Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masini tunate (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate.html)
-   -   Dacia Logan (https://forum.4tuning.ro/18-masini-tunate/44929-dacia-logan.html)

tearsofshadow 29-06-07 20:09

Dacia Logan
 
Ma plimbam astazi cu un prieten cu bicicleta si am vazut intr'o benzinarie un Logan facut super marfa cu 225 de cai putere pe benzina :

https://i133.photobucket.com/albums/q...9062007107.jpghttps://i133.photobucket.com/albums/q...9062007106.jpghttps://i133.photobucket.com/albums/q...9062007104.jpghttps://i133.photobucket.com/albums/q...9062007103.jpghttps://i133.photobucket.com/albums/q...9062007102.jpghttps://i133.photobucket.com/albums/q...9062007100.jpghttps://i133.photobucket.com/albums/q...9062007097.jpghttps://i133.photobucket.com/albums/q...9062007096.jpghttps://i133.photobucket.com/albums/q...9062007095.jpghttps://i133.photobucket.com/albums/q...9062007094.jpg

bogdyMND 29-06-07 20:20

Re: Dacia Logan
 
din cate vad e 1.4 mpi....cum sa scoata 225 hp din ala....doar dc are turbo. dar n-are cum

tearsofshadow 29-06-07 20:22

Re: Dacia Logan
 
asha a zis el

tearsofshadow 29-06-07 20:23

Re: Dacia Logan
 
eu zic ce am auzit :D

SUPAPA_Jr 29-06-07 20:27

Re: Dacia Logan
 
zici ca turbo ti-ar da 200%+ nu are cum sa aiba 150 de cai macar masina aia...parerea mea ca v-a luat la misto ca v-a vazut copii si ati ramas uimiti cand ati vazut o masina :))

tearsofshadow 29-06-07 20:30

Re: Dacia Logan
 
lol poate...oricum motoru se auzea super marfa

pedros 29-06-07 21:06

Re: Dacia Logan
 
225 CP ........:)))))))) vw abia a scos 175 CP din motorul de 1,4 de pe golf GTi , nu are cum sa aiba atatia cai....vrajeala curata

andrei.badea 30-06-07 03:56

Re: Dacia Logan
 
Ar fi putut schimba motoru :rolleyes2 cu unul de clio/megane RS. Asta in cel mai bun caz. Cel mai probabil, a montat o evacuare "zgomotoasa" si zice k are 225 CP. (cifra asta e cam prea rotunda)

silviu_fxx 30-06-07 12:18

Re: Dacia Logan
 
Parerea mea...masina nu arata a 225 de cai...nu zic ca Loganul nu e masina de asemenea puteri(sau este?) dar masina asta nu are "fata" de 225 de cai.
S-a chinuit o firma nemteasca de tuning(nu-mi vine acum numele) sa scoata 160 de cai putere dintr-un Logan de 1.6 folosind un compresor...

peter 30-06-07 12:57

Re: Dacia Logan
 
asta e JTD-u :lol:

cu toba de tractor :lol:

andrei.badea 30-06-07 12:59

Re: Dacia Logan
 
Quote:

Originally Posted by peter (Post 974424)
asta e JTD-u :lol:

cu toba de tractor :lol:

E clar. Masina e de ***.

PH-04-WPD 30-06-07 13:33

Re: Dacia Logan
 
:)) tare asta.... 1.4mpi si are 225cai. deabia scot japonezii din masinilele lor dar si asa cred ca scot cu greu din 1.4 200cai. oricum ... v-a luat la misto... are 225 de cai si are pe spate frane cu tambur? :)) asta e ce-a mai tare....

topser 30-06-07 13:51

Re: Dacia Logan
 
ahahahhahahaha =))))) 225 cai =))
a facut misto proprietaru de tine..si tu normal..ai crezut..

SMocKey21 30-06-07 14:15

Re: Dacia Logan
 
nepoate :)))) a facut misto cosmin de u ,este un logan cu motor 1.4 de 75 de cai,si toba este de tractor :))))) ;)

J.T.D 30-06-07 14:21

Re: Dacia Logan
 
ba ce face lumea din masina mea 225 de cai deci ma pot da si cu ....bmw cu morot de 3000??:))=))lol ...nebunie


All times are GMT +2. The time now is 02:19.

- Copyright 2026 4Tuning