Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Scuterul meu (https://forum.4tuning.ro/604-scuterul-meu.html)
-   -   [My Scoot] Piaggio NRG (https://forum.4tuning.ro/604-scuterul-meu/74991-my-scoot-piaggio-nrg.html)

Tunelord 23-06-10 15:38

Re: [My Scoot] Piaggio NRG
 
Quote:

Originally Posted by urs_e30 (Post 3463460)
si ceva ff mare (ca lungime , ca putere , ca pret) :)) ... gen yasuni c21

Nu.mi mai faceti sange rau :cry:

Dj.Phantom 25-06-10 00:22

Re: [My Scoot] Piaggio NRG
 
No comment :| La scuterul acesta s-a muncit cel mai mult de pe forum as putea sa zic. Stii ce ar merge fain la cadrul ala lungit ? Un low-rider si un pic ridicat spatele. Oricum, prea frumos ti-a iesit scuterul. Mult noroc si spor la treaba in continuare

Tunelord 25-06-10 07:08

Re: [My Scoot] Piaggio NRG
 
Quote:

Originally Posted by Dj.Phantom (Post 3468244)
No comment :| La scuterul acesta s-a muncit cel mai mult de pe forum as putea sa zic. Stii ce ar merge fain la cadrul ala lungit ? Un low-rider si un pic ridicat spatele. Oricum, prea frumos ti-a iesit scuterul. Mult noroc si spor la treaba in continuare

Tare comentu... mersi mult.;) Faza cu Lowrider imi sta de mult in cap. Asta e urmatorul lucru care vreau sa il fac >>> sa las furca pana jos. Sa fie fata joasa. E destul de greu insa... o sa mai vad. Mai tre sa ma documentez umpic.:D

urs_e30 25-06-10 16:00

Re: [My Scoot] Piaggio NRG
 
Quote:

Originally Posted by Tunelord (Post 3468473)
Tare comentu... mersi mult.;) Faza cu Lowrider imi sta de mult in cap. Asta e urmatorul lucru care vreau sa il fac >>> sa las furca pana jos. Sa fie fata joasa. E destul de greu insa... o sa mai vad. Mai tre sa ma documentez umpic.:D

buna ideea :X

ps: lasa lowrider'u ... si fa ceareu pentru un c21 :X ... glumesc si eu :P ... ca , chiar imi pare rau de el cand il vad fara toba aia

Tunelord 25-06-10 21:54

Re: [My Scoot] Piaggio NRG
 
Quote:

Originally Posted by urs_e30 (Post 3469733)
buna ideea :X

ps: lasa lowrider'u ... si fa ceareu pentru un c21 :X ... glumesc si eu :P ... ca , chiar imi pare rau de el cand il vad fara toba aia

Crezi ca mie nu?...:cry:

Oricum... sa las furca jos, nu ma costa nimic. :-)

Tunelord 01-07-10 17:39

Re: [My Scoot] Piaggio NRG
 
1 Attachment(s)
new Pic (cu prietena) ;)

miri 03-07-10 11:26

Re: [My Scoot] Piaggio NRG
 
din cate stiu eu furca are 2 suruburi pe care le desfaci,si ridici telescopu dar daca o lasi mai jos o sa schimb furca destul de des:P,pt ca se duc semeringurile si iti bate si nici nu o sa fie manevrabil prea bine

Tunelord 04-07-10 21:01

Re: [My Scoot] Piaggio NRG
 
Quote:

Originally Posted by miri (Post 3489813)
din cate stiu eu furca are 2 suruburi pe care le desfaci,si ridici telescopu dar daca o lasi mai jos o sa schimb furca destul de des:P,pt ca se duc semeringurile si iti bate si nici nu o sa fie manevrabil prea bine

Nu e asa usor la furca asta pt ca e upside-down. Oricum procedura o stiu, stiu ce tre sa fac ca sa o las mai jos. Furca nu se va strica dupaia, ptr ca nu o sa mai aiba cursa. Daca o cobor, o las pana jos, deci nu voi mai avea suspensie pe fata. Stiu ca nu o sa fie confortabil, dar nu ma deranjeaza. ;)

miri 04-07-10 21:05

Re: [My Scoot] Piaggio NRG
 
Quote:

Originally Posted by Tunelord (Post 3492949)
Nu e asa usor la furca asta pt ca e upside-down. Oricum procedura o stiu, stiu ce tre sa fac ca sa o las mai jos. Furca nu se va strica dupaia, ptr ca nu o sa mai aiba cursa. Daca o cobor, o las pana jos, deci nu voi mai avea suspensie pe fata. Stiu ca nu o sa fie confortabil, dar nu ma deranjeaza. ;)

aha, ok :D

Mimo 04-07-10 22:49

Re: [My Scoot] Piaggio NRG
 
Ai un scuter superb:-)

Tunelord 05-07-10 08:51

Re: [My Scoot] Piaggio NRG
 
Quote:

Originally Posted by Mimo (Post 3493264)
Ai un scuter superb:-)

Mersi mult :D

miri 09-07-10 22:26

Re: [My Scoot] Piaggio NRG
 
te mai intereseaza toba ? 150 ron pt tn ;)) ca te respect pt ce faci ;)) daca da dami add

Tunelord 10-07-10 14:24

Re: [My Scoot] Piaggio NRG
 
Quote:

Originally Posted by miri (Post 3506368)
te mai intereseaza toba ? 150 ron pt tn ;)) ca te respect pt ce faci ;)) daca da dami add

Mah.... inca nu. Mersi mult, apreciez, dar ma gandesc insistent la o toba custom. Sa vad daca se poate.:D

urs_e30 10-07-10 14:56

Re: [My Scoot] Piaggio NRG
 
Quote:

Originally Posted by Tunelord (Post 3507713)
Mah.... inca nu. Mersi mult, apreciez, dar ma gandesc insistent la o toba custom. Sa vad daca se poate.:D

se poate ... si exista cineva care face ... uitate pe 4tuning/forum/masinamea/bmw/e36 ... este un proiect mi se pare rbn ... in care si'a facut singur serpisori ... dar iesise opera de arta :P ... tie iti trebuie decat gatu care se prinde pe chiuloasa restu se face ;) ...

razvan01 10-07-10 16:09

Re: [My Scoot] Piaggio NRG
 
1 Attachment(s)
Am gasit intamplator pe un forum strain poza asta, poate iti este de ajutor

Edit: Ai pantaloni ca ai mei in poza de mai sus :lol: :lol: :lol:


All times are GMT +2. The time now is 23:06.

- Copyright 2024 4Tuning