Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Masina mea Dacia

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 05-12-07, 22:58   #61
Ja_Rule

Stage 5
 
Ja_Rule's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 2,622
Member of:
[Moderators]
[Midnight Racers]
[Oltcit]
[DACIA]
[Echipa de sprijin]
[Dacia Rally Team]
[VW]
Default Re: Bv 05 Wrc

gandeste`te de doua ori inainte sa faci ceva pt care ai putea sa regreti (cum ar fi sa faci o dacie) intra foarte multi bani intr`un proiect de genu` asta si n`ar fi frumos sa iti auzi vorbe cum ca ar fi o copie.. mai bine daca tot vrei sa o faci , fa ceva personalizat .. cu nr ai dat`o in bara culoarea e tot albastru` ... gandeste`te !!!
__________________
Berlină 1310 decocostârcită B 79 L E M ... Member of : Dacia Rally Team Motorsport ...
Regulamentul secţiunilor comerciale...Reguli generale pe forumul 4TuningRO...Feedback Dacia...Esenţial: scrieţi corect în limba română



"Suntem atât de răi incât ne ardem si intre noi"

Funerare auto (tractari)

0765.324.707 / 0765.948.147
Ja_Rule is offline  
Old 06-12-07, 20:56   #62
daman

Stage 5
 
daman's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,372
Default Re: Bv 05 Wrc

dar instalatia aia de sunet,difuzorul + statia aia sunt din anii 80'?ca asa imi par.arata si tu ceva calumea nu toate jegurile pe care le gasesti prin garaj.
daman is offline  
Old 06-12-07, 21:32   #63
LUCI BV 89 WRC

Stage 5
 
LUCI BV 89 WRC's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,830
Member of:
[VW]
[DACIA]
[DAEWOO]
[RENAULT]
[Old School Cars]
[Dacia Rally Team]
Default Re: Bv 05 Wrc

Quote:
Originally Posted by daman View Post
dar instalatia aia de sunet,difuzorul + statia aia sunt din anii 80'?ca asa imi par.arata si tu ceva calumea nu toate jegurile pe care le gasesti prin garaj.
pai dak aia numesti tu instalatie de sunet ....nu stiu dak ai observat linia din masina pioneer cu 6 boxe ....statie nu este deloc din anii 80 este chiar cumparata in 2005 si diful este intradevar mai vechi dar rupe
dar na se gasesc tot felul de "cunoscatori" din astia pe peste tot ma asteptam sa zici si tu ceva de dacie sau de aia facut pt padure ...
LUCI BV 89 WRC is offline  
Old 06-12-07, 21:37   #64
LUCI BV 89 WRC

Stage 5
 
LUCI BV 89 WRC's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,830
Member of:
[VW]
[DACIA]
[DAEWOO]
[RENAULT]
[Old School Cars]
[Dacia Rally Team]
Default Re: Bv 05 Wrc

Quote:
Originally Posted by Ja_Rule View Post
gandeste`te de doua ori inainte sa faci ceva pt care ai putea sa regreti (cum ar fi sa faci o dacie) intra foarte multi bani intr`un proiect de genu` asta si n`ar fi frumos sa iti auzi vorbe cum ca ar fi o copie.. mai bine daca tot vrei sa o faci , fa ceva personalizat .. cu nr ai dat`o in bara culoarea e tot albastru` ... gandeste`te !!!
Pai m-am gandit de 4 ori ...nu vad nici-o legatura pot fii 100 de masini cu aceeasi culoare si acelasi nr ....in primult rand conteaza sa se doesebeasca si in primul rand sa nu faci nici-o copie pt ca atunci pierzi masina va fii unica in felul ei fii sigur ...nu o va copia pe CELEBRA B 89 WRC ...
eu nu stiu dc crezi tu ca va fii o copie sau nu stiu in fine ...numai conteaza
LUCI BV 89 WRC is offline  
Old 06-12-07, 23:42   #65
apline5

Stage 5
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 583
Default Re: Bv 05 Wrc

tare frumos ar fi sa nu fie asa ...poate chiar ai dreptate ...inca nu stim
apline5 is offline  
Old 07-12-07, 00:12   #66
fenyx

Stage 5
 
fenyx's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 571
Default Re: Bv 05 Wrc

bine ar fii si o copie macar sa nu se razgandeasca ,o copie tot o copie ramane.
fa-i frate si aceeasi culoare macar sa faci ceva ca asta asteapta toti ,copiaz-o la milimetru numai sa vedem ca e cineva in stare sa faca ceva ca asa cum am mai zis toti zic ca fac si asa mor .o termina el si iesi ca wrc-u ,ce dracu discutati constructiv mai baieti
fenyx is offline  
Old 07-12-07, 06:05   #67
Nastase Bogdan

Stage 5
 
Nastase Bogdan's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,866
Member of:
[BMW]
[DACIA]
Default Re: Bv 05 Wrc

Lucica,fa-i ceva la interiorul ala ca nu arata prea bine.. ..ce-i cu cotiera aia,maciulia la schimbator?..dar firele alea care ies la vedere?..fa ceva si cu fixarea/pozitionarea ceasurilor de pe bord,sa arate totul ca si cum ar fi de acolo
Nastase Bogdan is offline  
Old 07-12-07, 08:19   #68
LUCI BV 89 WRC

Stage 5
 
LUCI BV 89 WRC's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,830
Member of:
[VW]
[DACIA]
[DAEWOO]
[RENAULT]
[Old School Cars]
[Dacia Rally Team]
Default Re: Bv 05 Wrc

Quote:
Originally Posted by Nastase Bogdan View Post
Lucica,fa-i ceva la interiorul ala ca nu arata prea bine.. ..ce-i cu cotiera aia,maciulia la schimbator?..dar firele alea care ies la vedere?..fa ceva si cu fixarea/pozitionarea ceasurilor de pe bord,sa arate totul ca si cum ar fi de acolo
Da Bogdanele ms frumos sa stii ca abea acum am reusit sa pun totul repede in interior ca m-a prins iarna cu ea asa ...in schimb firele sa vad ca atunci abea am terminat de pus interiorul si pana la primavar asa va mai ramane...in schimb cotiera aia si cu chestia aia de pe schimbator nu am ce face pana nu am bani sa imi iau scaunele recaro sau cel putin scaunul ei original cu cotiera ...si la maneta de schimbator inca nush ce sa pun poate imi mai dai tu o idee boss.....
LUCI BV 89 WRC is offline  
Old 07-12-07, 08:23   #69
LUCI BV 89 WRC

Stage 5
 
LUCI BV 89 WRC's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,830
Member of:
[VW]
[DACIA]
[DAEWOO]
[RENAULT]
[Old School Cars]
[Dacia Rally Team]
Default Re: Bv 05 Wrc

Quote:
Originally Posted by fenyx View Post
bine ar fii si o copie macar sa nu se razgandeasca ,o copie tot o copie ramane.
fa-i frate si aceeasi culoare macar sa faci ceva ca asta asteapta toti ,copiaz-o la milimetru numai sa vedem ca e cineva in stare sa faca ceva ca asa cum am mai zis toti zic ca fac si asa mor .o termina el si iesi ca wrc-u ,ce dracu discutati constructiv mai baieti
frate ...eu nu va inteleg ...ba WRC-ul este unul si unicul ...intelegeti poate mai exista masini acum am eu si seamana cu wrc-ul o gramada ....
a mea are doar culoarea ei si va avea un pic din stilul ei adik fara bari ...
in legatura cu nr-ul de imatriculare asa am vrut de mult timp ....in schimb cred ca o sa ma razgandeesc .....numai ca sa nu mai aud vb ...
si masina va fii terminata dar eu cred ca toti cei care au dacii si au lucrat la ele stiu cum parcurge lucrarea la ea..mai am ceva de facut la caroserie si acum iarna nu pot pt ca trebuie apoi vopsita ...
sper sa ma intelegeti si pe mine ....
LUCI BV 89 WRC is offline  
Old 07-12-07, 08:33   #70
LUCI BV 89 WRC

Stage 5
 
LUCI BV 89 WRC's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,830
Member of:
[VW]
[DACIA]
[DAEWOO]
[RENAULT]
[Old School Cars]
[Dacia Rally Team]
Default Re: Bv 05 Wrc

Quote:
Originally Posted by apline5 View Post
tare frumos ar fi sa nu fie asa ...poate chiar ai dreptate ...inca nu stim
Domnu Apline5 .... cu ce ti se pare tie ca va fii o copie a WRC-ului ????in fine nu are rost sa mai comentez fiecare parere a fiecaruia ....fiecare cu a lui ...
LUCI BV 89 WRC is offline  
Old 07-12-07, 08:58   #71
Nastase Bogdan

Stage 5
 
Nastase Bogdan's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,866
Member of:
[BMW]
[DACIA]
Default Re: Bv 05 Wrc

Lucica,tu fa-ti masina cum iti place tie,nu cum le place altora..important e sa iasa ceva frumos si de bun gust,indiferent de unde te inspiri
Fa-o pt tine,ca tu te dai cu ea si cel mai important e sa-ti placa tie..alege dintre multele sfaturi si pareri doar ceea ce consideri ca e bine pt masina ta si e pe gustul tau.
Bafta la proiect si cand ajung prin Brasov sigur o sa te caut sa vb si sa-ti vad masina live.

Apropo,si eu am terminat AR-ul tot in Bv,acum 3 ani
Nastase Bogdan is offline  
Old 07-12-07, 09:37   #72
LUCI BV 89 WRC

Stage 5
 
LUCI BV 89 WRC's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,830
Member of:
[VW]
[DACIA]
[DAEWOO]
[RENAULT]
[Old School Cars]
[Dacia Rally Team]
Default Re: Bv 05 Wrc

Quote:
Originally Posted by Nastase Bogdan View Post
Lucica,tu fa-ti masina cum iti place tie,nu cum le place altora..important e sa iasa ceva frumos si de bun gust,indiferent de unde te inspiri
Fa-o pt tine,ca tu te dai cu ea si cel mai important e sa-ti placa tie..alege dintre multele sfaturi si pareri doar ceea ce consideri ca e bine pt masina ta si e pe gustul tau.
Bafta la proiect si cand ajung prin Brasov sigur o sa te caut sa vb si sa-ti vad masina live.

Apropo,si eu am terminat AR-ul tot in Bv,acum 3 ani
MULTUMESC FRUMOS BOGADENELE ...AICI MARE ADEVAR AI GRAIT SI ASCULTA LA MINE SI MIE MI-A ZIS UN BATRAN TOT ASA ODATA ...CEL CE GANDESTE DEPARTE AJUNGE,ai dreptate et inspiri de unde poti si cum poti doar sa ai rezulatate precum este BR 98 NIG....ms frumos pt sfat si promitca o sa tin cont de el si te astept cu mare placere la Brasov...duminica vine un mare domn din Bistrita la Brasov la mine sa ne admiram masinutele
Ms frumos inca odata pt sfat esti un mare domn si ai o bijuterie pe masura
LUCI BV 89 WRC is offline  
Old 07-12-07, 15:49   #73
apline5

Stage 5
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 583
Default Re: Bv 05 Wrc

luci ...nu trebuia sa acoperi cu chit imbinarile caroseriei la aripi si panou spate ...cu panou ala fata ce e e sudat inca unu mai jos ?
si centreaza asa per total elementele caroseriei ca par sa fie aruncate pe ea si e pacat daca tot tii la ea ...si inca ceva nu trebuia sa ii pui praguri false ...las-o sa se vada tablaria ei originala (daca mai exista)
linia masinii sa o dea tabla si nu chitul si praguri si alte smecherii parerea mea ..normal ca fiecare o face cum doreste sufletelu lui
apline5 is offline  
Old 09-12-07, 18:46   #74
LUCI BV 89 WRC

Stage 5
 
LUCI BV 89 WRC's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,830
Member of:
[VW]
[DACIA]
[DAEWOO]
[RENAULT]
[Old School Cars]
[Dacia Rally Team]
Default Re: Bv 05 Wrc

Quote:
Originally Posted by apline5 View Post
luci ...nu trebuia sa acoperi cu chit imbinarile caroseriei la aripi si panou spate ...cu panou ala fata ce e e sudat inca unu mai jos ?
si centreaza asa per total elementele caroseriei ca par sa fie aruncate pe ea si e pacat daca tot tii la ea ...si inca ceva nu trebuia sa ii pui praguri false ...las-o sa se vada tablaria ei originala (daca mai exista)
linia masinii sa o dea tabla si nu chitul si praguri si alte smecherii parerea mea ..normal ca fiecare o face cum doreste sufletelu lui
Da Apline5 am dat chitul jos si am sudat aripile dar crede-ma pe cuvant iti spun am mers cu masina toata ziua pt ca aveam nevoie urgenta de ea si nu am avut cand am desfacut- o toata si apoi a 2 a zis am pus totul pe ea de ci am lucrat din fuga la ea dar in primavara se ca finaliza totul ...
LUCI BV 89 WRC is offline  
Old 09-12-07, 18:56   #75
LUCI BV 89 WRC

Stage 5
 
LUCI BV 89 WRC's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,830
Member of:
[VW]
[DACIA]
[DAEWOO]
[RENAULT]
[Old School Cars]
[Dacia Rally Team]
Default Re: Bv 05 Wrc

CARE STIE SAU CUM POT SA IMI MODIFIC NUMELE PE CARE L-AM ALES LA THREAD ?????CA AVEAM BV 05 DFN si acum AM BV 05 WRC .....
LUCI BV 89 WRC is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -