![]() |
problema acte austria!
Salut tuturor, am o problema cu actele masinii, am cumparat-o recent , a fost adusa din austria si a avut primul rand de numere rosii scos din tm de cel care a adus-o...eu am la masina cartea si un talon (teil 1), imi lipseste teil 2 fara care nu pot scoate numere rosii si nu se poate inmatricula nicaieri...va rog daca ma poate ajuta careva cu o idee cum as putea sa rezolv problema sa scot al doilea talon din austria sau cum as putea sa o inmatriculez pe bulgaria fara acel talon...va multumesc !
|
Re: problema acte austria!
Quote:
|
Re: problema acte austria!
din cate am inteles se poate scoate doar primul rand de numere pentru inmatriculare si in timpul asta se face tot dosarul(taxa platita facut rar samd ) apoi politia face investigatii in austria sa vada daca masina e furata sau altceva, si procesul asta dureaza intre 2 si 10 luni dar am inteles ca poate dura si 2 3 ani ..doar ca taxa la noi la un motor de 2.5 din 1999 euro 3 ajunge in jur de 3400 de euro..din pacate..
|
| All times are GMT +2. The time now is 00:01. |
- Copyright 2026 4Tuning