Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Scuterul meu (https://forum.4tuning.ro/604-scuterul-meu.html)
-   -   [My Scoot] Piaggio NRG (https://forum.4tuning.ro/604-scuterul-meu/74991-my-scoot-piaggio-nrg.html)

Korea 31-08-10 01:05

Re: [My Scoot] Piaggio NRG
 
Quote:

Originally Posted by R0b3r71n0 (Post 3617109)
Korea , ce te face sa zici ca cei de la scutertuning au preturi mai , fa diferenta intre scuter-centre si scutertuning de preturi vezi de unde iesi mai bine ,si nu este de rs nu a zis nimeni asta , pentru fiecare model de scuter gasesti cate un asemenea disc, exceptie fac chinezariile. discurile sunt de la stage6. Apropo Korea daca pe scutertuning.ro/forum ridici in slavi unele lucruri , aici vad ca faci publicitate negativa :) esti haios .

BA eu nu dau pe o bucta de tabla 560 ron tre sa fi(acuma sariti toti ca nu e tabla ca e tratata ca e fututa)......numa pentru aspect ca performantele sunt infirme roata fata o blochezi si cu sistemu de franare stok,daca tu ai bani de piese lux bravo tie intodeauna au existat clase diferite de oamneni(care is permit orice si care vreau sa faca din cacat zbici).
Si acuma ce am ridicat in slavi pe scutertuning.ro/forum acolo nu prea am activitate...
Sa sti ca vreau sa stiu ce am ridicat in slavi.
Tragem concluzile dupa ce aflu....

Tunelord 31-08-10 11:34

Re: [My Scoot] Piaggio NRG
 
2 Attachment(s)
Am revenit!:D Am fost in concediu si am ajuns ieri acasa. Curios, am intrat pe forum. Si ce sa vezi? Off-topic si cearta ! :evil: Asa ca incetati.. va rog abtineti.va !!!!

1. Treaba cu toba e destul de grea.. asa ca nu o sa ma apuc de nimic curand. Decat sa fac o tiganie, mai bine stau si fac altceva!

2. O sa ma apuc zilele astea de fata scooterului. Am multe in plan... nu stiu cat o sa reusesc sa fac:
*Lasate telescoapele jos
*Facut suportul la etrier
*Polisata toata furca
*Polisat discul de frana
*Polisat etrierul ...
Sunt destul de multe....:sad:

3. Mai vreau sa ma apuc de ceva dar si treaba asta e destul de grea. Mi.am mai luat o janta de spate pe care vreau sa o latesc. Ramane de vazut unde gasesc o firma buna care sudeaza aluminiu. Nu dezvalui mai mult... :)

4. Korea nu am de unde sa iti fac rost de disc si etrier ca al meu. Discul imi pare extrem de asemanator cu cel de Aprilia RS 125. Si ala e de 320 de mm. Etrierul nici nu stiu de la ce provine...

5. Caut o pompa de frana care vine pe partea stanga, deci pentru disc de frana pe spate. Care are asa cv sa imi zica.

fl0rin 31-08-10 13:19

Re: [My Scoot] Piaggio NRG
 
am eu pompa

Tunelord 31-08-10 14:50

Re: [My Scoot] Piaggio NRG
 
Quote:

Originally Posted by fl0rin (Post 3623360)
am eu pompa

Pai da.mi niste detalii. E buna? e pentru stanga? e de Runner? pret? Si as vrea niste poze....

Korea 31-08-10 16:56

Re: [My Scoot] Piaggio NRG
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by Tunelord (Post 3623081)
Am revenit!:D Am fost in concediu si am ajuns ieri acasa. Curios, am intrat pe forum. Si ce sa vezi? Off-topic si cearta ! :evil: Asa ca incetati.. va rog abtineti.va !!!!

1. Treaba cu toba e destul de grea.. asa ca nu o sa ma apuc de nimic curand. Decat sa fac o tiganie, mai bine stau si fac altceva!

2. O sa ma apuc zilele astea de fata scooterului. Am multe in plan... nu stiu cat o sa reusesc sa fac:
*Lasate telescoapele jos
*Facut suportul la etrier
*Polisata toata furca
*Polisat discul de frana
*Polisat etrierul ...
Sunt destul de multe....:sad:

3. Mai vreau sa ma apuc de ceva dar si treaba asta e destul de grea. Mi.am mai luat o janta de spate pe care vreau sa o latesc. Ramane de vazut unde gasesc o firma buna care sudeaza aluminiu. Nu dezvalui mai mult... :)

4. Korea nu am de unde sa iti fac rost de disc si etrier ca al meu. Discul imi pare extrem de asemanator cu cel de Aprilia RS 125. Si ala e de 320 de mm. Etrierul nici nu stiu de la ce provine...

5. Caut o pompa de frana care vine pe partea stanga, deci pentru disc de frana pe spate. Care are asa cv sa imi zica.

Sa sti ca chestia cu dublatul rotii si eu o studiez si am mers la un mecanic ce sudeaza cu grup in aluminiu si mio zis ca din 2 imi face una da trebuie sa ma duk la strung sa imi scoata 2 inele din una si sa o taie pe aialalta da o zis ca nu stie cine o echilibreaza....
U cati cm vrei sa o latesti?

Tunelord 31-08-10 18:09

Re: [My Scoot] Piaggio NRG
 
Quote:

Originally Posted by Korea (Post 3623936)
Sa sti ca chestia cu dublatul rotii si eu o studiez si am mers la un mecanic ce sudeaza cu grup in aluminiu si mio zis ca din 2 imi face una da trebuie sa ma duk la strung sa imi scoata 2 inele din una si sa o taie pe aialalta da o zis ca nu stie cine o echilibreaza....
U cati cm vrei sa o latesti?

Eo nu vreau sa fac din 2 jante 1. Janta spate o sa fie taiata in strung. Doar inelul exterior. Si tot pe strung trebe adaugata (sudata) o bucata intre janta si inel. E destul de complicat:evil:

fl0rin 01-09-10 14:20

Re: [My Scoot] Piaggio NRG
 
da e buna, e de runner, numai pompa o am fara capacul de deasupra si maner pun poze mai pe seara pret 20 lei
am si o janta de nrg daca te intereseaza

Tunelord 01-09-10 17:28

Re: [My Scoot] Piaggio NRG
 
Quote:

Originally Posted by fl0rin (Post 3626276)
da e buna, e de runner, numai pompa o am fara capacul de deasupra si maner pun poze mai pe seara pret 20 lei
am si o janta de nrg daca te intereseaza

Janta nu vreau... ca si eo am ;) Pacat ca nu are pompa capac... nu poti face rost de undeva? totusi pune poze sa o vad:)

Tunelord 07-09-10 08:53

Re: [My Scoot] Piaggio NRG
 
9 Attachment(s)
Update

N.am avut ce face :D... asa ca am dat capacul la aprindere jos si l.am taiat. Inca nu e gata... mai vine un plexic transparent in mijloc si vine vopsit.:)

Si daca tot se vedea magnetoul de la aprindere... am zis sa il polisez. :twisted:

fl0rin 07-09-10 09:38

Re: [My Scoot] Piaggio NRG
 
3 Attachment(s)
poze cu pmpa

Tunelord 07-09-10 10:29

Re: [My Scoot] Piaggio NRG
 
Quote:

Originally Posted by fl0rin (Post 3640245)
poze cu pmpa

Tre sa imi caut maner si capac la pompa ta. Cand gasesc te contactez.. :)

Cum arata aprinderea ?? astept pareri de la voi.. :D

Mimo 07-09-10 13:04

Re: [My Scoot] Piaggio NRG
 
A iesit beton:)

AnDrEiCa 07-09-10 13:06

Re: [My Scoot] Piaggio NRG
 
Quote:

Originally Posted by Mimo (Post 3640820)
A iesit beton:)

Armat:lol::lol:

rs-dey 07-09-10 20:16

Re: [My Scoot] Piaggio NRG
 
poate razi daca te intreb...
Cum se face polish?

Tunelord 07-09-10 22:07

Re: [My scoot] Piaggio NRG Tuning
 
Aici am mai explicat eu odata in paginile anterioare. Smirgel mult si dupaia polisat cu pasla, cu pasta de lustruit metalul:

Uite linkul :arrow: https://forum.4tuning.ro/604-scuterul...ml#post2759569


All times are GMT +2. The time now is 16:12.

- Copyright 2024 4Tuning