Name:	Fotografii-0006.jpg
Views:	266
Size:	322.7 KB
ID:	721504   Click image for larger version

Name:	Fotografii-0007.jpg
Views:	262
Size:	337.0 KB
ID:	721505  

Click image for larger version

Name:	Fotografii-0008.jpg
Views:	272
Size:	473.1 KB
ID:	721506   Click image for larger version

Name:	Fotografii-0009.jpg
Views:	272
Size:	344.8 KB
ID:	721507  

Last edited by y_u_s; 07-12-08 at 21:32.
y_u_s is offline   Reply With Quote
Old 07-12-08, 21:49   #55
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Daewoo Tico

Smecher tare albastrul asta...e inspre mov asa...chiar is curios sa vad cum se vede la lumina soarelui...cu niste jante pe black si o folie black...ar arata foarte bine masina oricum...cat tea ajuns vopsitul...te intreb din curiozitate...(poti sa imid ai pm daca preferi)
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 08-12-08, 07:58   #56
RD-Woo

Stage 5
 
RD-Woo's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,571
Default Re: Daewoo Tico

Quote:
Originally Posted by morpheusmaster View Post
Smecher tare albastrul asta...chiar is curios sa vad cum se vede la lumina soarelui...cu niste jante pe black si o folie black..
Ceva in genul cum a avut-o CobraArt
aceeasi culoare, folie geamuri, jante mari, insa argintii..
RD-Woo is offline   Reply With Quote
Old 09-12-08, 09:01   #57
y_u_s

Stage 5
 
y_u_s's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 2,329
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Daewoo Tico

Da, e o culoare placuta un albastru ceva mai deschis decat se vede in poze dar voi face astazi niste poze mai pe luminsa pentru a reda cat mai bine culoarea reala.Singura neplacere este faptul ca am pregatit eu masina, am zis si mai devreme si pe langa acest lucru am pregatit-o si destul de repede sa zic asa cam intr-o zi-doua lucrare care se face de profesionisti in minim o saptamana in service cu toate echipamentele si dotarile aferente acestei munci.Ma rog una peste alta a iesit destul de bine si ce ati spus si voi se va intampla adica o folie ca vreau muzica pe ea si nu vreau sa raman fara inca din prima noapte...vor fi jantele pe 15" albe superbe de altfel si care dau bine in contrast cu albastrul de pe masina,muzica despre care am mai spus si probabil suspensie arcuri FK sau in cel mai rau caz tai din arcuri vreo 2 spire.Cam asta ar fi deocamdata no body kit, no engine performance din cauza fondurilor care deja m-au facut sa ma intind mai mult decat eram in stare da ce sa faci fara sacrificii nu iese nimic,nu poti amana la nesfarsit.
Bafta!
y_u_s is offline   Reply With Quote
Old 09-12-08, 21:06   #58
y_u_s

Stage 5
 
y_u_s's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 2,329
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Daewoo Tico

Salut,
Astazi am reusit sa mai asamblez cat de cat masinuta am facut si ceva poze,deschiderea usilor pe buton s-a realizat in prealabil chiar si hayonul tot pe buton, urmeaza a rezolva problema cu timoneria si frana de mana, asta nu inainte de o curatenie generala.Sper sa iau si nenorocitul ITP.
Have fun!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Fotografii-0002.jpg
Views:	249
Size:	356.1 KB
ID:	723222   Click image for larger version

Name:	Fotografii-0003.jpg
Views:	384
Size:	462.5 KB
ID:	723223   Click image for larger version

Name:	Fotografii-0006.jpg
Views:	350
Size:	648.7 KB
ID:	723224  

Click image for larger version

Name:	Fotografii-0008.jpg
Views:	293
Size:	584.0 KB
ID:	723225  
y_u_s is offline   Reply With Quote
Old 09-12-08, 21:33   #59
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Daewoo Tico

1) Bagai xenon
2) Ai o semnalizare fara sticla si una portocalie? In spoiler fata
3) Esti din bucuresti sau din Bacau? ??
4) Nuanta nu bate cu a lui Cobra dar e interesanta...
5) Daca ai deschidere din buton dc nu ai facut portierele pe fata shaved??? ...sau la ce ai deschiderea din buton?
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 10-12-08, 09:12   #60
RD-Woo

Stage 5
 
RD-Woo's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 2,571
Default Re: Daewoo Tico

Super bine ti-a iesit masina! Bravo!
-vazuta la lumina culoarea nu este precum cea a lui Cobra, intradevar..
-in locul semnaliz fata (una portocalie, una sparta) baga 1set semnaliz albe.. arata super bine in combinatie cu culoarea masinii.
-se merita un eleron pe hayon original, de genul celui ce echipeaza modelul SX (parerea mea)
-folie neagra (autorizata )
-ar fi aratat mai bine si cu usile fata shaved
-jante ''14 !!
__________________
Quench my thirst with GASOLINE!
Multa lume, putini oameni... restu' populatie


RD-Woo is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -