![]() |
Ma ajuta cineva va rog ...
am o dacie nova gt, sunt incepator , am mers cu masina vreo 2 luni mergea f bine la un moment dat se infraneaza dintro data si se opreste motorul.Am servo frana .Nu pot sami dau seama ce are.sa ma duc cu ea la un service?
Va multume:sad:sc astept raspuns |
Re: Ma ajuta cineva va rog ...
da.nu te baga ca si eu mi`am prins nasu
duo la service |
Re: Ma ajuta cineva va rog ...
gata mersi frumos am rezolvato bineinteles la service
|
Re: Ma ajuta cineva va rog ...
Quote:
ti`am zis eu!! sa nu te bagi niciodata acolo ca e belea curata la alea. bafta sa auzim de bine:)) |
Re: Ma ajuta cineva va rog ...
Quote:
|
ajutorrrrrr
tot eu sunt cu dacia nova,are cineva idee de ce nu intra in marsalier? mereu sunt probleme,in marsalier intra cu 2 maini si fff greu.Va multumesc
|
Re: Ma ajuta cineva va rog ...
calca ambreiajul pana la capat :| si mie mi s-a intamplat de cateva ori :| de lene
|
Re: Ma ajuta cineva va rog ...
frate il calc pana la capat am rupt podeaua vorba vine,si degeaba.Sa fie de la discul; de ambreiaj?
|
Re: Ma ajuta cineva va rog ...
hm... nu stiu ce sa zic :| nu ma pricep; cel mai bine e sa mergi la service
|
Re: Ma ajuta cineva va rog ...
Mai strangei cablu de ambreiaj, k nu e greu.O tubulara de 10 park' ii dai 5-6 ture, vezi sa ii lasi si un pci de joc apoi vezi ce se intampla , daca mai merge strans ii mai dai 4-5 ture iar mai faci proba.
|
Re: Ma ajuta cineva va rog ...
Quote:
|
Re: ajutorrrrrr
Quote:
|
| All times are GMT +2. The time now is 15:40. |
- Copyright 2026 4Tuning