Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Unitati de bord si surse (https://forum.4tuning.ro/386-unitati-bord-surse.html)
-   -   Cod CD Player de pe Megane 1! (https://forum.4tuning.ro/386-unitati-bord-surse/4756-cod-cd-player-megane-1-a.html)

Lemeleul 17-04-05 14:01

Cod CD Player de pe Megane 1!
 
Am un Megane 1 care are casetofon si am gasit la cineva CD pt acelasi model, original(nu merge alt tip de cat cel original pt ca are o forma ciudata si nu se incadreaza in bord), dar astea au coduri si nu pot sa-l iau pt ca nu are codul si nu poate fi activat - stie cineva codurile pt ele sau se poate face cumva sa mearga???

NEo007RX4 18-04-05 19:41

Eu am Rx4 si are cam acelasi bord si a avut cd player stock. Am pus altecava in loc, de forma standard, 1 Din. Eu am cumparat chiar de la Renault o masca, care iti adapteaza locu, si arata bine :) si poti pune dupa ce pui masca orice cd player

Lemeleul 18-04-05 22:20

Nu ai cumva o poza?

NEo007RX4 19-04-05 10:28

1 Attachment(s)
ba da... nui prea faina poza dar nah :D am schimbat masca, iam pus neagra.. in poza nu era neagra :)

Lemeleul 19-04-05 18:41

F misto vine!!

Dar acum mai merge displayul de sus?

NEo007RX4 19-04-05 19:01

nu mai merge.. Alpine are doar ceva adaptor si se pastreaza telecomanda de la volan, dar displayul nu.. A ramas gol :) Daca vrei sa iti mearga, cumpara ceva player VDO, ei au adaptor si pt display :)

Catalyn 23-04-05 20:26

momentan numai VDO are interfata EDI pt display si comanda volan la Renault..in plus e si cu mp3..in curind vor aparea diverse interfete pt diverse modele ..cert e ca nu vor merge pe modele ieftine..plus ca sa stii ca la Renault in ciuda difuzoarelor ai o alta calitate daca schimbi scula!!

arazvan2002 13-06-06 14:03

Re: Cod CD Player de pe Megane 1!
 
eu am tot megane1 din 2000 si am casetofon.merge pus orice model de VDO sau sunt doar anumite modele? mai trebuie cumparat si altceva in afara de mp3 (cd-player)?
merci

cinevaaaaaa 17-10-07 18:42

Re: Cod CD Player de pe Laguna1!
 
am o Laguna1 si am scos borna la baterie si imi cere codul de deblocare al CD-playerului si nu il am. Stie cineva cum il pot debloca?pls!

demin2609 08-06-08 22:06

codu
 
stiu ca e legat d seria de pe masina, dar nu stiu cum... daca aflu mai multe o sa va anunt eu...

robertseatibiza96 26-10-09 02:17

Re: Cod CD Player de pe Megane 1!
 
codul de la casetofon sau cd player ar trebuii sa fie in cartea de service . La mine e scris cu pixul. bafta multa .


All times are GMT +2. The time now is 02:15.

- Copyright 2026 4Tuning