![]() |
Deconectarea alternatorului???
Are cineva idee cat % din puterea unui motor se pierde prin alternator???
Un link ceva. Am citit zilele trecute intr-o revista auto ca M6 ar avea un circuit care deconecteaza alternatorul la talpi grele si il reconecteaza in momentul unor turatii mai "stabile". |
Re: Deconectarea alternatorului???
chestia asta cu cat % din putere iti ia, este legata de cati consumatori ai in momentul respectiv
daca nu ai nici un consumator pornit , nici clima.. adica nimic.. nu cred ca iti ia mai mult de 5% din putere, dar pompa de servo cat % iti ia? :D |
Re: Deconectarea alternatorului???
nu iti ia asa de mult.. 1%-3% din puterea motorului ia
deci nu ajuta asa de mult |
Re: Deconectarea alternatorului???
Quote:
2. Smartul ala nu prinde viteza maxima cu farurile aprinse (testat pe 2 masini diferite) deci cei 5% s-ar putea sa fie mai mult. A masurat cineva sau a vazut cineva un site cu masuratori in privinta asta??? |
Re: Deconectarea alternatorului???
schimba-ti ma turbina ce dracu te gandesti la alternator? :lol:
|
Re: Deconectarea alternatorului???
Quote:
Deocamdata imi trebuie o baterie mai incapatoare pentru cei 140A consumati de muzica :P Se simte cum vine in nas masina daca stau in a 2a la ralanti cu muzica la 40% din nivel ... |
Re: Deconectarea alternatorului???
pompa de apa ia cam 12 c.p.(sursa summitracing) deci alternatorul ar putea lua mai mult. ar trebui convertit alternatorul in dinam. ideea e ca datele motorului referitoare la putere se masoara la volanta deci 100 c.p. la volanta ajung 100-(x% alternator+y%pompa apa+z%a.c.+tz%servo+tzaspe%paleta de la fulia pompei etc)=puterea la roata. asa ca nu ai de ce sa-ti faci griji de un amarat de alternator. cred ca in loc de dinam merge pus un hamster intr-o cusca
|
Re: Deconectarea alternatorului???
Quote:
Pai asta e enorm. La o masina de 300 cp nu e chiar asa mult dar la una de pana in 100cp... mai ales ca ii obtii prin apasarea unui buton nu prin cine stie ce filtru de aer minune sau evacuare cu diametrul cat casa. Sa inteleg ca e mai eficient decat un filtru de aer sport???? |
Re: Deconectarea alternatorului???
daca asa de mult consuma o pompa de apa, sa inventam una antrenata de gazele de evacuare :) Trebuie si-un radiator ranforsat,ceva.
Revenind, cum se dezactiveaza alternatorul din buton? |
Re: Deconectarea alternatorului???
Quote:
si chiar daca nu iti mai incarca bateria, tot il roteste motorul.. si tot consuma din puterea lui |
Re: Deconectarea alternatorului???
da,dar tot castigi ceva daca nu mai e in sarcina
|
Re: Deconectarea alternatorului???
unii pe 400m renunta la cureaua de la alternator/pompa...De ce oare?
|
Re: Deconectarea alternatorului???
Quote:
Pentru cei care nu cunosc functionarea alternatorului schema este urmatoarea: Alternatorul ca sa functioneze are nevoie de un camp magnetic, care este generat de o bobina(de fapt mai multe) ce se invart in interiorul altor bobine. Aceasta bobina (rotorul) se alimenteaza de la 12v. Taind aceasta alimentare automat alternatorul nu va mai genera curent. La motoarele de pe Daciile mai vechi si de pe Oltcit se observa chiar si o modificare a mersului motorului la deconectarea alimentarii alternatorului. Deci exista posibilitatea ca prin deconectarea lui sa castigi mai mult decat ai castiga printr-o trompeta de filtru de aer luata din Vitan pe care ai putea avea surpriza sa o gasesti infipta in supape. |
Re: Deconectarea alternatorului???
Quote:
|
Re: Deconectarea alternatorului???
Quote:
La mine cu 165Cp :rolleyes2 daca merg la 40Km/h in a 3a si dau muzica mai tare vine in nas masina :) Trebuie sa-mi iau o baterie mai sanatoasa. Si chiar nu a masurat nimeni niciodata??? |
| All times are GMT +2. The time now is 09:35. |
- Copyright 2026 4Tuning