Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Scuterul meu (https://forum.4tuning.ro/604-scuterul-meu.html)
-   -   [My Scoot] Piaggio NRG (https://forum.4tuning.ro/604-scuterul-meu/74991-my-scoot-piaggio-nrg.html)

razvy_91 23-12-09 14:48

Re: [My Scoot] Piaggio NRG
 
arata bine :d , ai avut ceva de lucru :D

Dar ce a patit saraca janta ca vad ca ii indoita cam tare

razvan01 23-12-09 16:17

Re: [My Scoot] Piaggio NRG
 
chiar imi place ce i-ai facut (am urmarit topicul de mult dar nu stiu de ce nu am postat).....felicitarile mele:D cu ghidonul ce se mai aude?:>

a, inca ceva, carena de sub rezervor, ar arata mai bine din fibra de sticla :D parerea mea, tu faci cum vrei

multa bafta in continuare si sarbatori fericite

porsheGTS 23-12-09 17:36

Re: [My Scoot] Piaggio NRG
 
Scz,scz!!!Frumos scuterul din lemn e placajul?Sau ce material?
:D

Tunelord 23-12-09 20:14

Re: [My Scoot] Piaggio NRG
 
Quote:

Originally Posted by razvy_91 (Post 2916790)
arata bine :d , ai avut ceva de lucru :D

Dar ce a patit saraca janta ca vad ca ii indoita cam tare

Da... din pacate ... drumurile din Romania :cry:. Nu e foarte indoita (dar ii poate ajunge)... asa se vede in poza. Era seara si veneam pe centura Mediasului si nu am vazut un "crater". Nu stiu cum am evitat in ultima secunda cu fata...dar am intrat cu roata din spate in groapa aceea. Oricum sunt in cautare de un set de jante de Aprillia SR (daca are cineva, dar sa fie ieftine...si cu tambur pe spate... sa imi zica).:-P

Ghidonul e gata... cam 80%. A fost pus sus..a fost incercat...si merge excelent...8) Acum scuterul e descfacut iar bucatele... pregatesc altceva ptr 2010. :twisted::twisted:

Placa aia e gata deja... e facuta din policarbonat. Mai multe detali dau cand pun si pozele. In ultima poza... pusa pe pagina 5 ^^^ e o placa de carton :lol: numai ca sa vedeti care era ideea si cum arata.:D

Mimo 23-12-09 23:49

Re: [My Scoot] Piaggio NRG
 
foarte tare ce ai facut:D

Felix_Arad 24-12-09 01:26

Re: [My Scoot] Piaggio NRG
 
Calumea, chiar buna ideea cu rezervorul, doar nah ca ai pierdut portbagajul. Dar nah eu zic ca merita. Frumos si bafta ;)

Tunelord 24-12-09 09:37

Re: [My Scoot] Piaggio NRG
 
1 Attachment(s)
Oricum nu bagam casca acol... chiar si cand aveam loc..:-) nu imi tineam decat actele, o carpa, o surubelnita si cheia de bujii (pt orice eventualitate):D. Pentru astea am loc si acum. Pe langa rezervor imi intra actele, o surubelnita, cheia de bujii si niste carpe... intra perfect;)... si mai ramane umpic de loc.:-P
:arrow: Attachment 1235421

Tunelord 24-12-09 18:32

Re: [My Scoot] Piaggio NRG
 
1 Attachment(s)
Cine are... sau stie: un cric din ala intro parte ?>? :D (sa nu fie scump (ca e criza :lol::lol:))

Si Sarbatori fericite tuturor. Aduca-var mosu tot ce vreti !!8)
Attachment 1236068

porsheGTS 25-12-09 07:38

Re: [My Scoot] Piaggio NRG
 
Hmmm!Incearca aici www.easyparts.ml,www.scutertuning.ro poate te ajuta cu ceva!!!!Salut si CRACIUN FERICIT TUTUROR!!!!

Tunelord 25-12-09 11:01

Re: [My Scoot] Piaggio NRG
 
Stiu siturile astea...si daca era asa imi comandam de pe scooter-atack... da nu vreau nou... adica nu vreau sa dau atatia bani pe un cric. :(

porsheGTS 25-12-09 15:39

Re: [My Scoot] Piaggio NRG
 
Pe bike shop ai intrat sa cauti pe la aia ca stiu ca mami sunt din astia care vand piese!Poate gasesti ceva!!!!

Mimo 07-02-10 21:14

Re: [My Scoot] Piaggio NRG
 
stiu ca nu s-a postat de mult,dar sunt curios ce s-a mai lucrat la scuter,in caz ca s-a lucrat:D

b0GadEL 08-02-10 16:18

Re: [My Scoot] Piaggio NRG
 
Ma frumos scuter :>
Etrierul ala chiar imi place b-)
da-mi id tau sa vb despre asta
Si ce se aude de ghidonu ala :D

Tunelord 11-02-10 21:07

Re: [My Scoot] Piaggio NRG
 
pff ... mii de scuze baieti ca nu se prea posteaza pe aici... la scooter se lucreaza...
Pot sa va spun ce am facut pana acum:
-ghidonu e gata (vopsit alb)... dar nu imi prea place culoarea... cred ca il fac negru
-mi.am lungit subframe.ul ;) acum are ~24 cm (fata de 11)
-mi.am pus bara de rigidizare intre picioare :) mai trebe doar sa o polisez ;)

cu poze o sa revin cand mai am timp ! As vrea sa va promit multe dar nu pot (din cauza timpului). Sorry

Si vreau sa multumesc celor care urmaresc proiectul asta...si sper sa nu va dezamagesc cand va fi gata. (adica nu va fi gata niciodata...cred !!! totdeauna o sa mai gasesc cv de facut ;))

porsheGTS 11-02-10 21:41

Re: [My Scoot] Piaggio NRG
 
Asteptam poze...am crezut ca ai vandut scuterul de nu ai m-ai postat...bafta si asteptam!!!^:)^


All times are GMT +2. The time now is 21:34.

- Copyright 2024 4Tuning