Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Renault (https://forum.4tuning.ro/110-masina-mea-renault.html)
-   -   Megane Sedan...un pic mai altfel (https://forum.4tuning.ro/110-masina-mea-renault/83458-megane-sedan-pic.html)

_andrei_ 24-08-10 23:16

Re: Megane Sedan...un pic mai altfel
 
pe langa deja depasitele felicitari pentru ce ai facut pana acum am 2 intrebari:

cum se desface manerul de schimbator?(am vazut ca l-ai scurtat deci l-ai desfacut cumva...)

cum se scot capacele de pe manerele usilor?cele colantate cu carbon de tine. prin tragere? am tras dar nu am vrut sa fortez sa rup ceva...

multumesc

J.D 27-08-10 00:04

Re: Megane Sedan...un pic mai altfel
 
Salut Andrei si mersi pentru aprecieri.
1. Nuca schimbatorului are niste cleme pe interior care se prind de tija metalica a schimbatorului. Ajungi la ele doar cu o surubernita foarte subtire si multa rabdare.
2. Capacele manerelor se scot, dupa cum bine ai anticipat, prin simpla tragere...incepe din partea de jos.

Grasu'XxL 30-08-10 18:10

Re: Megane Sedan...un pic mai altfel
 
2 Attachment(s)
Să fie si de la je!
Singurul Megane sedan care chiar arata superr! (părerea mea desigur):-P

lubanezu 15-12-10 04:04

Re: Megane Sedan...un pic mai altfel
 
felicitari pentru masina. e superba. am si eu un megane sedan 2007 stoc si tare as vrea sa arate si al meu la fel de bine ca al tau. inca odata felicitari si spor la munca in continuare

mean_monik 15-12-10 23:42

Re: Megane Sedan...un pic mai altfel
 
Salut!

Uau!! Arata grozav masina! :shock: felicitari pentru pasiune si dedicatie!

Binenteles, am si eu un megane sedan (din 2006) si imi doresc foarte mult sa-l modific putin... sau putin mai mult, in functie de finante :D

As vrea sa fac modificari mai intai de caroserie: bari, praguri, eleron, sau prelungire de portbagaj, jante.... nici nu stiu cu ce sa incep!! N-am apucat sa citesc tot thread-ul, dar am fost super incantata ca cineva se ocupa si de megane sedan!

Ceva sfaturi? O recomandare? :D

CT97AMD 29-12-10 19:13

Re: Megane Sedan...un pic mai altfel
 
Felicitari pentru masina,a iesit superb. ?Ai idee unde pot gasii acele elemente cromate de la geam?

MIRCAT 05-01-11 22:49

Re: Megane Sedan...un pic mai altfel
 
1 Attachment(s)
.........jantele care sunt pe masina ta in poza asta ce model sunt?

vinyl 06-01-11 17:53

Re: Megane Sedan...un pic mai altfel
 
Sa nu il vinzi niciodata.Este foarte frumoasa masina.

furry_lion 10-01-11 00:48

Re: Megane Sedan...un pic mai altfel
 
Frumos, felicitarii imi place ce ai facut cu masinutza ..:D

clausweb 16-01-11 15:03

Re: Megane Sedan...un pic mai altfel
 
Felicitari, felicitari, felicitari! Am ramas total impresionat de ceea ce ai facut la aceasta masina. Sincer, nu-mi placea consola la megane dar cu ceea ce ai facut tu arata mai mult decat bine (e geniala ideea cum ai modificat ,,consola``, nu stiu cum sa`i zic altfel, de la schimbator). De car pc n`are rost sa mai pomenesc... Exteriorul e 10+, spatele e mortal, mai ales evazarea portbagajului. Prin topicul tau m-ai facut sa-mi doresc si eu mai multe de la masina mea. Eu momentan am un audi a4 b5 dar dupa cate am vazut la tine ma bate gandul sa-l schimb cu un megane:D. Toate sunt facute cu cap si gust la aceasta masina, acesta este un tuning adevarat (dupa parerea ma). Bafta in continuare, multa sanatate si numai bine!

P.S. In viitorul apropiat te-as ruga sa ma ajuti si pe mine cu sfaturi! Toate cele bune!


All times are GMT +2. The time now is 21:01.

- Copyright 2024 4Tuning