Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Ploiesti

Reply
 
Thread Tools
Old 06-04-11, 11:57   #91
DONU'
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
DONU''s Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 5,037
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[4Rally]
Default Re: Tuning Ploiesti Summer Party

Eu nu sunt de acord cu impartitul flyerelor prin oras pentru ca este un eveniment dedicat tuning-ului si nu vrem sa dam acolo de toate ciurucurile si toti nechematii care sa ne strice bairamul.
Daca putem face rost de generatoare pentru lumini si muzica si adunam cat mai multi oameni din cei care stiu ce inseamna un eveniment auto atunci este de ajuns. Nu cred ca avem nevoie de reclama si de vizitatori ca la gradina zoologica.
Ce e asa greu? Anuntam cluburile auto ce se intampla si unde, ora la care sunt asteptati cu totii si gata. Intre timp noi montam muzica, lumini si linoleu pentru dansul Bboy, fiecare club vine pregatit cu gratarul dupa el si gata.
Daca gresesc cu ceva corectati-ma, va rog.
__________________

If I win, I take the cash and I take the respect!™
2006 - VAUXHALL CORSA B - 1.2 45CP - Prima masina de DRIFT din Romania cu tractiune fata!
2006 - OPEL VECTRA - C20NE
2007 - 2009 - VW VENTO VR6
2009 - BMW E30 TURBO
2012 - VW GOLF MK5 GTI
PIESE TUNING PE COMANDA:
TURBINE, INJECTOARE, POMPE BENZINA, WASTEGATE, BLOW-OFF, INTERCOOLERE, DISCURI FRANA PERFORATE/STRIATE, KIT-URI AMBREIAJ SPORT SAU ORIGINALE, SUSPENSII, ETC.
CONTACT: donu_vr6@yahoo.com
DONU' is offline   Reply With Quote
Old 06-04-11, 12:04   #92
alexone

Stage 5
 
alexone's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 1,690
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[2 Roti]
[Suzuki]
[BMW]
Default Re: Tuning Ploiesti Summer Party

Quote:
Originally Posted by DONU' View Post
Eu nu sunt de acord cu impartitul flyerelor prin oras pentru ca este un eveniment dedicat tuning-ului si nu vrem sa dam acolo de toate ciurucurile si toti nechematii care sa ne strice bairamul.
Daca putem face rost de generatoare pentru lumini si muzica si adunam cat mai multi oameni din cei care stiu ce inseamna un eveniment auto atunci este de ajuns. Nu cred ca avem nevoie de reclama si de vizitatori ca la gradina zoologica.
Ce e asa greu? Anuntam cluburile auto ce se intampla si unde, ora la care sunt asteptati cu totii si gata. Intre timp noi montam muzica, lumini si linoleu pentru dansul Bboy, fiecare club vine pregatit cu gratarul dupa el si gata.
Daca gresesc cu ceva corectati-ma, va rog.
De acord 100% cu tine. Suntem destui ai nostri pentru a ne strange cu cateva telefoane. Noi toti ne stim intre noi. Nu e nevoie de publicitate.
alexone is offline   Reply With Quote
Old 06-04-11, 15:02   #93
mircik

Stage 1
 
mircik's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 20
Default Re: Tuning Ploiesti Summer Party

generatoare avem.......... seal-1, mircik-1.
mircik is offline   Reply With Quote
Old 06-04-11, 20:57   #94
djbyte

Stage 2
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 43
Default Re: Tuning Ploiesti Summer Party

mai ramane sa caut eu locatie ca deocamdata nu am gasit.incepand din ziua cand gasesc locatia in 2 saptamani facem evenimentul.
djbyte is offline   Reply With Quote
Old 07-04-11, 07:08   #95
laur1705

Stage 2
 
laur1705's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 61
Default Re: Tuning Ploiesti Summer Party

Quote:
Originally Posted by DONU' View Post
Eu nu sunt de acord cu impartitul flyerelor prin oras pentru ca este un eveniment dedicat tuning-ului si nu vrem sa dam acolo de toate ciurucurile si toti nechematii care sa ne strice bairamul.
Daca putem face rost de generatoare pentru lumini si muzica si adunam cat mai multi oameni din cei care stiu ce inseamna un eveniment auto atunci este de ajuns. Nu cred ca avem nevoie de reclama si de vizitatori ca la gradina zoologica.
Ce e asa greu? Anuntam cluburile auto ce se intampla si unde, ora la care sunt asteptati cu totii si gata. Intre timp noi montam muzica, lumini si linoleu pentru dansul Bboy, fiecare club vine pregatit cu gratarul dupa el si gata.
Daca gresesc cu ceva corectati-ma, va rog.
Tin sa te contrazic putin. De exemplu eu as vrea din tot sufletul ca acest eveniment sa se tina, dar fiindca am un ford "escroc" din '86 asta ar insemna ca intru in categoria "ciurucuri si nechemati" descrisa de tine. Sunt de acord sa vina doar cei care au treaba cu lumea auto (prorietari de masini modificate, fani ai motorsportului,etc ), si de aceea cred ca ar fi bine sa se promoveze doar pe site-uri de specialitate.
P.S. Sper sa nu intru intr-un conflict cu nimeni din cauza acestui post, mai ales cu DONU' ci doar am spus cum cred eu ca ar trebui sa fie promovat evenimentul.
Numai bine !
laur1705 is offline   Reply With Quote
Old 07-04-11, 12:35   #96
DONU'
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
DONU''s Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 5,037
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[4Rally]
Default Re: Tuning Ploiesti Summer Party

Quote:
Originally Posted by laur1705 View Post
Tin sa te contrazic putin. De exemplu eu as vrea din tot sufletul ca acest eveniment sa se tina, dar fiindca am un ford "escroc" din '86 asta ar insemna ca intru in categoria "ciurucuri si nechemati" descrisa de tine. Sunt de acord sa vina doar cei care au treaba cu lumea auto (prorietari de masini modificate, fani ai motorsportului,etc ), si de aceea cred ca ar fi bine sa se promoveze doar pe site-uri de specialitate.
P.S. Sper sa nu intru intr-un conflict cu nimeni din cauza acestui post, mai ales cu DONU' ci doar am spus cum cred eu ca ar trebui sa fie promovat evenimentul.
Numai bine !
Nu avem de ce sa intram in niciun conflict.
Nu va fi un eveniment foarte mediatizat pentru ca este mai mult un gratar la care iau parte cateva cluburi din Romania cu membri si prieteni de-ai lor.
Nu este o expozitie cu premii si chestii de genul.
Este sa-i zicem un gratar un pic mai dezvoltat avand generatoare pentru muzica, lumini, dj, trupa de dans. Dar in rest nu se premiaza nimic.
Din contra, incercam sa strangem niste bani pentru a ajuta niste copii orfani.
Intr-adevar, cum ai spus si tu, se va face reclama decat pe site-ul de specialitate care va fi 4Tuning.
Cineva spunea mai sus ca ar fi bine sa impartim flyere si sa umblam prin oras cu portavocea sa anuntam ce si unde se tine. Cu asta nu sunt de acord.
1 la mana fiindca cel care va face asta se poate sa-si ia o mare amenda fiindca nu cred ca poti sa urli intr-o portavoce si sa anunti un eveniment in care primaria nu este implicata. Parerea mea...
2 la mana, aud pe strada "ciurucurile si nechematii" (in care nu esti inclus si tu laur1705).
3 la mana, majoritatea celor implicati in motorsport-ul asta se intalnesc in locurile binecunoscute si afla de acolo despre evenimentul in sine, iar restul care nu sunt intotdeauna prezenti printre noi afla de-aici. Pe strada afla si lumea care nu are de a face cu acest curent, dar vin acolo din lipsa de ocupatie, cum se intampla si la curse cand nu putem sa ne desfasuram activitatea datorita multimii de nestiutori care vin acolo si ne incurca.

Asta e tot! Mi-am incheiat pledoaria!
DONU' is offline   Reply With Quote
Old 07-04-11, 12:36   #97
ALEX_BZN

Stage 5
 
ALEX_BZN's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,456
Member of:
[DAEWOO]
[VW]
Default Re: Tuning Ploiesti Summer Party

Ideea e ca daca intri pe 4tuning si postezi esti membru 4t, deci esti unul dintre ai nostri, Donu se referea ca poate sa ajunga fluturasu la orice cocalar care sa vina acolo si sa intrebe :" baga tare masina asta" cum erau unii la romexpo anu trecut! Nu trebuie sa te simti aiurea, ca nu era vorba de tine, toti cei care vad aici threadul insemna ca sunt pasionati si pot veni, ca unu care e total paralel cu masinile nu intra pe site-ul asta de "specialitate". Numai bine, daca are donu ceva de completat il astept)
ALEX_BZN is offline   Reply With Quote
Old 07-04-11, 13:14   #98
GiGiCarbiT
BMW Driver

Stage 5
 
GiGiCarbiT's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 2,422
Default Re: Tuning Ploiesti Summer Party

Eu propun sa ne grupam in echipe de cate 25 ne imbatam bine..si apoi ne luam la bataie!

(!rog a se respecta programul de grup la bautura si a nu se rupe randurile la bataie! )

La cate discutii sunt aici...o sa fie un haos total!abia astept
GiGiCarbiT is offline   Reply With Quote
Old 07-04-11, 13:36   #99
DUB-R

Stage 5
 
DUB-R's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 464
Default Re: Tuning Ploiesti Summer Party

Daca decideti o data sigura, si nu avem nimic in program ... muscle cars romania is in

Vreti sa organizati exclusiv in Ploiesti sau e ok oriunde in Prahova ? V-as putea ajuta cu ceva locuri in Prahova ...
__________________
Piese pentru masini americane si masini de lux / sport la preturi rezonabile !
0731.439.105 | fabi@americanmusclecars.ro
DUB-R is offline   Reply With Quote
Old 07-04-11, 14:34   #100
djbyte

Stage 2
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 43
Default Re: Tuning Ploiesti Summer Party

oriunde in prahova de preferinta cu ceva verdeata(nu cimitir) ))
djbyte is offline   Reply With Quote
Old 10-04-11, 23:42   #101
laur1705

Stage 2
 
laur1705's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 61
Default Re: Tuning Ploiesti Summer Party

Quote:
Originally Posted by DONU' View Post
Nu avem de ce sa intram in niciun conflict.
Nu va fi un eveniment foarte mediatizat pentru ca este mai mult un gratar la care iau parte cateva cluburi din Romania cu membri si prieteni de-ai lor.
Nu este o expozitie cu premii si chestii de genul.
Este sa-i zicem un gratar un pic mai dezvoltat avand generatoare pentru muzica, lumini, dj, trupa de dans. Dar in rest nu se premiaza nimic.
Din contra, incercam sa strangem niste bani pentru a ajuta niste copii orfani.
Intr-adevar, cum ai spus si tu, se va face reclama decat pe site-ul de specialitate care va fi 4Tuning.
Cineva spunea mai sus ca ar fi bine sa impartim flyere si sa umblam prin oras cu portavocea sa anuntam ce si unde se tine. Cu asta nu sunt de acord.
1 la mana fiindca cel care va face asta se poate sa-si ia o mare amenda fiindca nu cred ca poti sa urli intr-o portavoce si sa anunti un eveniment in care primaria nu este implicata. Parerea mea...
2 la mana, aud pe strada "ciurucurile si nechematii" (in care nu esti inclus si tu laur1705).
3 la mana, majoritatea celor implicati in motorsport-ul asta se intalnesc in locurile binecunoscute si afla de acolo despre evenimentul in sine, iar restul care nu sunt intotdeauna prezenti printre noi afla de-aici. Pe strada afla si lumea care nu are de a face cu acest curent, dar vin acolo din lipsa de ocupatie, cum se intampla si la curse cand nu putem sa ne desfasuram activitatea datorita multimii de nestiutori care vin acolo si ne incurca.

Asta e tot! Mi-am incheiat pledoaria!
Din primul post al tau am intels ca "ciurucurile si nechematii" sunt cei care nu fac parte din grupul vostru, care dupa cate am vazut si din alte topicuri sunteti o mare gasca de prieteni si care oricum cred ca va intalniti destul de des la baute si chestii de genul deci scopul acestui "mare gratar" nu ar mai avea rost. Acum dupa ce ai explicat mai bine sunt total de acord cu tine si nici eu nu as vrea sa fie o mare "tiganeala" (scuzati termenul usor rasist) acolo. Cel mai bine ar fi ca acest evenimant AKA "mare gratar de ne tiuie" sa fie mediatizat doar pe 4tuning si alte site-uri cu caracter asemanator. Asta ar insemna ca cei care afla de el sunt pasionati de fenomenul auto si dupa parerea mea merita sa fie prezenti.
Tin sa iti cer scuze DONU' pentru ca nu am inteles din prima la ce te-ai referit si te-am facut sa pierzi cateva minute explicand din nou pentru astia mai neatenti (adica eu)

PS: Pana la urma ce se mai stie?
S-a ales vreo data? Vreo locatie?
laur1705 is offline   Reply With Quote
Old 12-04-11, 08:29   #102
julaikos
Oltcit Driver

Stage 5
 
julaikos's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 6,455
Member of:
[Oltcit]
[4Rally]
Default Re: Tuning Ploiesti Summer Party

cred ca apar si eu cu ciurucul meu nechemat
julaikos is offline   Reply With Quote
Old 12-04-11, 14:15   #103
andreibadea
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
andreibadea's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 1,402
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
Default Re: Tuning Ploiesti Summer Party

atatea pagini doar pe niste certuri...serios...concret...este ceva?...vrem sa venim si noi in numar cat mai mare...dar...unde?
cati bani trebuie sa dam??


cui dam banii??

unde trebuie sa venim??

cu cine trebuie sa vorbim??
andreibadea is offline   Reply With Quote
Old 12-04-11, 21:02   #104
VRS

Stage 5
 
VRS's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 799
Member of:
[SKODA]
[AUDI]
Default Re: Tuning Ploiesti Summer Party

vin si eu + membrii din Styling Club
VRS is offline   Reply With Quote
Old 28-04-11, 19:34   #105
promiseland

Stage 4
 
promiseland's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 213
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Tuning Ploiesti Summer Party

mai departe?
promiseland is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -