Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Opel (https://forum.4tuning.ro/116-masina-mea-opel.html)
-   -   Ascona b cu probleme (https://forum.4tuning.ro/116-masina-mea-opel/45255-ascona-probleme.html)

kyku 04-07-07 02:13

Ascona b cu probleme
 
Am si eu mare nevoie de o trapa cu kedere klumea sau sa imi vanda cineva kederele noi.As vrea sa mai stiu ce probleme apar la motorul de 1.9 cu 75 de cai si la cutia hidramata. De ce ploua in masina pe la gurile de ventilatie de la baza capotei?As vrea sa stiu care sunt toate problemele acestei masini, ce ma lasa.Sper ca nu cer prea mult, o am de putin timp si deja fac tinichigerie kpitala.Asta e...................Multumesc

john17 04-07-07 11:17

Re: Ascona b cu probleme
 
Trapa metalica originala? Daca ploua in masina nu e de la chedere ci de la furtunele de scurgere infundate/lipsa (sau topite de la sudura). Sunt 4 buc prin stalpii fata si spate.


All times are GMT +2. The time now is 04:46.

- Copyright 2026 4Tuning