Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii Dacia (https://forum.4tuning.ro/307-discutii-dacia.html)
-   -   Ma ajuta cineva va rog ... (https://forum.4tuning.ro/307-discutii-dacia/87525-ajuta-rog.html)

romeo40 14-08-08 20:33

Ma ajuta cineva va rog ...
 
am o dacie nova gt, sunt incepator , am mers cu masina vreo 2 luni mergea f bine la un moment dat se infraneaza dintro data si se opreste motorul.Am servo frana .Nu pot sami dau seama ce are.sa ma duc cu ea la un service?
Va multume:sad:sc astept raspuns

ramonEHM 26-08-08 18:37

Re: Ma ajuta cineva va rog ...
 
da.nu te baga ca si eu mi`am prins nasu
duo la service

romeo40 26-08-08 19:02

Re: Ma ajuta cineva va rog ...
 
gata mersi frumos am rezolvato bineinteles la service

ramonEHM 27-08-08 10:05

Re: Ma ajuta cineva va rog ...
 
Quote:

Originally Posted by romeo40 (Post 1716605)
gata mersi frumos am rezolvato bineinteles la service

ok
ti`am zis eu!!
sa nu te bagi niciodata acolo ca e belea curata la alea.
bafta
sa auzim de bine:))

romeo40 27-08-08 19:03

Re: Ma ajuta cineva va rog ...
 
Quote:

Originally Posted by ramonEHM (Post 1717524)
ok
tiam zis eu!!1
sa nu t bagi niciodata akolo k e belea kurata la alea.
bafta
sa auzim de bine:))

doamne ajuta

romeo40 16-12-08 14:06

ajutorrrrrr
 
tot eu sunt cu dacia nova,are cineva idee de ce nu intra in marsalier? mereu sunt probleme,in marsalier intra cu 2 maini si fff greu.Va multumesc

r0xanicutza 16-12-08 16:50

Re: Ma ajuta cineva va rog ...
 
calca ambreiajul pana la capat :| si mie mi s-a intamplat de cateva ori :| de lene

romeo40 16-12-08 19:55

Re: Ma ajuta cineva va rog ...
 
frate il calc pana la capat am rupt podeaua vorba vine,si degeaba.Sa fie de la discul; de ambreiaj?

r0xanicutza 16-12-08 20:25

Re: Ma ajuta cineva va rog ...
 
hm... nu stiu ce sa zic :| nu ma pricep; cel mai bine e sa mergi la service

Terminator 17-12-08 22:39

Re: Ma ajuta cineva va rog ...
 
Mai strangei cablu de ambreiaj, k nu e greu.O tubulara de 10 park' ii dai 5-6 ture, vezi sa ii lasi si un pci de joc apoi vezi ce se intampla , daca mai merge strans ii mai dai 4-5 ture iar mai faci proba.

maffiaxxl 18-01-09 15:53

Re: Ma ajuta cineva va rog ...
 
Quote:

Originally Posted by Terminator (Post 1927584)
Mai strangei cablu de ambreiaj, k nu e greu.O tubulara de 10 park' ii dai 5-6 ture, vezi sa ii lasi si un pci de joc apoi vezi ce se intampla , daca mai merge strans ii mai dai 4-5 ture iar mai faci proba.

Boala NOVA!!!!

barbut88 19-01-09 20:54

Re: ajutorrrrrr
 
Quote:

Originally Posted by romeo40 (Post 1924250)
tot eu sunt cu dacia nova,are cineva idee de ce nu intra in marsalier? mereu sunt probleme,in marsalier intra cu 2 maini si fff greu.Va multumesc

bucsile de la timonerie,cele din plastic si cele din bronz.


All times are GMT +2. The time now is 15:40.

- Copyright 2026 4Tuning