Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Renault (https://forum.4tuning.ro/110-masina-mea-renault.html)
-   -   Megane Sedan...un pic mai altfel (https://forum.4tuning.ro/110-masina-mea-renault/83458-megane-sedan-pic.html)

J.D 01-09-08 19:01

Re: Megane Sedan...un pic mai altfel
 
Orice comentarii sau sugestii sunt mai mult decat binevenite! ;)

Gabi 01-09-08 19:10

Re: Megane Sedan...un pic mai altfel
 
Sugestii nu am, dar am un singur comentariu: foarte mult bun gust !

Sincere felicitări !

J.D 02-09-08 10:27

Re: Megane Sedan...un pic mai altfel
 
Mersi mult Gabi!!! :)

Undying_Renault 03-09-08 01:16

Re: Megane Sedan...un pic mai altfel
 
Felicitari pentru un Megane Sedan realmente modificat..(si foarte bine pe deasupra)... e incredibila masina... chiar mi-ar placea sa o vad live prin bucuresti(nu am avut ocazia pana acum).. Felicitari inca o data...(P.S.:Poate incerci niste LED-uri si in grupurile optice spate.. nu stiu daca se poate).. Mult succes in continuare

J.D 06-09-08 00:54

Re: Megane Sedan...un pic mai altfel
 
Mersi mult! :) LED-urile vor urma...deocamdata sunt doar pe frana...cateva secvente cu masina au putut fi vazute si pe Antena3 la Reportaj Special, insa prea putin fata de cat s-a filmat...nu-i nimic...data viitoare. :)

J.D 14-09-08 19:11

Re: Megane Sedan...un pic mai altfel
 
2 Attachment(s)
Doua poze noi...bara fata RS si suspensie sport coilover KW Varianta2.

medellin 15-09-08 13:16

Re: Megane Sedan...un pic mai altfel
 
ai luat suspensie completa ? arcuri + amortizoare? ce drop au ?

Gabi 15-09-08 13:17

Re: Megane Sedan...un pic mai altfel
 
Quote:

Originally Posted by J.D (Post 1753096)
Doua poze noi...bara fata RS si suspensie sport coilover KW Varianta2.

Sexy shit !!! :tenisclap

Eugen_TL 15-09-08 13:48

Re: Megane Sedan...un pic mai altfel
 
zi-mi te rog cat te-a ajuns bara RS... foarte finuta masina ! pe gustul meu bravo :)

de asemenea daca nu e secret: de unde ai luat semnalizarea-led de pe oglinda, si lumina de sub oglinda si cum se monteaza !

J.D 15-09-08 14:08

Re: Megane Sedan...un pic mai altfel
 
Quote:

Originally Posted by medellin (Post 1754536)
ai luat suspensie completa ? arcuri + amortizoare? ce drop au ?

Coilover inseamna kit complet. Merge de la -35 la -65mm fata/spate. Momentan sta pe la -50spate si -45mm fata. De asemenea se poate regla si timpul de raspuns al amortizorului. ;)


Quote:

Originally Posted by Gabi (Post 1754540)
Sexy shit !!! :tenisclap

:D

Quote:

Originally Posted by Eugen_TL (Post 1754617)
zi-mi te rog cat te-a ajuns bara RS... foarte finuta masina ! pe gustul meu bravo :)

de asemenea daca nu e secret: de unde ai luat semnalizarea-led de pe oglinda, si lumina de sub oglinda si cum se monteaza !

Bara de RS a fost un cadou primit de ziua mea. ;)
Semnalizarea este facuta de un prieten iar luminile din oglinzi sunt facute de mine. Luminile din oglinzi sunt legate la restul luminilor din interior...

Eugen_TL 15-09-08 15:37

Re: Megane Sedan...un pic mai altfel
 
mda ! lucruri ce ma depasesc :) desi m-am bagat si eu la ea... la partea asta nu vreau sa ma bag --- e pretentioasa am inteles si da erori rapid, au fost oameni care n-au vrut sa ma ajute sa pun xenonul pe masina pe motiv ca da erori, ca ia foc masina si altele ! pana la urma am gasit pe cineva si m-am descurcat ! bv tie ca te pricepi si te risti sa te bagi :) ai nervi de otel sigur :)

J.D 15-09-08 15:41

Re: Megane Sedan...un pic mai altfel
 
Mersi mult Eugen! :)

Tomy87 15-09-08 15:52

Re: Megane Sedan...un pic mai altfel
 
Planuri de viitor ? chiar e de urmarit topicu asta ! Felicitari omule ..

J.D 15-09-08 16:19

Re: Megane Sedan...un pic mai altfel
 
Mersi Tommy! Planuri de viitor ar fi bara spate, portbagajul si alte jante, mai mari evident...insa jantele vor urma in primavara, pentru ca jantele actuale pe 17" le pastrez pentru iarna.

Tomy87 15-09-08 17:10

Re: Megane Sedan...un pic mai altfel
 
Presupun ca bara spate si pragurile or sa fie tot de la RS nu ? Daca da .. nu crezi ca ar arata mai bine fara bandourile laterale ? Ar cam intrerupe linia barilor parerea mea ! Dar nu ne`ai spus ce se ascunde sub capota :P


All times are GMT +2. The time now is 04:48.

- Copyright 2024 4Tuning