Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Daewoo (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo.html)
-   -   Daewoo Cielo Evolution 1 - DJ 90 AMY (https://forum.4tuning.ro/111-masina-mea-daewoo/54742-daewoo-cielo-evolution-1-dj-90-amy.html)

Geo_ZGA 20-10-07 17:05

Re: Dewoo Cielo Evolution
 
Spark....pai tu ai turbo? Daca nu ai, nu ai ce sa faci cu blow-off valve... asta nu face decat sa elibereze presiunea in plus din turbina.

I5@k 20-10-07 19:08

Re: Dewoo Cielo Evolution
 
crek e cel mai adevarat cielo din romania.....are tot cei trebuie....
Felicitari pt munca depusa...si banii investiti bine inteles....

spark88 20-10-07 20:28

Re: Dewoo Cielo Evolution
 
Deci tu ai turbina aha.E ok mi-as pune si eu.

Geo_ZGA 20-10-07 21:01

Re: Dewoo Cielo Evolution
 
e cam offtopic, dar...nu, eu nu am turbina. presupune prea multe modificari si investitii pe care nu vreau sa le fac (cel putin momentan nu vreau). Se pot face multe modificari pe orice motor... dar orice modificare este un compromis fiabilitate/putere/consum. Nu "arunci" pur si simplu turbina pe acolo... e mai complicat si nu stiu nici eu toate detaliile.

myky 22-10-07 00:15

Re: Dewoo Cielo Evolution
 
1 Attachment(s)
o poza cu noul motor

Bogdan YBR 22-10-07 00:29

Re: Dewoo Cielo Evolution
 
ce-a fost greu N-a trecut :) bafta si spor la munca pt ai nevoie. am avut in plan modificarile tale (dar cu motor sfi ) dar am renuntat la idee, pt ca munca depusa si banii investiti sunt imense. pt proiectul asta ai toata condiseratia unui fost posesor de cielo :)

myky 22-10-07 00:43

Re: Dewoo Cielo Evolution
 
Quote:

Originally Posted by B-10-YBR (Post 1161258)
ce-a fost greu N-a trecut :) bafta si spor la munca pt ai nevoie. am avut in plan modificarile tale (dar cu motor sfi ) dar am renuntat la idee, pt ca munca depusa si banii investiti sunt imense. pt proiectul asta ai toata condiseratia unui fost posesor de cielo :)

sincer in momentul de fata mai trebuie sa-i montez decat esapamentul dar vremea nu ma lasa

Geo_ZGA 22-10-07 11:15

Re: Dewoo Cielo Evolution
 
Bravo Myky....e ceva deosebit. Inca este "stock", sau deja ai umblat si la asta? Ai schimbat si ambreiajul? Te-ai gandit ce o sa faci ca sa pui toata puterea pe asfalt? Autoblocant?

spark88 22-10-07 21:35

Re: Dewoo Cielo Evolution
 
Mai pune niste poze cu interiorul.Imi plac la nebunie scaunele!!!!Centurile unde vin prinse ,vad ca merg spre bancheta din spate???:?:

myky 22-10-07 22:50

Quote:

Originally Posted by Geo_ZGA (Post 1161589)
Bravo Myky....e ceva deosebit. Inca este "stock", sau deja ai umblat si la asta? Ai schimbat si ambreiajul? Te-ai gandit ce o sa faci ca sa pui toata puterea pe asfalt? Autoblocant?


acum motorul este stock dar , componentele de tuning pt motor stau in cutii si isi asteapta o sora mai mare :)

Quote:

Originally Posted by spark88 (Post 1162550)
Mai pune niste poze cu interiorul.Imi plac la nebunie scaunele!!!!Centurile unde vin prinse ,vad ca merg spre bancheta din spate???:?:

centurile se prind in locul celor din spate .Poze o sa pun ceva mai tarziu pt ca trebuie sa le gasesc

spark88 22-10-07 22:56

Re: Dewoo Cielo Evolution
 
Inteleg.Sa cauti te rog poze sa vad si eu .ms :)

Bogdan YBR 22-10-07 23:00

Re: Dewoo Cielo Evolution
 
din cate vad in poze faza cu garda la sol e groasa din cauza intercoolerului.
v-a ramane asta sau ai in plan altul mai lung si mai putin inalt?
si inca o chestie. din primele poze am vazt tamburi pe spate??
i-ai inlocuit deja si nu ai pus poze sau urmeaza ca din cate stii probabil cielo e lamentabil la partea cu opritul si cu 1,5 8v :) dar cu LET e deranj mare. puntea o poti schimba cu totul sau poti lua alte fuzete si discuri fara a inlocui si puntea propiu zis doar extremitatile ca sa nu ma repet.

Calimero2003 22-10-07 23:41

Re: Dewoo Cielo Evolution
 
Quote:

Originally Posted by B-10-YBR (Post 1162734)
din cate vad in poze faza cu garda la sol e groasa din cauza intercoolerului.
v-a ramane asta sau ai in plan altul mai lung si mai putin inalt?
si inca o chestie. din primele poze am vazt tamburi pe spate??
i-ai inlocuit deja si nu ai pus poze sau urmeaza ca din cate stii probabil cielo e lamentabil la partea cu opritul si cu 1,5 8v :) dar cu LET e deranj mare. puntea o poti schimba cu totul sau poti lua alte fuzete si discuri fara a inlocui si puntea propiu zis doar extremitatile ca sa nu ma repet.

Stai linistit ca are frane cat casa ... normal ca nu mai sunt alea de cielo

myky 23-10-07 18:55

Re: Dewoo Cielo Evolution
 
4 Attachment(s)
alte poze cu masina

suciuciprian 23-10-07 21:04

Re: Dewoo Cielo Evolution
 
superba masinutza ta!!!:Dai grija de ea si cati mai multi kilometri fara nici un fel de evenimente


All times are GMT +2. The time now is 08:30.

- Copyright 2024 4Tuning