Go Back   Forum 4Tuning > Search Forums

Showing results 1 to 24 of 24
Search took 0.02 seconds.
Search: Posts Made By: gygyxud
Forum: Zona tehnica Opel 06-04-11, 19:49
Replies: 6
Views: 2,306
Posted By gygyxud
Re: zgomot ciudat la relanti

pe galerie unde se imbina serpisorii intro singura teava (cam in dreptul parti de jos a radiatorului) are o protectie in jurul ei de tabla. intre galerie si protectia de tabla e azdest si asta cu...
Forum: Masina mea Opel 31-03-10, 21:33
Replies: 28
Views: 2,889
Posted By gygyxud
Re: Masina mea: COS (vectra B)

FELICITARI PT MASINA !!, JANTELE ,TRIPLELE TOATE DAU BINE PE MASINA , DOAR ETRIERI SUNT CAM STRIDENT VOPSITI(PAREREA MEA) IN REST TOTUL E OK. O SA DESCHID SI EU UN THREAD SA IMI PREZINT SI EU...
Forum: LifeStyle & (I)legale & intalniri 20-03-10, 20:03
Replies: 450
Views: 80,142
Posted By gygyxud
Re: Cea mai puternica masina condusa de voi

mazda tribut 4x4 motor v6 3000 cn (masina sefului, am conduso mai mult la exterior , trage de rupe), bmw 318 140 cp acceptabil ( a unui prieten) , vectra mea 1.6 16v 101 cp si altele sub 101 cp.
Forum: EUROPENE 02-03-10, 18:31
Replies: 407
Views: 151,316
Posted By gygyxud
Re: Dune Buggy Project

foarte interesant proiectul tau ,felicitari! dar din cate vad eu in poze ai cam avea doua probleme la el (parerea mea) : 1 scaunul aproape astupa turbina de racire . nu se incinge ? 2 nu este greu...
Forum: Opel tuning 01-02-10, 15:21
Replies: 29
Views: 15,423
Posted By gygyxud
Re: cum fac stopurile fumurii???

sa sti ca niciodata sticla de la faruri nu se vopseste (sau nu se pune folie pe ea)!! daca vrei faruri negre iei unele de fabrica sau poti tu la unele sa vopsesti oglinda (la cele care se desface...
Forum: Zona tehnica Opel 28-01-10, 16:22
Replies: 4
Views: 852
Posted By gygyxud
Re: ajutatima si pe mine cu niste legaturi

vezi ca sunt mai multe tipuri de turometre sunt unele care i-au informati de la bobina si sunt altele care iau de pe undeva de la volanta , acum cine stie de care ai tu . si s=ar putea ca al 3 fir sa...
Forum: Zona tehnica Opel 27-01-10, 19:23
Replies: 4
Views: 852
Posted By gygyxud
Re: ajutatima si pe mine cu niste legaturi

de pus poti sa pui turometru la ori ce motor in 4 timpi , mai greu este la cele in 2 timpi si din cate stiu eu se leaga la bobina de inductie a masini si la masa , dar cel mai bine te duci la un...
Forum: Zona tehnica Opel 27-01-10, 18:59
Replies: 9
Views: 2,305
Posted By gygyxud
Re: salutare !! problema la vectra b 96 (mare)!!!!

verifica si tu furtunul ala de la epurator sa vezi cum este (e undeva in partea dreapta a capacului de la culbutori, sunt doua furtune care intra acolo , unu mai gros si unul mai subtire , pela mai...
Forum: Zona tehnica Opel 27-01-10, 18:43
Replies: 9
Views: 2,305
Posted By gygyxud
Re: salutare !! problema la vectra b 96 (mare)!!!!

stiu luni o sa fac lucrul asta de aceeasi parere sunt si eu
Forum: Alte discutii Opel 27-01-10, 18:22
Replies: 247
Views: 29,887
Posted By gygyxud
Re: Top Speed- Opel

acum la faza "si mai putea", presupun ca te referai si sau la mine sa sti ca mai putea ,nu stiu cat 5,10,20 km in plus ,dar mai era pedala putina, dar nu mai aveam unde sa ii dau si nici nu am vrut...
Forum: Alte discutii Opel 27-01-10, 14:50
Replies: 247
Views: 29,887
Posted By gygyxud
Re: Top Speed- Opel

vectra b 96 1.6 16v 101cp 190km ora 5000 si ceva rpm , 4persoane in masina , drumul craiova -caracal in spate la un bmv compact 1889 cm 140cp, si mai putea ceva dar greu .
Forum: EUROPENE 27-01-10, 12:15
Replies: 13
Views: 3,170
Posted By gygyxud
Re: Wartburg 353

are 993 cm3 si 37kw daca nu ma insel 3 pistoane si motor in 2 timpi(am si eu doua:D) . ai mai facut ceva ? poate pui si niste poze
Forum: Zona tehnica Opel 26-01-10, 20:49
Replies: 6
Views: 2,306
Posted By gygyxud
Re: zgomot ciudat la relanti

s-ar putea sa fie tabla aceea de protectie de pe saxofon (evacuare) desprinsa. aceeasi problem,a am avuto si eu
Forum: Zona tehnica Opel 26-01-10, 14:10
Replies: 9
Views: 2,305
Posted By gygyxud
Re: salutare !! problema la vectra b 96 (mare)!!!!

fratilor am revenit:x! a doua seara crezand ca treaba este rezolvata (mersul la mecanic, uleiul schimbat,cateva ture prin craiova ,totul in regula), am legat platforma (usoara ca greutae 150kg) si am...
Forum: Zona tehnica Opel 25-01-10, 14:23
Replies: 9
Views: 2,305
Posted By gygyxud
Re: salutare !! problema la vectra b 96 (mare)!!!!

5w40 dar gata am rezolvat problema la mecanic cu 30lei . era un furtun de gaze (sau asa cred ca ii zice) infundat si din cauza aceea se facea presiune si imi arunca uleiul afara. furtunul a fost...
Forum: Zona tehnica Opel 25-01-10, 09:39
Replies: 9
Views: 2,305
Posted By gygyxud
Unhappy salutare !! problema la vectra b 96 (mare)!!!!

am un vectra b din 96 1.6 16v. aseara(24.1.2010) am vrut sa plec de la craiova la arad (afara erau -19 grade) , motoru nu se incalzea decat pana la maxim 60 grade. dupa 100 km mi-a aruncat bucsonu de...
Forum: Dacia tuning 04-12-09, 18:19
Replies: 31
Views: 10,404
Posted By gygyxud
Re: cum vi s'ar parea o dacie 1300 foliata negru mat si cu dungi Gordini

o intrebare am si eu de ce foliat si nu vopsit? ca eu cred ca au cam aceleasi preturi , dar vopseaua ar fi mult mai rezistenta!?
Forum: Zona tehnica Opel 16-11-09, 17:14
Replies: 5
Views: 911
Posted By gygyxud
Re: o problema majora la vectra b 1.6 16 v

depinde din ce an o ai, a mea e din 97 si e euro 2 si euro 2 au scoso !
cred ca pana in 98_99 sunt euro 2
Forum: Zona tehnica Opel 14-11-09, 20:19
Replies: 5
Views: 911
Posted By gygyxud
Re: o problema majora la vectra b 1.6 16 v

si care crezi ca este problema?
Forum: Alte discutii Opel 13-11-09, 19:15
Replies: 91
Views: 40,237
Posted By gygyxud
Re: cat consuma opelul vostru???

eu am o vectra b 1.6 16v si consuma 10,11 la suta in orasi (craiova) in regim normal si 13,14 in forja.
Forum: Zona tehnica Opel 13-11-09, 19:05
Replies: 5
Views: 911
Posted By gygyxud
o problema majora la vectra b 1.6 16 v

imi consuma ulei aproximativ 1l la 2000km,nu scoate fum ,nici nu pierde si in plus de asta noxele au iesit in parametri la rar!:sad::sad:?
Forum: Zona tehnica Opel 13-11-09, 19:01
Replies: 9
Views: 5,513
Posted By gygyxud
Re: Salutare, probleme aer conditionat vectra b

verifica si siguranta ca si aceea ar putea fi cauza(acelasi lucru l_am patit si eu)
Forum: Zona tehnica Opel 13-11-09, 18:58
Replies: 23
Views: 14,496
Posted By gygyxud
Re: Cum sa scot casetofonul?

codul casetofonului nu este scris pe el, este scris pe factura sau in cartea de folosire a lui
Forum: Zona tehnica Opel 13-11-09, 18:53
Replies: 3
Views: 2,117
Posted By gygyxud
Re: Relanti Opel Vectra B 1.8 Ecotec

am eu ecotec de 1.6 si imi sta cam la 700 de rotati. in cazul tau la 400 e mic, plus de asta ca daca mai folosesti si consumatori , sa zicem ca deschizi geamurile (etc) scade foarte mult turatia.
Showing results 1 to 24 of 24

 
- Copyright 2026 4Tuning -