![]() |
cu blocant sau fara blocant
intrebarea mea e , influenteaza ceva la mersu de zi cu zi blocantu ajuta incurcca, in curbe si asa , vreau sa pun si eu pe un 318is , asa pentru putina distractie , dar ma intereseaza la mersu de zi cu zi cum este :)
|
Re: cu blocant sau fara blocant
Quote:
Cel mai probabil te referi la un LSD cand spui blocant. Poti observa ca nu influenteza in mod negativ mersul de zi cu zi. Pnetru pisica este de 25% pentru lsd de fabrica. |
Re: cu blocant sau fara blocant
Quote:
|
Re: cu blocant sau fara blocant
pana nu rupi aderenta nu stii daca ai sau nu blocant, si cum in mers normal esti departe de limita de aderenta nici n-o sa stii ca ai blocant
|
Re: cu blocant sau fara blocant
Quote:
|
Re: cu blocant sau fara blocant
Cu cāt este mai mare raportul, cu atāt este diferenţialul mai scurt şi demarajul mai bun, īnsă scade viteza maximă.
Dacă pui un diferenţial cu raport mic, diferenţialul este mai lung ceea ce duce la demaraj mai slab dar viteză maximă mai mare. Depinde ce doresti. |
Re: cu blocant sau fara blocant
Quote:
|
Re: cu blocant sau fara blocant
|
Re: cu blocant sau fara blocant
a ta daca nu e umblata ar trebui sa aibe 3.45 (presupun ca e e36), de aici tu decizi ce vrei oricum ti-as recomanda sa nu pui mai lung ori cat a avut de fabrica ori mai scurt
|
| All times are GMT +2. The time now is 18:58. |
- Copyright 2026 4Tuning