Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Piatra-Neamt (https://forum.4tuning.ro/347-piatra-neamt.html)
-   -   --=Īntālniri săptămānale=-- (https://forum.4tuning.ro/347-piatra-neamt/31271-intalniri-saptamanale.html)

Ali_ump 18-01-07 10:57

--=Īntālniri săptămānale=--
 
Intalnirile saptamanale au loc in fiecare Vineri seara la ora 20:00 in parcarea din Centru ;) ....dupa cum bine stiti unii dintre voi....iar pentru cei care nu stiau ii asteptam cu mare placere!
Aici se pot pune poze de la intalniri...filme...sugestii cu privire la activitatile pe care le-am putea desfasura pe viitor in cadrul acestor intalniri...

Ali_ump 18-01-07 14:18

Re: ---==Intalniri saptamanale==---
 
9 Attachment(s)
Am sa sparg eu gheatza ...si am sa pun poze de la ultima intalnire la care au fost prezenti si cativa baieti in Bacau (ZZ, Silviu_TUN, Mertzan)....
Frigul si lapovita cazuta cu cateva ore in urma nu ne-au inpiedicat sa ne intalnim chiar daca nu in efectiv complet...tot ne-am intalnit....
O sa mai vina poze de pe la intalnirile trecute ...asta daca sunt de acord proprietarii masinilor sa apara pe forum pozele...:D :censored: :D

Ali_ump 18-01-07 14:21

Re: ---==Intalniri saptamanale==---
 
7 Attachment(s)
..........

dangti16v 18-01-07 20:12

Re: ---==Intalniri saptamanale==---
 
bai alin da pune si tu poze cu intalnirile de pana acum ca sunt multe

CRyS` 18-01-07 22:18

Re: ---==Intalniri saptamanale==---
 
Ar fi bine sa urcatzi pozele cu nr de la masina sters... noi nu urcam pozele pe forum...e mai bine zic unii ca cik ar si gaborii sa faca si ei we we we punct patru tuning punct ro iar filmele le dam in privat :D

dangti16v 18-01-07 22:29

Re: ---==Intalniri saptamanale==---
 
Pai asa o sa facem...chiar m-am gandit la faza asta ....ms de informatie!

Ali_ump 18-01-07 23:53

Re: ---==Intalniri saptamanale==---
 
Quote:

Originally Posted by CRyS` (Post 704335)
Ar fi bine sa urcatzi pozele cu nr de la masina sters... noi nu urcam pozele pe forum...e mai bine zic unii ca cik ar si gaborii sa faca si ei we we we punct patru tuning punct ro iar filmele le dam in privat :D

o sa le scot si o sa le pun din nou eventual ...modificate...un photo editor bun si simplu de utilizat sti?PM pls

CRyS` 19-01-07 00:12

Re: ---==Intalniri saptamanale==---
 
Paint! :) din Windows!

nt-81-nfk 19-01-07 02:27

Re: ---==Intalniri saptamanale==---
 
or fi si gabori cu we we we punct etc etc:D:D insa ... la pozele ce le-a postat alin aku nu cre ca au ce zice:D masini parcate:D aaa btw.. care a vazut emisiunile de pe otv legate de gaborii si abuzurile lor? am filmat eu cate ceva cu telefonu dar mai mult ca sigur ca sunt si pe net inregistrari de la emisiunile respective:D foarte interesante:D mai ales de precizia aparatelor radar care se par ca au o eroare de pana la 28 de km:D pe scurt : un microbuz parac prins cu radaru pt nu stiu cata viteza mare etc etc mult peste suta.. amenda permis suspendat...INSA soferu pe masina avea limitator la 100km/ora plus chestia aia cum ii zice.. tahograf..(diagrama aia ) si in istanta o castigat fara drept de apel:D eroarea radarului fiind de 28 km /ora

Ali_ump 19-01-07 09:05

Re: ---==Intalniri saptamanale==---
 
Quote:

Originally Posted by nt-81-nfk (Post 704563)
or fi si gabori cu we we we punct etc etc:D:D insa ... la pozele ce le-a postat alin aku nu cre ca au ce zice:D masini parcate:D aaa btw.. care a vazut emisiunile de pe otv legate de gaborii si abuzurile lor? am filmat eu cate ceva cu telefonu dar mai mult ca sigur ca sunt si pe net inregistrari de la emisiunile respective:D foarte interesante:D mai ales de precizia aparatelor radar care se par ca au o eroare de pana la 28 de km:D pe scurt : un microbuz parac prins cu radaru pt nu stiu cata viteza mare etc etc mult peste suta.. amenda permis suspendat...INSA soferu pe masina avea limitator la 100km/ora plus chestia aia cum ii zice.. tahograf..(diagrama aia ) si in istanta o castigat fara drept de apel:D eroarea radarului fiind de 28 km /ora

Sa imi dai si mie filmele aste in prv....si ne vedem diseara ca de obicei...la ora 20:00...astept lume noua!!!:D

slip 19-01-07 09:22

Re: ---==Intalniri saptamanale==---
 
bai..deci la faza cu pozele.. nu e mare tragedie..se mai pun si pe forum.. k nu e asa grav... dar mai mult pozele de grup..sau.. cu mai multe masini la un loc..k sa fie frumos ;) fara fetze...fara numere...fara nimic...
si nu e vb k iti face ceva k a vazut poza p net..da tu erai parcat.. dar mai sunt care fileaza.. si stiu masina.. de ex.. si dak te-o prins vreodata..poate nu acuma ..da poate la anu..(nu va doresc) te freaca de te indoaie.. k oricum poze se aduna;)
deci in principiu.."e bune" pozele :P :lol: dar cu masura.. si cu acordu' proprietarilor...
poate la intalnirea lunara o sa aduceti si voi un cd...2..acolo cu filmuletze poze..etc.. si facem niste schimburi ;) dar.. cine le are in mana.. le tine.. nu face nici o copie la nimeni..care vrea sa le vada..sa se uite cu cel care are cd-u... ok? k sa nu fie probleme..nu cred k e asa de greu ....
va salut,,,cu respect,,

Ali_ump 19-01-07 09:52

Re: ---==Intalniri saptamanale==---
 
Quote:

Originally Posted by slip (Post 704692)
bai..deci la faza cu pozele.. nu e mare tragedie..se mai pun si pe forum.. k nu e asa grav... dar mai mult pozele de grup..sau.. cu mai multe masini la un loc..k sa fie frumos ;) fara fetze...fara numere...fara nimic...
si nu e vb k iti face ceva k a vazut poza p net..da tu erai parcat.. dar mai sunt care fileaza.. si stiu masina.. de ex.. si dak te-o prins vreodata..poate nu acuma ..da poate la anu..(nu va doresc) te freaca de te indoaie.. k oricum poze se aduna;)
deci in principiu.."e bune" pozele :P :lol: dar cu masura.. si cu acordu' proprietarilor...
poate la intalnirea lunara o sa aduceti si voi un cd...2..acolo cu filmuletze poze..etc.. si facem niste schimburi ;) dar.. cine le are in mana.. le tine.. nu face nici o copie la nimeni..care vrea sa le vada..sa se uite cu cel care are cd-u... ok? k sa nu fie probleme..nu cred k e asa de greu ....
va salut,,,cu respect,,

s-a inteles ...se face si cd-urile:D pana la intalnire...o sa il fac io ca eu centralizez cam tot ce se filmeaza si fotografiaza...astept si de la voi acelasi lucru ...pana atunci ...mai este un pic...sper sa treaca repede!

Ali_ump 19-01-07 13:27

Re: ---==Intalniri saptamanale==---
 
Deci dupa cum multi bine stiu diseara are loc intalnirea saptamanala in acelasi loc ....ca de obicei ...la ora 20:00!:D
Va astept in numar cat mai mare!!! si cu toti prietenii vostri cu masini:lol: sa fiti acolo!
Tot in seara asta o sa se discute chestii importante cu privire la organizarea evenimentului...poate mai veniti cu sugestii...vreo pila ..vreo relatie..vreo metoda prin care am putea obtine cat se poate de usor aparobarile...

Ali_ump 20-01-07 00:24

Re: ---==Intalniri saptamanale==---
 
Cine vrea poze si filme de la intalnirea din seara asta?:D Dau in privat pe mess...stiti ID-u meu:D

slip 20-01-07 01:30

Re: ---==Intalniri saptamanale==---
 
da-mi un pm cu id=u tau ;)
astept...

dangti16v 20-01-07 12:22

Re: ---==Intalniri saptamanale==---
 
da aseara au fost niste play-uri misto pe gheata!!!:D

Ali_ump 20-01-07 17:36

Re: ---==Intalniri saptamanale==---
 
Quote:

Originally Posted by dangti16v (Post 706562)
da aseara au fost niste play-uri misto pe gheata!!!:D

Si inafara de asta ...mult miros de fum...motoare turate ...si ceva mai multe masini decat de obicei...incepe sa mearga treaba....:twisted:

nt98adu 20-01-07 20:15

Re: ---==Intalniri saptamanale==---
 
Vinerea viitoare il sun pe Dan (BMW-ul 318 HWB) si vin si eu.
Mai am un amic cu un Cielo ce mai frecventeaza tb. asta. NT-04-FVJ:lol:

Ali_ump 20-01-07 20:18

Re: ---==Intalniri saptamanale==---
 
Quote:

Originally Posted by nt98adu (Post 707238)
Vinerea viitoare il sun pe Dan (BMW-ul 318 HWB) si vin si eu.
Mai am un amic cu un Cielo ce mai frecventeaza tb. asta. NT-04-FVJ:lol:

Da Bogdan ....da te stii cu Dan? nu stiam ...ei pai e bine atunci ...ne vedem vineri ...sper sa pregatesc o surpriza pana atunci ;)

nt98adu 20-01-07 20:31

Re: ---==Intalniri saptamanale==---
 
Da, ne stim, dar nu prea am avut tangente. Alaltaseara a trecut cu Bogdan pe la mine sa vada noua achizitie, eu mai pana acum 1 saptamana aveam un BMW E39 gri NT-08-BMW 2800i, 200cp pe care l-am vandut.

Nu-mi plac surprizele neplacute si nici glumele fara ,,sare si piper", de aceea te rog nu coace ceva!:twisted:

Ali_ump 20-01-07 20:46

Re: ---==Intalniri saptamanale==---
 
Quote:

Originally Posted by nt98adu (Post 707263)
Da, ne stim, dar nu prea am avut tangente. Alaltaseara a trecut cu Bogdan pe la mine sa vada noua achizitie, eu mai pana acum 1 saptamana aveam un BMW E39 gri NT-08-BMW 2800i, 200cp pe care l-am vandut.

Nu-mi plac surprizele neplacute si nici glumele fara ,,sare si piper", de aceea te rog nu coace ceva!:twisted:

adica ....ce vrei sa spui?ca nu prea am inteles...nu e surpriza neplacuta
....din contra....

Ali_ump 20-01-07 20:55

Re: ---==Intalniri saptamanale==---
 
Nt 98 ADU ms pt vot si sper ca nu a deranjat cu ceva...:rolleyes2 o sa vedeti despre ce surpriza e vorba vineri:)

nt98adu 20-01-07 21:11

Re: ---==Intalniri saptamanale==---
 
Scuza-ma, dar ma gandeam la vreo farsa.

dangti16v 20-01-07 21:41

Re: ---==Intalniri saptamanale==---
 
e bine ca vad ca lumea incepe sa vina si cand ma gandesc ca la inceput...acum cativa ani am fost doar 2...eu si ali_ump.....
ma bucur sa vad oameni pasionati de acelasi lucru ca si mine........:D
toata lumea este bine venita:D
BUN VENIT NT98ADU !!!!

Ali_ump 20-01-07 23:19

Re: ---==Intalniri saptamanale==---
 
Quote:

Originally Posted by nt98adu (Post 707312)
Scuza-ma, dar ma gandeam la vreo farsa.

Nu nici pe departe ...nu e vb de o farsa...nu ne tinem noi de chestii de astea....:D mai tinem legatura
Numai bine

Ali_ump 20-01-07 23:22

Re: ---==Intalniri saptamanale==---
 
Quote:

Originally Posted by dangti16v (Post 707348)
e bine ca vad ca lumea incepe sa vina si cand ma gandesc ca la inceput...acum cativa ani am fost doar 2...eu si ali_ump.....
ma bucur sa vad oameni pasionati de acelasi lucru ca si mine........:D
toata lumea este bine venita:D
BUN VENIT NT98ADU !!!!

Da a fost greu la inceput insa incepem sa culegem roadele muncii...dar sa nu ne culcam pe o ureche...deabia de acum incepe cu adevarat!!

nt98adu 21-01-07 08:16

Re: ---==Intalniri saptamanale==---
 
Ar tb. facut ceva pentru mediatizarea acestui forum si mai ales a acestor intalniri. Foarte multi, pun pariu ca nu stiu de aceste intalniri- asa cum nu am stiut nici eu-. Poate ar fi binevenita ideea confectionarii unor autocolante
4tuning Piatra Neamt, dar asta decide-ti voi. Fondurile nu cred ca ar fi asa mari. Ramane sa discutam posibilitatea aceasta si eventual sa supunem la vot.
Daca ma uit pe acest topic, inca suntem putini, chiar daca iau in calcul si pe cei ce nu au posibilitatea sa se conecteze la internet.

Bafta!:D

nt98adu 21-01-07 08:17

Re: ---==Intalniri saptamanale==---
 
PS. Merci de urare si ne vedem vineri!:D

Ali_ump 21-01-07 11:37

Re: ---==Intalniri saptamanale==---
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by nt98adu (Post 707724)
Ar tb. facut ceva pentru mediatizarea acestui forum si mai ales a acestor intalniri. Foarte multi, pun pariu ca nu stiu de aceste intalniri- asa cum nu am stiut nici eu-. Poate ar fi binevenita ideea confectionarii unor autocolante
4tuning Piatra Neamt, dar asta decide-ti voi. Fondurile nu cred ca ar fi asa mari. Ramane sa discutam posibilitatea aceasta si eventual sa supunem la vot.
Daca ma uit pe acest topic, inca suntem putini, chiar daca iau in calcul si pe cei ce nu au posibilitatea sa se conecteze la internet.

Bafta!:D

Eu am incercat si am facut tot posibilul sa mediatizez acest forum...e adevarat multi nu stiu inca de existenta acestui forum pt suntem doar de cateva zile si noi aici...printre comunitatile locale. Inclin sa cred ca e un inceput bun si pe parcurs o sa fim din ce in ce mai multi....daca luam in calcul si pe cei care nu au posibilitatea de a se conecta la internet am fi mult mai multi insa...deocamdata astea sunt mijloacele
Cat despre autocolante ...exista unele "universale" daca pot sa le spun asa (ceva in genu asta de dimensiuni mici care se lipeste pe luneta )...am vb cu adimistratorii site-ului ...care mi-au promis ca imi aduc la intalnirea de pe 17 Februarie de la Piatra Neamt...tre doar sa fac o lista cu cine doreste ...

dangti16v 21-01-07 13:46

Re: ---==Intalniri saptamanale==---
 
eu vreau sticker....deci poti sa ma treci pe lista

Ali_ump 21-01-07 14:35

Re: ---==Intalniri saptamanale==---
 
Quote:

Originally Posted by dangti16v (Post 708083)
eu vreau sticker....deci poti sa ma treci pe lista

La intalnirea de vineri iau pixu si caietu si fac lista cu cei care vor sticker si o sa le primim pe data de 17 la intalnire cand as vrea ca toata lumea care o sa participe sa le aiba puse pe masini!
Deci ne vedem Vineri la ora 20:00!

nt98adu 21-01-07 16:38

Re: ---==Intalniri saptamanale==---
 
Si pe mine ma poti trece pe lista!:D

Ali_ump 21-01-07 16:54

Re: ---==Intalniri saptamanale==---
 
Quote:

Originally Posted by nt98adu (Post 708286)
Si pe mine ma poti trece pe lista!:D

ok ...altcineva cine mai vrea?

dangti16v 21-01-07 17:59

Re: ---==Intalniri saptamanale==---
 
eu zic sa faci o lista cu toti ca ii stii tu ca sunt sigur ca vor cam toti....si mai faci inca vreo 10 in plus poate mai apare cineva:!:

Ali_ump 21-01-07 20:03

Re: ---==Intalniri saptamanale==---
 
Quote:

Originally Posted by dangti16v (Post 708416)
eu zic sa faci o lista cu toti ca ii stii tu ca sunt sigur ca vor cam toti....si mai faci inca vreo 10 in plus poate mai apare cineva:!:

da nu le fac io ...o sa mi le aduca de la Bucuresti unu din administratorii site-lui la intalnirea de pe 17 Februarie si de asta tre sa stiu un nr exact...na acuma ca or fi in plus cateva ...asta e partea a doua ...sa vad ce mai zice si el...
in principiu oricum tre sa fac lista...

inceparetul 22-01-07 09:18

Re: ---==Intalniri saptamanale==---
 
acum am vazut chinul vostru.eu am stikerul deja pe luneta,daca va ajuta cu ceva.masina de scoala, nt-05-hbt ford focus bleumarin

inceparetul 22-01-07 09:20

Re: ---==Intalniri saptamanale==---
 
si inca ceva cu gaborii.sa stiti ca unul din primii din piatra care a avut sau are o modificatura,e un "gabor" chiar de mii de puncte!e un vectra b de 2000.

dangti16v 22-01-07 15:11

Re: ---==Intalniri saptamanale==---
 
Quote:

Originally Posted by inceparetul (Post 709368)
si inca ceva cu gaborii.sa stiti ca unul din primii din piatra care a avut sau are o modificatura,e un "gabor" chiar de mii de puncte!e un vectra b de 2000.

excelent ..poate veni si el la intalniri:D

inceparetul 22-01-07 15:37

Re: ---==Intalniri saptamanale==---
 
Quote:

Originally Posted by dangti16v (Post 709788)
excelent ..poate veni si el la intalniri:D

daca nu-ti este cu suparare,poti intr pe mee-ul meu,si putem discuta mai multe.

CRyS` 22-01-07 19:41

Re: ---==Intalniri saptamanale==---
 
Eu zica ai nevoie de vreo....1000 de stickere!Totzi vor...!


All times are GMT +2. The time now is 20:06.

- Copyright 2024 4Tuning