Go Back   Forum 4Tuning > Search Forums

Showing results 1 to 67 of 67
Search took 0.11 seconds.
Search: Posts Made By: mmkelemen
Forum: Bazar AUTO - MASINI 10-11-10, 21:08
Replies: 3
Views: 585
Posted By mmkelemen
Re: Daewoo Tico

Se poate inchide.
Multumesc.
Forum: Bazar AUTO - MASINI 10-10-10, 20:50
Replies: 3
Views: 585
Posted By mmkelemen
Re: Daewoo Tico

Nu sunt interesat de schimburi.
Pret negociabil.
Forum: Bazar AUTO - MASINI 09-10-10, 20:10
Replies: 3
Views: 585
Posted By mmkelemen
Daewoo Tico

Vand DAEWOO-TICO SX alb, an fabricatie 1999, 92.500 Km.
Modificari:
- montat turometru;
- al treile stop plastic alb;
- vopsit barele si oglinzile;
- lumina ceata spate plastic alb;
- montat...
Forum: Masina mea Daewoo 28-09-10, 21:03
Replies: 48
Views: 5,876
Posted By mmkelemen
Re: Tico - B 35 Pvh

Se vinde TICUTUL!!!
Forum: Masina mea Daewoo 29-08-10, 15:36
Replies: 48
Views: 5,876
Posted By mmkelemen
Re: Tico - B 35 Pvh

Salutare colegi!
Am fost cu TICOLINO la vopsitor si nu stiu cum a amestecat vopselurile ca uite ce a iesit...
TICOLINO m-a dus/adus de 2 ori la/de la Albena si m-a plimbat in toata tara fara...
Forum: Masina mea Daewoo 29-08-10, 15:33
Replies: 48
Views: 5,876
Posted By mmkelemen
Re: Tico - B 35 Pvh

Ultima oara cand am fost cu caloriferul la service am cerut sa-mi dea unul nou si am cositorit (intarit lipiturile) eu cele doua tevi care sunt atasate de corp.
De atunci nu am maiavut probleme cu...
Forum: Masina mea Daewoo 24-10-08, 12:08
Replies: 48
Views: 5,876
Posted By mmkelemen
Re: B 35 Pvh - Tico

Salutare!
Am fost la service si mi-au inlocuit caloriferul. Sa vedem asta cat va rezista... :chainsaw:
Bafta!
Forum: Masina mea Daewoo 20-10-08, 15:41
Replies: 48
Views: 5,876
Posted By mmkelemen
Re: B 35 Pvh - Tico

Pentru placa am folosit vopsea spray de la DUPLI-COLOR
Am fost foarte multumit la orice l-am folosit.
Forum: Masina mea Daewoo 20-10-08, 14:19
Replies: 48
Views: 5,876
Posted By mmkelemen
Re: B 35 Pvh - Tico

Multumesc pentru incurajari.
Nu stiu unde sunt facute deoarece cei de la Radacini nu te lasa sa stai langa mecanic sa vezi ce pune pe masina. Miercuri cand o duc vreau sa stau langa masina cat timp...
Forum: Masina mea Daewoo 20-10-08, 13:57
Replies: 48
Views: 5,876
Posted By mmkelemen
Re: B 35 Pvh - Tico

Salutare tuturor!
Suparare mare. Parca a intrat ala cu coarne in ticozaurul meu, mai bine spus in calorifer.
Iar am probleme cu el, curge in interior de musteste mocheta.
Am fost la Radacini si...
Forum: Masina mea Daewoo 24-09-08, 23:09
Replies: 48
Views: 5,876
Posted By mmkelemen
Re: B 35 Pvh - Tico

Pt. tavita portbagaj, ai PM.
Trusa o tin sus, dupa al treilea stop (in poza era scoasa), triunghi & extinctor sub scaun sofer.
Bafta!
Forum: Masina mea Daewoo 24-09-08, 22:10
Replies: 48
Views: 5,876
Posted By mmkelemen
Re: B 35 Pvh - Tico

Am vopsit placa din spate cu negru.
Culoarea originala arata jalnic.
Acum este alta viata... :-P
Forum: Masina mea Daewoo 12-09-08, 19:57
Replies: 48
Views: 5,876
Posted By mmkelemen
Re: B 35 Pvh - Tico

Astazi am reusit si am schimbat eu antena.
A fost relativ simplu. Durata: aproximativ 15-20 minute.:lol:
Forum: Masina mea Daewoo 11-09-08, 15:00
Replies: 48
Views: 5,876
Posted By mmkelemen
Re: B 35 Pvh - Tico

Am citit despre Radacini, dar fostul proprietar a schimbat la ei caloriferul si era inca in garantie asa ca tot la ei a trebuit sa ma duc ca doar nu era sa platesc eu piesa defecta plus manopera,...
Forum: Masina mea Daewoo 11-09-08, 13:55
Replies: 48
Views: 5,876
Posted By mmkelemen
Re: B 35 Pvh - Tico

Salutare!
Azi am luat masina de la service dupa inlocuire calorifer. A fost gata inca de ieri dar nu am putut sa ma duc sa o iau, asa ca a ramas in parcarea lor pazita de un gardian. Azi dupa ce am...
Forum: Masina mea Daewoo 09-09-08, 23:35
Replies: 183
Views: 24,983
Posted By mmkelemen
Re: Al doilea Tico al meu

[QUOTE=topser;1686254]erau cu semnale transparente da , le pastrez :)

ti le dau cand vand masina ;)

Mai este valabila oferta?
Forum: Masina mea Daewoo 07-09-08, 23:22
Replies: 48
Views: 5,876
Posted By mmkelemen
Re: B 35 Pvh - Tico

Salutare!
Anul trecut in luna septembrie mi-a fost inlocuit caloriferul.
Toate bune si frumoase pana in luna mai, cand dintro data m-am trezit "inundat" pe partea dinspre pasager si fara lichid de...
Forum: Masina mea Daewoo 07-09-08, 23:11
Replies: 344
Views: 45,995
Posted By mmkelemen
Re: Al meu Tico-zaur - Ph-01-amy

Asta da gratar! :lol:
Forum: Masina mea Daewoo 07-09-08, 22:42
Replies: 344
Views: 45,995
Posted By mmkelemen
Re: Al meu Tico-zaur - Ph-01-amy

Felicitari!
Te-am vazut la TV, foarte tare.
Bafta in continuare!
Forum: Masina mea Daewoo 25-08-08, 18:54
Replies: 48
Views: 5,876
Posted By mmkelemen
Re: B 35 Pvh - Tico

Multumesc pentru informatie dar din pacate nu au cele care ma intereseaza.
Ei au numai modelele acestea
Forum: Masina mea Daewoo 25-08-08, 12:51
Replies: 26
Views: 2,617
Posted By mmkelemen
Re: CT - 06 - PBI - Matiz

Frumoasa masinuta!
Sa o stapanesti sanatos si sa te duca multi km. fara incidente!
Bafta in continuare si sa ne tii la curent cu modificarile masinutei.
Forum: Masina mea Daewoo 24-08-08, 00:48
Replies: 48
Views: 5,876
Posted By mmkelemen
Re: B 35 Pvh - Tico

Salutare!
Dati-mi un sfat: unde gasesc stopuri ca cele din imagini???
Forum: Masina mea Daewoo 22-08-08, 23:37
Replies: 48
Views: 5,876
Posted By mmkelemen
Re: B 35 Pvh

DUPLI-COLOR nu este de la Policolor, este fabricata in Germania!
N-am lucrat cu cele de la Policolor, tu la ce le-ai folosit?
Forum: Masina mea Daewoo 22-08-08, 23:31
Replies: 391
Views: 79,517
Posted By mmkelemen
Re: Daewoo Tico SL 2000

Naşpa!
Mulţam pt. răspuns!
Forum: Masina mea Daewoo 22-08-08, 22:43
Replies: 48
Views: 5,876
Posted By mmkelemen
Re: B 35 Pvh

Salutare tuturor!
Dati-mi si mie o idee cu ce sa curat lipiciul ramas dupa ce am dat jos bandoul lateral. Vreau sa le dau jos si pe celelalte dar sa gasesc o solutie sa curat lipiciul care ramane ca...
Forum: Masina mea Daewoo 22-08-08, 18:44
Replies: 391
Views: 79,517
Posted By mmkelemen
Re: Daewoo Tico SL 2000

Salutare!
Spune-mi te rog de unde ai luat proiectoarele?
Bafta!
Forum: Masina mea Daewoo 21-08-08, 12:26
Replies: 48
Views: 5,876
Posted By mmkelemen
Re: B 35 Pvh

Am vopsit jantele in doua culori negru-argintiu.
Au iesit frumusel.
Forum: Masina mea Daewoo 18-08-08, 23:21
Replies: 9
Views: 1,949
Posted By mmkelemen
Re: Istoria B-60-ysm

O traducere ceva???
Forum: Masina mea Daewoo 18-08-08, 21:32
Replies: 200
Views: 40,086
Posted By mmkelemen
Re: Un Tico de braila!

Spor la treaba!
Cred ca o sa iasa ceva misto. Tine-ne la curent.
Forum: Masina mea Daewoo 17-08-08, 01:54
Replies: 200
Views: 40,086
Posted By mmkelemen
Re: Un Tico de braila!

Bine ai venit printre soferii de TICO.
S-o stapanesti sanatos si multi km. fara probleme.
Asteptam poze.
Bafta!
PS: nuca se poate scoate numai taiand-o.
Forum: Masina mea Daewoo 16-08-08, 10:19
Replies: 48
Views: 5,876
Posted By mmkelemen
Re: B 35 Pvh

Salutare!
Din cate stiu au si de Cielo. Ai PM.
Bafta.
Forum: Masina mea Daewoo 14-08-08, 11:57
Replies: 48
Views: 5,876
Posted By mmkelemen
Re: B 35 Pvh

Ti-am trimis PM ca sa nu fac reclama.
Forum: Masina mea Daewoo 14-08-08, 10:15
Replies: 48
Views: 5,876
Posted By mmkelemen
Re: B 35 Pvh

Am cumparat pentru TICOZAUR tavita portbagaj.
Sunt multumit, vine perfect.
Recomand si altora.
Forum: Masina mea Daewoo 11-08-08, 19:44
Replies: 48
Views: 5,876
Posted By mmkelemen
Re: B 35 Pvh

Multumiri pentru urari.
RO va dispare cand vopsesc masina iar numarul va fi schimbat cu unul "patrat", cum se poarta la TICO.
Bafta!
Forum: Masina mea Daewoo 11-08-08, 10:31
Replies: 48
Views: 5,876
Posted By mmkelemen
Re: B 35 Pvh

Schimbat pozitia cu semnalizarea!
Montat buzunar pe usa dreapta.
Forum: Masina mea Daewoo 09-08-08, 01:16
Replies: 342
Views: 100,487
Posted By mmkelemen
Re: Tm32cip

AHA!
Lipit sau nu?
Forum: Masina mea Daewoo 09-08-08, 00:59
Replies: 342
Views: 100,487
Posted By mmkelemen
Re: Tm32cip

Pe stalpi ce ai folosit, autocolant cumva?
Bafta!

PS: cand termini masina fa poze cu un aparat mai bun ca sa vedem si noi cum a iesit.
Forum: Masina mea Daewoo 08-08-08, 12:56
Replies: 342
Views: 100,487
Posted By mmkelemen
Re: Tm32cip

Felicitari!
Ai facut op treaba excelenta, masina a iesit super, la fel si culoarea.
Spor la treaba in continuare si lasa-i pe nemultumiti in durerea lor.
Sper sa ne tii la curent si cu CIP-ul.
...
Forum: Masina mea Daewoo 08-08-08, 11:25
Replies: 183
Views: 24,983
Posted By mmkelemen
Re: Al doilea Tico al meu

Cu cele vechi ce faci?
Erau cu semnale transparente?
Forum: Masina mea Daewoo 08-08-08, 00:26
Replies: 183
Views: 24,983
Posted By mmkelemen
Re: Al doilea Tico al meu

De ce nu ti-ai montat stopurile clare?
Forum: Masina mea Daewoo 07-08-08, 09:46
Replies: 48
Views: 5,876
Posted By mmkelemen
Re: B 35 Pvh

Am montat lumina in porbagaj, unde am folosit un bec din 8 LED-uri si sunt multumit cu lumina care o da, asa ca am schimbat si in plafoniera unde am pus unul din 6 LED-uri.
Am mai facut mici...
Forum: Talcioc 07-08-08, 09:25
Replies: 2
Views: 599
Posted By mmkelemen
Re: Vand GPS MyGuide 3300

Stoc 0.
Se poate inchide.
Forum: Masina mea Daewoo 06-08-08, 09:58
Replies: 62
Views: 5,315
Posted By mmkelemen
Re: masinutza mea

Ai bagat divort?
Cati km are acum la bord?
Forum: Masina mea Daewoo 05-08-08, 22:29
Replies: 342
Views: 100,487
Posted By mmkelemen
Re: Tm32cip

...Din nefericire chimia e o tar** ..... dupa ce am dat cu lac incolor pe bordul vopsit.... vedeti in poze ce s-a intamplat si cum arata acum. Necesita refacut complet...

Pe plastic ai folosit...
Forum: Masina mea Daewoo 04-08-08, 17:00
Replies: 183
Views: 24,983
Posted By mmkelemen
Re: Al doilea Tico al meu

Arata bine jantele.
Spor in continuare.
Forum: Masina mea Daewoo 04-08-08, 16:44
Replies: 342
Views: 100,487
Posted By mmkelemen
Re: Tm32cip

Salutare.
Parerea mea sa nu dai cu lac peste bord deorece se va reflecta in parbriz, mai bine las-o asa ca arata super.
Bafta in continuare.
Sanatate iubitei.

PS: spune-mi cum ai reusit sa...
Forum: Masina mea Daewoo 04-08-08, 16:17
Replies: 62
Views: 5,315
Posted By mmkelemen
Re: masinutza mea

Ai rezolvat ceva cu turometrul?
La mine cam asa arata.
Forum: Masina mea Daewoo 04-08-08, 16:08
Replies: 53
Views: 6,423
Posted By mmkelemen
Re: Ticalosul meu albastru TL-35-ALF

"Totul e bine cand se termina cu bine".
Noroc ca nu a fost mai nasol.
Ai fost cu ea la "doctor"?
Bafta in continuare.
Forum: Talcioc 04-08-08, 10:11
Replies: 2
Views: 599
Posted By mmkelemen
Re: Vand GPS MyGuide 3300

up...

Pentru mai multe detalii:
http://www.myguidegps.com/main/products/current-models/pna-3300/
Forum: Talcioc 04-08-08, 10:10
Replies: 3
Views: 412
Posted By mmkelemen
Forum: Talcioc 01-08-08, 01:03
Replies: 3
Views: 412
Posted By mmkelemen
Forum: Talcioc 01-08-08, 00:48
Replies: 2
Views: 599
Posted By mmkelemen
Vand GPS MyGuide 3300

Vand GPS MyGuide 3300 noi, in tipla.
Display 3,5".
Memorie 2GB integrata.
Bluetooth.
Incarcator 220V.
Incarcator 12-24V.
Cablu USB.
Ventuza parbriz.
Meniu & dialog romana.
Harta full Europa.
Forum: Masina mea Daewoo 22-07-08, 11:02
Replies: 48
Views: 5,876
Posted By mmkelemen
Re: B 35 Pvh

Salutare.
Zilele trecute am vopsit bara fata si spate cu alb. A iesit bine.
Mai trebuie lucrat putin la stop-ceata deorece nu lumineaza destul de tare, dar se va rezolva.
Forum: Masina mea Daewoo 10-07-08, 23:01
Replies: 24
Views: 3,203
Posted By mmkelemen
Re: Masinuta mea...TICO

Salutare!
Bine ai venit.
Masinuta arata bine si iti doresc multi Km. fara probleme.
La pret mi se pare rezon.
Sa ne mai bagi poze pe parcurs.
Forum: Talcioc 09-07-08, 22:18
Replies: 3
Views: 412
Posted By mmkelemen
Re: Laptop DELL Latitude D600

A mai aparut:
DELL Latitude D600 S.H.
Procesor: Intel Pentium M 1,4 GHz
RAM: 512 MB
Video controler: ATI Radeon 9000
Video memory: 32 MB
Hard-disk: 20 GB
Unitate optica: DVD-ROM
Display: 14...
Forum: Talcioc 07-07-08, 17:09
Replies: 3
Views: 412
Posted By mmkelemen
Laptop DELL Latitude D600

DELL Latitude D600 S.H.
Procesor: Intel Pentium M 1,6 GHz
RAM: 512 MB
Video controler: ATI Radeon 9000
Video memory: 32 MB
Hard-disk: 40 GB
Unitate optica: Combo DVD-ROM/CD-RW
Display: 14 inch...
Forum: Masina mea Daewoo 04-07-08, 11:51
Replies: 48
Views: 5,876
Posted By mmkelemen
Re: B 35 Pvh

Spalat bine cu apa si sapun, dupa acea dat cu "Plastic-Primer" iar dup ce s-a uscat vreo 1 ora, dat 2-3 straturi vopsea iar la fsarsit 1-2 straturi de lac transparent.
Primerul si vopseaua sunt...
Forum: Masina mea Daewoo 04-07-08, 11:42
Replies: 48
Views: 5,876
Posted By mmkelemen
Re: B 35 Pvh

Multumesc.
De acolo nu am avut ce sa-i cumpar deoarece am fost la Albena, iar pe acolo nu am vazut magazine pt. auto.
In schimb inainte de plecare i-am mai facut cateva "modificari":
- vopsit cu...
Forum: Masina mea Daewoo 04-07-08, 11:23
Replies: 48
Views: 5,876
Posted By mmkelemen
Re: B 35 Pvh

Salutare tuturor!
M-am intors de la Bulgari si totul a functionat OK.
Cel mai tare din parcare!
Forum: Masina mea Daewoo 18-06-08, 15:17
Replies: 48
Views: 5,876
Posted By mmkelemen
Thumbs up Re: B 35 Pvh

Multumesc tuturor pentru urari.
Acum are vreo 72.000 km.
Sper sa ma tina si pe mine macar vreo 70.000 km.
Forum: Masina mea Daewoo 16-06-08, 22:46
Replies: 48
Views: 5,876
Posted By mmkelemen
Tico - B 35 Pvh

Tico alb fabricatie 1999. Momentan nu am facut mai nimic la ticolino dar urmeaza.
Saptamana viitoare plec la Bulgari si dupa aia mai vedem.
Forum: Masina mea Daewoo 16-06-08, 18:54
Replies: 53
Views: 6,423
Posted By mmkelemen
Re: Ticalosul meu albastru TL-35-ALF

Te am vazut azi cu masinuta in fata facultatii.
Arata bine Ticalosul.
Drum bun in continuare si fara alte peripetii.
Apropos, se vad misto noile stopuri.
Forum: Masina mea Daewoo 15-06-08, 19:30
Replies: 391
Views: 79,517
Posted By mmkelemen
Re: Daewoo Tico SL 2000

Mersi pt raspuns.
Spune-mi te rog daca acul kilometrajului mai este iluminat?
Forum: Masina mea Daewoo 15-06-08, 12:05
Replies: 391
Views: 79,517
Posted By mmkelemen
Re: Daewoo Tico SL 2000

Super!
De unde l-ai cumparat?
Forum: Masina mea Daewoo 07-06-08, 20:29
Replies: 338
Views: 61,122
Posted By mmkelemen
Re: Daewoo Driver - Usergrup pentru posesorii de DAEWOO

Salutare!
Sunt nou pe acest forum si am Ticolino de anul trecut din August.
Am fost deja, anul trecut, in concediu la Bulgari si am fost multumit de masina.
Momentan nu am investit in modificari...
Forum: Masina mea Daewoo 04-06-08, 16:24
Replies: 391
Views: 79,517
Posted By mmkelemen
mersi pentru raspuns un sfat de la mai...

mersi pentru raspuns

un sfat de la mai vechii posesori de TICO, de unde sa-mi iau niste jenti din aliaj la care sa se potriveasca cauciucurile originale?
Forum: Masina mea Daewoo 04-06-08, 11:03
Replies: 391
Views: 79,517
Posted By mmkelemen
Re: Daewoo Tico SL 2000

Salutare topser, frumoase masinute.
Spune-mi te rog de unde ai luat semnalizatoarele albe pe fata (cele din bara)?
Showing results 1 to 67 of 67

 
- Copyright 2026 4Tuning -