Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii Bmw (https://forum.4tuning.ro/291-discutii-bmw.html)
-   -   problema acte austria! (https://forum.4tuning.ro/291-discutii-bmw/409716-problema-acte-austria.html)

cosmyn3l 08-06-14 10:32

problema acte austria!
 
Salut tuturor, am o problema cu actele masinii, am cumparat-o recent , a fost adusa din austria si a avut primul rand de numere rosii scos din tm de cel care a adus-o...eu am la masina cartea si un talon (teil 1), imi lipseste teil 2 fara care nu pot scoate numere rosii si nu se poate inmatricula nicaieri...va rog daca ma poate ajuta careva cu o idee cum as putea sa rezolv problema sa scot al doilea talon din austria sau cum as putea sa o inmatriculez pe bulgaria fara acel talon...va multumesc !

Budy_ 08-06-14 11:29

Re: problema acte austria!
 
Quote:

Originally Posted by cosmyn3l (Post 5714439)
Salut tuturor, am o problema cu actele masinii, am cumparat-o recent , a fost adusa din austria si a avut primul rand de numere rosii scos din tm de cel care a adus-o...eu am la masina cartea si un talon (teil 1), imi lipseste teil 2 fara care nu pot scoate numere rosii si nu se poate inmatricula nicaieri...va rog daca ma poate ajuta careva cu o idee cum as putea sa rezolv problema sa scot al doilea talon din austria sau cum as putea sa o inmatriculez pe bulgaria fara acel talon...va multumesc !

Si in timisoara cum au scos numere rosii?

cosmyn3l 08-06-14 18:30

Re: problema acte austria!
 
din cate am inteles se poate scoate doar primul rand de numere pentru inmatriculare si in timpul asta se face tot dosarul(taxa platita facut rar samd ) apoi politia face investigatii in austria sa vada daca masina e furata sau altceva, si procesul asta dureaza intre 2 si 10 luni dar am inteles ca poate dura si 2 3 ani ..doar ca taxa la noi la un motor de 2.5 din 1999 euro 3 ajunge in jur de 3400 de euro..din pacate..


All times are GMT +2. The time now is 00:01.

- Copyright 2026 4Tuning