Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Volkswagen (https://forum.4tuning.ro/120-masina-mea-volkswagen.html)
-   -   Golf 4 - vr6 2900 140kw - Oradea (https://forum.4tuning.ro/120-masina-mea-volkswagen/30528-golf-4-vr6-2900-140kw-oradea.html)

SoundIdentity 07-01-07 23:59

Golf 4 - vr6 2900 140kw - Oradea
 
10 Attachment(s)
va prezint o noutate in ''garajul'' meu!am dat acel binecunoscut polo clasic portocaliu la schimb cu acest mic monstru,este vorba de un golf 4 din 2000 cu motor original de 1,4 16 v aruncat pe undeva intr-un garaj si inlocuit cu un vr6 2900 140 kw..
dotarile actuale:
motor vr6 2900 140 kv
filtru aer pipercross venon 7000
pompa benzina 6,5 bari
sistem franare sport fata spate discuri placute etriere
evacuare cap coada sport
cutie viteze modificata cu rapoarte scurte(100kmh=6,5sec)
xenoane
angel eyes
stopuri spate hella
pleoape far
masca kamei
bara fata seidel
bara spate(personalizata)
eleron haion
praguri usor modificate
volan sport OMP
jante chrom 17

va prezint masina in acest stadiu preluat pentru mine exteriorul in acest stadiu nu are valoare avand in cel mai apropiat plan evacuarea pleoapelor masca dintre faruri spoiler fata spoiler spate praguri eleron jante aaaa am si 2 paravanturi care au fost montate doar eu rapid le-am eliminat a mai fost un capac pe tavan dar am preferat sa il rup jos si sa circul cu siliconul ramas decat cu cupola aia:):):) deci daca cineva are in plan modificarea unu golf aici e momentul sa aiba tot kitul perfect compatibil pentru un golf 4 clasic nemodificat aripi si caroserie....intr-un cuvant sunt de vanzare!!!!

acest topic nu l-am deschis sa va vand aceste componente doar sa va arat evolutia unui golf 4 cum nu mai este in romania garantat!!!totul este o surpriza dar promirt ca va dau totul detaliat doar sa aveti si rabdare ca acu va intra in lucru si pe 1 aprilie sper sa fie total complect gata!!!proiectul final exterior este gata va dau mici detalii doar cum ar fi
jante fata 245x40x17-8,5j
jante spate 265x40x17-10j
jantele fiind produse marca BROCK
zilele acestea vine suspensia sport punem jantele latim aripile si o bagam la spoilerizare complecta si un model speram unicat si mai diferit decat ce se intalneste des printre noi tuningatii:)acelea vi le prezint cand sunt gata total chiar inainte de montare ok?
la interior sa va mai spun:
monitoare multe
difuzoare multe
tapiterie piele scaune
fibre fete usi modelate pervers
etc etc etc :):)
sa va arat si niste poze de acuma si sa vedem ce va iesi la final ok?

djandrey23 08-01-07 00:24

Re: new my car!!!wv golf 4 vr62900 140kw!!!oradea!!!
 
dragutza , s`o stapanesti sanatos si ai grija la GROPILE din ROMANIA !!!!

cubby 08-01-07 15:37

Re: new my car!!!wv golf 4 vr62900 140kw!!!oradea!!!
 
frumoasa masina pacat de ea ca tre' sa indure gropile din romania.

TIME2JET 08-01-07 16:53

Re: new my car!!!wv golf 4 vr62900 140kw!!!oradea!!!
 
Frumos Domne'' Frumos.
Sa ai parte de ea fara evenimente nedorite !!!

ast3riCS 09-01-07 05:50

Re: new my car!!!wv golf 4 vr62900 140kw!!!oradea!!!
 
Superb Golfu...ai grija de el!!!

mpa 09-01-07 11:47

Re: new my car!!!wv golf 4 vr62900 140kw!!!oradea!!!
 
Bravo pentru achizitie.
E un Golf IV. Mie unu nu imi place in forma asta. Mi se pare semi-kitch.

2 intrebari:
Sigur motorul de pe el e 2.9 12v 190cp adica 140kw
Sau e vorba de motorul de pe Golf 4 V6(VR6) 2.8 24 v 204 cp?

Si a doua intrebare: Timpul ala de 6,5 secunde de unde e scos?
Ca R32 pe Golf 4 modifiat abia daca scote atat! Si totusi are 240 cp!
Mersi! Sa o stapanesti sanatos!

MKE 09-01-07 14:09

Re: new my car!!!wv golf 4 vr62900 140kw!!!oradea!!!
 
sa il stapanesti sanatos si asteptam noile modificari...marcate prin cat mai multe poze...;)

PauL.LFS 09-01-07 17:55

Re: new my car!!!wv golf 4 vr62900 140kw!!!oradea!!!
 
succes in continuare, vad ca ai planuri mari ;) f misto masina si in starea in care este acuma :D imi place foarte mult ... asteptam noutati :)

® Al3cS ® 09-01-07 18:37

Re: new my car!!!wv golf 4 vr62900 140kw!!!oradea!!!
 
Ffff frumoasa masina .... sa o stapanesti sanatos si fara incidente ... si asa e prea joasa ... oare cum o sa fie cand montezi suspensiile ? bafta !! sa ne tii la curent cu modificarile aduse ;)

BULLETTT 09-01-07 20:37

Re: new my car!!!wv golf 4 vr62900 140kw!!!oradea!!!
 
Trebe alta culoare...galbenul asta aduce a taxiu
2900 e generatia anterioara...ce modificari ai facut pentru a monta motoru?

SoundIdentity 09-01-07 23:18

Re: new my car!!!wv golf 4 vr62900 140kw!!!oradea!!!
 
salutari baietii!!!!
in primul rand va multumesc urarile de bine si asemenea tuturor ;)
sa va raspund la cateva intrebari dupa aceea va mai dau cateva detalii ;)

catre mpa:
acest motor este de corrado din 93 tip motor AVB care are 192 de cai din fabrica pe testul dynamic la bucuresti unde a fost facuta omologarea motorului pentru aceasta caroserie a fost cotat la 150 kw eu iti spun doar ce este realitatea scrisa si vizata de neamt ;)nu vreau sa exagerez cu calutii :)
in legatura cu timpul de 6,5 sec/100 metri eu nu prea sunt alergator de liniute sau circuite domeniul meu fiind car audio,multimedia si tuning inter exter mai putin indemaneala ,,am participat la cateva liniute dar nu cu prea mare succes fiind in categorii mai superioare si acolo la inceputul categoriei unde eram fara sanse intre 130-160 si eu eram cu un golf 2 1,8 gti si cel mai bun timp la 400 m am scos 16 sec si din 16 participanti am ajuns al7-lea :)..infine nu aici vroiam sa ajung dar de la cine am cumparato el se dadea cu ea in forta participa la multe evenimente de fuga si el m-a informat de acest timp daca el m-a pacalit si eu o fac la fel :) atat ce stiu sa zic ca masina e super nervoasa chiar are putere si are o cutie de la care se tureaza motoru chiar la mici deplasari ..intr-un cuvant e si aceea modificata pe raporte scurte si nu are viteza mare am inteles de la fost ca mai mult de 200 nu merge dar pana inspre 160 rapidsau chia 180 este rapid ....sper ca m-ai inteles atata stiu eu despre motorizari:)

catre Al3cS:
uite cum fac io mai nou o masina pantru ca ma intrebi de inaltimea masini:
eu am patit-o am avut masini multe personale si toate au fost niste ''teste'' am avut un polo de 3 ori tuningata exterior interior sound totoototottott:)
acuma incepem cu suspensia sport asta e prima faza
a 2 a faza jantele de 10 j spate 265 40 17 latita cat sa aiba cursa sub aripa dar limitat scurt pe cat posibil din suspensie
si fata 235-4017 identic latit cat sa culce pe aripa dar sa si poata lucra sub aripa daca e necesar parerea mea la un complect tuning cam asa se procedeaza primele faze importante ..restu surpize placute

catre bullett:
in legatura cu culoarea tot galben va fi dar mai mult negru decat momentan si pe jante si tra la la ...nu ma provocati ca nu vreau multe detalii sa fie si surprize ok?
despre motor vezi detalii cateva randuri mai sus e de pe corrado din 93 tot ce stiu :)

SoundIdentity 10-01-07 22:02

Re: new my car!!!wv golf 4 vr62900 140kw!!!oradea!!!
 
azi a sosit suspensia!!!!am sa pun poze cu ele atata doar ca arcurile sunt din 2 bucati si reglabile ;)
apropo nu e nimeni interesat de acel kit de pe golf?deoarece schimb jantele o las cat de jos posibil mie nu imi coincide acest kit pentru cine nu vrea modificari doar un kit simplu montat aici e ocazia pentru achizitionare:):):)

mmneg 11-01-07 10:13

Re: new my car!!!wv golf 4 vr62900 140kw!!!oradea!!!
 
atentie mare daca vrei sa pui reglabila!!! nu intra jante de 8,5, o sa iti loveasca in suspensie, iar daca zici ca pui distantiere nici asa nu merge pentru ca daca o lasi mult o sa iti loveasca in partea cealalta in aripa. eu am 8,5 cu 235 si lasata 5 cm si imi atinge. am vrut sa imi pun reglabila dar am 3-5mm! toleranta intre anvelopa si amortizor.

masina banuiesc ca o sa o faci pentru show. fa un efort si poate reusesti sa pui 19". efectul este garantat. o sa zici ca nu se poate merge si ca sunt gropi dar te asigur ca nu este asa

mmneg 11-01-07 10:22

Re: new my car!!!wv golf 4 vr62900 140kw!!!oradea!!!
 
off topic: tu erai la emma la bv cu golful 2 cu mtx nu?

naka66vio 11-01-07 10:49

Re: new my car!!!wv golf 4 vr62900 140kw!!!oradea!!!
 
scuze ca deranjez eu am un wv bora am jante rh 8,5 fata si 10j spate cu cauciucuri 215/45 fata si 235/40 spate am arcuri h&r si numi atinge delog zic ca am bora dar stiu ca golf4 e pe aceasi platforma scuze daca am gresit.poate tu teai referit ca atinge doar cu susp reglabila.daca vreti pun si poze .bafta cu priectul in continuare.ced ca va iesi o super masina pt ca am vazut poloul care lai avut la constanta acum vreo 2 ani la kogalniceanu si am ramas masca .succes


All times are GMT +2. The time now is 11:18.

- Copyright 2024 4Tuning