![]() |
Nu stiu ce sa cumpar!
Vreau un mp3 player pt masina in jur de 8 mil....Pt o masina dacia logan...as vrea sa aiba si suport de i-pod...am vazut unele pe *********** dar nuj ce sa aleg...pioneer sau sony:rolleyes2
|
Re: Nuj ce sa cumpar!
1 Attachment(s)
1. nu sunt un mare iubitor al Sony dar acum cateva zile am vazut un Sony, cu usb puteai sa ii infingi un stick in el si sa termini toate problemele cu o mie de cabluri.
2. daca deja ai achizitionat un ipod, mai tre sa cumperi un modul pe care il livreaza pioneer si anume: Pioneer CD-IB100 II care il legi la Head unitul tau din masina pioneer si la Ipod, si iti va citii direct de pe Ipod mp3, ba chiar va avea comanda sa controleze unele functii de pe Ipod.(pretul de achizitie este undeva pe la maxim 4 mil) da mai multe detalii, ca sa te putem ajuta. PS: daca nu vrei neaparat performante si doar sa fie un Hu practic alege Sony. mai mult ca sigur ca exista ceva pt a adapta ipod si la Sony dar nu cunosc. am folosit numai pioneer cu Ipod, si am vazut fiind folosit de mai multi. |
Re: Nuj ce sa cumpar!
radiocd-urile sony sunt slabe la capitol sunet/reglaje, iti recomand clarion dxz 578 sau pioneer deh-p6900ib, desi cel din urma iti depaseste bugetul cu 2 mil, isi merita banii si e de preferat unui 5900 sau p55bt (desi p55 are alte gadgeturi interesante, pe parte de telefon mobil, prin BT)
|
Re: Nuj ce sa cumpar!
da da chestia cu BT poate oi fii eu prost, dar mi se pare destul de complicat de setat. la clarion are nevoie de un modul special de adaptare la Ipod?
|
Re: Nuj ce sa cumpar!
da, e cam acelasi lucru ca la pioneer, ii trebuie aceasta interfata:
http://www.izideal.pt/product/12-F12...larion-ea1276/ singurii cu conectare "directa" I-pod {dar tot trebuie cumparat un cablu} cred ca sunt alpine au luat si premiu :D "Alpine launched iPod direct link head unit, which won the Car Accessory Award 2005". |
Re: Nu stiu ce sa cumpar!
eu am luat un alpine care are o astfel de interfata.... momentan nu am cablu, insa trebuie sa vina si ala!
oricum, sunt foarte foarte multumit de el... la pretul sau-3.9mil e super si ca HU si ca amplif pt ce am eu- adica boxele stoc. ti-l recomand! e modelul 9870r. |
Re: Nu stiu ce sa cumpar!
alpine are conectare directa pentru Ipod totusi sa nu ne grabim la recomandari, este FOARTE slabut modelul tau ...
si sunetul alpine nu place oricui, chestie de gust. mi-e teama ca pana acum si-a luat un sony :D |
Re: Nu stiu ce sa cumpar!
mie mi-a placut! mai ales ca urmeaza sa adaug un sub puternic si sunetul bright ma avantajeaza.
mie mi s-a parut ok la banii lui. aproape de optim as putea spune- calitate/pret! |
Re: Nu stiu ce sa cumpar!
trebuie sa fii un adevarat fan alpine :-)
si mie mi-au placut enorm la inceput dar apoi am gasit lucruri mai rafinate :-P cu meniuri pentru prosti :oops: . |
| All times are GMT +2. The time now is 10:26. |
- Copyright 2026 4Tuning