Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Discutii generale (https://forum.4tuning.ro/392-discutii-generale.html)
-   -   Cum e recomandat? (https://forum.4tuning.ro/392-discutii-generale/316317-recomandat.html)

xenonhd 26-04-12 23:09

Cum e recomandat?
 
Am si eu un HU Kenwood si vreau sa stiu cum e bine sa tin reglajele...controlul de la Subwoofer acum il am la +9 merge pana la +15, pana astazi bass'ul il tineam +8, medii +2 si inaltele +3, am dat bass'ul la +0 si ma intrebam daca pot da controlul de subwoofer mai mult...acum cu bass'ul la +0 a mai scazut si bass'ul subwooferului...dar vreau sa protejez putin midbasul, cum era la +8 baraia la volumu mare, acum la +0 se aude bine.

HU: Kenwood KDC-415U
Subwoofer: Powerbass S12
Amplificator: Hollywood HXA 20

ReLLaXX 27-04-12 00:20

Re: Cum e recomandat?
 
Quote:

Originally Posted by xenonhd (Post 4999802)
Am si eu un HU Kenwood si vreau sa stiu cum e bine sa tin reglajele...controlul de la Subwoofer acum il am la +9 merge pana la +15, pana astazi bass'ul il tineam +8, medii +2 si inaltele +3, am dat bass'ul la +0 si ma intrebam daca pot da controlul de subwoofer mai mult...acum cu bass'ul la +0 a mai scazut si bass'ul subwooferului...dar vreau sa protejez putin midbasul, cum era la +8 baraia la volumu mare, acum la +0 se aude bine.

HU: Kenwood KDC-415U
Subwoofer: Powerbass S12
Amplificator: Hollywood HXA 20

Da un telefon la Arad. ;) Instalatorul tau o sa-ti dea cel mai bun raspuns, fiindca el cunoaste cel mai bine instalatia.

xenonhd 27-04-12 13:32

Re: Cum e recomandat?
 
Am vorbit cu el de careva ori, am vrut sa stiu si alte pareri de la ce'i care au cd player Kenwood, sa stiu si alte setari/sugestii...etc :)

raresvintea 27-04-12 15:38

Re: Cum e recomandat?
 
nu ai vreo optiune gen bass boost pe amplificatoru subwoferului?

xenonhd 27-04-12 17:08

Re: Cum e recomandat?
 
Quote:

Originally Posted by raresvintea (Post 5000532)
nu ai vreo optiune gen bass boost pe amplificatoru subwoferului?

nu ma intereseaza bass boost, nu are legatura cu ce am intrebat eu...

ReLLaXX 27-04-12 17:47

Quote:

Originally Posted by raresvintea (Post 5000532)
nu ai vreo optiune gen bass boost pe amplificatoru subwoferului?

Preferabil sa nu o aiba. Si daca o are, preferabil sa nu o foloseasca. ;)

Quote:

Originally Posted by xenonhd (Post 5000404)
Am vorbit cu el de careva ori, am vrut sa stiu si alte pareri de la ce'i care au cd player Kenwood, sa stiu si alte setari/sugestii...etc :)

Daca ai vb cu el este suficient, nu are sens sa risti sa pui in practica 2-3 sfaturi proaste cand ai din prima un sfat bun la dispozitie. Unii si-ar dori sa aiba cum sa sune un om ca Norbi, care sa le explice tot. Tu il ai la dispozitie si inca mai intrebi pe forumuri. :-)

xenonhd 27-04-12 23:04

Re: Cum e recomandat?
 
Am lamurit in detaliu cu Norbi si sunt multumit cum suna, am reglat sa fie bine si pentru subwoofer si pentru medii/inalte.

xenonhd 27-05-12 17:20

Re: Cum e recomandat?
 
Am si eu o intrebare si nu avea rost sa mai deschid alt topic, cum e recomandat sa ti subwooferul cu portul inspre portbagaj sau in sus? Vreau sa stiu daca soarele dauneaza difuzorului cand ti difuzorul in sus si bate soarele in el, eu am foli ar fi vreo problema? Parca suna mai bine cu difurozul in sus. Astept pareri Bafta!


All times are GMT +2. The time now is 06:47.

- Copyright 2026 4Tuning