Re: bass reflex
Quote:
Originally Posted by rasty90
(Post 5258194)
bine zici Dragster ,nu m-am gandit la sume asa mari :)
atunci sa fie un buget 1500 lei subwoofer cu amplificator plus cabluri si subwooferul sa fie daca se poate cu tot incinta daca nu o sa ii fac eu si sa nu fie mai mic de 300 rms ,masina ar fi un ford focus 1 combi.
|
Deci un kit de cabluri de minim 20 mm costa 150 ron, un amplificator de buget ar fi Hollywood HXA 20 = 450 ron, o incinta te-ar costa aproximativ 250-350 ron depinde de ce difuzor vei alege 12 sau 15 inch. Eu as merge cu 15 pt ca se va simti plusul de la suprafata de con, fata de 12 inch mai ales la puterea asta!! Difuzorul poate sa fie un RE SR15 =870 ron, sau un DD 515 care se incadreaza in aproximativ 900 ron, sau un Hertz ES 380.4 = 840 ron. Variante mai sant destul de multe ce ar fi cel mai bine sa le si asculti inainte de achizitie. Stiu ca am depasit putin bugetul de 1500 ron cu difuzorul pe 15 inch, daca nu doresti sa il depasesti poti sa alegi aceasi serie de difuzor doar sa fie modelul pe 12 inch care nu depasesc 650 ron si atunci o sa te incadrezi in 1500 ron! Cum spuneam si mai sus astea sant doar cateva variante cu care poti sa mergi la sigur.
|