![]() |
Dacia Logan
Ma plimbam astazi cu un prieten cu bicicleta si am vazut intr'o benzinarie un Logan facut super marfa cu 225 de cai putere pe benzina :
https://i133.photobucket.com/albums/q...9062007107.jpghttps://i133.photobucket.com/albums/q...9062007106.jpghttps://i133.photobucket.com/albums/q...9062007104.jpghttps://i133.photobucket.com/albums/q...9062007103.jpghttps://i133.photobucket.com/albums/q...9062007102.jpghttps://i133.photobucket.com/albums/q...9062007100.jpghttps://i133.photobucket.com/albums/q...9062007097.jpghttps://i133.photobucket.com/albums/q...9062007096.jpghttps://i133.photobucket.com/albums/q...9062007095.jpghttps://i133.photobucket.com/albums/q...9062007094.jpg |
Re: Dacia Logan
din cate vad e 1.4 mpi....cum sa scoata 225 hp din ala....doar dc are turbo. dar n-are cum
|
Re: Dacia Logan
asha a zis el
|
Re: Dacia Logan
eu zic ce am auzit :D
|
Re: Dacia Logan
zici ca turbo ti-ar da 200%+ nu are cum sa aiba 150 de cai macar masina aia...parerea mea ca v-a luat la misto ca v-a vazut copii si ati ramas uimiti cand ati vazut o masina :))
|
Re: Dacia Logan
lol poate...oricum motoru se auzea super marfa
|
Re: Dacia Logan
225 CP ........:)))))))) vw abia a scos 175 CP din motorul de 1,4 de pe golf GTi , nu are cum sa aiba atatia cai....vrajeala curata
|
Re: Dacia Logan
Ar fi putut schimba motoru :rolleyes2 cu unul de clio/megane RS. Asta in cel mai bun caz. Cel mai probabil, a montat o evacuare "zgomotoasa" si zice k are 225 CP. (cifra asta e cam prea rotunda)
|
Re: Dacia Logan
Parerea mea...masina nu arata a 225 de cai...nu zic ca Loganul nu e masina de asemenea puteri(sau este?) dar masina asta nu are "fata" de 225 de cai.
S-a chinuit o firma nemteasca de tuning(nu-mi vine acum numele) sa scoata 160 de cai putere dintr-un Logan de 1.6 folosind un compresor... |
Re: Dacia Logan
asta e JTD-u :lol:
cu toba de tractor :lol: |
Re: Dacia Logan
Quote:
|
Re: Dacia Logan
:)) tare asta.... 1.4mpi si are 225cai. deabia scot japonezii din masinilele lor dar si asa cred ca scot cu greu din 1.4 200cai. oricum ... v-a luat la misto... are 225 de cai si are pe spate frane cu tambur? :)) asta e ce-a mai tare....
|
Re: Dacia Logan
ahahahhahahaha =))))) 225 cai =))
a facut misto proprietaru de tine..si tu normal..ai crezut.. |
Re: Dacia Logan
nepoate :)))) a facut misto cosmin de u ,este un logan cu motor 1.4 de 75 de cai,si toba este de tractor :))))) ;)
|
Re: Dacia Logan
ba ce face lumea din masina mea 225 de cai deci ma pot da si cu ....bmw cu morot de 3000??:))=))lol ...nebunie
|
| All times are GMT +2. The time now is 02:19. |
- Copyright 2026 4Tuning