Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Volkswagen tuning (https://forum.4tuning.ro/137-volkswagen-tuning.html)
-   -   E toba sau nu? (https://forum.4tuning.ro/137-volkswagen-tuning/311511-toba.html)

Dani DOM 29-03-12 18:56

E toba sau nu?
 
Buna, sunt Daniel si sunt posesorul unui Golf 5 2.0TDI din 2005. Recent am auzit la noi in orash un BMW Diesel care are evacuarea schimbata si suna excelent , are un fluierat specific datorita esapamentului, banuiesc. As dorii sa-mi fac si eu masina sa sune asa, cam ce ar trebuii sa fac? Sa schimb evacuarea? sau mai trebuie si altceva? si daca da cum si ce? Va rog

byJoKeR 01-04-12 11:00

Re: E toba sau nu?
 
Fluieratul acela se aude de la turbina.Ca sa ajungi si tu la sunetul ala ar trebui sa iti faci evacuarea cap coada.bafta

zar. 01-04-12 13:52

Re: E toba sau nu?
 
Quote:

Originally Posted by byJoKeR (Post 4959968)
Fluieratul acela se aude de la turbina.Ca sa ajungi si tu la sunetul ala ar trebui sa iti faci evacuarea cap coada.bafta

Merge scoasa finala si pusa teava in loc

Dani DOM 01-04-12 21:28

Re: E toba sau nu?
 
multumesc, macar acuma stiu sigur


All times are GMT +2. The time now is 12:28.

- Copyright 2026 4Tuning